forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/05/2014 : 18:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
http://www.vecernji.hr/hrvatska/mihovil-spanja-nakon-cijepljenja-sam-obolio-od-djecje-paralize-930267
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2014 : 19:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
baš je čovek lepo rekao - ovo deluje kao akt totalitarnog režima, a ne akt demokratske države.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/05/2014 : 20:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by anto

baš je čovek lepo rekao - ovo deluje kao akt totalitarnog režima, a ne akt demokratske države.





kakva demokracija kod zaraznih bolesti?
šta je tribalo nekad pitat nekog oče li ostat u lazaretu ako ima npr kugu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/05/2014 : 20:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://time.com/87837/vaccines-deniers-stubborn-polio/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 09/05/2014 : 21:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by anto

baš je čovek lepo rekao - ovo deluje kao akt totalitarnog režima, a ne akt demokratske države.





kakva demokracija kod zaraznih bolesti?
šta je tribalo nekad pitat nekog oče li ostat u lazaretu ako ima npr kugu?


Zasto bi roditelj snosio odgovornost za sirenje neke
zarazne bolesti nakon odbijanja cijepljenja kad drzava ili proizvodjac nemaju nikakvu odgovornost u slucaju nekih
komplikacija ili pojave bolesti za koju je primljeno cijepivo?
Totalitarizam nego sta je.. ona biblijska prica o zigu
zvijeri bez koje neces moci ni kupovati ni prodati ili ici
u skolu sve vise ima smisla.

Edited by - Kum Ruzvelt on 09/05/2014 21:11:19
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 09/05/2014 : 23:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
Obavezno cijepljenje se treba obavezno ukinut pa ko se oce cijepit nek se cijepi!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/05/2014 : 00:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by anto

baš je čovek lepo rekao - ovo deluje kao akt totalitarnog režima, a ne akt demokratske države.





kakva demokracija kod zaraznih bolesti?
šta je tribalo nekad pitat nekog oče li ostat u lazaretu ako ima npr kugu?


obavezno cijepljenje i kazne za samoglave mudrace.....šta budalite ljudi?..pa tih bolesti i nema jer su ljudi precepljeni...ukinimo cijepljenje obavezno pa da vidite opet kugu...malariju......na svojoj dijeci...manite se gluposti..
u svakom slućaju manja je šteta i manje su nuspojave od cijepljenja nego ako se vam dijete ili vi zaraze nekom bolešču...
ostavite se medicine pa nek vas lijeće vraćevi opet..ko vaše babe i čukubabe...zato se i životni dob pomerio na 80-85-90, nekad je čovjek od 50 godina bio starac, danas je u naponu snage...
;MarxH, pamet u glavu, drž se ti medicine ako želiš dobro svojoj zlatoj...i kad uzmeš aspirin gutaš otrov....onda pusti nek te boli zub i dalje...
98% ljudi u 200 zemalja svijeta ne misli ko ti...ali 2% ste valjda pametniji ko sva medicina koja se razvija kroz stoljeća.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 10/05/2014 00:54:59
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/05/2014 : 00:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
quote:
Originally posted by supermark

koliko puta sam cuo od ljudi da su najgore gripe imali one sezone kada su primali cjepivo....


možda, ali to jer su se cijepili več zaraženi/bolestni....
ako se cijepiš potpuno zdrav-nema teorije...
a koliko je starijih ljudi več umrlo od gripe jer se nisu cijepili?...to nisi čuo?
a ako je cijepivo otrov tablete su zdrave?...
pa ipak ljudima olakšavaju život...valjda jih ne gutaju na tone da jim je poslije gore?...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 10/05/2014 01:12:11
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/05/2014 : 01:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
pitajmo još roditelje dali će slat dijecu u školu...ne,radije pitajmo dijecu hoće li uopšte u školu...ne, nek ostanu doma i u dobi od 6-15 godine nauće opet prvinske pokrete...nek nauće ljupit bananu i češkat se pod pazduhom...i nek počnu opet hodat po sve četvero...to jim je dosta za udoban i dug život.
DOLE ŠKOLE!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2014 : 11:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by anto

baš je čovek lepo rekao - ovo deluje kao akt totalitarnog režima, a ne akt demokratske države.





kakva demokracija kod zaraznih bolesti?
šta je tribalo nekad pitat nekog oče li ostat u lazaretu ako ima npr kugu?


Zasto bi roditelj snosio odgovornost za sirenje neke
zarazne bolesti nakon odbijanja cijepljenja kad drzava ili proizvodjac nemaju nikakvu odgovornost u slucaju nekih
komplikacija ili pojave bolesti za koju je primljeno cijepivo?
Totalitarizam nego sta je.. ona biblijska prica o zigu
zvijeri bez koje neces moci ni kupovati ni prodati ili ici
u skolu sve vise ima smisla.





naravno. ka šta je imala smisla i kad su uvedene osobne iskaznice,identifikacijski brojevi,kreditne kartice,internet itd

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 10/05/2014 : 11:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message
Ove stvari koje si naveo te, u stvari, nimalo ne
ogranicavaju.. mozes bez njih 'ladno da zivis
najnormalnije.. koji ce mi klinac kreditna kartica ili
internet? Zamisli da donesu zakon po kojem moras imati I
nternet ili ne mozes ici u skolu? Nebuloza cista ali kad je
cjepivo u pitanju, tu ti vec uskracuju osnovna ljudska prava
I sva sila organizacija za ljudska prava se prave da to ne
postoji? Uopste ne komentarisu a ovamo se preseravaju oko nekih sitnica za koja masa ljudi ne znaju ni da postoje..
Ja to vidim kao uvod u nesto sto ce u buducnosti postati redovna praksa samo je pitanje u kom pravcu ce to ici..
Od svega se pokusava napraviti nesto normalno jer je sistem
vrijednosti totalno izopacen I izokrenut.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2014 : 11:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
toliko izopačen da ima čak nekih koji žele uništit zarazne bolesti i to kod dice.
baš ono izopačeno,umisto da se šire zarazne bolesti ti izopačenici ih ograničavaju.
mislin stvarno strašno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/05/2014 : 12:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Nevjerojatno kakve se sve besmislice mogu pročitati.

Da čovjek ne povjeruje, neki gotovo zagovaraju povratak u pećinu i odricanje od nekih civilizacijskih tekovina koje nam olakšavaju i pojednostavnjuju život.

A sve da bi se suprotstavili "totalitarizmu", onima koji nam sve ograničavaju i koji nas kontroliraju, možda "svjetskoj nadvladi" pa i ljudima gmazovima koji su među nama?

"Koji će mi klinac internet?" pita kolega koji je gotovo 3 godine na internetskom forumu?

Da mi hebeš sve po spisku, meni je to nelogično.

Zar nam kreditne kartice ne olakšavaju svakodnevicu, umjesto da satima u bankama stojimo u repovima? Ili je možda kontrateza da se treba vratiti robnoj razmjeni i ukinuti novac?

Tako je, zabranimo lijekove kojima nas se samo truje, ukinimo zdravstvenu prevenciju jer su se negdje na nekim nesretnicima u redu veličine od nekoliko promila pojavile nuspojave, vratimo se prirodi i liječimo se travama, čudotvornim čajevima i bioenergijom, odustanimo i od interneta jer nas se i preko njega nadzire, a kad se od nečega kobno razbolimo umrimo u boli i patnji jer je Bog tako htio.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/05/2014 : 12:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ko kec na desetku!


http://www.tportal.hr/vijesti/znanost/331604/U-nedostatku-argumenata-protivnici-cijepljenja-pozivaju-se-na-vjeru.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/05/2014 : 13:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
pitanje za Džonija Difula,Elvuda,Mlađa i Nagora (pošto vidim da ste vi najglasniji zagovornici vakcinacije na zadnjih par stranica topika):
vi ste, verujem, cijepili vašu decu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/05/2014 : 13:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Rahazlam

Obavezno cijepljenje se treba obavezno ukinut pa ko se oce cijepit nek se cijepi!!



Tako je, treba ukinuti i osnovne škole, pa tko se hoće školovati nek se školuje.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 10/05/2014 : 13:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nevjerojatno kakve se sve besmislice mogu pročitati.

Da čovjek ne povjeruje, neki gotovo zagovaraju povratak u pećinu i odricanje od nekih civilizacijskih tekovina koje nam olakšavaju i pojednostavnjuju život.

A sve da bi se suprotstavili "totalitarizmu", onima koji nam sve ograničavaju i koji nas kontroliraju, možda "svjetskoj nadvladi" pa i ljudima gmazovima koji su među nama?

"Koji će mi klinac internet?" pita kolega koji je gotovo 3 godine na internetskom forumu?

Da mi hebeš sve po spisku, meni je to nelogično.

Zar nam kreditne kartice ne olakšavaju svakodnevicu, umjesto da satima u bankama stojimo u repovima? Ili je možda kontrateza da se treba vratiti robnoj razmjeni i ukinuti novac?

Tako je, zabranimo lijekove kojima nas se samo truje, ukinimo zdravstvenu prevenciju jer su se negdje na nekim nesretnicima u redu veličine od nekoliko promila pojavile nuspojave, vratimo se prirodi i liječimo se travama, čudotvornim čajevima i bioenergijom, odustanimo i od interneta jer nas se i preko njega nadzire, a kad se od nečega kobno razbolimo umrimo u boli i patnji jer je Bog tako htio.




Da ste vjernici sa ovakvom pricom bi bili proglaseni za vjerske fanatike za 5 sekundi..ovde je stvar slobode izbora! Zar to nije jedna od temelja demokratije? Necu da mi se namecu stvari.. zar je to tesko shvatiti?

Ako ti se takve stvari zakonski namecu pa gdje je kraj I sta je sledece? Mozda policijski sat poslije 20:00h u sred ljeta? Zamisli da vladajuca partija donese zakon da na izborima za predsjednika bude samo jedan kanditat? Zvuci poznato? Za vase dobro.. pa necete valjda to odbiti?

Sledeca stvar su mikrocipovi.. uzmite I to.. tu CE vam utrpati I licnu kartu I kreditnu karticu I jos million pogodnosti. Veoma prakticna stvar..

Ko pominje pecine I slicne nebuloze? Ako kazem da su cjepiva stetna zar to znaci da se treba odreci medcine u cjelosti? Kakva su to iskrivljena tumacenja? Necu internet, necu kreditnu karticu ako sam bilo cime ucjenjen I uslovljen.. zar je to tesko shvatiti? To treba da bude moja volja I moj izbor a ne zakonsko nametanje koje kod mene automatski izaziva otpor.
Sjetih se filma "Razbijac" ili tako nesto sa Staloneom I wesley svepsom o savrseno uredjenom drustvu bez zlocina, kad Denis O'Leary, ziveci u kanalizaciji, kaze kako hoce da se hrani nezdravo, da jede meso I ima holesterol I jos ponesto ali sam zaboravio.

Ijos nesto o tim promilima koji najebu nakon cjepljenja.. zar
ne bi bilo posteno da drzava preuzme brigu o toj djeci, buduci da su ta djeca u takvom stanju upravo zbog zakona drzave? Pa zar je problem da se o tih nekoliko promila vodI briga.. sta je to za drzavu.. sica?
Ovako te tjeraju da nesto uradis a onda svi peru ruke.. primi bocu pa ako ti bude dobro super, ako ti ne bude dobro opet super.
Svaka vrsta moranja I nametanja nije prihvatljiva I to znamo svi izobicnog zivota.. cudi me da se to ovako olako prihvata.


Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 10/05/2014 : 13:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Rahazlam

Obavezno cijepljenje se treba obavezno ukinut pa ko se oce cijepit nek se cijepi!!



Tako je, treba ukinuti i osnovne škole, pa tko se hoće školovati nek se školuje.

Ne netreba ukinuti skole samo cijepljenje
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 10/05/2014 : 13:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
Zapravo nisam uopce pametan na ovu temu i moj odgovor je neznam!!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/05/2014 : 14:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

Da ste vjernici sa ovakvom pricom bi bili proglaseni za vjerske fanatike za 5 sekundi..ovde je stvar slobode izbora unutar zakona! Zar to nije jedna od temelja demokratije? Necu da mi se namecu stvari.. zar je to tesko shvatiti?





evo, popravio sam ti

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/05/2014 : 14:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by anto

pitanje za Džonija Difula,Elvuda,Mlađa i Nagora (pošto vidim da ste vi najglasniji zagovornici vakcinacije na zadnjih par stranica topika):
vi ste, verujem, cijepili vašu decu?




Nisam roditelj pa ti mogu odgovoriti samo hipotetski: da imam djecu, ili kad tj. ako ih jednom budem imao, svakako bih ih cijepio i svakako ću ih cijepiti jer smatram da im/nam to donosi samo korist. Sve što vjerujem znaš i sam: cjepivo u organizmu potiče stvaranje antitijela za borbu protiv virusa i bolesti, i djeci od toga može biti samo bolje, jer je štetnih nuspojava u postocima toliko malo da spadaju u statističku grešku.
Napokon, mene su moji cijepili kao što su cijepljeni svi u mojoj užoj i široj obitelji, baš kao i prijatelji i kao što si pretpostavljam cijepljen i ti, i svi smo hvala na pitanju zdravi i dobro. I sva djeca mojih prijatelja i znanaca rastu i razvijaju se zdravo i bez ikakvih bolesti ili poremećaja.
Sve bi to možda bilo drugačije da nismo/nisu cijepljeni, jer (bi)smo bili izloženiji virusima i bolestima.
Napokon, to je znanost, a sve ostalo su nagađanja i tlapnje.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 10/05/2014 14:18:35
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/05/2014 : 14:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
I da, ljude treba prisiljavati na neke stvari, pogotovo na području zdravstva i obrszovanja, jer bi inače živjeli u nehigijeni, prljavštini i često bijedi a ne bi prstom mrdnuli da im bude bolje.

Tako su radili moji preci pa ću tako i ja, ako odem kod doktora svakako će mi nešto naći pa bolje da ni ne idem, doktori ne znaju i nemaju pojma ni o čemu, pa valjda ja najbolje znam što je najbolje ua mene i moje dijete... i sve tako i tome slično, do toga da od čitanja previše knjiga čovjek poludi, da nam tehnologija samo komplicira život, da sve što nam treba piše u Bibliji...
A budući da se u Bibliji ne spominju ni radio ni televizija ni intetnet, sve to nam ni ne treba.
Ili, riječima kolege, "koji će nam klinac"?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/05/2014 : 15:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by anto

pitanje za Džonija Difula,Elvuda,Mlađa i Nagora (pošto vidim da ste vi najglasniji zagovornici vakcinacije na zadnjih par stranica topika):
vi ste, verujem, cijepili vašu decu?



Kada ih budem imao, cijepiti ću ih:))
Gle Anto, ti si fakat ok lik i nadam se da ćemo se jednom upoznati (i zarundati) kao i ostatak te ekipe iz Srbije, ali ovdje fakat mislim da nisi u pravu. Mislim, cijepljenje definitivno ne može biti loše, a ako i ima nuspojava, sigurno nisu te ozbiljne kao što se želi prezentirati, a dobrobit je nemjerljiva.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/05/2014 : 16:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Anto, moj odgovor je isti ko i mlađin. ;)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2014 : 20:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by anto

pitanje za Džonija Difula,Elvuda,Mlađa i Nagora (pošto vidim da ste vi najglasniji zagovornici vakcinacije na zadnjih par stranica topika):
vi ste, verujem, cijepili vašu decu?



neman dice.
u svakom slučaju;kad i ako ih buden ima cijepljenje in ne gine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000