forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zeljko = Ferri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/10/2014 : 14:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Premlako za nekog tko želi biti profi crtač stripova.
Od danih elemenata ja bih preferirao nešto ovako:

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/10/2014 : 15:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ovak duplijev kais otkida koliko je dobar. Dao ti je odlican savet za kadar

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 27/10/2014 22:38:11
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 27/10/2014 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Dobro izgleda ovo što predlaže dupli.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 27/10/2014 : 18:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Premlako za nekog tko želi biti profi crtač stripova.
Od danih elemenata ja bih preferirao nešto ovako:




Imajte u vidu to, da nemate uvid, u konkretan scenario. Sem Željka, Vrlo vjerovatno ću na ovom primjeru i promašiti ali hoću reći to da je moguće da u scenariju bude recimo i položaj ruku konkretnije opisan (npr. "tek blago savijene ruke") i da crtač, primarno težeći da i takvo nešto ispoštuje i udovolji scenaristi, nacrta to na način kakav sada nekima na forumu djeluje manje ili previše atraktivan.

Kako rekoh, moguće da sam ovdje fulao, ali imajte poentu toga na umu ipak prije raznoraznih sugestija. Koliko god da crtač ima i slobodu interpretacije, nije sve uvijek baš tako jednostavno postići.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/10/2014 : 18:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nisam se referisao na ruke nego na približavanje vampira "kameri"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/10/2014 : 22:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Premlako za nekog tko želi biti profi crtač stripova.
Od danih elemenata ja bih preferirao nešto ovako:





Bravo, dupli! Izvrstan stav prema ovom kadru! Naravno, uz zadršku, zbog onog što je rekao MisterYES. Nažalost, nikada ne znamo kolika su ograničenja dana crtaču kroz razradu scenarija. U svakom slučaju, mnogo dinamičnija postava kadra od ove Željkove!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/10/2014 : 00:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Gde je Željko Ferri? Meni se njegovi crtezi jako svidjaju i uvek mi je drago kad vidim nekog ko crta Ferrijevski. Sta bi sa njim?
Gde je da odgovori na ove kritike? Ocekivao sam od njega bar neki komentar, njegovo misljenje kao profi crtaca stripova i starijeg kolege.
Komentara preko 20 hiljada, a njegovih reakcija na prste mogu prebrojati.

Zaista nema smisla da komentarišem ovde crteze vise. Mislio sam da čovek ište komentare i diskusiju, a ono tišu-mišu.
Nisi mi, Željo, nešto načisto sa našom podrškom.


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/10/2014 : 01:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ovak duplijev kais otkida koliko je dobar. Dao ti je odlican savet za kadar


Bome je! Ta popravljena Zagorova poza me jako podsjeca na tipicnu Banetovu pozu. On je specijalista za crteze u kojima se osjeca tenzija u pokretu, bas kao u ovom kojeg je Dupli popravio.
Zeljko, bilo bi mudro da tu pasicu nacrtas ovako i smjestis gazdu na dupe.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 29/10/2014 : 10:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Više je pohvala dobio dupli za ovaj kadar nego Zeljko Ferri za svoj crtež

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Gde ste Zagorovci da date svoje misljenje? Preko 20 hiljada pregleda, a komentari se na prste mogu prebrojati.



Hrpa forumaša je ostavilo (dobronamjerne) komentare, a ti si ih sve ignorirao pa ne znam čemu sada takvo čuđenje.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 29/10/2014 : 15:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
da, ni meni nije baš jasan taj komentar. pa svi smo se bacili na komentiranje, još sam mislio da se i previše miješamo, da ne bi čovjeka izbacili iz takta, a ono... on bi još.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 29/10/2014 : 15:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Alo ljudi, nacrtao sam vampira a vi debatujete o strelici
Preko sto pregleda od sinoc i NIKO da prokomentarise zadnju vinjetu Koja ste katastrofa jebote.



Mooožda zato što, koliko vidim, ti ne tražiš pomoć ili savjet kako nešto napraviti bolje, već samo tražiš da te se hvali.

Meni je takvo samotapšanje po guzici poprilično strano, jer koliko god nešto dobro nacrtao - uvijek se može bolje. Super je imati samopouzdanje, ali treba imati i mjeru... biti svijestan svojih nedostataka i grešaka (a, vjerovao ili ne, imaš ih podosta), jer samo tako možeš napredovati.
Crtaš Ferrijevim stilom i to mi je OK, ali mnogobrojne greške koje se Ferriju toleriraju, tebi se neće. Bar ne na ovom ispitu.

Činjenica je da si podosta napredovao- od prijašnjih ukočenih i polunacrtanih likova, gdje si te nedostatke pokušavao prikriti predetaljnim crtanjem pozadine... sad je već nešto drugo

Kad već tražiš komentare, meni su ove strane koje si postavio vrlo dobre. Kadriranje neću komentirati, jer je to vjerojatno zadano scenarijem. Imaš par malih, lako popravljivih grešaka, a koje se jako vide.



Debljina stabla ti se razlikuju od kadra do kadra



Premlitav stav revolveraša i nemoguće duge Zagorove ruke



Prva slika - Zagorova ruka
Druga - oči nejednake veličine
treća - ne vidi se što su ruševine a što je šuma. Odvoji to malo. Isto tako ne vidi se dovoljno djevojčina ruka koja pokazuje ruševine.
Odmakni ruševine malo udesno od ruke, a neka zasjenčenoj ruci pozadina bude ova niže magla da se bolje istakne.
Djevojčina lijeva nadlaktica uočljivo je preduga... i suzi joj malo haljinu -ovako izgleda čudno.

Četvrti kadar- premalo mjesta za tekst. OK, razumijem da ti je žao kratiti Zagoru glavu kad ti je dobro ispala, ali skratiš li je i pomakneš je do okvira, dobit ćeš i da Zagor pri razgovoru gleda djevojku u oči, a ne kao sad, preko njenog ramena.
Peti - imaš u dva kadra dvije Zagorove glave, a različito si im postavio uši.
i tu si djevojci previsoko nacrtao sise.



Ovdje u svakom kadru imaš Mjesec, bez obzira koji je kut gledanja.
U prvom i trećem kadru Mjesec je iznad ruševina. Obilježio sam strelicama vjerojatni položaj tih ruševina. Dakle, ako je Mjesec u pravcu ruševina, ne može biti i u slici kad gledamo od njih - kao na drugom, červrtom i petom kadru.
I naravno, pripazi na veličinu Mjeseca

Eto, sve su to lako popravljive sitnice koje se jako vide



Ovdje imaš par problematičnih stvari.
Prvo ovu zagorovu pozu imaš već na onoj strani sa navigaciskom strelicom.
Vampir koji se pojavljuje iz mraka ruševine ti je ...premlak nema tu neke prijetnje i strave
i imaš problematični stup u pozadini koji se nastavlja na vampirovu glavu.
Verzija koju je Dupli postavio je bolja - ali sad će se svi pozvati na Zagorov klacisizam
Ne znam što tu traži scenario, niti mi je baš jasan ovako postavljeni kadar. Je li to pojava vampira iz mraka i koji treba napasti Zagora - ako je tako ja bi tu malo istakao prijetnju i stravu lika koji se pojavljuje iz tame
Ne znam... par ideja



ili...
je sukob gotov, pa vampir stisnut krvari iz usta, a Zagoru se dimi pištolj... (ali onda mu se dimi i iz stražnjeg dijela hlača?:)
Dakle, pripazi na pozadinske stupove i dimove.

Što se ostalog tiče- kod mene bi položio i dobio posao na Zagoru
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/10/2014 : 22:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
I to je to, dragi IGMAN2! Uz još neke primjedbe na koje smo upozoravali, kako ja osobno, tako i drugi forumaši crtači, no Željko doslovce niti na jednu nije reagirao, pa neće ni na tvoje, koje sve stoje! On je svoj posao ovdje završio, preostaje mu malo vremena za tuširanje, već je u "terminalnoj" fazi. Stoga mu nije potrebno, a ni poželjno, više prigovarati, ja sam već davno odustao, jer smatram da crtaču u ovoj fazi, kada je kritičan sa vremenom, ne treba puniti glavu kritikama, jer će mu stvoriti samo konfuziju i paniku. Zašto Željko želi više kritika, na koje se uopće ne referira, valjda je samo njemu jasno, kao što i većini nas postaje jasnije da ga, očigledno zanimaju samo panegirike i pohvale.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 29/10/2014 : 22:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Sve vase kritike sam uvazio i napravio ispravke
To jest, skoro sve
Finalne istusirane table cete videti kad ih Bure stavi na fejsbuk, ako ih stavi.
A onda i ovde.


www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 29/10/2014 22:54:12
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6851 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/10/2014 : 01:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
IGMAN2 - prava analiza osnovnih grešaka (režija, dinamičnost i poze na stranu)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6851 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/10/2014 : 01:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dodao bih da Zagorova podlaktica u poslednjem kadru prve strane, ruke koja drži sekiru treba da bude u skraćenju, a ne u pravoj veličini, jer je u perspektivi, odnosno neprirodno je da bude u ravni paralelnoj sa posmatračem.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6851 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/10/2014 : 01:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A ne bi bilo loše ni da se odmakne od glave čoveka koji drži ženu, zbog preglednosti.
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 30/10/2014 : 15:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Odlicna analiza IGMAN2.drugo sta je ono stvorenje!????

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 30/10/2014 : 17:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Odlicna analiza IGMAN2.drugo sta je ono stvorenje!????


"Moderni vampir."
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 31/10/2014 : 00:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Zadnja osma tabla pri kraju


www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 31/10/2014 : 07:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jel me oko vara, ali lijeva Zagorova noga u prvom kadru mi se čini malo preduga. Inače dobro obavljeno!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/10/2014 : 09:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je dobro što si vampira 100% preslikao iz filma. Ruke u filmu imaju efekta, ovde baš i ne. Inače je ok.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 01/11/2014 : 11:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
To bi bilo to sto se tice olovke
Cekam Bureta da mi da zeleno svetlo za tusiranje i trebace mi 4-5 dana da istusiram i kraj.



www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/11/2014 : 13:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zadnja scena je moćna a onaj kostur zapanjenog pogleda je dodatno pridonio mračnoj atmosferi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 01/11/2014 : 13:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Evo kako je Delamonika uradio ovu 8-mu tablu.

A u ovom linku mozete videti 7-mu tablu koju je radio Walter Venturi.
Malo skrolujte dole i na 4-oj strani mozete naci pregled ove table. Zumirajte pa cete videti dobro.
http://www.joomag.com/magazine/comunicato-stampa-cronaca-di-topolinia-anno-2014/0976982001393437728?page=4



www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 01/11/2014 : 14:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
I ja moram reći da ti je ovaj zadnji kadar bolji nego u Della Monice.
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000