forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp. 8 Kraljevstvo tvoje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 28/01/2014 : 21:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, mada me Bruce iziritirao sa onim dobro pečenim steakom...pffff

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/02/2014 : 19:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Na naslovnici nas je samo nekolicina izrazila misljenje.
Bilo bi steta da to ne ucine i drugi koji ovaj strip gotive..ili smatraju losim.
Ovdje..

http://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-klo-sp8-kraljevstvo-tvoje/1690/

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/08/2014 : 09:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
O superherojskim svjetovima i obiteljskim stablima ne znam skoro ništa, tako da me strip od početnog vau efekta, kad sam razogračio oči kako sve to izgleda, na kraju malo zamorio sa svojom prenatrpanošću silnim referencama i općenito prenatrpanošću crteža. Mislim da je ovo u prvom redu za internu konzumaciju među već iniciranim u svijet DC-ovih superheroja, a teško da će preobratiti nekog nevjernika, može ga jedino preplašiti količinom svega toga.

Nisam primjetio da je itko komentirao da je jedan od najistaknutijih novih heroja koje je Alex Ross dizajnirao za strip, Von Bach, u potpunosti temeljen na imidžu Milana Frasa iz Laibacha.



A Batman je Gregory Peck je li tako? Sad čitam da je Frank Miller dao Batmanu Peckovo lice u Year One, pa pretpostavljam da ga je Ross od tu preuzeo. Kad malo razmislim, to je savršen izbor. Gregory Peck, neprikosnovena moralna vertikala i očinska figura Hollywooda, čiji autoritet poštujemo, ali se s njim možemo i identificirati, bi stvarno bio ultimativni Batman.

Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 26/08/2014 : 09:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

O superherojskim svjetovima i obiteljskim stablima ne znam skoro ništa, tako da me strip od početnog vau efekta, kad sam razogračio oči kako sve to izgleda, na kraju malo zamorio sa svojom prenatrpanošću silnim referencama i općenito prenatrpanošću crteža. Mislim da je ovo u prvom redu za internu konzumaciju među već iniciranim u svijet DC-ovih superheroja, a teško da će preobratiti nekog nevjernika, može ga jedino preplašiti količinom svega toga.

Nisam primjetio da je itko komentirao da je jedan od najistaknutijih novih heroja koje je Alex Ross dizajnirao za strip, Von Bach, u potpunosti temeljen na imidžu Milana Frasa iz Laibacha.



A Batman je Gregory Peck je li tako? Sad čitam da je Frank Miller dao Batmanu Peckovo lice u Year One, pa pretpostavljam da ga je Ross od tu preuzeo. Kad malo razmislim, to je savršen izbor. Gregory Peck, neprikosnovena moralna vertikala i očinska figura Hollywooda, čiji autoritet poštujemo, ali se s njim možemo i identificirati, bi stvarno bio ultimativni Batman.




http://www.amazon.com/Mythology-Comics-Art-Alex-Ross/dp/0375714626/ref=la_B003057R9E_1_8?s=books&ie=UTF8&qid=1409039232&sr=1-8

Mislim da ima u ovoj knjizi opširnije o tome. U nekoliko navrata je Ross stavljao fotografije ljudi po kojima je radio pojedine junake. To je sad moda i dobar dio autora to radi... Rade se čitave scenografije prostora i simulacije...

http://gurneyjourney.blogspot.com
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/10/2014 : 15:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Strip je ok. Prekrasno nacrtan, prica dobra. Samo mi nije jasno cemu takva mega size knjizurina u kojoj je pola knjige objasnjenje tko je svaki od beskonacnih likova koje je Ross nacrtao u ovom stripu. Mozda mi ima smisla objaviti takvo izdanje u Americi gdje postoji hrpa fanova koja svrsava na svakog lika iz DC univerzuma, ali koliko ima takvih ljudi kod nas? Dva, pet? Nadam se da ovo nije definitivni fibrin zaokret prema deluxe izdanjima s hrpom besmislenog dodatnog sadrzaja. U ovom slucaju vise mi definitivno nije bolje.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2015 : 14:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Problem kod ovog stripa je sto je preambiciozan. Od najave pa od samog pocetka se tu sugerise da ce doci do najvece bitke koja je ikada zadesila svet, da je ceo svet u opasnosti i da ce biti tragican kraj, ali nista od toga se nije desilo. Umesto toga dobili smo ok strip sa par zanimljivih ideja i trenutaka koji se na kraju pretvorio u klasicnu americku limunadu sa isforsiranim i neverovatnim happy endom.

Sramota je ovaj strip uopste stavljati u istu recenicu sa Povratkom Mracnog Viteza i Nadziracima, a kamoli porediti ih. Nadziraci i Povratak su dva remek dela u svakom smislu te reci i njihov pocetak stripa nije najavljivao nikakvu legendarnu pricu niti je bio ambiciozan ali je strip uspeo. Dok je Kraljevstvo tvoje sagorelo u zelji da bude ,,veliko", a da ustvari nije pokazalo nista novo ni provokativno. Cini mi se da Waid nije imao petlje da uradi ono sto je trebalo da bi ovaj strip ostao zapamcen. Mogao je da ubije makar Batmana i Wonder Woman, pa cak i Supermena ali je on to sve zrtvovao zarad mlakog i isforsiranog happy enda.

Green Lantern i Flash nisu imali ni jednu repliku. Odnosi medju likovima uopste nisu interesantni. Jedino je Batman dobro odradjen. Vidi se da je prica na silu ugurana u 180 strana.

Rossov crtez je fantastican, ali kao sto je receno u recenziji Ross je žrtvovao dinamičnost zbog stila. Ako uzmemo kadrove iz stripa kao pojedinacne postere ili naslovne strane to sjajno izgleda, ali u stripu gde treba da se vidi dinamika i desavanja to bas i ne ide. Velika je neujednacenost izmedju crteza i scenarija.
Naslovna strana je svakako najbolji deo stripa. Superman, mracan i ocajan, s pognutim pogledom. Najavljuje spektakl, a ne razocarenje.

Fibrino izdanje je fenomenalno, odlicno odstampano, sa sjajnim dodacima i svidja mi se ovaj veliki format za najznacajnije stripove americke skole stripa iako smatram da Kraljevstvo tvoje ne treba tu svrstavati pored stripova kao sto su ,,Nadziraci" , ,,V kao Vendeta" , Povratak Mracnog viteza , Ronin...
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 22/11/2015 : 19:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
crtež predivan.

kraj tolko natrpanih likova osim ww-a, supermana i batmana ostalo više manje bez opipljivog utjecaja na priču,a sa svojom beskrajnom natrpanošću mnogih ranijih referenci jednostavno se guši priča.

moglo se to puno "pitkije" napraviti.

ukupna ocjena 7/10 al ponajviše zbog fenomenalnog crteža.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/11/2015 : 19:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I moja ocena je tu oko 7/7.5
Tako sam ocenio i na recenziji.
Go to Top of Page

nixman
Starting Member



8 Posts

Member since 04/08/2015

Posted - 24/11/2015 : 17:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nixman a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je samo prosek, nista vise od toga.
Kao sto rekoste, previse ambiciozan i pompezan a u stvari nista drugo do jedna mlaka, nedovoljno ubedljiva prica koju izvlaci maestralan crtez.
Sto se crteza tice, mozda cak i previse stilizovanja, tako da se povremeno stvara utisak da prisustvujete slikarskoj izlozbi a ne stripovskim kadrovima.

Za moj ukus previse spora radnja (ako uzmemo u obzir da je ovo ipak superherojski strip), s par zanimljivih scenaristickih ideja (pre svega mislim na, jelte, Betmena).

Samo izdanje ne bih komentarisao jer sam ga citao u americkom formatu. Fibrino deluje daleko mocnije, ali nisam bas siguran da vredi trositi novce na ovu knjizurinu.

Sve u svemu, od mene 6+/7- ali na misice.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 24/11/2015 : 17:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ubiste me u pojam, ali vam verujem. Nekako sam ovaj strip uvek merkao sa slašću. Ali sada definitivno okrećem požudu ka nekim drugim izdanjima...kako reče drug dobri duh, sedam života kopca...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

nixman
Starting Member



8 Posts

Member since 04/08/2015

Posted - 25/11/2015 : 11:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nixman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Ubiste me u pojam, ali vam verujem. Nekako sam ovaj strip uvek merkao sa slašću. Ali sada definitivno okrećem požudu ka nekim drugim izdanjima...kako reče drug dobri duh, sedam života kopca...



Veruj Kasperu, nije te prevario...bolje da usmeris sredstva na Sedam Zivota Kopca (ili Zig Sudbine). Ja imam c&b komplet koji sadrzi epizode iz Stripoteke i prvu u boji iz Slobodne Dalmacije...odlican avanturisticko-istorijski strip sa jakom dramaturgijom, BD klasik. Jedina zamerka tokom citanja mi je bila na odsustvo boje i poprilicno los prevod u stripotekinim epizodama, sto u Fibrinom izdanju ne bi trebalo da bude problem.

Uzivaj u citanju, sta drugo da ti kazem...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/11/2015 : 11:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
7 zivota kopca? nema boljeg, videcu da se raspisem o tom divnom stripu skorije
a ovo Kraljevsto, ne znam, okrene mi se utroba kad vidim svu onu Ligu u startu
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/11/2015 : 11:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ne znam, ja imam kraljevstvo tvoje i uvijek privuče poglede ne-stripovske publike
ajmo reći da je to štivo koje zainteresira nezainteresirane za strip
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/11/2015 : 12:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ne znam, ja imam kraljevstvo tvoje i uvijek privuče poglede ne-stripovske publike
ajmo reći da je to štivo koje zainteresira nezainteresirane za strip


Baš tako, Kraljevstvo tvoje je komercijalan strip, strip koji će privući ne samo stripofile, nego i one koji su potpuno nezainteresirani za strip.
Supermen je "brand" (veći i od Šukera), nešto što se uvijek prodavalo, a prodavati će se i u budućnosti, pa izdavanje istog nije rizični posao s kojim riskirate gubitak, no kao strip, Kraljevstvo tvoje mi je i zbog priče kao i zbog obojenih fotografija koje neki nazivaju (savršenim) crtežom ništa drugo nego jedno veliko razočaranje i poigravanje s likom Supermana...naravno, kritičan prema ovom stripu sam bio i u komentaru na rezenziju istog.
Najsmješnije na kraju svega je kada recimo pogledamo rang listu za oscara 2013-u gdje je ovaj album zauzeo visoko drugo mjesto na listi albuma, a u biti dvije godine kasnije svako malo ga netko nakon čitanja suzdržano (u rukavicama) popljuje, dok neki albumi koji na rang listama za oskara završavaju iznad 100-og mjesta (npr te 2013-te "Oh cure" i "Kriminal") od svakoga tko ih je pročitao bivaju hvaljeni i preporučani ostalima, no ako izuzmemo stripovske forume, isti će ostati neprimjećeni kod čitatelja, a tiraž ovih odličnih stripova će zauzimati kvadrate skladišta godinama nakon izdavanja, no tako je to u svijetu stripa...ni mi najveći ljubtelji stripa nećemo na prvu znati što valja i u kojim koricama se skrivaju biseri devete umjetnosti...
Izvinjavam se na davljenju i skretanju s teme ovog albuma, ali to su samo činjenice koje su mi jednostavno izletjele, a svim forumašima bih preporučio da samo nastave iznositi pokude i pohvale bez rukavica jer smatram korisnim svaku preporuku za čitanje koja me na bilo koji način može zainteresirati da uzmem neki strip u ruke...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/11/2015 : 13:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
sve si dobro rekao, ali moraš uzeti u obzir da stripovi koji nisu "IN" se kupuju puno kasnije od ovih drugih
tako je izdanje godine uvijek neki strip "blockbuster", ako to tako možemo nazvati, koje većina rano kupi i pročita, pa tako automatski dobiju na prednosti (zbog veće publike)
izdanja kao što su "Cure" i "Kriminal" ljudi kupuju sa većim kašnjenjima, ali zahvaljujući svojoj kvaliteti ipak kad-tad isplivaju na površinu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/11/2015 : 14:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ocigledno sam mnogo glup i smotan kada me ti "IN" stripovi vec ispocetka uopste ne interesuju, ni da budu 80% snizeni (naravno sve supergacese ukljucene u taj IN-paket)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nixman
Starting Member



8 Posts

Member since 04/08/2015

Posted - 25/11/2015 : 14:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nixman a Private Message  Reply with Quote
Oki, odlicna analiza s kojom sam u potpunosti saglasan.

supermark - nadam se da je tvoja pretpostavka tacna, Kriminal je definitvno strip koji zasluzuje mnogo vise paznje. Mada, cini mi se da je Markos rekao da je prodaja upravo takva kao sto naslov kaze - kriminalna, a strip je ipak tu vec neko vreme. Oh Cure nisam citao, ali je to verovatno samo jedan u nizu naslova koji dozivljavaju istu sudbinu, a po kvalitetu sigurno zasluzuju bolji rejting od npr. Kingdom Come.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/11/2015 : 14:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


ocigledno sam mnogo glup i smotan kada me ti "IN" stripovi vec ispocetka uopste ne interesuju, ni da budu 80% snizeni (naravno sve supergacese ukljucene u taj IN-paket)





ne znam zašto bi ti ili bilo tko drugi bio glup, smotan, bolji ili lošiji od drugih ako te ne zanimaju stripovi koji većinu zanimaju
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/11/2015 : 16:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Rijetko mi se desi da neki strip ne pročitam do kraja.
Ovaj je jedan od tih.

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/11/2015 : 17:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da ce sve otici do djavola kod ovog stripa najavila je slika Kristofera Riva na pocetku, i neka je tu posveta ispod slike. ostalo je istorija
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/11/2015 : 21:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja imam prva dva broja Kriminala ali nikako da krenem sa citanjem.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/11/2015 : 22:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kraljevstvo tvoje je rađen da bude vrhunski komercijalan strip, bestseller, i on je u tome 100% uspeo - i dan danas, posle prilično godina od prvog objavljivanja on se solidno prodaje.

Iako najvećim delom namenjen ljubiteljima super-herojskog stripa, posebno DC univerzuma, tačna je konstatacija da on može da deluje privlačno i na one koji to nisu, kao pozivnica da uđu u žanr (da li će je iskoristiti, zavisi).

A šta je tu tako privlačno? Pa pre svega crtež, publika voli da vidi, umesto stilizovano nacrtanih, hiper-realistično naslikane super junake. A i probirljiviji poznavaoci stripa (ne oni kojima je bitna samo "priča") znaju da cene posvećenost i ogroman trud koji Alex Ross ulaže, poduprt i prilično velikim talentom.

Strip nisam čitao baš skoro, ali on ima i zanatski solidan (zapravo dobar) scenario, pitak je, zanimljiv i zabavan.

Pretencioznost, ako zanemarimo slikarsku tehniku, u smislu da se može porediti sa Watchmen-ima ili DKR, je zapravo realno nepostojeća, možda samo kao reklamni trik - logično je da izdavač svoja dela za koja želi da se dobro prodaju hvali kao vrh vrhova.

Edited by - alexts on 25/11/2015 22:03:47
Go to Top of Page

stcorto
Starting Member

5 Posts

Member since 07/09/2012

Posted - 26/11/2015 : 22:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stcorto a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kraljevstvo tvoje odlicno (namjerno nisam napisao odlican strip).
Nisam ga uopce dozivio kao strip o Supermanu vec je (opet kazem - prema mom misljenju) glavni lik stripa tema samog stripa. Glavni lik bi mogao bit i bilo koji drugi superheroj bez da prica pati. A vezano za Supermana cini mi se kao prica koja bi se 100% mogla dogodit da Superman stvarno postoji (dali bi ljudi dopustili / izdrzali da postoji Superman i onda stavit tu misao u danasnji odnos snaga supersila i aktualnu svjetsku borbu za dominacijom).
Meni je rijetko koji strip pricom/razradom teme usporediv s knjigama (na 1. mjestu mi je vizualni dozivljaj) al ovaj Superman me je uspija zaintrigirat.
Crtez za uzivat.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/11/2015 : 00:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Rossov crtez je fantastican, ali kao sto je receno u recenziji Ross je žrtvovao dinamičnost zbog stila. Ako uzmemo kadrove iz stripa kao pojedinacne postere ili naslovne strane to sjajno izgleda, ali u stripu gde treba da se vidi dinamika i desavanja to bas i ne ide. Velika je neujednacenost izmedju crteza i scenarija.



Ova dinamika o kojoj pricas mi je jako falila u Metabarunima. Svaki kadar je fantastican, ali je povezanost izmedju kadrova skoro nikakva.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/12/2015 : 02:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

...inače meni je baš crtež ono što mi se uopće ne sviđa....kao i što sam pretpostavljao,u velikoj mjeri,sve je precrtavano sa fotografija tako da je "crtež" u nekim situacijama fascinantan,ali u kompletu (ono što mogu vidjeti u privjuu) je jednoličan i odbojan za mene.


quote:
Originally posted by Oki

Ne volim crtež kojem je temelj fotografija i to je to,a što sam stariji to mi se više sviđa crtež u kojem crtač u dvije ili tri crtice iznese više nego netko na dva lista A4 formata...


quote:
Originally posted by Oki

no kao strip, Kraljevstvo tvoje mi je i zbog priče kao i zbog obojenih fotografija koje neki nazivaju (savršenim) crtežom


Prije nego odgovorim na tvoje komentare, jedno pitanje.

Po tebi, kako misliš da inače nastaju stripovi? Konkretno, njihov crtež.

Misliš da drugi crtači ne koriste fotografije i vizualne reference prilikom crtanja svojih stripova?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000