forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 362

alexts
Advanced Member



Serbia
6866 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/07/2020 : 22:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis


Dokle god se ovde (mislim u Srbiji) sve igra na sigurno i u daleku prošlost, ništa novo ni neće ikad postati uspešno. Kod nas (da zamislimo situaciju da Fibra nikad nije postojala) ni Aldebaran ni Bilo jednom u Francuskoj ne bi bili hitovi da ih je neko izbacio jer nisu prošli školu objavljivanja u strip revijama.

Sve ostalo, koji tačno stripovi trebaju a koji ne, upadamo u raspravu šta je kome važnije i pitanje ukusa.



Iz ovog se mogu zaključiti sledeće stvari:

1. Popularnost se mogla steći preko revija - one su dobra prethodnica za albumska objavljivanja. E sad, revija nema, čak više ni Stripoteke. Iz toga sledi da se moraju nalaziti drugi načini popularizacije.

A to bi mogli da budu:

2. Masovna priča o stripovima i promocija od strane izdavača, po internetu - forumima i sajtovima.
To je nešto što niko od srpskih izdavača ne radi - ČK i DW se jedva potrude da objave da je izašlo neko izdanje, jednim (prvim) postom na temi nekog foruma, a Phoenix Press ili System, čak ni to.

ili

3. Objavljivanje vrhunskih stripova, kod kojih će preporuke čitalaca jedni-drugima biti masovnije i samim tim reklama za izdanja.
Ali vidimo i da se objavljuju dosta i mediokritetski i polu-promašeni serijali.

Ispada da je bilo pameti, ne bi naši izdavači dali da Stripoteka propadne, nego su mogli da ulože u njeno održavanje i možda još neki magazin.

A ono pitanje gore, nije bilo zbog rasprave, nego me stvarno zanima da li se propuštaju nove uspešne "franšize", koje mogu da naslede stare? Ne bih umeo da ih navedem. Možda "Plašt i Očnjaci", ali i to je bilo u reviji (PZ).
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/07/2020 : 23:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Nemam nešto previše ČK izdanja. Izašle Asterikse, Džeremaje 1-6, skoro nabavio Tehnooce, Inkale, Kastaku, 1602 i Časovnik sudnjeg dana 1. Mislim da je to sve. Pobrojana izdanja su sasvim korektna, a nisu skupa. Pritom vidim da ima velikog negativnog publiciteta kod ČK zbog raznih stvari (korice, uvez, margine, izbor papira, prevod), mada se to uglavnom ne odnosi na gore pobrojana izdanja.

Interesuje me da li je to baš toliko loše koliko se ljudi žale ili je u pitanju to što su neki drugi izdavači postavili (pre)visoke standarde?
I koja su to izdanja koja zbog lošeg kvaliteta treba zaobići?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/07/2020 : 23:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
@alexts
Šta smatraš franšizom, koliko dug serijal treba da bude za to po tebi?
Undertaker, Stare Furune su recimo takvi. A to što, ni ti ni ja ne znamo ni delić xyz izdanja koja BD izbacuje na godišnjem nivou, ne znači da ih nema.

Edited by - Red Marquis on 08/07/2020 23:15:02
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6866 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/07/2020 : 00:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

@alexts
Šta smatraš franšizom, koliko dug serijal treba da bude za to po tebi?
Undertaker, Stare Furune su recimo takvi. A to što, ni ti ni ja ne znamo ni delić xyz izdanja koja BD izbacuje na godišnjem nivou, ne znači da ih nema.



Ne znači da ih nema, ja ih ne znam dovoljno, priznajem. Undertaker jeste takav. Njegovu veću popularnost, kod nas, sprečavaju do sada pomalo preskupi albumi Makonda.

Bitno je da nije one-shot ili mini-serijal, nego nešto što obeležava jedan malo duži period strip-produkcije, da bi bio franšiza, kao i da je preveden na više jezika i internacionalno poznat.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/07/2020 : 00:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne znači da ih nema, ja ih ne znam dovoljno, priznajem. Undertaker jeste takav. Njegovu veću popularnost, kod nas, sprečavaju do sada pomalo preskupi albumi Makonda.


Između ostalog, takve cene su razlog što se nadam da će ČK jednom da se i odvaži na nešto novije, jer tu nemaju premca.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2020 : 16:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zašto pobogu Na krilima vetra a ne Nošeni vetrom??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2020 : 16:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
glede rasprave između Markiza i Aleksa:

ovo što pominje Markiz,to su stripovi koji nisu stari po 40 i više godina i koje smo videli u 25 strip revija;recimo kao Mateo ili Murena.A opet i ta dva su nedavno objavljena.

DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 09/07/2020 : 17:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
... zato što su se ti noviteti slabo prodavali? Nekako sam pretpostavljao da su baš ta navedena izdanja imala solidnu prođu.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 09/07/2020 : 18:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zašto pobogu Na krilima vetra a ne Nošeni vetrom??


I ja se to pitam...

(...mada, realno, zabole me, za ovaj strip su mi dovoljne Stripoteke)

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/07/2020 : 20:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli
(...mada, realno, zabole me, za ovaj strip su mi dovoljne Stripoteke)



Poštujem tvoj izbor, ali bez boje to je samo pola doživljaja kada je ovaj strip u pitanju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/07/2020 : 20:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ispostavilo se sto sam govorio..da su Darkvudu izmed ostalo pokopal gluposti i bezvezarija stila Aama.
.pokopale su i Stripoteku.. koja da je objavljivala stari je nostalgične stvari nebi ugasnila...nesto sto dobije nagradu nije pretežno odraslo publiki i privlačno.. da su odstavili u Stripoteci staru plejadu junaka.. druga bi bila pesma..
Da su krenuli reprintom Stripoteke iz zlatnih 80 tih sad bi mozda isla 14 dnevno a ne ležala na groblju pod teskom kamenom plocom.. RIP Stripoteku moja ljubavi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 09/07/2020 20:43:13
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/07/2020 : 20:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.



Da, i steta sto se slabo prodavalo i propalo to jer su Karusel i pogotovo Perle (i Perle integrali) bili sjajne i lepe edicije(sto sadrzajem sto dizajnom), a toliko jeftine i pristupacne.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/07/2020 : 20:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ispostavilo se sto sam govorio..da su Darkvudu izmed ostalo pokopal gluposti i bezvezarija stila Aama.
.pokopale su i Stripoteku.. koja da je objavljivala stari je nostalgične stvari nebi ugasnila...nesto sto dobije nagradu nije pretežno odraslo publiki i privlačno.. da su odstavili u Stripoteci staru plejadu junaka.. druga bi bila pesma..
Da su krenulo reprintom Stripoteku iz uh lastnih 80 tih sad bi mozda isla 14 dnevno a ne ležala na groblju po tesko kamnom plocom.. RIP Stripoteku moja ljubavi.



Ja sam Stripoteku poceo da kupujem bas kad ju je Darkvud preuzeo.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 09/07/2020 : 21:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.



Steta, ali nije kriv odabir stripova nego losa politika izdavaca i jos gomila losih poteza.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4602 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/07/2020 : 22:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Vratice se Darkwood, pa bilo je reci o tome u beskrajnim raspravama na ovom forumu.


sangue navajo
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/07/2020 : 05:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by teller

Ispostavilo se sto sam govorio..da su Darkvudu izmed ostalo pokopal gluposti i bezvezarija stila Aama.
.pokopale su i Stripoteku.. koja da je objavljivala stari je nostalgične stvari nebi ugasnila...nesto sto dobije nagradu nije pretežno odraslo publiki i privlačno.. da su odstavili u Stripoteci staru plejadu junaka.. druga bi bila pesma..
Da su krenulo reprintom Stripoteku iz uh lastnih 80 tih sad bi mozda isla 14 dnevno a ne ležala na groblju po tesko kamnom plocom.. RIP Stripoteku moja ljubavi.



Ja sam Stripoteku poceo da kupujem bas kad ju je Darkvud preuzeo.


Da.. Ti poceo a 10 drugih odustao...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/07/2020 : 10:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

glede rasprave između Markiza i Aleksa:

ovo što pominje Markiz,to su stripovi koji nisu stari po 40 i više godina i koje smo videli u 25 strip revija;recimo kao Mateo ili Murena.A opet i ta dva su nedavno objavljena.

DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.



Meni je jako drago za Murenu jer em više volim integrale, em je više nego duplo jeftinije od BG izdanja, em mi je odlično ovo izdanje od ČK (margine me ne diraju ni najmanje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/07/2020 : 12:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zašto pobogu Na krilima vetra a ne Nošeni vetrom??


Iako smo navikli na taj naslov, meni se, iskreno, sviđa ovaj novi... lepo su ga preveli...
A kako će Ratnike da prevedu, šta misliš? Hoće li zadržati poznati ili će ga prevesti, pitanje je sad... :) Ja mislim da će ga prevesti i biće blizak originalu... i to je jedino ispravno... :)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/07/2020 : 12:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Vratice se Darkwood, pa bilo je reci o tome u beskrajnim raspravama na ovom forumu.




Iz tvojih usta u božije uši... ali, realno, teško... prođe cela godina a niko ništa zvanično ne objavljuje, niko se ne oglašava... cenim Darkwood ali mi smeta ta potpuna tišina u vezi Stripoteke... možda bi se trebali udružiti sa nekim jakim i stabilnim izdavačem pa da se nekako vrati naš najjači stripovski brend... pa makar i samo u knjižare... pa makar i u boji...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/07/2020 : 12:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

glede rasprave između Markiza i Aleksa:

ovo što pominje Markiz,to su stripovi koji nisu stari po 40 i više godina i koje smo videli u 25 strip revija;recimo kao Mateo ili Murena.A opet i ta dva su nedavno objavljena.

DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.



Meni je jako drago za Murenu jer em više volim integrale, em je više nego duplo jeftinije od BG izdanja, em mi je odlično ovo izdanje od ČK (margine me ne diraju ni najmanje.



Murena mi je u nekom širem planu, ali su me odbili negativni komentari na te margine jer nisam imao prilike da vidim izdanje uživo. Znači, nije toliko strašno?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/07/2020 : 12:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

glede rasprave između Markiza i Aleksa:

ovo što pominje Markiz,to su stripovi koji nisu stari po 40 i više godina i koje smo videli u 25 strip revija;recimo kao Mateo ili Murena.A opet i ta dva su nedavno objavljena.

DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.



Meni je jako drago za Murenu jer em više volim integrale, em je više nego duplo jeftinije od BG izdanja, em mi je odlično ovo izdanje od ČK (margine me ne diraju ni najmanje.



Murena mi je u nekom širem planu, ali su me odbili negativni komentari na te margine jer nisam imao prilike da vidim izdanje uživo. Znači, nije toliko strašno?



naravno da je strasno, makar u prvom integralu. tako ce da bude i sa ovim krilima vetra ako ne promene format. a opet, sto bi menjali kad mnogima ne smeta
mislim, ono, imam utisak da narod zeli da kupi to jebeno izdanje murene, samo cekuju pozitivne kometare pa da navale
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/07/2020 : 12:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

naravno da je strasno, makar u prvom integralu. tako ce da bude i sa ovim krilima vetra ako ne promene format. a opet, sto bi menjali kad mnogima ne smeta
mislim, ono, imam utisak da narod zeli da kupi to jebeno izdanje murene, samo cekuju pozitivne kometare pa da navale



Pa ja bih ga rado kupio jer volim tu tematiku i Stari Rim generalno ali me ti negativni komentari odbijaju.

Inače, 10ak postova prije ovog sam naveo što imam od ČK (Asteriks, Džeremaje 1-6, Tehnooci, Inkal, Kastaka, 1602 i Časovnik sudnjeg dana 1) i moram da priznam da su ta izdanja korektno odrađena. Npr. Rotografika je radila 1602 i Časovnik sudnjeg dana i odlično su ispali, mada bi bilo još bolje da su u američkom formatu.

Ono što mene buni je to što gore pobrojana izdanja su skroz korektna a imam utisak da se na ČK ljudi generalno žale kad su tehnikalije u pitanju, pa se pitam jesam li imao sreće sa izborom izdanja ili se malo pretjeruje zbog standarda na koje su nas navikli drugi izdavači.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/07/2020 : 12:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

glede rasprave između Markiza i Aleksa:

ovo što pominje Markiz,to su stripovi koji nisu stari po 40 i više godina i koje smo videli u 25 strip revija;recimo kao Mateo ili Murena.A opet i ta dva su nedavno objavljena.

DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.



Meni je jako drago za Murenu jer em više volim integrale, em je više nego duplo jeftinije od BG izdanja, em mi je odlično ovo izdanje od ČK (margine me ne diraju ni najmanje.



Murena mi je u nekom širem planu, ali su me odbili negativni komentari na te margine jer nisam imao prilike da vidim izdanje uživo. Znači, nije toliko strašno?


Nije.

@axle munshine
Potraga za pticom Akbara? Ratnici i ptica vremena?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/07/2020 : 13:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Akbarska ptica vremena u potrazi za ratnicima?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/07/2020 : 13:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren
Ono što mene buni je to što gore pobrojana izdanja su skroz korektna a imam utisak da se na ČK ljudi generalno žale kad su tehnikalije u pitanju, pa se pitam jesam li imao sreće sa izborom izdanja ili se malo pretjeruje zbog standarda na koje su nas navikli drugi izdavači.



verujem da je mnogima bitna cena samog izdanja, pa u odnosu na nju ocenjuju kvalitet izdanja. ja upravo sto sam nekad voleo sta stari rim ne zelim da imam polovicno izdanje. a bookglobe mi ima losh prevod
Go to Top of Page
Page: of 362 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000