forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Greystorm 11 i 12
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4085 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/05/2014 : 08:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pročitao jučer zadnja 4. Nisam pohvatao pol toga a kasnije mi je bilo jasno zašto. Naime shvatio sam da mi je od čitanja 8 broja prošlo godinu i pol dana .
Anyways, treba to pročitat u komadu da bih mogao napisati dojmove ali i ovako sam prilično zadovoljan.

Gvala Coltu što je ostavio istu cifru za zadnji (dvo+)broj koji je vankanonski, no jako simpatičan i zabavan.

Poslije Saguara možete početi sa nekim kraćim serijalom. Npr Ken Parker, što kaže Timbač. Ili da si Colt potraži poveznicu između colta i sljepoočnice. Ista stvar.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 01/06/2014 : 17:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Tacno, prvih 8 brojeva je izaslo u periodu od 12 meseci, naredna 4 u periodu od 18 meseci. Svakako je moglo i brze, ritam izlazenja su diktirali neki, za nas nepovoljni, uslovi.

@kandraks

Trebalo bi, ne vidim razlog da ne bude tako.
Go to Top of Page

Knez
Starting Member

32 Posts

Member since 29/05/2014

Posted - 01/06/2014 : 17:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Knez a Private Message  Reply with Quote
Malo off topic, kad kreće Saguaro?
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 01/06/2014 : 17:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Ne bih o datumima, u narednih nekoliko meseci svakako.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/06/2014 : 19:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Ne bih o datumima, u narednih nekoliko meseci svakako.


strpljen-spašen.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2319 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 01/06/2014 : 20:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
dobio i pročitao u dahu sinoć, genijalan strip serijal, šteta što je loša prodaja
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 01/06/2014 : 23:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

@kandraks

Trebalo bi, ne vidim razlog da ne bude tako.




Hvala na odgovoru...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

neman
Starting Member

Serbia
97 Posts

Member since 20/05/2006

Posted - 02/06/2014 : 14:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit neman's Homepage  Send neman a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je prodatih 100 primeraka poslednja dva broja neki pokazatelj. Tu sam informaciju dobio u Alan Ford knjižari. Nije malo za tako kratko vreme.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2014 : 18:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neman

Ne znam da li je prodatih 100 primeraka poslednja dva broja neki pokazatelj. Tu sam informaciju dobio u Alan Ford knjižari. Nije malo za tako kratko vreme.


pa to bi bilo to - 100 primeraka u AF + neki koji uzimaju direktno od izdavača + neki koji uzimaju van Srbije = oko 150 primeraka.
ne verujem da ovih nekih (koji uzimaju direktno i van Srbije) ima više od 30-40-ak.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/06/2014 18:27:24
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 03/06/2014 : 18:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Ako je prodato po 100 brojeva u AF, to je fenomenalna vest jer toliko nisu ni uzeli.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2014 : 18:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
možda prodaju pirate ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/06/2014 : 18:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

a sta je to jedna cifra vise manje, pogotovo nula ;D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

neman
Starting Member

Serbia
97 Posts

Member since 20/05/2006

Posted - 04/06/2014 : 06:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit neman's Homepage  Send neman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Ako je prodato po 100 brojeva u AF, to je fenomenalna vest jer toliko nisu ni uzeli.



Znači Miroslav laže?
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 04/06/2014 : 07:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Mozda je mislio ukupno 100 primeraka.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 04/06/2014 : 10:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Čestitke na trudu oko izdavanja serijala! Moj najveći strah bio je završetak. Hoće li izbjeći moralku ili nedefinirani kraj? I zadovoljan sam. S brojem 11 priča ima vrlo dinamičan rasplet. A broj 12? Kako je riječ o tzv. izostavljenim pričama, moglo je biti svašta (recimo, Magični Vjetar slično završava, potpuno bespotrebno ubačene priče da se popuni prostor), ali ne i Greystorm. Serra je fino objasnio zašto nešto nije objavljeno i odgovaraju mi objašnjenja kako nisu željeli razbiti ritam osnovne priče. Još jednom, sve pohvale, vrhunski kratki serijal....

---

<b></b>
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 14/06/2014 : 09:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitah serijal do kraja.
Znači jedan serijal koji je crtež držao na maksimalno visokom nivou od početka do kraja. U scenariju praktično niti jedna scena nije viška i sve je uklopljeno u jednu funkcionalnu celinu....
Način na koji Grejstorm polako tone u opsesiju i ludilo je tako detaljno odrađen.... Fenomenalno.
Kvalitet izdanja - vrh.
A stvarno Colte, čemu dva ista teksta u 11. broju....


SPOILER



Nije me začudio Grejstormov kraj, i način na koji je otišao,
ali poslednja scena u broju 11. (oni koji su pročitali znaju na šta mislim) je nešto što nikako nisam mogao pretpostaviti.
Stvorenje se nije ni moralo previše truditi kako bi Grejstorm uspeo u svojim naumima, jer je znalo da mu je opstanak osiguran na drugom mestu.
Sve u svemu, serijal kojem ću se povremeno svakako vraćati i uživati u odličnom crtežu i pričama...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7583 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/06/2014 : 14:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pročitah i ja ovaj serijal...nije loše...crtež solidan,priča neloša...PP izdanje super odrađeno...svaka čast..
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 27/06/2014 : 15:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

A stvarno Colte, čemu dva ista teksta u 11. broju....


SPOILER



Nije me začudio Grejstormov kraj, i način na koji je otišao,
ali poslednja scena u broju 11. (oni koji su pročitali znaju na šta mislim) je nešto što nikako nisam mogao pretpostaviti.
Stvorenje se nije ni moralo previše truditi kako bi Grejstorm uspeo u svojim naumima, jer je znalo da mu je opstanak osiguran na drugom mestu.



Zato što smo planirali da svaki broj ima po jedan tekst, a obzirom na to da broj 11 ima dva poglavlja, stavili smo još jednom tekst umesto da tu bude prazna strana, npr.

Što se tiče završnice broja 11, it`s simple enough: Serra je planirao nastavak (ili neki spin-off) ali Sergio Bonelli to nije dozvolio jer je "mrzeo" serijal i jedva su ga ubedili da ga uopšte objavi.

Edited by - Colt on 27/06/2014 15:00:49
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2014 : 22:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sa povelikim zakašnjenjem, završih i ja Grejstorma.

Pre čitanja poslednja dva broja, malo sam prelistao prethodne brojeve, pa ću ostaviti komentar kako za Zoru sutrašnjice/Zaboravljena poglavlja, tako i za ceo serijal:

Kvalitet priča mi je konstatno rastao; čak sam mislio nakon prva dva broja, da sam se možda i zeznuo što sam počeo da pratim ovaj mini serijal, ali već sa trećim pročitanim brojem, serijal me je osvojio i sa svakim narednim sve više impresionirao (za jedan Boneli strip).
U 6. nastavku,Tajna mumije, dostignut mi je vrhunac, i to je sigurno potrajalo zaključno sa 8. epizodom.Od Gospodara sveta (9-ka) sledi vrlo lagani pad sve do samoga kraja; a u samom finalu, 11. broju, Zori sutrašnjice, taj pad u priči je nešto i veći.
Korektno je odrađen ovaj zadnji nastavak, posebno mi se sviđa kad "ono" daje Grejstormu informaciju da je Ele ele negde živa i da čeka svoj trenutak; ali nije mi ovo ni blizu one sjajne priče koju sam gutao od trećeg do osmog broja.

Sad kad rezimiram celog Grejstorma i uporedim sa još dva hvalevredna mini serijala (Karavan i Kesidi), ocenio bih ga kao vrlo dobar strip (8/10), ali ipak za ocenu ispod oba pomenuta stripa - možda da su zadnja dva nastavka bila malo "žešća", da bih Grejstorma tad postavio na prvo mesto, ali kako sad stoje stvari, i Karavan i Kesidi su mi kvalitetniji.

Zadnji broj, je solidan - dve kratke pričice su mi super, a ova dvostruka, planirana posle 8. epizode mi je ok, ali u odnosu na ostale, lošija, i drago mi je da je nisu ubacili u redovnu seriju, jer bi mi tad celokupni utisak bio još lošiji; pa mi je bolje što je išla u ovom specijalcu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/10/2014 22:22:05
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 05/10/2014 : 08:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Ako je prodato po 100 brojeva u AF, to je fenomenalna vest jer toliko nisu ni uzeli.

Uradio sam ja piratsko izdanje Grejstorma tako da ti se izvinjavam ako sam ti malo poremetio finansijske planove oko ovog izdanja.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 05/10/2014 : 09:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Jos i to. Slag na tortu...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/10/2014 : 13:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by djukak

A stvarno Colte, čemu dva ista teksta u 11. broju....


SPOILER



Nije me začudio Grejstormov kraj, i način na koji je otišao,
ali poslednja scena u broju 11. (oni koji su pročitali znaju na šta mislim) je nešto što nikako nisam mogao pretpostaviti.
Stvorenje se nije ni moralo previše truditi kako bi Grejstorm uspeo u svojim naumima, jer je znalo da mu je opstanak osiguran na drugom mestu.



Zato što smo planirali da svaki broj ima po jedan tekst, a obzirom na to da broj 11 ima dva poglavlja, stavili smo još jednom tekst umesto da tu bude prazna strana, npr.

Što se tiče završnice broja 11, it`s simple enough: Serra je planirao nastavak (ili neki spin-off) ali Sergio Bonelli to nije dozvolio jer je "mrzeo" serijal i jedva su ga ubedili da ga uopšte objavi.



ništa čudno. čovjek je s vremenom postao sinonim za neukus (nesto poput prof. inza u šestoj reinkarnaciji).
ali možda je ovako i bolje, jer bi se sigurno razvodnio.
kao serijal, Greystorm je nešto daleko najbolje što je "Bonelli" ikad izbacio.
slažem se da je vrhunac u epizodama 3-8, ali i ono poslije daleko je iznad svih ostalih,
vecinom smijesnih (iako povremeno zabavnih) serijala ove izdavacke kuće.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7717 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/10/2014 : 14:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Curunire, predloži tamo u Libellusu da stave sličan moto Fibrinom: "Samo smiješni stripovi".

ontopic: kraj mi je nekako nedorečen, očekiva san svašta u dvanaestom broju, a kad ono samo neke izbačene priče...

Edited by - mpavin on 05/10/2014 14:27:35
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 08/10/2014 : 20:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Iskreno,volio bih i ja pročitati šta se zbilo u zadnja dva poglavlja Greystorm-a no otuđeni su mi uredno plaćeni stripovi i to od jednog uvaženog člana ovog foruma hehehehehe...

Wtf?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7583 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/10/2014 : 09:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Iskreno,volio bih i ja pročitati šta se zbilo u zadnja dva poglavlja Greystorm-a no otuđeni su mi uredno plaćeni stripovi i to od jednog uvaženog člana ovog foruma hehehehehe...


da vidiš samo koji spektakularan završetak...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000