forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 danguba- crtanje-razne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 28/09/2014 : 13:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote

za par dana i umocen u tintu






Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 28/09/2014 : 13:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Odlično ti je ovo
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 04/10/2014 : 14:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 05/10/2014 : 13:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 10/10/2014 : 17:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 10/10/2014 : 23:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Senokute, bitno se popravljaš. Odlučio si hrabro krenuti u pravu, konstruiranu perspektivu. Nije loše za početak, ali nije ni skroz dobro. Desna strana ti je malo preoštra u gornjem dijelu crteža, prema očištu, pa ti Tex izgleda preglomazan u odnosu nas zgradu Saloona, dok ti je onaj srednji revolveraš ispao "kepec" u odnosu na ostale likove. Svakako, pohvalna je dosljednost svih linija zgrade prema očištima (ili, kako bi milandj3 rekao: žižama!), iako oštrine kutova nisu uravnotežene, lijeva strana je bolja. Kod ovakve perspektive, moraju ti oba očišta (osim, ukoliko nisi smišljeno nagnuo ravninu obzora) biti u istom pravcu, paralelnom s donjim rubom papira. Kod tebe to nije baš slučaj, zato ti je desna strana preoštra. Inače, revolveraši u padu, anatomski sasvim solidni, a ni Tex nije za baciti! Istuširaj to i razveseli nas.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 11/10/2014 : 20:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote

ovaj put tusirano sa perom( NABAVIO SAM NEKO DOBRO OD BRAUSE nr 511) i srecom pri citanju Magorovicevog posta sam bio samo tusirao likove pa sam mogao i pozadinu malo da promijenem.






Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 11/10/2014 : 20:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Na ovom istuširanom sve izgleda nekako bolje, možda i malo zato jer je i slika veća pa mi je vizualno ljepše. Kažeš, brause 511, ja se dosta mučim sa tim perom, možda čak i najviše od svih pa sam se zato i bacio uglavnom na kistove.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 11/10/2014 : 21:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

Na ovom istuširanom sve izgleda nekako bolje, možda i malo zato jer je i slika veća pa mi je vizualno ljepše. Kažeš, brause 511, ja se dosta mučim sa tim perom, možda čak i najviše od svih pa sam se zato i bacio uglavnom na kistove.



moras ga normalno prije prve upotrebe malo "spziti" vatrom i moguce da ti je tinta gusta, malo je razridi, ovo je po meni najbolje pero koje sam drzao u rukama






Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 11/10/2014 : 22:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Bravo Senokute! Ispravio si točno što je trebalo u perspektivi, a ovako istuširano je još dojmljivije. Samo naprijed i ne boj se perspektive! Ona je "kraljica" širokog kadra. Što se tiče pera Brause 511, to je pero sitnije građe, u metalic obradi, srednje tvrdoće i za početnike zna biti vragolasto. Pokušajte ga (osobito ti Tintiliniću, jer se Senokute, po njegovim riječima, dobro s njim snalazi), prokuhati u vrućoj vodi s malo tekućeg deterdženta za suđe. To se obično prije prve uporabe radi s kvalitetnijim perima, koja imaju preko površine zaštitni film (neka vrsta zaštitnog laka), koji treba prokuhavanjem prije odstraniti, jer inače sprječava prijanjanje tuša na metal u potpunosti (adhezija!). Uglavnom se to više odnosi na pera u tamnomodroj izvedbi (Gillott i neka Brause, pa i Leonardt), jer je preko modre kovine taj lak temeljitiji, zbog kemijskih svojstava površine.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 16/10/2014 : 20:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote








Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 17/10/2014 : 22:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 23/10/2014 : 20:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 25/10/2014 : 22:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 31/10/2014 : 20:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 02/11/2014 : 20:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 08/11/2014 : 18:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Senokute, čime radiš ravne linije u tušu, sa ravnalom ili? Evo na primjeru ovoga Texa ispred saloona. Rekao si da si njega radio sa brause 511, ja krenem sa perom i ravnalom na ravnu liniju, ali mi se kasnije sve razlije ispod ravnala.

Edited by - Tintilinic on 08/11/2014 18:45:19
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 08/11/2014 : 20:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Jedna teorija kaže da je pravi strip onaj strip koji je nacrtan isključivo prostom rukom, bez uporabe ravnala ili šestara, dakle bez ikakvih tehničkih crtaćih pomagala. To je krasna utopijska teorija, koju i osobno podržavam kao teorijski pristup, ali u današnjoj posvemašnjoj komercijalizaciji stripa, ne pridonosi ničemu, osim lijepim pohvalama, većinom u avangardnom stripu ili stripu izraženih artističkih pretenzija. Vratimo se tvojem problemu. Običnim crtaćim perom se mogu izvlačiti ravne linije ravnalom, koje uobičajeno radimo rapidografima (koji su za tebe kao početnika skupi, ili kvalitetnim markerima, koji su po meni "izdaja" načela, ali što je tu je...). Tebi se tuš razlijeva ispod ravnala, zato što ne znaš crtati tušem preko ravnala, ili trokuta, svejedno. Kvalitetnija ravnala ili trokuti imaju sve bridove stepenasto izvedene. Zašto? Upravo zbog tuširanja. Dakle, trebaš okrenuti ravnalo ili trokut na "naopaku" stranu, onu na kojoj nisu brojevi. Tada će ti brid uz koji povlačiš pero biti odignut iznad papira, a tuš ti se neće podlijevati pod ravnalo. Slabija ravnala i trokuti nemaju takvu stepenastu strukturu bridova, ali imaju zasigurno plitko zakošenu bar onu stranu sa brojevima, tako da ćeš crte povlačiti uz nju, naravno opet sa "naopake" strane, i neće biti problema.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 08/11/2014 : 20:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru mogorovic, iskreno i očekivao sam to od tebe
Imam ravnalo sa stepenastim rubovima, ali nisam ga okretao kao što si predložio. Ravne linije mi u crtežu ni ne trebaju, ali mi je već počelo smetati to što ne mogu istuširati okvir kadra pa sam pitao.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 08/11/2014 : 20:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

Senokute, čime radiš ravne linije u tušu, sa ravnalom ili? Evo na primjeru ovoga Texa ispred saloona. Rekao si da si njega radio sa brause 511, ja krenem sa perom i ravnalom na ravnu liniju, ali mi se kasnije sve razlije ispod ravnala.



sa ravnalom nemozes da tusiras, barem ne tintom, ali kako budes vise crtao tako ces i dobiti osjecaj za linije. ovo sto si spomenuo i nije bas tako ravno , to sam slobodnom rukom istusirao sa navedenim perom, a skicu sam radio sa ravnalom, sto se moze viditi ispod tinte posto nisam dobro ocistio crtez. hmm, mozda je Mogorovic u pravu, nisam znao ovu foru sa ravnalom.







Edited by - senokute on 08/11/2014 20:56:13
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 09/11/2014 : 22:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Mogorović je sigurno u pravu, jer mogorović tu "foru" s ravnalom radi cijeli život! Ne zato što ju je mogorović izmislio, nego oni što proizvode ravnala.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 13/11/2014 : 21:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 13/11/2014 : 22:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Eto, ovdje si Zagoru lice nacrtao bez suvišnih crtica, a da si to napravio i na podlakticama, to bi bio značajniji iskorak! Konačno si mu i proporciju lica (jer Zagor ima izduženo lice, a ne okruglastu glavu, kako ti većinom crtaš) približio izvorniku. Tko zna, da nije kose slijepljene kišom, možda bismo vidjeli i potpuno zreli poluprofil Duha sa sjekirom, kako smo ga naučili gledati! Svakako, tvoj najzreliji crtež Zagora.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 17/11/2014 : 21:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote






Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 17/11/2014 : 21:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Evo novoga napretka! Zagorovo lice očišćeno od nepotrebnih crta i crtica, dakle Zagor konačno sliči na sebe, i to dobro! E, sad se malo posveti proporcijama dijelova tijela međusobno, na primjer, simetriji Zagorova torza, a osobito šakama (Chicov prekratki palac i nespretna Zagorova lijeva šaka sa "slomljenim palcem"). Dosada si dobro prostudirao stisnutu šaku, koja drži oružje (sjekiru, mač ili nešto slično), iako i tu ima mjesta napretku. I, naravno, glava ti je još presitna u odnosu na tijelo. Malo pažnje posvećuj i detaljima, naizgled nebitnima, kao što je kriva pozicija jezičca kopče remena, ili nesuvislo oblikovana Chicova vrpca ispod vrata.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000