forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp. 8 Kraljevstvo tvoje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/11/2013 : 01:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts



Nek ostane, ali da se zna da se ja ne plašim apsolutno nikog.



Ok, selimo razgovor i ev. upoznavanje s ulice u kafanu
A da sam neinformisan ali i znatizeljan da krenem s necim novim govori i podatak da 8+ godina nisam usao u podforum o SH, sad me zaintrigiralo dosta toga, pa hocu da vidim sta propustam i propustam li nesto uopste.
Odatle i tolika pitanja, spam, kakogod, sta da pricam o stripu ako ga nisam citao? Mogu samo da pitam one koji znaju i da pratim uputstva.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7027 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/11/2013 : 01:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer



8+ godina nisam usao u podforum o SH



Ja vidim nešto čudno odjednom, kad to je.
OK.
Idem sad zu schlafen.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/11/2013 : 01:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ne znan meni ti sh nisu nikad bili nešto zanimljivi.



Ne znam kad si ih citao, ja bukvalno kao dete, sad mi to deluje dosta bolje, povezano, isprepleteno, pogubio sam se u opisima u onim brnijevim dosijeima (vidis da sam ulozio trud, gledao sta spada u Absolut edicije ali opet mi je sve to haoticno i nejasno). I ne deluje ni izbliza naivno i za potceniti. Elfak mi je nahvalio DW Batman Kult, stripofil koji ne ucestvuje na forumima one Batmane Belog Puta i Planetu Hulk, a znam sta citaju, ne verujem da je bez razloga.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/11/2013 : 02:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Tex Willer



8+ godina nisam usao u podforum o SH



Ja vidim nešto čudno odjednom, kad to je.
OK.
Idem sad zu schlafen.



Sve najbolje matori, pored toga sam cuo i da si dobar lik od zajednickih nam poznanika i da to stvarno nisu tvoji maniri, morao sam malo da se raspitam ko si, zivac sam Ali stvarno ne i zlopamtilo, sve dok mi se ne dira u porodicu.
A to da sam mator i da sam konj, znao sam i pre nego da mi ti kazes Jedino za ovo retard sam se malo iznenadio.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 19/11/2013 : 09:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ma prebicu vas ja obojicu cim vas vidim matore konjusine
Aj sad malo o stripu
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/11/2013 : 13:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Pročita jučer do kraja.
Mislin, zna san što me čeka pošto iman ovo na engleskom, ali bila je stvarno uživancija ponovo pročitat ovi strip.
Zajedno s dodacima, naravno, koje neman u trejdu. Prijevod je briljantan.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 19/11/2013 : 14:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
@lwood -
ne znan meni ti sh nisu nikad bili nešto zanimljivi.


Aaaand, here we go again....

quote:
Originally posted by alexts

- Čitao bih te superherojske stripove, ali su mi naivni...
- Pa što ne probaš, možda ti ne budu?
- Pa neeee znaamm...
- Probaj, molimo te, ima tu puno lipih stvari.
- Dobro, 'oću.
- E svaka ti čas' junačino, što si se rešio. Samo reci, mi ćemo preporučivat ka sokolovi.
- E ipak neću, odustajem.
- Pa što sad, zaboga!?
- Pročitao sam tri oblačića iz privjua i nije to za mene.
- Pa pročitaj bar celu stranu.
- A i sad se sećam, čitao sam ja jedan takav strip i bio mi je naivan.
- Koji, Supermen, Betmen...?
- Ne sećam se, davno je to bilo, nisam imao ni 37 godina - tip je u crvenom kostimu, radi kao potrčko kad nije heroj, ima i neko čudovište sa ogromnim repom.
- Pa to je Spiru!!!

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/11/2013 : 17:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma zasto uopce raspravljamo o necemu sto je kult superherojstine..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11784 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/11/2013 : 17:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Slušajući kako je ovo tako dobro, crtež nešto neviđeno, rekoh da i ja to pročitam, da ne budem zaostao.
I uzmem njemački sken i teškom mukom nekako izguram do 3. kapitela, oko 100 stranica i batalim.
Dobro, crtež može proći ali radnja...totalno nezanimljivo. Nije za mene.

Have mercy
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/11/2013 : 15:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Nemam pojma zasto uopce raspravljamo o necemu sto je kult superherojstine..

Ovo.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 20/11/2013 : 15:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Slušajući kako je ovo tako dobro, crtež nešto neviđeno, rekoh da i ja to pročitam, da ne budem zaostao.
I uzmem njemački sken i teškom mukom nekako izguram do 3. kapitela, oko 100 stranica i batalim.
Dobro, crtež može proći ali radnja...totalno nezanimljivo. Nije za mene.


Jel razumiješ njemački?

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/11/2013 : 14:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Nije dugo trajalo, no pročitah ovo malo Kraljevstvo tvoje… Izvanredni Rossov crtež, odličan je taj njegov detaljistički hiperrealizam s gvašem (i ljudi koje zure u prazno, ili u daljinu? ;)); no iznenadila me također činjenica što je Ross zapravo bio idejni autor stripa. Iako od samog početka u zraku lebdi neki duh Watchmena (od samog početka Ross sije okolo njihove tragove), pa čak i DKR-a. Generacije superjunaka, povratak starih, svrha i njihovo mjesto u realnom svijetu. To je valjda bilo ono vrijeme krize superjunaka, kad je svatko htio reinventirati žanr (ova je stigla malo s kojih 10 godina zakašnjenja), udahnuti novi duh i žar u već iscrpljeni žanr. I naravno, ne bojati se postaviti kontraverzno pitanje, i pokušati odgovoriti na njega. Izdanje je vrhunsko, fenomenalan crtež, izvrsni dodaci (anotacije, opisi likova, galerija i komentari autora); no kao priča, iako vrlo dobra u svom superjunačkom žanru/univerzumu, nije mi ultimativno dobra. Iako je samodostatna, s druge strane također se previše osjeća pripadnost DC-jevom univerzumu, više za fanove dotičnog. Pomalo prekratka (200 stranica), za neupućenog nedostaje dooosta backgrounda o likovima (makar je ovo zasebni univerzum, Elseworlds, poslije ponovno ubačen u continuity), ali ideja i realizacija su ispunjene što je i bila namjera autora. Kako promijeniti stvar kad superherojstvo postane samo sebi svrha, kad nema pravila ni superherojskog duha junaka te oni ne postanu ništa bolji od samih onih protiv kojih se bore.

U biti, nije samo Magoga za kriviti, to pitanje se provlači dugi niz godina, čemu zatvori i sve ostalo kad su zlikovci u 98% slučajeva recidivisti i uvijek se vraćaju još beskrupulozniji i maliciozniji nego prije (a bodycount je sve veći). Ross i Waid su odgovorili na pitanje koje si postavljaju od samog početka (barem sam ja zadovoljan odgovorom), kako pomiriti bogove i smrtnike u svrhu općeg dobra. Neću ništa dalje konkretnije, da ne odajem spoilere… Treba pročitati više puta, tako se spoje oni dijelovi pročitani u anotacijama i opisima likova, s pričom i nacrtanim easter-eggovima u stripu koji se ne primijete po prvi put…

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3309 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/11/2013 : 18:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Iako od samog početka u zraku lebdi neki duh Watchmena (od samog početka Ross sije okolo njihove tragove), pa čak i DKR-a. Generacije superjunaka, povratak starih, svrha i njihovo mjesto u realnom svijetu. To je valjda bilo ono vrijeme krize superjunaka, kad je svatko htio reinventirati žanr (ova je stigla malo s kojih 10 godina zakašnjenja)

http://en.wikipedia.org/wiki/Twilight_of_the_Superheroes

Edited by - Vlaadisha on 23/11/2013 18:57:29
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9248 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/11/2013 : 19:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Stvarno epski, zapravo više naginje nekakvoj mitskoj priči i da nema naratora bilo bi previše daleko od običnih ljudi. Priča je u svojim detaljima dosta fanovska pa bi moga odbiti tu i tamo kojeg čitatelja mada te detalje ne smatram toliko važnim. Možda bih samo zamjerio što je na količinu podataka koje su ubacili priča mogla biti na malo više stranica. Crtež je fenomenalan, ali razumijem one koji se umore nakon nekog vremena od ovakvog stila. Meni je, suprotno očekivanjima, crtež sjeo ko naručen.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/11/2013 : 21:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers
Možda bih samo zamjerio što je na količinu podataka koje su ubacili priča mogla biti na malo više stranica. Crtež je fenomenalan, ali razumijem one koji se umore nakon nekog vremena od ovakvog stila. Meni je, suprotno očekivanjima, crtež sjeo ko naručen.


Da, to se u biti vidi kasnije po anotacijama i likovima, neke zapravo nisam ni primijetio (ni ne bi) da ih nisu spomenuli u dodatku. A i budući da se razlikuju od alter-egova regularnog univerzuma, postoje mnoge, možda i bitne razlike između njih. Tako bi i ja rađe da se priča možda odužila koju epizodu dvije. Što se tiče crteža, mislim da ga je i Bruce Timm "optužio" da je žrtvovao dinamičnost zbog stila. Ili tako nekako. ;)

P.S. bez obzira na moje komentare, definitivno ga vrijedi imati u kolekciji! A ako ste fan amera, još definitivnije!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 24/11/2013 21:36:06
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3309 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 24/11/2013 : 22:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Gomila tih stvari su potpuno nebitne ali znaju biti zanimljive, recimo Von Bach...

Edited by - Vlaadisha on 26/11/2013 19:24:42
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/11/2013 : 13:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Kad se već govori o ljudima po kojima je Alex nacrtao svoje likove u Kingdomu,(ne znam da li je u ovom Markusovom izdanju to spomenuto, jer još ga nemam (To je američko Absolute Kingdom Come izdanje, ako se ne varam?)), facu Supermana Alex je preuzeo od crtača Franka Kasya, a lik svećenika Normana McCaya je, u stvari, Alexov otac, Clark Ross.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9248 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/11/2013 : 14:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Je, sve piše u ovom izdanju. Ne znam, neki ljudi se bune na toliku količinu dodataka ali meni su baš dobro došli i uživao sam ih proučavati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 25/11/2013 14:31:55
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/11/2013 : 18:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kupujem.
Imam vec na Engleskom i Njemackom..ali kupujem

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 12:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

@ Brni ili neki poznavalac S.
Sve one tvoje spise i opise, doba, cuda, paralelne, horizontalne i dijagonalne svetove procitao, al dzaba. Prvi Superman koji mi je privukao paznju, ali odakle poceti, sta jos nabaviti ako ovo uzmem i slicno? Moze i na pm, mada ne bi trebalo da smeta i ovde, ipak je topik odgovarajuci



Sorry stari tek sam sad vidia ovo, ne da mi se vrtit jeli ti netko objasnia pa cu ja dat svoje videnje..pa evo u najkracim crtama u dc svijetu poostoji nesto sta se zove multiverse koji se prije Crisis of Infinite Earths sastojao od beskonacnog broja Zemalja..u Infinite Crisis ih je tocno 52..

E sad Kingdome Come je Earth 22..

Evo objasnjenja na engl. jer mi se ne da prevodit sve:

This Earth's Superman traveled to Earth-0 and joined the Justice Society of America. He later returned to Earth-22 and settled down with his Earth's Wonder Woman, raising a super-powered family and living into the 31st century, the era of the Legion of Super-Heroes.

Dakle da skratim ovo je alternativna verzija Supermana a ne onaj koji je pisan na glavnoj zemlji..dakle ako si obraca pozornost na moj topic ja sam u dijelu Infinite Crisis pisa o Multiversu a onaj Superman koji je zastupljen u mom topicu je Superman sa New Earth tj. glavna Zemlja DC Universea..

Eto nadam se da je jasnije..

Sto se tice samog Kingdome Come meni je to sasvim prosjecan strip..svakako mi ne spada u sam vrh superherojstine..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 12:43:42
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 12:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice preporuka ja sam skuplja tog junaka na ovaj nacin kako sam ode napisa supermarku..ako to budes ovako cita nece biti nejasnoca..

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=7&TOPIC_ID=43548#1662655

Ono sto je najbitnije shvatit za kontinuitet Supermana u modernom razdoblju je ovo..o ovome sam ja prica sa alextom u svom topicu ali mu nisam uspia objasniti na pravi nacin:

Kal-El is the modern Superman. The history of Superman was modified after the Crisis on Infinite Earths in The Man of Steel (1986) miniseries by John Byrne, and later revised in Superman: Birthright (2003) by Mark Waid. Superman's backstory was further modified following the events of Infinite Crisis (2006). Many of the Silver Age elements of Superman's biography (such as his meeting Lex Luthor at a younger age and his teenage membership as Superboy in the Legion of Super-Heroes) that were removed in The Man of Steel have been restored in the continuity changes of the last few years. Nonetheless, many of the elements added in the Man of Steel revamp remain in place. Superman's backstory is explored again in the Superman: Secret Origin six issue mini-series, which debuted in September 2009.

Sad onaj ko voli kontinuitet poput mene moze citat ovako..moze se citat od Byrneovog origina pa do Waidovog Birthrighta koji je bia u kontu relativno kratko ili se uzima sve bez obzira na kontinuitet..

Recimo meni je nedavni run Morrisona na Action Comics jedan od najboljih Supermana ikad napisanih..retrospektiva Supermanove izdavacke povijesti, origin, kriticki osvrt na masineriju iz 90-tih te reference pojedinih Supermanovih prica iz Silver Agea koje su stavljene pod halucinaciju..to bi svakako preporucia onome ko je dobro upoznat sa Supermanovom mitologijom i izdavackom povijescu..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 12:47:42
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 12:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Evo meni je lijepo vidit rossovu naslovnicu ili crtež ali gledati/čitati strip sa stotinama stranica takvog crteža brzo me zasiti.Zaključak-Rossa samo za naslovnice.




Slazem se..Ross je dobar crtac ali on jednostavno nije crtac za superherojstinu..preplastican i prestatican..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 12:56:03
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 13:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Ti tražiš kronologiju i kontinuitet.
Postići to kod superheroja je teško ili nemoguće.
Trejdovi su više manje random zbirke nekih boljih trenutaka. Tu ti ustvari nekog pravog početka i kraja nema. Dakle ringišpil. Možda da smo ameri pa da smo skupljali svesčice po brojevima. Možda... Ovako, uskoči u to što se nudi i uživaj. Što više pročitaš, više će uživati. Ovo vrijedi već samo zbog neviđenog crteža, čak i ako ti sve ne bude jasno.



Upravo je vrlo jednostavno to postici ako si usa u materiju..npr. Batmanova i Green Lanternova kronologija je jako dobro poslozena nakon COIE i tu se nemos izgubit i da si debil..sto se tice Supermana ja sam sve objasnia..on jest kompliciran za skupljnje na taj nacin ali vidis da je moguce..

E sad druga je stvar sto ljudi se ne zele potrudit skinit koji sken i malo provrtit po wiki o cemu se tu radi..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 13:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo Tex ako te zanima Batman

Sve od pocetka najbitnije price slozeno kronoloski, sve u jednom kontinuitetu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=31202&REPLY_ID=1514527

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 13:09:07
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12806 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2013 : 21:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Brni, bojim se da će tvoja objašnjenja samo dodatno odbiti potencijalne čitatelje.

Trebaš uzeti u obzir da ovdašnja publika nije navikla na kontinuitet koji je toliko kompleksan. Većina domaćih čitatelja se loži na stripove poput Texa, gdje nemaš apsolutno nikakvog kontinuiteta, pa možeš pročitati hrpu brojeva bez nekog posebnog redoslijeda.

Zato, pusti rasprave o kronologiji i kontinuitetu, jedino o čemu netko tko nema pojma o ovim stripovima treba znati jest o njihovoj kvaliteti.

Sve što potencijalni čitatelj stripa Kraljevstvo tvoje treba znati jest da je to kvalitetan strip, upečatljivo ljubavno pismo jednom žanru, koje progovara o nekim svevremenskim temama.

Ako se nekome svidi Kraljevstvo tvoje i želi čitati još stripova o Supermanu ili nekom drugom junaku, nema problema. Ima puno kvalitetnih stripova koji se mogu preporučiti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000