forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 362

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 27/06/2022 : 12:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
hahaha

Evo vidim na letecem da ce od srede biti drugo izdanje a informacije nisu dostupne. Verovatno ni oni ne znaju (tj zabole ih) kako ce ga stamparija odraditi pa kako bude neka bude.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 27/06/2022 : 20:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Čitao neku Viziju? Utisci?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/06/2022 : 05:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

hahaha

Evo vidim na letecem da ce od srede biti drugo izdanje a informacije nisu dostupne. Verovatno ni oni ne znaju (tj zabole ih) kako ce ga stamparija odraditi pa kako bude neka bude.



Da ih je imalo briga, ili bi otkantali Simbol ili bi bolje kontrolirali kvalitetu svojih izdanja tiskanih kod njih. Npr DW izdanja iz Simbola su bolja.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/06/2022 : 07:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by AleksandarN

hahaha

Evo vidim na letecem da ce od srede biti drugo izdanje a informacije nisu dostupne. Verovatno ni oni ne znaju (tj zabole ih) kako ce ga stamparija odraditi pa kako bude neka bude.



Da ih je imalo briga, ili bi otkantali Simbol ili bi bolje kontrolirali kvalitetu svojih izdanja tiskanih kod njih. Npr DW izdanja iz Simbola su bolja.



Slazem se!
Meni su Najkulina izdanja iz Simbola perfektna. Tu i tamo kapne lepak ali to nije strasno. I Komiko izdanja iz Simbola su odlicna. Vuk kontrolise stampanje i izradu pa to ispadne super. Mislim da ove iz CK zabole. Ovi iz CK posalju materijal i napisu: "odstampajte nam to i to na papiru i da bude tvrd povez u tom i tom tirazu. Sto jeftinije i sto brze da bude!".

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 28/06/2022 07:42:29
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/06/2022 : 09:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Mene zanima Hari Poter, nisam nešto oduševljen kvalitetom njihovih izdanja, ne bi me začudilo da i to upropaste.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/06/2022 : 10:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Čitao neku Viziju? Utisci?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48358&REPLY_ID=2403604

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2022 : 10:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Narednika Kirka prevodi Bojana Janjušević,koja ne puca nekim kvalitetom;na osnovu dosadašnjih prevoda.
Šteta što ovde nije stavljen neko od boljih prevodilaca.
Ali ako ništa,ČK je dosledna u svojim propustima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/06/2022 : 12:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Čitao neku Viziju? Utisci?




Odličan, odličan strip! Ne bi htio puno govoriti da ne spoilam, ali daleko je ovo od klasične superherojštine. Tom King je jedan od najboljih američkih scenar8sta današnjice, a Vision mu je pri samom vrhu što se tiče kvalitete.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 28/06/2022 : 12:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
@KuntaKinte & Paka01
Hvala za osvrt, dosta je pomoglo u odluci da se uzme strip, privju mi nije bio dovoljan :)

Edited by - Pajtos on 04/07/2022 15:39:58
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/06/2022 : 14:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Videh danas velike Nadzirace (drugo izdanje) i uradjeni su na isti nacin kao i prvo izdanje - korice se krive (tanke), rikna puca (ultra tanka), blok ce se odvojiti od korica ako se ne pazi... A da ne pricam sto je slika na naslovnoj prekrila mali deo naslova. Dzabe smo svi pisali kako je prvo izdanje lose, vracali i sve, ovo je dokaz da CK jednostavno zabole sta kupci misle AKA pisanje po kupcima. Uvek sam davao prioritet domacim izdanjima, od danas NE kad je CK u pitanju. Platicu skuplje Fibrino ili koje vec izdaje ali cu dobiti barem perfektan proizvod i cao! Od CK cu uzeti samo ali SAMO ako bas nema kod drugog izdavaca.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 29/06/2022 14:51:43
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/06/2022 : 15:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Fibrini Čuvari su bogovsko izdanje i da, neki put treba dat ipak malo više novčića.
Tako sam ja Jeremiaha od ČK prodao i kupio S-A.
Da se razumijemo, meni je ČK drag izdavača, ali njihova izdanja su loto, nešto kao npr Asterix je napravljeno odlično, a nešto kao Jer je zafušareno do daske.
Negdje me to i ne dira, ali pošto mi je Jeremiah jedan od najdražih stripova sam odlučio uzet pošteno izdanje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/06/2022 : 15:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Fibrini Čuvari su bogovsko izdanje i da, neki put treba dat ipak malo više novčića.



Uzeo bih Fibrino izdanje ali ne mogu Čuvare. To bi mi ubilo celu draz stripa.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/06/2022 : 17:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Imaš na engleskom kakav hoćeš, Fibrino i na srpskom 2 x po 2 izdanja različitog formata. Toliko neobjavljenih stvari, a da neko kuka oko ovoga i nema mi previše smisla, jer tu barem imate opcija na sve strane.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/06/2022 : 17:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Fibrini Čuvari su bogovsko izdanje i da, neki put treba dat ipak malo više novčića.



Uzeo bih Fibrino izdanje ali ne mogu Čuvare. To bi mi ubilo celu draz stripa.


potpis do koske.
jbte,čuvari.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1730 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/06/2022 : 21:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Družba, Čuvari... Retki naslovi koji su me odbili od kupovine.
Možda u nekom reprintu Markos bude nedosledan.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 29/06/2022 21:50:13
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/06/2022 : 22:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Druzbu sam nekako sazvakao jer mi strip nije u favoritima a dopada mi se veliki format, Cuvare jednostavno ne mogu a Strasan Vuc mi bode oci svaki put kad vidim tog Betmena. Imam sve Fibrine Betmene pa je glupo da taj imam od drugog izdavaca. Ali... Strasan Vic...
I posle me pitaju zasto ne gotivim Macanove radove...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/06/2022 : 22:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Sorry nisan upratija, šta je problem u "Strašan vic"?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/06/2022 : 23:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Killer=Strašilo
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1730 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/06/2022 : 23:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
I ja sam kupio Strašan vic, pa ga ne spominjem kao naslov koji me odbio od kupovine, al ga uvek zovem Ubistveni vic od Fibre. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 30/06/2022 : 07:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Killer=Strašilo



Killer - ubica
Killing - ubijanje / ubistven
Scarecrow - strašilo

I nikako drugacije!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/06/2022 : 08:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Znam engleski, ne brini.

Ovo je bila zafrkancija.

I kod vas i kod nas se najlošije prevode stripovi na engleskom. Nije mi jasno zašto.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 30/06/2022 : 08:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Znam engleski, ne brini.

Ovo je bila zafrkancija.

I kod vas i kod nas se najlošije prevode stripovi na engleskom. Nije mi jasno zašto.



Ok, sorry.

I ja sam to primetio. Nije da mi smetaju sitnice ali barem naslovi moraju da budu tacni i koncept mora da se ispostuje. Macan prevodi stripove po svojoj volji, nije to Alan Ford i nije on Brixy pa da to tako moze. Mislim, ocigledno da moze ali to nije ok. Na svu srecu imamo vise izdavaca sa istim naslovima pa mozemo da biramo.
Nije mi jasno kako prevodioci stripova toliko grese kad imaju i slike i tekst... Mogu da zamislim sta bi bilo da isti ti ljudi prevode knjige a ako prevode, ko zna na sta to lici.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 30/06/2022 08:23:15
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/06/2022 : 08:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dobro, dokle više moramo o tome raspravljati?
"Killing joke" je fraza i kao frazu je treba prevesti a ne doslovno.

Kad želiš prijatelju ispričati vic, jel mu kažeš "e, oćeš čut jedan ubojiti vic"?

Nadzirači nije dobar prijevod "The watchmen", jer nadzirači samo nadziru, a ne i čuvaju (Watchmen, kao svi pravi superjunaci, čuvaju svijet od opasnosti). Jednako vrijedi i za Čuvare. Nijedan prijevod "The watchmen" NE MOŽE obuhvatiti sva značenja koja naslov ima u originalu. Samo je stvar navike, na što ste se prvo navikli i sad vam je to ušlo u uho.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/06/2022 : 09:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Peyo

Killer=Strašilo



Killer - ubica
Killing - ubijanje / ubistven
Scarecrow - strašilo

I nikako drugacije!



Ne bi se složija.
Nikad nisan upotrijebio frazu "ubojit ili ubistven" vic ali "strašan vic ( film, dan, pogled, gol... )" apsolutno da.
No stvar je u uhu slušača

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/06/2022 : 09:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
More i ''oš čut jedan jeben vic?'' ;)
Vj je sa razlogom odabrana pristojna verzija. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 362 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.57 seconds. Snitz Forums 2000