forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Kraljica Misurija - piratsko izdanje ?!?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Ozymandias
Starting Member



Serbia
16 Posts

Member since 13/04/2009

Posted - 08/10/2013 : 07:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ozymandias a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

U međuvremenu sam napisao jedan kratki mail:

Prema mojim saznanjima, vi (spiro - Ilija Mirović i Max1 - Marjan Matić), ste odgovorni za piratsko izdanje Kena Parkera "Kraljica Misurija", kao i za cijeli niz ostalih piratskih izdanja objavljenih u Srbiji u zadnjih x godina. Sada je konačno došlo vrijeme da se tome stane na kraj. Fibra će, u suradnji s ostalim izdavačkim kućama iz Hrvatske i Srbije, poslati sve potrebne informacije o vašim aktivnostima vlasnicima prava u Italiji, Serio Bonelli Editore, Paniniju, kao i autorima Kena Parkera, kao i o aktivnostima sajtova poput stripzona.com i sličnih koji vam omogućavaju ovakav lopovluk. Naravno, korisnički račun na stripovi.com vam je od sada zaključan, ali to vam je ionako najmanja briga u ovom trenutku.

Ugodan vikend,
Marko Šunjić



Drago mi je sto ste uhvatili Max-a.od prve pojave piratskih JA Sage sumnja je na njemu.Naravno on je svaki put negirao.Na SZ nismo znali kako uhvatiti u zamku ko nas podriva,ko rizikuje 10ak dobrih ljudi koji radise to iz ljubavi i za svoju dusu,i koji su to stavili u VIP da zastite od trziste od pojave stampane verzije.Covek je uspeo baciti sumnju na SZ da niko nikom ne veruje sa 100%,sad je konacno dolijao.HVALA sto ste ga uhvatili.Popricace se sa njim,nece vise stampati ni aplikaciju Zagor na majicu,a ne stripove.Gnjida.Toliko se`primio` da je covek krenuo i fibru,i sve redom da stanca.A magare cestite ljude,koji bas za to nisu da se bilo sta stampa,dovodi u opasnost.Ni krive ni duzne!!!

Postujem i razumem vas bes Markose,ali vi upirete prst u ceo forum,a lepo vidite da to sve radi jedna gnjida.Ne radi to ceo forum!!!

Inace vi kazete da cete nekoga da tuzite za pirateriju?!Cekajte,dok je ovde izdavastvo bilo kao da ga nema lepo je bilo biti karika u lancu rasturanja piraterije(Zagor HC izgubljeno pleme,Zagor i Ciko HC specijali,Krlajica misurija beli strip,Nik Rajder SPBR1,DD 60 frankejstajn...svi sa cenom ne manjom od 10e u pocetku) sad kada ste vi izdavac to je smrtni greh?Jer to ja vidim dvostruke standarde ili sta se desava Markose?Ponovicu da takvim postupkom zalbe i insistiranja da se kazni Max i SZ ukopavate samo jednog prljavog igraca i gomilu postenog sveta koji je radio ono sto voli.Sve sto je u moci preduzeo da zastiti i SZ i izdavace i trziste,i onda se pojavi jedan bednik i svi krivi?!Krivi iako nisu zaradili ni paru,kriv je cak Max,sto jeste,ali i on jadnik nije zaradio ni blizu koliko ste vi Markose od piraterije.

A da me ubedite da je SZ krivac za pirateriju to je nebuloza i notorna laz.Svi navedeni pirati na koje ste vi uzeli lepe pare,napravljeni su mnogo pre SZ,mnogo pre.Cak se moze reci da je SZ uzrok smanjenju piraterije,jer ko je lud da kupi nesto sto mu je dostupno,a uz to nije original.No da ne filozofiramo...ja sam prodavo dva DD 60 i jednu kraljicu misurija po 10e kom,a to je bilo 3-4 god od prve pojave istih.Mogu samo zamisliti koliko ih je preko vasih `ruku` preslo u tih predhodnih 3-4 god.Posle samo par meseci vise nisu vredeli,uhvatio sam poslednji voz.A sad su vam prava ken Parkera svetinja,i padate u duboku depresiju svaki put kad pomislite koliko para je SZ oduzela nosiocima prava na kena.Da nije tuzno bilo bi smesno.Znaci vi kazete tom se lopovluku koji SZ omogucava mora stati na put.Iz gore navedenog vidimo da za to nije potrebna SZ,znaci laz i tvoja projekcija koju jos plasiras medju onima koji bi da ti veruju(ako imaju svoju glavu brzo ce sabrati 2+2 sta je potrebno za pirateriju),i drugo imamo SZ vec 6 godina gde se pojavi ovaj JEDAN izrod i SZ automatski omogucava kradju?Samo cekam optuzbu da imamo hemijsko oruzje na forumu pa da i NATO zovete.Pokusavate Markose da nas nasmejete ili rastuzite gledajuci koliki je zapravo vas nivo svesti?

Vi,po mojem misljenju,imate najmanje prava da sudite nekom o pirateriji,jer ste u njoj nekad prilicno uzivali.Drugo ceo forum nije kriv za bahanalije pojedinca.Trece ustanovili smo da je pre SZ bzinis sa piraterijom bio bas biznis u punom smislu te reci,velika lova je od njih vrtena,dok je danas piraterija non grata i kod vas na s.com i kod Slobe u Darkvudu.Posten svet kao vas dvojicu ovo nebo iznad planete Zemlje nije videlo.

Zato necu traziti od vas da ne sahranite 10ak ljudi koji su radili na necemu za svoju dusu,ne zeleci nikome zlo i sto ih je jedan jadnik doveo do toga da mozda mogu da naje*u kao zlocinci,a nisu ni paru videli.Da su hteli pare i stampanje nekih stripova,ne bi bili ludi da stavljaju svoje nikove u impresum.Pa vi Markose znate bar kako su radjeni oni pirati od nekada,prodavani na vasem sajtu,bez ikakvih potpisa.Cisti kao suza.Necu traziti ni da ne gasite SZ i slicne sajtove(da max i slicni mogu onda lepo da zadovoljavaju potraznju putem DVD-a) samo cu traziti da dok se budete zalili u Boneliju na sve nas,gledate te ljude u oci i uzivate u svojoj slatkoj pobedi,znajuci da ce neduzni da oduze Bogu ono sto vi niste dok ste zaradjivali na pirateriji.Da ce ljudi bez uzete pare da nadrljaju zbog reci coveka koji je na tome nekada uzimao pare,a sada cete da stojite pred njima i kunete se u vernost i njihova prava.Molim vas,zbog mene i svih koji ce da nadrljaju zbog vas,nasmejste im se u brk dok ih budete lagali tamo,nasmejte im se krisom da ne izvale jednom i u nase ime.

U svakom slucaju jedno nam je zajednicko,a to je da pirateriju niko ne voli.Vi jer uzimaju novac bespravno,bez poreza podrivaju reularno trziste gde je i ovako tesno i zato sto ste posteni i prezirete svakoga ko se time korsiti(zar ne?),a mi zato sto radimo to sto radimo iz ljubavi,dokazano ne cinimo prema nikome zlo i najmanje zelimo da nas jedna sebicna i nepromisljena individua koristi i kompromituje,kao Max.
Srecno i u zaljenju kod Bonelija,ako je neko zasluzio da bude kaznjen to su onda ovi sto ne zaradjuju,a vi koji zaradjujete,kojima novac nije gadljiv ni kad je od piraterije ni kad istu pocnete da suzbijate,vama treba dici spomenik!

Nekad Markosu zvuics toliko jadno i posteno i namuceno,da meni koji nemam posao dodje da iz samilosti odem i kupim jedno 20-30 tvojih stripova,da probam da ublazim tu tvoju bol i nesrecu.Iako mi realno ne trebaju jer malo sta citam od njih.Dodje mi da na SZ napravim humanitarnu akciju:Sakupimo novac Markusu za srce,covek nema nijedno!

I znas sta bi bilo lepo,ali bez cinizma.Kada bi uspeo da nas sve zakopas sto dublje,da svi nadrljamo kao da smo ratni zlocin pocinili,da svi posluzimo za primer kako `od danas` ima da prodje svako ko radi ono sto nema pravo kad je strip u pitanju,i da tada resis sve svoje probleme u zivotu.Tako zrtva sviju nas zaista ne bi bila uzaludna,jer jedan ispunjen covek,ostvaren i zadovoljan vredi vise nego 100.000 kretena koji ne znaju sta hoce od zivota.Ali ako i pored naseg nestanka ti i dalje budes imao problema u zivotu i budete nesto drugo mucilo posle nas,e onda tebe treba dobro `zakopati` sto dublje jer zrtvujes gomilu ljudi zarad nicega!

Danas stajem na put lopovluku koji SZ omogucava(a ona paru videla nije nikad od tone stripova,nego cak kupovala po s.com i drugim aukcijama,da se dopune kolekcije.),a do juce sam piratska izdanja dozvoljavao u slobodnoj prodaji na svom sajtu,i uzimao postotak od prodaje.Juce sam podrivao Bonelli i fuckalo mi se za njih,a danas je killing in the name of bonelli!.

--- vas cenjeni Markos ---
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2013 : 08:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koja gomila gluposti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 08/10/2013 : 09:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Ozimandijas mora da je prvi razred srednje škole.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 08/10/2013 : 10:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
To što neko kaže da je neko kriv, ne znači uvek da je taj neko kriv.
A i ako je sve stvarno tako, onda je pogrešan način. Razumem da to radiš, pa da prodaješ za 100 dinara,(antikapitalistički) ili da podeliš deci (humanistički). Ovako je lopovluk.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2013 : 11:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jel vi to mene zajebavate? Kakve su to jebene relativizacije? To sto stripzona radi je kradja i tocka. Ja sam na tog Kena Parkera utrosio tisuce i tisuce sati rada da bi ga preveo, pripremio za tisak, itd itd. Taj prijevod je moje autorsko djelo i nitko ga ne smije koristiti bez mog dopustenja. Tocka. To sto "vi samo radite to sto volite" nije nikakvo opravdanje i to sto je samo jedan covjek kriv a ne cijelu forum me nimalo ne zanima. vi ste mu to omogucili, njemu i svakom drugom kojem to padne na pamet. Zelite citati Kena na skenu? Imate LMS. Moja izdanja skinite s sajta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2013 : 11:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ah, steta sto nisam kvotao, jeremija je u medjuvremenu izbrisao post..

Trouble will find me
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 08/10/2013 : 13:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Dobro, de, da ponovim:

"Neko naslika kopiju Mona Lize. Drugi je uzme i prodaje kao original. Ko je tu kriv?".

Iz prostog razloga što, kad smatram da možda i nisam u pravu, radije obrišem poruku. Al' eto.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15

Edited by - -jeremija- on 08/10/2013 14:23:36
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/10/2013 : 15:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Jos i Bushido obrisa svoj post... je'l to u pitanju nekakva zaraza?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10034 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/10/2013 : 15:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Enciklopedijski primer deletitisa

edit:obrisao zato sto je kasnije uvideo da se i sami jeremija ne slaze sa svojim obrisanim postom

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 08/10/2013 15:23:21
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/10/2013 : 15:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Stripzona ima dva dijela foruma - krađa i uploadanje legalnih izdanja, šta ne podržavam, i drugi dio koji je napravljen u stilu scanlation grupa za mange - prevode nešto šta se još nije, a vjerojatno i neće nać (bar ne skoro) na našem tržištu.

No, nije to jedini takav forum. Ugasiš jedan, nastanu dva. Piraterija je, u konačnici nešto šta direktno boli najviše onog koji je u legalnom izdavaštvu, običan puk to toliko ne zamara ALI to triba poštivat. No, borba je po meni uzaludna.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/10/2013 : 15:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne, ne; Bushido se zapravo vratio u prošlost pomoću vremenskog stroja i spriječio samog sebe da uopće napiše post! A teller u inat napisao čak dva!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 08/10/2013 15:30:05
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18429 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/10/2013 : 16:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ko spominje tellera?...koji postovi njegovi,kao cak dupli...nista nisam pisao ni brisao...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 08/10/2013 16:36:27
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10034 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/10/2013 : 16:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Stripzona ima dva dijela foruma - krađa i uploadanje legalnih izdanja, šta ne podržavam, i drugi dio koji je napravljen u stilu scanlation grupa za mange - prevode nešto šta se još nije, a vjerojatno i neće nać (bar ne skoro) na našem tržištu.

No, nije to jedini takav forum. Ugasiš jedan, nastanu dva. Piraterija je, u konačnici nešto šta direktno boli najviše onog koji je u legalnom izdavaštvu, običan puk to toliko ne zamara ALI to triba poštivat. No, borba je po meni uzaludna.



Nije uzaludna...Sajtovi su možda neranjivi, ali nisu ljudi koji se time bave.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10034 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/10/2013 : 16:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ne, ne, ne; Bushido se zapravo vratio u prošlost pomoću vremenskog stroja i spriječio samog sebe da uopće napiše post! A teller u inat napisao čak dva!






DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25958 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/10/2013 : 17:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice
No, borba je po meni uzaludna.


Kad se ne boriš.A ni ja nisam.
Marko ima potpuno i zakonsko i moralno pravo da se bori protiv piraterije svojih izdanja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/10/2013 : 17:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by vice
No, borba je po meni uzaludna.


Kad se ne boriš.A ni ja nisam.
Marko ima potpuno i zakonsko i moralno pravo da se bori protiv piraterije svojih izdanja.



Daleko do toga, ka šta bi i svi mi na njegovom mistu. "It's a wild, wild world."

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/10/2013 : 18:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je bilo najače ono kad su tvrdili da ne samo da nitko nema štete od piratskih izdanja/skenova nego čak SZ i doprinosi popularizaciji struipa, odnosno da sa njom čitava regija ima koristi. Kakav kaos.

A što se tiče teorije "ne može se tu ništa - zatvori jedan sajt, otvorit će se drugi" - nije točno. Do sad je to tako bilo zato što nitko nije bio kažnjen. Zvizni nekome novčanu kaznu od par hiljada eura pa da vidiš kako će strah proraditi kod drugih.
isto kao da nekoliko huligana kazniš sa drastičnom novčanom kaznom zbog pisanja grafita po novim fasadama/bacanja baklji na stadionu/bilo što drugo, pa kad lik mora raditi pola godine da bi otplatio svoje pizdarije, onda više ne bude radio iste. A i ostali će se zamisliti, što je i glavni cilj. Dobro, s internetom je drukčije nego sa kaznenim djelima sa fizičkom posljedicom ali sve se to da srediti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

scouser
Starting Member



11 Posts

Member since 01/05/2012

Posted - 08/10/2013 : 19:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send scouser a Private Message  Reply with Quote
Mladjo, ti si sigurno neki legalista koji nema nista piratsko, ni muziku , ni filmove, ni software... zar ne? Bas me zanima, koliko vas legalista ima koji nisu skinuli ni jedan sken sa strip foruma!? Mogu ja da odgovorim umjesto vas... ni jedan.Ili postoji "dozvoljena" i "nedozvoljena" piraterija?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/10/2013 : 19:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ozymandias


Inace vi kazete da cete nekoga da tuzite za pirateriju?!Cekajte,dok je ovde izdavastvo bilo kao da ga nema lepo je bilo biti karika u lancu rasturanja piraterije(Zagor HC izgubljeno pleme,Zagor i Ciko HC specijali,Krlajica misurija beli strip,Nik Rajder SPBR1,DD 60 frankejstajn...svi sa cenom ne manjom od 10e u pocetku) sad kada ste vi izdavac to je smrtni greh?Jer to ja vidim dvostruke standarde ili sta se desava Markose?


Vi,po mojem misljenju,imate najmanje prava da sudite nekom o pirateriji,jer ste u njoj nekad prilicno uzivali.Drugo ceo forum nije kriv za bahanalije pojedinca.Trece ustanovili smo da je pre SZ bzinis sa piraterijom bio bas biznis u punom smislu te reci,velika lova je od njih vrtena,dok je danas piraterija non grata i kod vas na s.com i kod Slobe u Darkvudu.Posten svet kao vas dvojicu ovo nebo iznad planete Zemlje nije videlo.





Ovo su teške optužbe...Treba to i dokazati, ne?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 08/10/2013 : 19:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scouser
Bas me zanima, koliko vas legalista ima koji nisu skinuli ni jedan sken sa strip foruma!?


ja nisam skinio ni jedan..

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18429 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/10/2013 : 20:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by scouser
Bas me zanima, koliko vas legalista ima koji nisu skinuli ni jedan sken sa strip foruma!?


ja nisam skinio ni jedan..


svaka cast,ali nisi jedini.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/10/2013 : 20:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scouser

Mladjo, ti si sigurno neki legalista koji nema nista piratsko, ni muziku , ni filmove, ni software... zar ne? Bas me zanima, koliko vas legalista ima koji nisu skinuli ni jedan sken sa strip foruma!? Mogu ja da odgovorim umjesto vas... ni jedan.Ili postoji "dozvoljena" i "nedozvoljena" piraterija?



nisam skinuo niti jedan sken
niti sam procitao niti jedan skeniran strip
nije to to
Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 08/10/2013 : 20:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Ni jedan!!! Nikad!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/10/2013 : 20:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
nisam ni ja

niti više gledam piratske filmove - prije jesam jer nisam shvaćao šta to je, a društvo je nametnulo to kao normalnu stvar, što nebi trebalo biti

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 08/10/2013 : 21:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
zivjeli skenovi!!!! da ih nije bilo danas nebi ni citao stripove ni imao kolekciju od par hiljada komada,,,,,skenovi su za nas u inostranstvu bili jedina mogucnost da se opet zarazimo....






Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000