forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

Lukeruk
Junior Member



Serbia
354 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 30/10/2022 : 20:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Meni se dizajn Fibrinih kolorki ne dopada previse, ali je barem konzistentan, originalna ilustracija, naslov i autori, neke druge bravure bi pre ili kasnije naletele na neresiv problem (zato napominjem da me zivo interesuje kako ce biti resene neke od narednih knjiga Talicnog Toma).

Sa druge strane, eto dizajn Rahana mi se dopada vise nego dizajn francuskih integrala, a svakako je u Melininom stilu (npr Konan DMS, DW Tarzan Berna Hogarta, DW Tarzan Hala Fostera...)

Sto se Libelusa tice, aktivno sam kupovao samo Spirua, a iz radoznalosti pratim Mister Noa i Zagora - tu je dizajn dozvolio originalnim ilustracijama da dodju do izrazaja i obe edicije izgledaju bas atraktivno...



A vidis meni su te Fibrine kolorke nesto najsavrsenije dizanirano u svetu stipa. Dizajn kojim su strip autori stavljeni u ravan sa velikim slikarima. Primenjena umetnost u punom sjaju. Zamisli da treba da se dizajnira monografija, recimo, Van Goga. Pa ko bi ozbiljan tu smeo da se zaigra i da kvari nesto? Opicis zitno polje sa gavranovima preko celih korica, tekst neupadljiv negde da ne smeta i ostavis Van Goga da sam govori o sebi. E tako dozivljavam i ove kolorke. Ma savrseno.
Ne kazem da bi isti koncept bio primenljiv i za ove komercijalne klasike poput pomenutog Ridjobradog, za njega je, ponavljam, onaj "francuski" dizajn, prava mera.

Slazem se za Libelusovog Zagora - njihovo najatraktivnije, verovatno i najbolje dizajnirano izdanje. :)

A Talicnog jos uvek nemam volju da komentarisem, tuzan jer nije isla ona druga minimalisticka opcija. Zasad ga samo kupujem.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3124 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/10/2022 : 22:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by Red Marquis

Pa ovde bi 10 strana bilo ispisano da ČK ovako uradi.
Inače, ne sviđa mi se broj 5 ovde više je slovo S. Kad već cepidlačimo :)



Slozices se samnom da bi u tom slucaju tih 10 strana bile napisane sa pravom?


Ne bih se složio.
Ne mislim da je bilo šta tog tipa nešto što bi zasluživalo toliku pažnju. Ako je nešto greška, kritika je u redu. Nema tu prostora da se raspreda o tome unedogled. Treba da se raspreda o samim stripovima ali to više niko ne radi. Već se svi ponašaju kao da mogu bolje od izdavača, bio to prevod, dizajn, cena, korice...

A ovo čak i nije greška već svesna odluka izdavača da odvoji originalnog autora od kasnijeg. Da li bi ja tako uradio? Jok. Ali da bi mi smetalo da ne bih kupio ili bih bio besan zbog toga? Isto jok.
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 30/10/2022 : 23:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lukeruk


A vidis meni su te Fibrine kolorke nesto najsavrsenije dizanirano u svetu stipa. Dizajn kojim su strip autori stavljeni u ravan sa velikim slikarima. Primenjena umetnost u punom sjaju. Zamisli da treba da se dizajnira monografija, recimo, Van Goga. Pa ko bi ozbiljan tu smeo da se zaigra i da kvari nesto? Opicis zitno polje sa gavranovima preko celih korica, tekst neupadljiv negde da ne smeta i ostavis Van Goga da sam govori o sebi. E tako dozivljavam i ove kolorke. Ma savrseno.





One legendarne Classici dell'arte Rizzolijeve sa početka 70-tih su sve suprotno od toga:



A dizaj Kolorki se i meni baš dopada, verujem da je inspirsan Skirom:



Nego, kada Fibra najavi nešto što me zanima, imam poverenje i znam da ću na slepo uzeti. Kad ČK najavi nešto što me zanima, moram da čekam da izađe, pa da se informišem kako je ispalo, tolike varijacije da ispratim, traćim vreme zbog nečije nedoslednosti kao izdavača, da ne bih dobio poluproizvod za svoj novac, što se dešavalo. Ogromna razlika.



Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 31/10/2022 : 21:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Kao neko ko je dosta dugo izbegavao da kupuje izdanja iz komšiluka, da bih podržao domaće izdavače (ne iz ikakvog drugog razloga), moram da izrazim jedno veliko gađenje prema Čarobnoj knjizi pre svega, a i svim ostalim izdavačima koji su formirali tu ogavnu skupinu ljudi koja svoje vreme troši kako bi nekom drugom upropastila fenomenalan posao koji taj neko radi.
Sve najgore vam želim.

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6800 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/10/2022 : 22:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Kao neko ko je dosta dugo izbegavao da kupuje izdanja iz komšiluka, da bih podržao domaće izdavače (ne iz ikakvog drugog razloga), moram da izrazim jedno veliko gađenje prema Čarobnoj knjizi pre svega, a i svim ostalim izdavačima koji su formirali tu ogavnu skupinu ljudi koja svoje vreme troši kako bi nekom drugom upropastila fenomenalan posao koji taj neko radi.
Sve najgore vam želim.



Pa ne znamo baš da li je sve tačno, ne treba da kuneš na bazi pretpostavki.
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 31/10/2022 : 22:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Ne kunem nikog, nigde to nisam rekao, i da, želim im sve najgore u tome što su namerili da urade ..

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Betmen987

Kao neko ko je dosta dugo izbegavao da kupuje izdanja iz komšiluka, da bih podržao domaće izdavače (ne iz ikakvog drugog razloga), moram da izrazim jedno veliko gađenje prema Čarobnoj knjizi pre svega, a i svim ostalim izdavačima koji su formirali tu ogavnu skupinu ljudi koja svoje vreme troši kako bi nekom drugom upropastila fenomenalan posao koji taj neko radi.
Sve najgore vam želim.



Pa ne znamo baš da li je sve tačno, ne treba da kuneš na bazi pretpostavki.


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 31/10/2022 : 23:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Da citiram sam sebe sa druge teme:

"Pojedini srpski izdavaci bi mogli da razmisle o svom poslovnom modelu i da batale pumpanje profita tako sto ce po svaku cenu strip objaviti u pojedinacnoj knjizi.

Voleo bih da znam zasto je npr Makondo odlucio da zivotinjski zamak (dvorac) objavi u pojedinacnim albumima a Stare furune je objavio u integralu?


Zasto je CK Sedam zivota kopca, Velikog mrtvaca, Petra Pana ili Ramireza podelila u dve knjige? U slucaju CK je to mozda neko tehnicko ogranicenje (za Ramireza mozda vlasnik nije dozvolio integral), dok to sigurno ne mogu reci za Makondo...


Jel vasa publika kupuje korice ili ono izmedju njih, stripove?"

Ima tu jos nekih ideja i opservacija ko, gde, sta, kada i kako, al se marketing analize i planovi svuda u svetu lepo placaju pa ne bi bilo korektno od mene da strucnjacima vadim lebac iz usta
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 01/11/2022 : 00:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
quote:

Pa ne znamo baš da li je sve tačno, ne treba da kuneš na bazi pretpostavki.


Ne znamo gotovo ništa ali za očekivati je da worlds greatest detective prvi raskrinka slučaj

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2438 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/11/2022 : 08:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Da citiram sam sebe sa druge teme:

"Pojedini srpski izdavaci bi mogli da razmisle o svom poslovnom modelu i da batale pumpanje profita tako sto ce po svaku cenu strip objaviti u pojedinacnoj knjizi.

Voleo bih da znam zasto je npr Makondo odlucio da zivotinjski zamak (dvorac) objavi u pojedinacnim albumima a Stare furune je objavio u integralu?


Zasto je CK Sedam zivota kopca, Velikog mrtvaca, Petra Pana ili Ramireza podelila u dve knjige? U slucaju CK je to mozda neko tehnicko ogranicenje (za Ramireza mozda vlasnik nije dozvolio integral), dok to sigurno ne mogu reci za Makondo...


Jel vasa publika kupuje korice ili ono izmedju njih, stripove?"

Ima tu jos nekih ideja i opservacija ko, gde, sta, kada i kako, al se marketing analize i planovi svuda u svetu lepo placaju pa ne bi bilo korektno od mene da strucnjacima vadim lebac iz usta


Zasto bi sve moralo u integrale...sasvim je ok ici na albume, trejdove, sto se u SRB pokazalo dobrom praksom, ljudima je lakse dati 3,4x po 1400 npr nego iskesirati odmah 3,5..4k...

300 Cuda rade sjajne trejdove, ne mora sve u omnibuse...Najkula albume npr, samo da svako nadje odrziv model.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/11/2022 : 08:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je mnogo bolje dati vise odmah. Manje teskog kartona u kuci i lakse za skladistenje. A da ne govorim o celini koju citas.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 01/11/2022 : 10:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dd fan

quote:

Pa ne znamo baš da li je sve tačno, ne treba da kuneš na bazi pretpostavki.


Ne znamo gotovo ništa ali za očekivati je da worlds greatest detective prvi raskrinka slučaj



Ne treba nikakav detektiv za to, baš kao što ne treba detektiv za uočiti world's greatest botinu.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1708 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 01/11/2022 : 10:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Možda se ispostavi na kraju da je onaj ludi Majers bio od početka u pravu. ;)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 01/11/2022 : 10:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Za svakog genija se u nekom trenutku mislilo da je lud

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 01/11/2022 : 10:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 01/11/2022 : 10:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Da citiram sam sebe sa druge teme:

"Pojedini srpski izdavaci bi mogli da razmisle o svom poslovnom modelu i da batale pumpanje profita tako sto ce po svaku cenu strip objaviti u pojedinacnoj knjizi.

Voleo bih da znam zasto je npr Makondo odlucio da zivotinjski zamak (dvorac) objavi u pojedinacnim albumima a Stare furune je objavio u integralu?


Zasto je CK Sedam zivota kopca, Velikog mrtvaca, Petra Pana ili Ramireza podelila u dve knjige? U slucaju CK je to mozda neko tehnicko ogranicenje (za Ramireza mozda vlasnik nije dozvolio integral), dok to sigurno ne mogu reci za Makondo...


Jel vasa publika kupuje korice ili ono izmedju njih, stripove?"

Ima tu jos nekih ideja i opservacija ko, gde, sta, kada i kako, al se marketing analize i planovi svuda u svetu lepo placaju pa ne bi bilo korektno od mene da strucnjacima vadim lebac iz usta


Zasto bi sve moralo u integrale...sasvim je ok ici na albume, trejdove, sto se u SRB pokazalo dobrom praksom, ljudima je lakse dati 3,4x po 1400 npr nego iskesirati odmah 3,5..4k...

300 Cuda rade sjajne trejdove, ne mora sve u omnibuse...Najkula albume npr, samo da svako nadje odrziv model.



Slazem se za nesto sto je izdavac zapoceo pratiti u realnom vremenu kao sto je npr Pogrebnik a sve ostalo ima najvise smisla u obliku integrala
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 01/11/2022 : 12:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Da citiram sam sebe sa druge teme:

"Pojedini srpski izdavaci bi mogli da razmisle o svom poslovnom modelu i da batale pumpanje profita tako sto ce po svaku cenu strip objaviti u pojedinacnoj knjizi.

Voleo bih da znam zasto je npr Makondo odlucio da zivotinjski zamak (dvorac) objavi u pojedinacnim albumima a Stare furune je objavio u integralu?


Zasto je CK Sedam zivota kopca, Velikog mrtvaca, Petra Pana ili Ramireza podelila u dve knjige? U slucaju CK je to mozda neko tehnicko ogranicenje (za Ramireza mozda vlasnik nije dozvolio integral), dok to sigurno ne mogu reci za Makondo...


Jel vasa publika kupuje korice ili ono izmedju njih, stripove?"

Ima tu jos nekih ideja i opservacija ko, gde, sta, kada i kako, al se marketing analize i planovi svuda u svetu lepo placaju pa ne bi bilo korektno od mene da strucnjacima vadim lebac iz usta


Zasto bi sve moralo u integrale...sasvim je ok ici na albume, trejdove, sto se u SRB pokazalo dobrom praksom, ljudima je lakse dati 3,4x po 1400 npr nego iskesirati odmah 3,5..4k...

300 Cuda rade sjajne trejdove, ne mora sve u omnibuse...Najkula albume npr, samo da svako nadje odrziv model.



Slazem se za nesto sto je izdavac zapoceo pratiti u realnom vremenu kao sto je npr Pogrebnik a sve ostalo ima najvise smisla u obliku integrala


Da, sa tim se slažem, raditi pojedinačne albume samo aktuelnih i novih serijala na matičnom tržištu (fra/bel) , a onda raditi i integrale... za starije serijale nema smisla raditi HC pojedinačne albume..
Makondo je za Elrika lepo uradio pojedinačne albume a onda izdao i integral, koji je, uzgred, sjajan...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Saale
Starting Member

76 Posts

Member since 26/09/2022

Posted - 01/11/2022 : 13:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Saale a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Možda se ispostavi na kraju da je onaj ludi Majers bio od početka u pravu. ;)


Borg collective
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 01/11/2022 : 13:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead
Ne treba nikakav detektiv za to, baš kao što ne treba detektiv za uočiti world's greatest botinu.


Postoji mnogo nivoa između 2 krajnosti; ti si jedna, ja nisam druga.

Ovde će biti mnogo manje posla za sve obrisati

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6800 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/11/2022 : 14:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
DD fan je dovoljno često imao prave argumente da bi bio bot. Zastupnik, možda.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 01/11/2022 : 14:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Taj kad zastupa, na boga ne misli. 'nači bot.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 01/11/2022 : 20:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Prošle godine uzeo Asterikse, ove svega po malo (TT, Bluberi, Riđobradi). Sve pohvale svima u ČK, izgleda sjajno.

Planiram da dovršim ovo i započnem Iznoguda i Spirua (nadam se da će se ići i nakon Frankina).

Samo nastavite u ovom ritmu i sa ovim kvalitetom. U odnosu na lane, ima mnogo više naslova, te bi češće akcije (kompletiranje ili 33%), mene potaknulo da ne čekam godinu dana ponovo :)

Edited by - Jasko on 01/11/2022 20:55:20
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/11/2022 : 10:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
pitanje za ČK - kada se završi talični tom, ima li šanse da krenete sa plavim bluzama, kao idućim projektom iz domena humorističnih strip serijala?


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 03/11/2022 : 10:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Plave bluze idu čim se realizuje projekat zabrane bookgrobova.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11195 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/11/2022 : 23:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Da li ima neko info kad će nastaviti sa radom (hoće li uopšte?) ČK knjižara u Nišu?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/11/2022 : 05:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kad če Gusar Crnobradi ili Mornar Nik konačno?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.57 seconds. Snitz Forums 2000