forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 05/06/2020 : 17:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

DuskeArrow
Starting Member



Serbia
67 Posts

Member since 27/03/2018

Posted - 18/06/2020 : 21:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DuskeArrow a Private Message  Reply with Quote


„UZ VELIKU MOĆ DOLAZI I VELIKA ODGOVORNOST.”


U izdanju pred vama sakupljene su najlepše i najznačajnije avanture Marvelovog junaka za kojeg zaista malo ko nije čuo, avanture koje će razgaliti njegove dosadašnje ljubitelje, ali i privući nove čitaoce da otkriju univerzum slavnog Spajdermena. Te zaokružene priče stvo¬rili su umetnici koji su doprineli nastanku legende o Mrežoglavcu, a među njima su i mnoge stripske veličine: Sten Li, Stiv Ditko, Džon Romita stariji, Gil Kejn, Džeri Konvej, Rodžer Stern, Ron Frenz, Dž. M. Stražinski i drugi.

Čitajući ovu antologiju, videćemo:
kako je nastao slavni mrežoglavi junak;
kako je stradala njegova velika ljubav;
u kakvoj je on vezi sa opasnim i nepredvidljivim Venomom;
kako su događaji od 11. 9. pronašli svoje mesto u superherojskom stripu;
kako se Spajdi nosi sa svojim slavnim neprijateljima – Zelenim Goblinom, Lešinarom, Gušterom, Nosorogom, Sendmenom i drugima;
kako je prošao Spajdijev susret s Barakom Obamom;
kako se Spajdi snalazi u ulozi jednog od Osvetnika.

Edicija Ja sam... (Mi smo...) donosi odabrane epizode o ključnim trenucima u životima omiljenih Marvelovih junaka, iz kojih ćete saznati mnoge intrigantne pojedinosti njihovih višedecenijskih stripskih avantura, kao i tekstove autoriteta iz sveta stripa s mnoštvom zanimljivih detalja o samim herojima, ali i o ljudima koji su doprineli njihovom stvaranju.
Nezaobilazno štivo za svakog ljubitelja Marvelovog univerzuma!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/06/2020 : 19:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Idemo sa Modesty inegralom kaj prije..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/06/2020 : 19:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Idemo sa Modesty inegralom kaj prije..


Pa to je objavljivao Darkwood, ne vjerujem da bi sad ČK nastavila od trećeg broja.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/06/2020 : 20:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Zar je Darkwood izgubio prava?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/06/2020 : 20:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Zar je Darkwood izgubio prava?


Nisam to nigdje pročitao. Ali ovo je tema o Čarobnoj knjizi.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/06/2020 : 20:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by risbozg

Idemo sa Modesty inegralom kaj prije..


Pa to je objavljivao Darkwood, ne vjerujem da bi sad ČK nastavila od trećeg broja.



Mislio sam na izdanje na latinici...takvo nije izdao nitko

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 27/06/2020 20:49:15
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/06/2020 : 20:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kada ce nova izdanja u deciji The best of Marvel i DC Gold?

Poslednji brojevi The best of marvel su 34 i 35 i to je ceo Brubakerov i Freksnov run na Gvozdenoj pesnici i to je izaslo 26.09.2019. Za 2 meseca ce biti skoro godinu dana bez novog broja iz ove biblioteke.
DC Gold je stigao do broja #14 i to su bili Nadziraci i taj strip je izasao u za Beogradski Sajam knjiga znaci u oktobru 2019.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 29/06/2020 : 18:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Dobro su zakočili, mada mi,lično, i prija... Treba postići sve, a korona sigurno nije olakšavajuća okolnost. Mogli su i ove DC hot naslove u istu ediciju, bezveze su to zakomplikovali. Mislim da je sljedeći DC gold Povratak mračnog viteza.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/06/2020 : 02:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Mogli su i ove DC hot naslove u istu ediciju, bezveze su to zakomplikovali.



Apsolutno se slazem! Isto tako mi je bespotrebna best of spiderman edicija u kojoj je Rodjenje Venoma u dva toma, i ona prica sa Hobgoblinom. Mogli su i to lepo sve da stave u Best of Marvel kao sto su i do tada objavljivali zasebne zaokruzene Spajdermenove price.
Go to Top of Page

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 08/07/2020 : 09:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote







Edited by - dragan4e on 08/07/2020 10:02:25
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/07/2020 : 12:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Haaa... "Buržon:1"...voila...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 08/07/2020 : 12:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragan4e





Ovakve najave me fino iznenade.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2446 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 08/07/2020 : 12:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da da, bas lepe najave.
A kada Bourgeona iskasape sa marginama, pa google translate sa francuskog. Amere unakaze formatom, papirom, povezom...nakaradno izdavanje stripova, samo ce nas naterati da cenimo fibru, komiko,i ostale koji se stripu drugacije ophode...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/07/2020 : 13:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragan4e









'fala qrcu više

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/07/2020 : 14:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ajde za jedno 10 godina će valjda izdrndati sve ove matore francuze koji su već izlazili na ovim prostorima u raznoraznim edicijama, pa možda i nešto probaju novije da nam ponude. Ako poživim.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7615 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 08/07/2020 : 16:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
malo su povukli rucnu, barem kad su boneli izdanja u pitanju...steta..mogli su najaviti i novi riznica gigante, novog ricciardija..pa i riznicu boneli...sad kad je mercurio loi izdan,ima mjesta i za novi boneli serijal... cani sciolti bi se mogao izdati...14 brojeva, 60-70 stranica po stripu..u 5 knjiga stane.. ima tu jos novih serijala iz audace stripova...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6834 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/07/2020 : 18:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ajde za jedno 10 godina će valjda izdrndati sve ove matore francuze koji su već izlazili na ovim prostorima u raznoraznim edicijama, pa možda i nešto probaju novije da nam ponude. Ako poživim.



Pošto će noviji, onda da budu stari, to će se uklopiti u politiku izdavača.

Nego ozbiljno, pošto Fibra izdaje na tone novijih francuza, zar je moguće da ti to nije dovoljno? Jedino, ako preferiraš čitanja na srpskom, to mogu da shvatim.

I baš me zanima, koji su noviji serijali fra-belg stripa koji danas po
uspehu pariraju starijima? Šta su naslednici Bluberija, Torgala, XIII-ce, Džeremaje, Komanče, Riđobradog, Inkala, Akbara? Koji su to naslovi koje bi ČK i drugi srpski izdavači morali da uvrste, kao obavezno štivo?

A da nisu grafički romani i "slice of life" i slične umetničke pričice, kakve sada već masovno svi objavljuju ovde (Fibra, Komiko, Besna kobila, Golconda... pa čak i Agarthi)?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/07/2020 : 19:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ajde za jedno 10 godina će valjda izdrndati sve ove matore francuze koji su već izlazili na ovim prostorima u raznoraznim edicijama, pa možda i nešto probaju novije da nam ponude. Ako poživim.



Pošto će noviji, onda da budu stari, to će se uklopiti u politiku izdavača.

Nego ozbiljno, pošto Fibra izdaje na tone novijih francuza, zar je moguće da ti to nije dovoljno? Jedino, ako preferiraš čitanja na srpskom, to mogu da shvatim.

I baš me zanima, koji su noviji serijali fra-belg stripa koji danas po
uspehu pariraju starijima? Šta su naslednici Bluberija, Torgala, XIII-ce, Džeremaje, Komanče, Riđobradog, Inkala, Akbara? Koji su to naslovi koje bi ČK i drugi srpski izdavači morali da uvrste, kao obavezno štivo?

A da nisu grafički romani i "slice of life" i slične umetničke pričice, kakve sada već masovno svi objavljuju ovde (Fibra, Komiko, Besna kobila, Golconda... pa čak i Agarthi)?


Ne preferiram čitanje na srpskom, svejedno mi je. Smeta mi samo različit odnos prema školama stripa kod nas.

Dokle god se ovde (mislim u Srbiji) sve igra na sigurno i u daleku prošlost, ništa novo ni neće ikad postati uspešno. Kod nas (da zamislimo situaciju da Fibra nikad nije postojala) ni Aldebaran ni Bilo jednom u Francuskoj ne bi bili hitovi da ih je neko izbacio jer nisu prošli školu objavljivanja u strip revijama.

Ako Bonelli ide nova produkcija, i Marvel i DC takođe, isto želim i očekujem od BD produkcije. Darkwood je tu nešto probao, po meni napravio greške oko izbora BD produkcije, pa je sve to čabriralo, i sad se igra na sigurno Francuzi, odranije poznati čitaocima.

Sve ostalo, koji tačno stripovi trebaju a koji ne, upadamo u raspravu šta je kome važnije i pitanje ukusa.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1586 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 08/07/2020 : 19:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
ČK baš ima razuđen program - ima ponešto za svakoga.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/07/2020 : 20:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Da da, bas lepe najave.
A kada Bourgeona iskasape sa marginama, pa google translate sa francuskog. Amere unakaze formatom, papirom, povezom...nakaradno izdavanje stripova, samo ce nas naterati da cenimo fibru, komiko,i ostale koji se stripu drugacije ophode...


Ako upropaste Bourgeona ja ću ih prvi kritikovati, ne brini...a to da će te "nakaradno" izdavanje stripova od strane Čk naterati da voliš i ceniš Fibru, Komiko i ostale izdavače koji se prema stripu ozbiljnije ophode deluje baš nisko...ispada da ne ceniš pomenute izdavače pa ćeš sad početi da ih ceniš jer bolje rade od Čk, odnosno loš rad Čk će te naterati na to!?! Wtf!?! Pa ko te tera da kupuješ nešto od izdavača koga ne voliš? Kupuj od onih koje voliš i ceniš i kukaj kod njih da izdaju ono što bi ti želeo...
I da ne misliš da sam portparol Čk, pročitaj moje postove u vezi njihove Murene...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2446 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 08/07/2020 : 21:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Cenim ja fibru, komiko...ali dok se nije pojavio Ck, uzimali smo ih zdravo za gotovo, podrazumevalo se da tako treba...
Evo Dw, uz par propusta, radio je odlican posao, trudio se oko vecine izdanja i gde su sada...

A to kupuj kod onih koji rade dobro, to i radim...ali kada vecina kupuje bez kriterija, i kod ovih nakaradnih, sve losije prolaze kvalitetni, jer su i njihove cene vece...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2446 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 08/07/2020 : 21:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Uporedi kad izadju njihovi Noseni vetrom, sa fibrinim...vidi samo razliku u odabranom papiru, koliko Marko tu obraca paznju, toliko za ove je to atomska fizika...
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1064 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 08/07/2020 : 22:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče integrala/strip albuma od ČK imam njihovu Apokalipsu na A4 formatu i Nadzirače manji B5 format ili tako nešto. Oba s lijepim i kvalitetnim sjajnim papirom. Nemam nikakve zamjerke na izdanja, dapače izvrsni su. Ovu Apokalipsu sam platio oko 60kn puna cijena za oko 110 stranica stripa, što je mislim vrlo povoljno.

Edited by - petarStripovi10 on 08/07/2020 22:04:49
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2020 : 22:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja se radujem ,,Na krilima vetra" i nabavicu ih u izdanju CK jer verujem da ce biti jeftiniji od Fibrinog izdanja, sto mi omogucava vise novca za neke druge Fibrine stripove koje takodje zelim a koji nemaju alternativu u domacem izdanju. Fibra je sto se tice kvaliteta neprikosnovena ali je cena zato malo jaca (iako je to opet jeftino jer su integrali) pa se trudim da sve sto ima domacu alternativu (koja je obicno jeftinija) da nabavim. Komiko takodje radi perfektna izdanja i pristupacna.
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.36 seconds. Snitz Forums 2000