forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 30/10/2022 : 05:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote


Nemaju istu sliku na hrbatu, ne izgledaju očajno uživo i zapravo izgledaju bolje od sterilnih/jednoličnih francuza.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/10/2022 : 07:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Čak vidim i da Peyini francuzi imaju par nijansi crvene.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/10/2022 : 08:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ni iste slike ni toliko ruzne boje. Klasican hejt. Nisam fan menjanja boja iste edicije ali da je takva propast nije ni najmanje.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/10/2022 : 08:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Lijep hrbat, fino poravnate linije, solidan font, sličica Riđobradog...
Ne vidim razloga za kritiku
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 30/10/2022 : 09:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Kao sto sam i ocekivao, Ridjobradi 2 i 3 te Talicni 7 izgledaju ocajno uzivo, potpun dizajerski promasaj.

Samo jedan dopunski detalj koji docarava potpunu penisobolju dizajnera i urednistva u vezi Ridjobradog - sva tri integrala imaju ISTI portret Ridjobradog na hrptu /facepalm


Ne, niste lose procitali - sva tri integrala imaju ISTI portret Ridjobradog na hrptu

Ljudi ko je to kontrolisao???????????????????????? Iznogud, Bluberi, Dzeremaja, Marsupilami, Spiru pa cak i Tornjevi Boa Morija (jos jedan uradak za antologiju dizajna), sve knjige imaju razlicitu slicicu, samo ste ovde usrali...

edit:
Zaboravio sam da kazem da su boje obe naslovne puno tamnije od ovih stavljenih u najave

Vec u glavi vidim koji je nadcovecanski trud ovde ulozen: "Daj mali isprskaj tu naslovnu vise, imas vec gotov fajl u Ilustratoru, samo zameni sliku za naslovnu, opali neku rendom boju umesto crvene i idemo dalje, sta mi tu filozofiras, ko da je naslovna vazna, ovo sranje se ionako prodaje samo zbog cene. Treba bre da pljuskas po Marvelu, vidis i sam kakvu su na qrcinu uvalili sa Besmrtnim Hulkom, vec 10 minuta ne mozemo da nabudzimo logo..."



Da li si siguran da si pomenute stripove video uzivo?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/10/2022 : 09:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Da se i ja pridružim: šta konkretno nije dobro kod Riđobradog? Na ovoj slici izgleda odlično,ovako na prvi pogled.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Saale
Starting Member

76 Posts

Member since 26/09/2022

Posted - 30/10/2022 : 10:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Saale a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Kao sto sam i ocekivao, Ridjobradi 2 i 3 te Talicni 7 izgledaju ocajno uzivo, potpun dizajerski promasaj.

Samo jedan dopunski detalj koji docarava potpunu penisobolju dizajnera i urednistva u vezi Ridjobradog - sva tri integrala imaju ISTI portret Ridjobradog na hrptu /facepalm


Ne, niste lose procitali - sva tri integrala imaju ISTI portret Ridjobradog na hrptu

Ljudi ko je to kontrolisao???????????????????????? Iznogud, Bluberi, Dzeremaja, Marsupilami, Spiru pa cak i Tornjevi Boa Morija (jos jedan uradak za antologiju dizajna), sve knjige imaju razlicitu slicicu, samo ste ovde usrali...

edit:
Zaboravio sam da kazem da su boje obe naslovne puno tamnije od ovih stavljenih u najave

Vec u glavi vidim koji je nadcovecanski trud ovde ulozen: "Daj mali isprskaj tu naslovnu vise, imas vec gotov fajl u Ilustratoru, samo zameni sliku za naslovnu, opali neku rendom boju umesto crvene i idemo dalje, sta mi tu filozofiras, ko da je naslovna vazna, ovo sranje se ionako prodaje samo zbog cene. Treba bre da pljuskas po Marvelu, vidis i sam kakvu su na qrcinu uvalili sa Besmrtnim Hulkom, vec 10 minuta ne mozemo da nabudzimo logo..."



Si ti uopšte video uživo Riđobradog? Nema veze s ovim što si ti naprskao. Talični 7 jeste skroz crven, ali upotpunjuje celu naslovnicu. Meni se dopada.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 11:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Hvala za slike - video sam uzivo, nisam primetio razliku, IZVINJAVAM se za taj deo komentara.

Stojim kod misljenja za boje i celokupan dizajn
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/10/2022 : 12:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Teško da će ubuduće neka tvoja kritika da ima validnost kad vidimo da pričaš u prazno.
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
354 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 30/10/2022 : 13:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Kod Ridjobradog nije dobro to sto su odstupili od originalnog dizajna, valjda francuskog, koji je savrsen. Savrsen u smislu da mu je sve na svom mestu i da mu ne mozes pronaci falinku. Taj pokusaj da se nesto skladno i svedeno ucini boljim, dodavanjem kruga okolo slike i onim macevima, pa i losim izborom fonta za imena autora, je po meni korak u nazad. Strip je vrlo nezahvalna kategorija jer su i dizajner i strip autor (crtac) likovni umetnici, pa ovaj prvi mora obuzdati svoje umetnicke porive i staviti se duboko u sluzbu ovog drugog.
U ovom smislu sam ranije na temi iskritikovao ovo izdanje, ali s obzirom da ta moja kritika sadrzi neke, verovatno i nesto grublje opaske, osecam potrebu da je sad svedem na pristojnije i sadrzajnije obrazlozenje.

Ako zanemarimo francusko izdanje, ako pretpostavimo da ga nikada nisam video, rekao bih da je dizajn Ridjobradog od Carobnjaka, sasvim dobar.
....

A i dizajn mnogih ostalih njihovih izdanja je odlican.
Inkal, Pre Inkala, Veliki mrtvac, Mracna, Ramirez (ovde tipografija sjajno odradjena), Wild west i jos poprilicno toga, su izdanja, sasvim vidljivo, propustena kroz ruke profesionalaca.

Iz nekog razoga, sve sto Carobna objavi, gleda se u piksel. Ostali izdavaci po tom pitanju mi deluju povlasceno. Mnogi nezasluzeno.




Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6806 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/10/2022 : 14:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Klasičan primer gde ČK dobija nezaslužene kritike. Nije jedini.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2022 : 14:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sad si sta kad je postalo zanimljivo🙂
Oćemo još!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Joker_1389
New Member

104 Posts

Member since 28/04/2020

Posted - 30/10/2022 : 14:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Joker_1389 a Private Message  Reply with Quote
Po meni Ridjobradi ima savrseno poravnanje na hrbatu, za razliku od nekih drugih edicija (npr. Talicni Tom) gdje su ga malcice zeznuli.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2448 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/10/2022 : 15:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ni iste slike ni toliko ruzne boje. Klasican hejt. Nisam fan menjanja boja iste edicije ali da je takva propast nije ni najmanje.


Teško proseravanje!! 🤬
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/10/2022 : 16:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Picajzle jedne..
Jadne vaše žene, vama svaka dlaka smeta...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 17:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Saale

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Kao sto sam i ocekivao, Ridjobradi 2 i 3 te Talicni 7 izgledaju ocajno uzivo, potpun dizajerski promasaj.

Samo jedan dopunski detalj koji docarava potpunu penisobolju dizajnera i urednistva u vezi Ridjobradog - sva tri integrala imaju ISTI portret Ridjobradog na hrptu /facepalm


Ne, niste lose procitali - sva tri integrala imaju ISTI portret Ridjobradog na hrptu

Ljudi ko je to kontrolisao???????????????????????? Iznogud, Bluberi, Dzeremaja, Marsupilami, Spiru pa cak i Tornjevi Boa Morija (jos jedan uradak za antologiju dizajna), sve knjige imaju razlicitu slicicu, samo ste ovde usrali...

edit:
Zaboravio sam da kazem da su boje obe naslovne puno tamnije od ovih stavljenih u najave

Vec u glavi vidim koji je nadcovecanski trud ovde ulozen: "Daj mali isprskaj tu naslovnu vise, imas vec gotov fajl u Ilustratoru, samo zameni sliku za naslovnu, opali neku rendom boju umesto crvene i idemo dalje, sta mi tu filozofiras, ko da je naslovna vazna, ovo sranje se ionako prodaje samo zbog cene. Treba bre da pljuskas po Marvelu, vidis i sam kakvu su na qrcinu uvalili sa Besmrtnim Hulkom, vec 10 minuta ne mozemo da nabudzimo logo..."



Si ti uopšte video uživo Riđobradog? Nema veze s ovim što si ti naprskao. Talični 7 jeste skroz crven, ali upotpunjuje celu naslovnicu. Meni se dopada.



Kao sto rekoh video sam uzivo, al nisam primetio razliku i izvinuo sam se zbog toga.

A ako pricamo o dizajnu, naslovna Talicnog 7 vizuelnim jezikom odskace od prethodnih sest. Videcemo kako ce izgledati nekoliko narednih, tu ima izazova za dizajnere, iz kojih ce biti jasno zasto je Cinebook izabrao svoje resenje...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 17:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Teško da će ubuduće neka tvoja kritika da ima validnost kad vidimo da pričaš u prazno.



Potrcao sam pre nego sam dobio svoje albume iz Alan Forda i okliznuo se na vlaznoj palubi. Sledeci put cu opreznije...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 17:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lukeruk

Kod Ridjobradog nije dobro to sto su odstupili od originalnog dizajna, valjda francuskog, koji je savrsen. Savrsen u smislu da mu je sve na svom mestu i da mu ne mozes pronaci falinku. Taj pokusaj da se nesto skladno i svedeno ucini boljim, dodavanjem kruga okolo slike i onim macevima, pa i losim izborom fonta za imena autora, je po meni korak u nazad. Strip je vrlo nezahvalna kategorija jer su i dizajner i strip autor (crtac) likovni umetnici, pa ovaj prvi mora obuzdati svoje umetnicke porive i staviti se duboko u sluzbu ovog drugog.
U ovom smislu sam ranije na temi iskritikovao ovo izdanje, ali s obzirom da ta moja kritika sadrzi neke, verovatno i nesto grublje opaske, osecam potrebu da je sad svedem na pristojnije i sadrzajnije obrazlozenje.

Ako zanemarimo francusko izdanje, ako pretpostavimo da ga nikada nisam video, rekao bih da je dizajn Ridjobradog od Carobnjaka, sasvim dobar.
....

A i dizajn mnogih ostalih njihovih izdanja je odlican.
Inkal, Pre Inkala, Veliki mrtvac, Mracna, Ramirez (ovde tipografija sjajno odradjena), Wild west i jos poprilicno toga, su izdanja, sasvim vidljivo, propustena kroz ruke profesionalaca.

Iz nekog razoga, sve sto Carobna objavi, gleda se u piksel. Ostali izdavaci po tom pitanju mi deluju povlasceno. Mnogi nezasluzeno.








Vidim da se po misljenju u mnogocemu slazemo, a kulturnije si se izrazio od mene, skidam ti na tome kapu.

Sto ce Carobne tice, gleda im se mnogo jer mnogo objavljuju, veliki broj izdanja povecava mogucnost greske. Istovremeno odabrali su da objavljuju klasike, izdanja koja su objavljena u nekoliko varijanti (vecina od njih je jako dobro poznata publici) a mnoga od njih sa veoma uspelim resenjima koje je samo trebalo prilagoditi srpskom jeziku. Ponavljam, lepo si objasnio da ovde dizajner nije uspeo da savlada sopstveni ego.

Generalno, na ovom polju ja komentarisem samo stvari koje me zanimaju, za ostalo podijum prepustam drugim kolegama forumasima.

Edited by - alaniusfordius on 30/10/2022 19:24:29
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1062 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 30/10/2022 : 18:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Dobro, hrbat nija kao kod Libellus Alan Forda, ali može proći.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 30/10/2022 : 18:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Primetno je bolji dizajn kod ČK u odnosu na ranija izdanja, uz neke teške gafove poput naslovne za Tornjeve, ili promenama na gore kod naslovne Riđobradog u odnosu na original... ali su zato riknu bolje odradili, kao i dizajn za Bluba koji je bolji nego kod franaka... dizajn strip izdanja koji rade Fibra i Libelus su za većinu ovdašnjih izdavača nemoguća misija, nažalost... mene lično više pogađa sve učestalije korišćenje sve lošijeg papira zbog koga ću odustati od nekih serijala koje sam želeo da imam u integralnom ultimativnom izdanju...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 19:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Meni se dizajn Fibrinih kolorki ne dopada previse, ali je barem konzistentan, originalna ilustracija, naslov i autori, neke druge bravure bi pre ili kasnije naletele na neresiv problem (zato napominjem da me zivo interesuje kako ce biti resene neke od narednih knjiga Talicnog Toma).

Sa druge strane, eto dizajn Rahana mi se dopada vise nego dizajn francuskih integrala, a svakako je u Melininom stilu (npr Konan DMS, DW Tarzan Berna Hogarta, DW Tarzan Hala Fostera...)

Sto se Libelusa tice, aktivno sam kupovao samo Spirua, a iz radoznalosti pratim Mister Noa i Zagora - tu je dizajn dozvolio originalnim ilustracijama da dodju do izrazaja i obe edicije izgledaju bas atraktivno...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 30/10/2022 : 19:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Italijani su pomaknuli napise na hrptu poslije Hubinona.

[url=https://ibb.co/GcYnBh3][/url]


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 20:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Italijani su pomaknuli napise na hrptu poslije Hubinona.

[url=https://ibb.co/GcYnBh3][/url]



Jaoj ovo bas bode oci :(
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/10/2022 : 20:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Pa ovde bi 10 strana bilo ispisano da ČK ovako uradi.
Inače, ne sviđa mi se broj 5 ovde više je slovo S. Kad već cepidlačimo :)
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 20:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Pa ovde bi 10 strana bilo ispisano da ČK ovako uradi.
Inače, ne sviđa mi se broj 5 ovde više je slovo S. Kad već cepidlačimo :)



Slozices se samnom da bi u tom slucaju tih 10 strana bile napisane sa pravom?
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000