forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Amazing Spider-Man 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/04/2014 : 02:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Slabo i razočaravajuće, kažeš?

Pa s obzirom na ocjenu koju si dao, nije. Ovo kaj si rekao zvuči ko da ti je film bio za manje od 2

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 24/04/2014 02:08:26
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/04/2014 : 03:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Slabo i razočaravajuće, kažeš?

Pa s obzirom na ocjenu koju si dao, nije. Ovo kaj si rekao zvuči ko da ti je film bio za manje od 2



Zaboravija san napomenut da mi THE scena podiže ocjenu za jedan, pa čak i dva boda, čisto jer san ju iščekiva vidit na velikom ekranu od malena, i ona je dobro odrađena. Tako da si računaj 4/10. A to jest slabo i razočaravajuće.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/04/2014 : 17:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Palamudite vi koji se odrastlih igrate..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/04/2014 : 18:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoć...još sabiram utiske

...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 27/04/2014 : 12:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoć. Razočaran. Negativci površno prikazani - Rhino posve nepotreban, Max Dillon je zamrzio Spider-mana jer mu je ovaj zaboravio ime , Green Goblin se pojavljuje na 5 minuta, bez da mu je uopće ime spomenuto, a kamoli neki detalji oko letjelice (kako Harry uopće upravlja letjelicom, čim je stao na nju postao je majstor?) ili bombi koje se samo odjednom pojave. Ljubavna priča zauzima pola filma, ali i to je nekako traljavo odrađeno.
Naravno, ima i pluseva - SPOILERGwenina smrt je dobro odrađena, iako bih volio da je bliža originalnoj, 3D efekti su jebeni, posebno mi se sviđa modernizirana verzija Elektra, cameo Stana Leea je isto fora.

Ukupno, navučenih 4/10.

Edited by - Dudley Smith on 27/04/2014 21:20:22
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 27/04/2014 : 19:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
thnx na spojlanju
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/04/2014 : 20:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

Pogledao sinoć. Razočaran. Negativci površno prikazani - Rhino posve nepotreban, Max Dillon je zamrzio Spider-mana jer mu je ovaj zaboravio ime , Green Goblin se pojavljuje na 5 minuta, bez da mu je uopće ime spomenuto, a kamoli neki detalji oko letjelice (kako Harry uopće upravlja letjelicom, čim je stao na nju postao je majstor?) ili bombi koje se samo odjednom pojave. Ljubavna priča zauzima pola filma, ali i to je nekako traljavo odrađeno.
Naravno, ima i pluseva - Gwenina smrt je dobro odrađena, iako bih volio da je bliža originalnoj, 3D efekti su jebeni, posebno mi se sviđa modernizirana verzija Elektra, cameo Stana Leea je isto fora.

Ukupno, navučenih 4/10.



Evo, ako je nekome slučajno promaklo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/04/2014 20:45:13
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 27/04/2014 : 21:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
bolje da je boldano crno, i uokolo dugine boje da znam sto me ceka u kinu
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 27/04/2014 : 21:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Ups, evo stavio sam oznaku za spoiler. Ionako sad vidim da je netko na stranici ranije stavio sliku iz stripa s tim događajem, ali to je ipak manji spoiler od ovoga moga eksplicitnoga.

Isprika.

Edited by - Dudley Smith on 27/04/2014 21:23:27
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/04/2014 : 21:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nebi da nešto očekujem od ovakvih filmova pa da mi spoiler kvari film.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/04/2014 : 13:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Prvi put da me je devojka vodila u kino, udarila je pečat na poklone stripovskog štiha. Svaka joj čast. Srce mi je zaigralo kada sam video spideya kako se njiše među zgradama. Ali...

Bolje bi bilo da sam gledao sam...Manje bi me bila sramota šta upravo gledam i ne bih se obazirao na njene reakcije na sranja koja se nižu scena za scenom. Makar su joj Peterove tinejdžerske dileme i zeze lepo sele, o hemiji između njega i Gwen da ne pričam.

Jedno dete je više puta bilo u vapaju "tata, kad će Spider-man?"

SPOILER


Mutno, mutno

Tri negativca- tri jebena promašaja


Ne možemo kriviti Foxa za blamažu koju je imao, pošto je on tu tupavu ulogu odigrao zaista sjajno. Ali oseti se da se čova sve vreme držao utiska da je film koji snima ustvari za klince. Elektro je neuverljivo patetičan sa kompleksom nevidljivog čoveka-laboratorijskog geeka, o fanatičnom redanju spideyevih postera i isečaka po sobi da ne pričam (u svoj toj priči jedino dobro leži momenat "she remembered my name!".
Još manje uverljiva (ne Fox nego scenarističko rešenje) mi je fiks-ideja da mu je spider-man ljuti neprijatelj zato što mu je oduzeo mesto centra sveta. Jedan Elektro sa toliko potencijala je izgledao kao glavni baja iz razreda kojeg je pred svima išamarao mali debeli geek sa cvikama i flekom senfa na majici. Žalosno i blamirajuće! Znate onaj momenat kada te je blam zbog tuđe sramote? Akcija previše nabijena efektima, nepotrebnim slow motionima i neprijatno agresivnim metalom (a metal obožavam). Finalna borba sa njim nešto malo pije vode. Morao bih opet pogledati kada izađe blu ray jer sam u kinu pri kraju filma bio već previše besan.

Za Rhinoa ste i sami već rekli. Premalo prostora i isto tako do bola iskarikirana gluma, samo što naspram njega Fox izgleda emotivan koliko i CGI Švarcneger u prvom Terminator: Salvation. Umirao sam od smeha. I žena i ja. Na početnoj sceni naravno. Na poslednjoj smo već gledali na sat i izlazna vrata.

Harry Osborn je jedini negativac koji je baš držao celi film na kakvoj takvoj visini. Jedini problem je što niti jednog momenta nisam imao utisak Harryja Osbornea iz Amazing SM strip-serijala. Preobraženje u Goblina je glupo i zbrzano. Finalna bitka bi bila daleko moćnija i spektakularnija da se odigrala na otvorenom prostoru, a ne u onoj rupčagi. A koliko mi je smetalo što takva zlikovčina dobija nešto malo više prostora od Rhinoa je bolje da i ne spominjem. Ako ne ožive Normana i ne daju mu poštenu ulogu u sledećim filmovima, neka uzmu ubiju pa se pušku.

Andrew Garfield i Emma Watson su briljirali. Bilo je dosta stvari oko Petera koje su mi zasmetale, ali zaista ne mogu da ih se setim. Prevelika je bila ta razvlakuša oko njega i Gwen a da bih je pamtio. Veliki deo filma me je dobrano smorio.

Ima tu dosta pozitivnih stvari ali o njima možemo i kasnije.
Gwenina smrt je jedino što me je "obradovalo". Da su je ostavili živu u susretu sa goblinom, zapalio bih jebeno kino. Jedina osoba koja ima kakvog-takvog susreta sa stripovima i da joj je bilo krivo što je Gwen poginula je bila moja žena


Ocena 3/10

Sad mi je žao što ne odoh na Kapetana Ameriku. Ali šta ću kad mi je Spajdi na nostalgičnom nivou drag koliko i Zagor. Ako ništa, vredelo je zbog njihanja među zgradama

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 28/04/2014 13:07:08
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 28/04/2014 : 14:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Gotovo identična situacija kao i kod Patka, samo što je ova moja navikla na ove filmove o super-herojima što idu kao s trake i malo valjaju (iako ocjena na IMDB-u nije loša)... Isto mi je bilo žao što nismo ošli gledati Kepa i neugodnjak zbog Spajdija...

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/04/2014 : 21:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ja i moja žena smo se bar dobro ismijali. Naravno, količini idiotluka. Ne mogu vjerovati da je ovaj drugi dio režirao isti lik. Koliko god su mi u prvom filmu Piter i Gven bili simpatični, toliko su ovdje iritirali. Jebote, sat i po filma je u njihovom natezanju (biću s tobom, neću, idem u Englesku, idem i ja s tobom...not). Prvi film je imao par baš dobrih fora, u ovom je Piterov humor toliko usiljen da je to strašno. O negativcima je sve već rečeno - premalo prostora i iskarikiranost na kub. Propast.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/04/2014 : 00:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Može li neko nabrzaka da povuče paralelu sa Ultimate SM univerzumom tj. reći koliko je film veran predlošku?
Zanima me da li su KARAKTERNO GGoblin jr i Electro baš odrađeni kao u filmu (SPOILER Harry nije išao u školu sa ostalima već se smucao po svetu, postao je Goblin pre ćaleta (koji boluje od nekog njesta itd; i Elektro kao tipični socijalno nevidljivi geek koji radi za Oscorp i koji dobijanjem moći dobija opsesiju bivanja centra univerzuma bla bla )?

Da li je moguće da je strip Spider-man postao toliko...mutav?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/04/2014 : 00:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, nema ovo veze ni s regularnim (Amazing) ni ultimativnim paukom. Harry je u Ultimate unvierzumu Hobgoblin, preobražen nakon oca, a Elektro je enforcer za Kingpina.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 29/04/2014 12:21:54
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/04/2014 : 00:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru, bio sam se uplašio
ali živ bio briši quote :D ili makar zagradu iz njega

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 29/04/2014 : 01:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Pitam se kaj će Zagor12 reć kad pogleda ovo

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 29/04/2014 : 14:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Pitam se kaj će Zagor12 reć kad pogleda ovo



Ako je sranje, to ću potvrditi, ako nije, neću. Simple as that.

Mislim da ću napraviti video-recenziju za film da mi prsti ne otpadnu od pisanja. Idem gledati tamo negdje za dva tjedna, previše sam zaokupljen drugim stvarima trenutno...



Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/05/2014 : 17:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao. Sve što mogu reći je - traljavo. Detaljniji dojmovi kasnije.

Btw. kritičari gaze po filmu, doslovno. Ispada da je film najveće smeće i gori od SM3. Daleko je od smeća, ali nije ni remek-djelo. Što se mene tiče, negdje je na razini prvog TASM-a.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/05/2014 : 20:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
SM3 >>> ASM
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/05/2014 : 21:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

SM3 >>> ASM




And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/05/2014 : 22:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

SM3 >>> ASM



Ti si svojedobno rekao da ne očekuješ da Peter slučajno ubije Gwen, jer bi to bilo precool i premračno, a da TASM to nije... Eh, pa, izgleda da je...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/05/2014 : 22:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Nažalost, nema ovo veze ni s regularnim (Amazing) ni ultimativnim paukom. Harry je u Ultimate unvierzumu Hobgoblin, preobražen nakon oca, a Elektro je enforcer za Kingpina.



Harry je karakterno pogođen donekle što se tiče Ultimate serijala, ali Electro... Bože me prosti...

Btw. evo mog osvrta na film. Oprostite što je na engleskom jeziku jer će mi vjerojatno služiti kao predložak za video, tako da... I unaprijed se ispričavam na tipfelerima i gramatičkim pogreškama.

The Amazing Spider-Man 2 directed by Marc Webb and starring Andrew Garfield as the main hero has started playing in US cinemas, and has already been out throughout the world for two weeks.
This highly anticipated sequel for the 2012 summer blockbuster The Amazing Spider-Man has already earned over one hundred and thirty million dollars and the third and fourth film have already been announced alongside two spin off films with Venom and Sinister Six.
This is a non-spoiler review of the movie, so you can relax. Spolier review, which will be longer, is also coming out very soon.
As you probably know, in this installment, Peter Parker enjoys his life as Spider-Man. Everybody in the New York City loves him. In the costume, he's confident and invincible. But, his private life is way complicated as he wants to keep promise which he gave to late father of his girlfriend Gwen Stacy about leaving her out of his dangerous vigilante job. When his old companion Harry Osborn comes back to town and mysterious villains Electro and Rhino emerge, his life will be even more busier.
Personally, for me, the first film from Marc Webb series was satisfying, OK summer popcorn movie. It had it's moments, ups and downs, but it was generally pleasing and served as a great introduction to the new exciting franchise.
I had high expectations for this movie, and, judging by the trailers, I thought this one will be a movie driven by the action. But, trailers can very easily trick us, and they exactly did that in my case.
The Amazing Spider-Man 2 is two and a half hours long movie, for some people too much. But, it's interesting how fast it goes when you figure out that there is actually very little amount of action and adrenalyne in the movie. If you've seen the trailers, you basically have seen about 75 percent of action that's actually in the movie. For some other film, it wouldn't be bad, but for Spider-Man? Hell yeah.
The second problem with this movie is the script. The script for the first The Amazing Spider-Man wasn't perfect and it had many plot holes, but if you compare her to this one, the things that happen there are much more connected than in TASM2. This movie wants to tell us so much many stuff so it loses in it and fails to build any significant and reasonable plot. The film is having too much subplots which are not connected at all and the film loses it. Now we don't have any main plot that will occupy our minds.
Third and the last problem I had with this movie were the villains and their motifs for doing the stuff they do in the movie. They are just unconvincing and it feels they're hating Spidey just because they need to hate him because they're villains. And, with few of them, to be precise, three, nobody stands out and nobody is the main villain. With the movie with so little bit of action nobody gets much screen time, which is strange when we realise that Electro, played by Jamie Foxx, even has a subtitle of the film in some countries and was promoted as the main villain.
What's good in this movie are definitely the two main actors and their chemistry. Andrew Garfield and Emma Stone who plays Peter's love Gwen Stacy are just brilliant. Literally, brilliant. Their relationship onscreen feels so real and sweet that you start to think that their characters are real people. Also, Dane DeHaan gives terrific performance as Harry Osborn. His character is menacing, arrogant and even scary in some scenes, and Dane does him so well. Also, the film generally did good in terms of acting – Jamie Foxx gives good performance as Max Dillon aka Electro when he's onscreen, Sally Field is excellent aunt May, Colm Feore as Donald Menken, Campbell Scott as Peter's dead father and Chris Cooper's brief appearance as Norman Osborn are also good. Paul Giamatti as Rhino is, on the other side, too goofy and campy, which is definitely not the actor's fault.
Also, the action and CGI are great, the best that we're ever seen in any Spider-Man movie. In some scenes, you'll feel like you're actually reading comic book – especially in slow-motion scenes that are visually stunning. And, in adapting comic book spirit, TASM2 gets it. Spidey's never been funnier, his movement is just like from comics, and also the looks. The soundtrack from Hans Zimmer and Magnificent Six featuring Pharrell Williams and Johnny Marr is breath-taking and you gotta love new Spider-Man theme. Also, the credit goes to Marc Webb for putting some great songs into the movie.
In general, TASM2 succeeds in adapting heart and spirit of a comic book to the big screen, but fails in giving us strong and interesting plot that will actually satisfy us. Also, there's not enough action for a superhero movie and villains are not used well.
By that, I will give this movie 3.5 webs out of 5. I'm looking forward to the future movies, expecting big improvement in the writing. The rest is generally good.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 01/05/2014 22:49:49
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/05/2014 : 01:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Windwalker

SM3 >>> ASM



Ti si svojedobno rekao da ne očekuješ da


Vidjet ću.
Ono je usporedba s jedinicom.
A dvojka me možda još iznenadi i bude bolja. Al teško.

Edited by - Windwalker on 02/05/2014 01:27:49
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/05/2014 : 12:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Windwalker

SM3 >>> ASM



Ti si svojedobno rekao da ne očekuješ da


Vidjet ću.
Ono je usporedba s jedinicom.
A dvojka me možda još iznenadi i bude bolja. Al teško.



Ma zezao sam se. Ova dvojka je puno šarmantnija i ima puno više duše, glumci su odlični, ali akcije ima premalo (iako je odlično režirana, nema je dovoljno) i scenarij je živi kaos.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000