forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Zora dubrovacka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/09/2013 : 21:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
iako se radi o ljubavnoj prici jelena se opet iskazala u nesposobnosti pripovjedanja

pa kako to da tako nesposobni pisci imaju toliku priliku pisati scenarije

naprimjer u srbiji se snimaju bolje price
napr: montevideo, bogtevideo

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/09/2013 : 21:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ili recimo jako dobra Vratiće se rode.
A ovdje se pokreću i peticije za ukidanje serije na fejsu:


http://www.tportal.hr/showtime/tv/286655/Ukidanje-serije-Zora-dubrovacka.html

http://slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/221813/Default.aspx

http://www.index.hr/black/clanak/stop-sramoti-dubrovcani-traze-ukidanje-serije-zora-dubrovacka/700850.aspx

http://www.dubrovnikpress.hr/index.php/component/k2/item/3704-sumrak-ili-zora-dubrovacka-ni-sumrak-ni-zora-nego-ruglo


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/09/2013 : 22:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
vratice se rode se ne ubrajaju u ovaj spektar serija

recimo kako se serija vrati ce se rode mozda ne moze razmatrati ili usporediti s recimo serijama sinovi anarhije, igra prijestolja ili besramnicima ipak se radi o dobroj seriji
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/09/2013 : 22:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
koje su gluposti te peticije
kome se ne svidja neka ne gleda
ni mene ne zanimaju druge sapunice pa ne pisem peticije
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/09/2013 : 23:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sapunice, pa što ljudi od toga očekuju... kruger, tebi je neka dobra?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/09/2013 : 23:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
meni zora dubrovacka nije bas zanimljiva, ali s obzirom na cisaj i sujelmajna to je ionako odmor za oci
sto rec jel bolje gledat americkoturska sranja ili hrvatska?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/09/2013 : 23:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo kako im smeta duborovacki nagasak, a ne smeta im govor na hrt-u koji nije knjizevan, sto rec dvostruka mjerila
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/09/2013 : 23:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ja Montevideo... najprije doživljavam kao film, jer sam ga tako i gledao, pa tek onda kao sapuničastu seriju, tako da je nekako nisam sklon ubrojiti među tipične sapunice.
Makar se slažem da ima dosta elemenata i da se sve skupa može i tu smjestiti.
Od domaćih sam sapunica odavno dignuo ruke, osim eventualno po zadatku, tako da mi se za sve živo fućka.
Ali me svejedno čudi kad se recimo protiv Zore dubrovačke pobune neki pametni ljudi poput Đele Jusića, Petra Miše Mihočevića itd., koji izgleda od sapunice očekuju nekakvu ambicioznost, vjerodostojnost i poštovanje detalja.
Bah...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2013 : 00:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
johnny

montevideo smo i mi hrvati mogli iskoristiti, ali nismo jer smo glupi i ovisimo oko nekih bewzveznjakovica poput veljace, matkovica i ostalih
al, sto reci kad se mi rvatine koljemo oko tog jel ispravno kako se glumci glasaju, ne mareci je prikaz nekih detalja vjeran
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 20/09/2013 : 00:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ona glavna glumica je lani još išla u srednju školu u Zadru baš će ona govoriti dubrovačkim naglaskom.
A samo da mi je znati preko koje veze je uopće i upala u tu seriju...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2013 : 00:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
montevideo je dobra serija ( mada kao hrvat moram prigovoriti na to kako se u seriji iskoristava prostor koji nije povjesno utemeljen i vjerodostojan, te tako se osoba iz hrvatskih redova zloupotrebljava po prvi put, prikazuju ga kao bitnu osobu, osobu koja bi mogla udobrovoljiti hrvatske igrace kako bi ipak nastupili za jug repku, srbi se omalovazavaju jer se koriste primitivnom metodom, metodom kupleraja, drugi put kad srbi iskoristavaju prostor za nerealan prikaz hrvata je prikaz lopova u vlaku, radi se o slavoncima, mada je pitanje da li su ti slavonci lopovi imali kartu za tamo negdje, treci prikaz koji se nametnuo se ne radi ni o hrvatima ni o srbima nego o rusima, zasto o rusima? )
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2013 : 00:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ona glavna glumica je lani još išla u srednju školu u Zadru baš će ona govoriti dubrovačkim naglaskom.
A samo da mi je znati preko koje veze je uopće i upala u tu seriju...



jelena veljaca

jel ti sad jasno

radi se o totalnoj netalentiranoj spisateljici, a ti se necemu cudis
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/09/2013 : 01:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
što se naših produkcija tiče, o njima je uopće bespredmetno raspravljati. pogotovo o sapunicama. jer svima se danas pristupa u stilu "who cares", što već odavno svi znamo.

odnosno, ubaci nekoliko "pretty faces", neku banalnu romansu, glazbu Tončija Huljića i voila - evo recepta za pobjednika.

jer gluma i scenarij - ko ga jebe, to današnju publiku uopće ne zanima (a ko da i danas vlada neko visoko mišljenje o publici općenito), bitna su ona prva dva kriterija.

samo kad se sjetim kako je Nova TV svojevremeno izvještavala da je "Larin izbor" prikovao tolike gledatelje za ekranom...

jasno vam je.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/09/2013 : 08:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Što je najbolje, samim televizijama kao da je neugodno što štancaju takvo smeće, kao da ih muči kompleks manje vrijednosti pa serije nazivaju kojekakvim lažnim rodnim nazivima, te dramska serija (Larin izbor), te epski povijesni spektakl (Sulejman), te dramsko-glazbeni spektakl (Stella - nova gluparija), te svakako umjesto jedino što je točno - sapunica.
A možda Larom, Stellom, Zorom dubrovačkom i sličnim smećem pokušavaju opravdati točke iz ugovora o dobivanju nacionalnih koncesija, kojima su se obvezali na određeni broj sati domaćih dramskih serija, pa nam sad podmeću muda pod bubrege.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2013 : 10:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
u zori dubrovackoj gluma je losa, scenarij katastrofalan

u vrati ce se rode gluma je dobra, jedino sto bi se mozda moglo prigovoriti je kako to da su losi dozvolili sto je od tri glazbena dzingla uspio ubaciti bosanski sevdah, pa kakve on ima veze s temom serije, a na primjer nisu ubacili ravnicarsku tamburicu
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/09/2013 : 11:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zora nije ništa ni bolja ni gora od ostalih Veljačinih sapunica; i mislim da se ovdje nema ništa posebno za reći. To što su se gospoda dubrovačka našla uvrijeđena, to možda više govori o njima samima. Kako se prigorci nisu bunili kad se prikazivala Ponos ratkajevih, ili Splićani Larin izbor...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 20/09/2013 17:10:53
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/09/2013 : 14:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

epski povijesni spektakl (Sulejman)



je, povijesni spektakl, mo'š si mislit.

pa svatko tko je imalo upoznat sa poviješću Osmanskog Carstva, odnosno razdobljem Sulejmana I. (16. stoljeće) može skužit kak je ta serija sve samo ne to. kostimi koji uopće ne pripadaju dotičnom vremenskom periodu, povijesne netočnosti (u koje uopće ni ne vrijedi ulaziti)...ima toga koliko hoćeš. ali kao što sam rekao, kao da je suvremenu publiku uopće briga za to.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/09/2013 : 17:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Zora nije ništa ni bolja ni gora od ostalih Veljačinih sapunica; i mislim da se ovdje nema ništa posebno za reći. To što su se gospoda dubrovačka naša uvrijeđena, to možda više govori o njima samima. Kako se prigorci nisu bunili kad se prikazivala Ponos ratkajevih, ili Splićani Larin izbor...



pametno zboriš...
vjerojatno su i dubrovčani propali kad reagiraju na ovakve stvari (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/09/2013 : 17:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ja ne znam kako su uopće mislili tom serijom zavarati znalca Dartha Ivana, stručnjaka za istočnoeruopske regije 16.st., pih... Šala mala. Nije sad točno u pitanju suvremena publika koja to gleda, već ciljana publika domaćica i penzionera minimalnih zahtjeva kojima možeš sve podvaliti. Moraš biti taj mentalitat da bi to razumio. A mislim i da određen dio pučanstva privlači taj mistični Orijent i dvorske intrige (bez obzira što je Sulejman radio na ovim prostorima).

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/09/2013 : 00:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ja ne znam kako su uopće mislili tom serijom zavarati znalca Dartha Ivana, stručnjaka za istočnoeruopske regije 16.st., pih... Šala mala. Nije sad točno u pitanju suvremena publika koja to gleda, već ciljana publika domaćica i penzionera minimalnih zahtjeva kojima možeš sve podvaliti. Moraš biti taj mentalitat da bi to razumio. A mislim i da određen dio pučanstva privlači taj mistični Orijent i dvorske intrige (bez obzira što je Sulejman radio na ovim prostorima).



ak si mislio da samo penzići i starkelje gledaju takve serije, varaš se

kad su neke stvari kao što su povijesne nepreciznosti u pitanju, rekao sam da se ne treba oko toga zamarat

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/09/2013 : 02:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
evo jos jednog konja za trku

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000