forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Hitman 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 12/06/2014 : 22:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ja sam krenuo da lagano čitam Hitmena, i mogu reći da je zanimljiv strip. :)

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 17/06/2014 : 10:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Nakon pročitane prve knjige, mogu samo reći odlično! Crtež u prve dvije priče malo šljaka, ne toliko zbog samog crteža, već boje, ali kasnije se dosta popravi. Bacit ću se sada na drugu knjigu i nadam se da će ubrzo izaći i ostatak serijala.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/06/2014 : 17:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Raven84

Jedan od najboljih DC stipova ikad. Vrh vrhova.

Meni je to jedan od najboljih stripova općenito. I uvjerljivo najbolji od svih Ennisovih stripova.



Taman kad sam mislio da sam polako sustigao sve što sam htio popratiti onda FIBRA izda opet seriju odličnih stripova.

Vidim da ću u najskorije vrijeme opet morati investirati u police.


Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/06/2014 : 17:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by budo

Strašan strip....
Malo me je onaj preview odbio, nisam baš bio zagrizao
Ali sam morao uzeti nakon masovnih pohvala, i pun pogodak
Svaka čast, jedva čekam dalje...



Hm.
U nekih 80-90% slučajeva mogu skužiti prema prvijuu ali se ipak tu i tamo zadesi da se prevarim.

Neke od stripova koje sam 100% mislio nabavljati sam otpisao nakon što sam ih posudio i pročitao u knjižnici a druge koje nisam uopće mislio nabavljati sam kupio.
Ako sam ikada baš zagrizao u nešto to je bio Transmetropolitan a kad sam ga pročitao nije mi sjeo, nije to bilo to.
S druge strane nisam mislio nabavljati Fotografa a na kraju mi se strip jako svidio nakon što sam ga u knjižnici pročitao tako da sam ga nabavio.

Ovo sam govorim da pokažem da se ja osobno ne mogu baš previše osloniti na privju. Kao neki solidan pokazatelj - da, ali raditi definitivne odluke na osnovu privjua - ne.

Srećom pa imamo knjižnice .

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/06/2014 : 17:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sad pocetak Hitmena je teska glupost, razvaljivanje krece od neke 80 strane
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 24/06/2014 : 20:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Hitman 1

Pročitao sam do kraja prvog Hitmana i mogu reći da je strip odličan. Nisam ni sumnjao da će mi se svideti, s obzirom da mi se Propovednik (Preacher) svideo. Garth Ennis je car.

Onaj početak mi ništa nije bio jasan, pa sam morao malo da kontaktiram DC Wiki stranu, i onda videh ko je tu ko (Etrigan, Blood, vanzemaljci, itd), pa sam još jednom pročitao prvu priču iz početka. Na drugo čitanje mi je sve bilo jasnije i sve je imalo smisla, mada za dalje praćenje priče to i nije bilo toliko bitno.

Ima tu svakojakih likova i frikova, od Batmana, vanzemaljaca, demona i čudnih stvorenja, pa sve do običnih krimosa. Iako su mi one epizode sa Batmanom dosta dobre, nekako mi se najviše dopala ona poslenja priča, iz prvog godišnjaka. A akcije i pucačine vala ima na sve strane. Fenomenalan mi je i onaj deo kada on i ortak mu sa kapom odu da rokaju po onim mafijašima.

Crtež, iako nije remek delo, sasvim je dobar, i nekako ide uz ovaj strip.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/07/2014 : 11:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam prvu knjigu pred nekih mjesec dana...ima tu nekih djelova koji su mi simpatični,ali mi se strip kao cjelina uopće nije svidio...previše je tih "fantastičnih" borbi i sukoba tipičnih za američke stripove...vuče mi po nekim elementima na Spawna...tako da drugu knjigu neću hvatati u ruke.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 23/07/2014 : 15:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Hitman 2: Heroji ulice

Ništa lošija ova druga knjiga od prve. Zapravo je možda i bolja. Već sam se navikao na likove i atmosferu stripa, pa mi je možda zbog toga ova druga knjiga bolje legla. I dalje gomila interesantnih likova, negativaca, demona, i naravno -- puno akcije i pucačine. Ona poslednja priča sa Deda Mrazom je jedino smor, ali ove duže su pravi pogodak.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 30/09/2014 : 14:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam pročitao prvi album, i totalno je odličan, pogotovo zadnjih par epizoda priče 10.000 metaka. Ono kad Natt pita Tommyja koji je plan je tako predobar moment da je to nevjerojatno. Zbilja jedan od najboljih Ennisovih stripova, ne mogu vjerovati da nije uvršten u 1001 strip koji trebate pročitati, a Boysi jesu.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 09/10/2014 : 22:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip i izdanje. Baš me je dobro zabavio
Jedino... Zeleni fenjer!?? Pobogu, ko čekićem u oko
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2014 : 23:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

Jučer sam pročitao prvi album, i totalno je odličan, pogotovo zadnjih par epizoda priče 10.000 metaka. Ono kad Natt pita Tommyja koji je plan je tako predobar moment da je to nevjerojatno. Zbilja jedan od najboljih Ennisovih stripova, ne mogu vjerovati da nije uvršten u 1001 strip koji trebate pročitati, a Boysi jesu.



Da! To je najbolja epizoda iz obe knjige!

Sjajna stripcina ovaj Hitman, odavno me nije tako iznenadio jedan strip a uzeo sam ga na nevidjeno, nisam procitao ni preview ni nista.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/11/2014 : 23:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam čitati danas i kupljen sam.
Nije dosadno, što je meni najvažnije.
Ubojica superheroja i superzlikovaca - otkačeno.
Prepucavanje sa Betmenom, zakon.
Naslov Hitman, unutra se zove Ubojica, nema veze.
Ovaj serijal ću kupiti u cjelosti...

Edit: Što dalje čitam, strip je sve bolji i zabavniji a moje oduševljenje sve veće.
Iznad očekivanja...

Edit 2: Skoro završio i oduševljen sam totalno.
Strip je zabavan maximalno.
Klasičan Enis, imamo red akcije, pa red filozofiranja u kafani. Teško je odrediti šta je bolje.
Izuzetno maštoviti i otkačeni likovi ili lovačke priče koje društvo raspreda uz pivo.
Zakon strip, a nisam bio siguran da li ću kupovati nakon pročitanog previewa.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/11/2014 13:01:11
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 22/11/2014 : 22:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

skroz na skorz dobar ovaj hitman. propoznatljivi Enis se sprda sa super mocima, sjajano . obavezno za sve koji vole Propovednika


Hm, taj sam...

Dosta sam uživao čitajući propovednika, a vidim da je ovo na tragu istog.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2014 : 00:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by kasper

skroz na skorz dobar ovaj hitman. propoznatljivi Enis se sprda sa super mocima, sjajano . obavezno za sve koji vole Propovednika


Hm, taj sam...

Dosta sam uživao čitajući propovednika, a vidim da je ovo na tragu istog.


Nemoj samo očekivati drugog Propovednika i bit će ti super.
Strip je odličan, zabava zagarantirana.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 26/11/2014 : 15:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by kasper

skroz na skorz dobar ovaj hitman. propoznatljivi Enis se sprda sa super mocima, sjajano . obavezno za sve koji vole Propovednika


Hm, taj sam...

Dosta sam uživao čitajući propovednika, a vidim da je ovo na tragu istog.


Nemoj samo očekivati drugog Propovednika i bit će ti super.
Strip je odličan, zabava zagarantirana.

Hvala na preporuci.
Ne očekujem Propovednik alike strip ali iz Previewa se vidi da strip ima Ennisov potpis, to je taj stil.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2015 : 16:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hitmen me je prilično zbunjivao.
Ovde sam pročitao neke vrlo smele izjave i dosta pozitivne komentare,a strip mi se ni najmanje nije svideo na osnovu privjua.
Pa ipak,prevagnule su pozitivne kritike,pa se odlučih da nabavim ove dve knjige.
Sa jedne strane,što bi rekli dalmatinci, ovo nije moj đir.Superheroji i demoni,razna čudovišta,vanzemaljski vampiri paraziti,...,polukarikaturalan crtež,rokanje,rokanje i samo rokanje,...Nije mi ovo bilo dobro kao ostali naslovi Vertiga koje sam imao prilike da čitam.
A sa druge strane,nije mi Hitmen bio loš,dosadan ili tako nešto.Radi Enes svoj posao korektno - odlični dijalozi,zanimljivi likovi,malo rokanja,malo filozofiranja.Čitajući,ulaziš u štos,strip postaje sve interesantniji,crtež takođe.
Deo sa Mawzirom i gospodarima pištolja,te Betmenom, me i nije impresionirao,ali već Deset tisuća metaka je ono pravo.Zadnje dve priče u prvoj knjizi - simpatične.
U drugoj knjizi bih izdvojio naslovnu priču,Heroje ulice,kao jako dobru,dok mi je priča sa ženom mačkom i demonima, tako-tako.Kraće priče su uglavnom dopadljive.
I na kraju - šta znam,dobar mi je Hitmen,u stvari vrlo dobar 8/10, ni u jednom trenutku nije bio ni najmanje dosadan,ali nije ni tip stripa koji će me "pući".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/01/2015 16:29:23
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2015 : 10:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nije mi ovo bilo dobro kao ostali naslovi Vertiga koje sam imao prilike da čitam.


Hitman ne spada u ediciju Vertigo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2015 : 15:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovako: Ennis me s hellblazerom kupio, s preacherom razočarao (iako sam spreman ponoviti čitanje), a s punisherom totalno izgubio. Nakon ožiljaka koje mi je uzrokovao njegov toliko hvaljeni run na punisheru za hitmana jednostavno nemam snage.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 05/01/2015 : 23:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Debelo ćeš se zeznuti ako mu ne daš šansu. Hitman je sjajan.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/01/2015 : 09:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Debelo ćeš se zeznuti ako mu ne daš šansu. Hitman je sjajan.


Ne mora značiti. Ako mu nisu sjeli Pričer i Panišer, možda onda Enis nije njegov đir.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 06/01/2015 : 10:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Zlix

Debelo ćeš se zeznuti ako mu ne daš šansu. Hitman je sjajan.


Ne mora značiti. Ako mu nisu sjeli Pričer i Panišer, možda onda Enis nije njegov đir.



Al je Hitman dosta drugačiji od Preachera i Punishera... Ennis je gotovo pa normalan u njemu i ne preserava se toliko koliko drugdje (men je njegov Punisher dosadan, a Preacher nakon prvog trejda sve lošiji i ilošiji)

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 06/01/2015 : 10:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Tako je, drugačiji je. Mada, meni je i Preacher sjajan.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/01/2015 : 11:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Preacher ocjena 10
Punisher i Hitman ocjena 9

Vrhunski stripovi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 06/01/2015 : 19:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i drugu knjigu, i još mi je bolja nego prva.
Da li čitat ili ne Hitmana nemojt nipošto odlučivat po postavljenom previewu. To je i najlošiji dio. Ne znam kako je, po toj pilot epizodi, Ennis uopće uspio dobiti da radi Hitmana dalje.
Druga stvar koja me je zasmetala, ustvari i nije neka velika i vjerojatno je većina i nije primjetila, je prijevod.
U stvari Solanović je napravio dobar posao i prijevod mu je OK i pitak (čak nam je napisao i koje pjesme se tu pjevaju :), sve dok ne dođe do superherojskih imena - tu se baš i ne snalazi.
Odnosno snalazi se na način koji mi se ne sviđa.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/02/2015 : 20:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pokolj u Arkhamu
HIT FB 1 | 328 str.
by DeeDee

Hitman je Ennisovo čedo othranjeno u relativno produktivnom stripovskom razdoblju, nakon Hellblazera i usred Preachera, a prati plaćeničke pustolovine Tommyja Monaghana odnosno – Ubojice! Sprdanje na superherojski žanr, crni humor, grafičko nasilje i koketiranje sa svim elementima jeftinih akcijskih filmova temeljne su karakteristike ovog serijala…



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000