forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zeljko = Ferri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/11/2014 : 16:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

I ja moram reći da ti je ovaj zadnji kadar bolji nego u Della Monice.



Puno bolji. Ujedno i najbolji u cijelom stripu
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2977 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 01/11/2014 : 18:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
sve u svemu, guba.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 01/11/2014 : 19:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
meni je ova zadnja cak i najlosija,,mnogo gresaka na zogoru, na drugom kadru kao da izranja iz zemlje, na trecem i petom anatomija nepase.






Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 01/11/2014 : 22:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Na žalost, Della Monica bolji u svemu, osim u činjenici da Željkov Zagor sliči na Ferrijevog, a njegov se prepoznaje tek po odjeći. Senokute je dobro primijetio - drugi kadar katastrofalan! Vampir anatomski neuvjerljiv, ipak je to antropomorfno biće, mora imati više ljudski jasnijih anatomskih osobina, kao ovaj od Della Monice.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6906 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/11/2014 : 03:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da u scenariju ipak ne piše da Zagor hvata nož levom rukom i ubada vampira desnom??
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/11/2014 : 07:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Drugi red prva slika, kad zagor ubada cini mi se da je zagor premal....kao hobbit prema vampiru
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/11/2014 : 07:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Po meni prva tri kadra bolji Monica druga dva ti
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/11/2014 : 13:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Della Monica





Delle, majstore, iako nisam strucnjak, otkrio sam nekoliko gresaka kod tebe, pa bi bilo dobro da ih popravis.
Kao prvo, ovo sa sjenama ti nikako ne stima. Na prvom kaisu sjene bacaju na sve strane, sto je ok ukoliko je Zagor probio krov, medjutim odakle dolazi kasnije pravokutna sjenka na zadnjem kaisu?! I da li je stub pod sjenkom ili ne, to ti varira od slike do slike.
Pripazi malo bolje na proporcije, na prvom kaisu Zagor ima glavu velicine klikera.
Na cetvrtom kaisu vampirova noga(but) je prekratka, mozda bi se to moglo objasniti i na taj nacin da je cudoviste tako gradjeno, medjutim na svim drugim vinjetama proporcije tog dijela noge su iste kao kod normalnog covjeka.
Prelaz izmedju druge i trece vinjete je pomalo cudan, naime ovaj dio gdje Zagor uzima kolac u lijevu ruku, a onda ga zabija vampiru u grudi desnicom.
Cudno izgleda sto Zagor na trecoj vinjeti cuci pored vampira, cudoviste ocigledno lezi, a onda na slijedecoj slici vampir kao da pada pogodjen kolcem. Kako pada ako lezi vec?! I gdje je Zagor u toj sekundi nestao, pa nije The Flash da se u stotinci uspio odmaci nekoliko metara.
Na trecom kaisu nikako da odgonetnem gdje je nestao Zagorov lakat od ruke kojom bode vampira.
Raspored plocica na prvoj vinjeti je vodoravan, za razliku od zadnjeg kaisa gdje su plocice nabacane u svim mogucim smjerovima.
Na zadnjoj vinjeti Zagorva lijeva noga cudno izgleda, kao da je stao na stepenicu. Kako je to moguce kada su vampirova krila tek mozda koji cm debela. Ma ta poza ti nikako ne stima, trzni se malo i popravi to.
Da ne ispadne da te samo kritikujem, odlicno si nacrtao nevidljivu Fridu na zadnjem kaisu.
Tek si dvadeset godina u Zagorovom timu, ima jos nade za tebe.
Samo tako nastavi.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/11/2014 : 13:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
He he, izvrsno zapažanje ali to je dokaz da nitko nije savršen i da se svakome može pronaći neka dlaka u jajetu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 02/11/2014 : 13:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Lako je za Della Monicu zbog ovih grešaka, ali Željku je to itekako bitno.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 02/11/2014 : 13:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
I pored svega ovoga sto je King nabrojao, sto je naravno tacno, treba da uzivamo u Zagorovim pricama. Meni na primer sve to pobrojano ne smeta toliko. Ali mogli bi ovi iz Zagor staffa, Bure i Mauro Marcheselli kad budu imali sastanak u vezi mojih tabli, malo da omeksaju stav i da me prime za crtaca

Moj crtez savrsen NIKADA nece biti, tako nece NIKADA biti savrsen ni bilo koji crtez od bilo kog crtaca iz SBE.

A pogotovo ako radim Ferrijanskim stilom.
I sta je uopste savrsen crtez? Ja mislim da se to uopste ne moze izmeriti.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 02/11/2014 : 13:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Voleo bi samo da vidim POCETNE probne table od Della Monike i jos nekih crtaca pomocu kojih su ih primili u staff, pa da vidim tu savrsenost koju traze....

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/11/2014 : 14:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Mislim da vi niste shvatili Kinga. On je parodirao, valjda, njih (nas), koji kritiziraju Željka oko nekih na prvu nebitnih detalja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 02/11/2014 : 14:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Mislim da vi niste shvatili Kinga. On je parodirao, valjda, njih (nas), koji kritiziraju Željka oko nekih na prvu nebitnih detalja.



Shvatio sam ja odlicno Kinga znam da je parodirao na ostale komentare...

Zato i onaj moj komentar gore.
Ne treba traziti dlaku u jajetu. Ako su ovi iz staffa odmah na pocetku odlucili da me ne prime, trazice dlaku u jajetu. Nacice bilo sta da me odbiju, liniju koja je pod 50 stepeni a po njihovom trebala je da bude 49 stepeni.
Ako ipak uvide da moj crtez ima potencijala i da podseca na Ferijanski crtez, onda ce me primiti bez treptaja oka i nece traziti tamo neke dve linije koje nisu na desnoj vec po njihovom treba na levoj stani da budu okrenute
Ja kao Zagorov fan bi primio crtaca sa ovakvim crtezom. Ne zato sto su ovo moje table, vec zato sto mislim da ovaj stil pase Zagorovom stripu i kao fan bi kupovao Zagora sa ovakvim crtezom.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 02/11/2014 : 14:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Evo Venturijeve 7-me table ovog stripa. Meni se jako dopada. Jedino mi je cudoviste bezveze. Izgleda kao Gargoyle a ne vampir.
Ali to ga ne sprecava da crta kao profi u SBE.

Meni je Venturi dobar.


www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24682 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/11/2014 : 14:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

I pored svega ovoga sto je King nabrojao, sto je naravno tacno, treba da uzivamo u Zagorovim pricama. Meni na primer sve to pobrojano ne smeta toliko. Ali mogli bi ovi iz Zagor staffa, Bure i Mauro Marcheselli kad budu imali sastanak u vezi mojih tabli, malo da omeksaju stav i da me prime za crtaca

Moj crtez savrsen NIKADA nece biti, tako nece NIKADA biti savrsen ni bilo koji crtez od bilo kog crtaca iz SBE.

A pogotovo ako radim Ferrijanskim stilom.
I sta je uopste savrsen crtez? Ja mislim da se to uopste ne moze izmeriti.



Koliko god ja tebi želeo da upadneš u Bonelli, sa ovakvim stavom i načinom razmišljanja, možda i ne bi trebalo da te prime.
Moguće je da ne postoji savršen crtež, ali postoji dobar i loš. I postoje neke norme, nebitno da li se radi o karikaturi ili hiperrealizmu.

Mada, nebitno šta mi ovde pišemo, konačni sud je na upravnicima firme Bonelli kod kojih apliciraš za zaposlenje. Srećno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 02/11/2014 : 17:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Mislim da vi niste shvatili Kinga. On je parodirao, valjda, njih (nas), koji kritiziraju Željka oko nekih na prvu nebitnih detalja.

Htio sam i ja napisati sličan post kao King.........90 % kritika Željkovih crteža su apsolutno nebitne stvari,ali pošto nije talijan mislim da će gledati svaku sitnicu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/11/2014 : 18:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kritike ne treba zanemariti. Igman je na profesionalan nacin ukazao na neke stvari koje se mogu poboljsati i Zeljku pomoci da uleti u SBE.
A da i profesionalci prave amaterske greske, to stoji. Della Monica je posluzio kao dobar primjer.

No sve sam sigurniji da je moj "Povratak demona ludila" scenario bolji od ovog Buretovog.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 02/11/2014 : 22:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Uza sve te Della Monicine greške, koje kao primjedbe apsolutno stoje (ima ih još, kao nadopuna za one Kingove), ipak je njegova stranica ukupno bolja, jer se osjeti rutinirana dinamičnost cijelog sklopa stranice, kao i relativna popunjenost kadrova, dok u Željka dominira praznina i statičnost kadrova. Kao da nekako posustaje radeći ove zadnje stranice.

Ovaj prvi kadar Venturijeve stranice, kao da ga je dupli nacrtao!?
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 03/11/2014 : 09:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Ako se usporedi ova probna tabla i "Grad ludila" koji je upravo na kioscima u HR, vidi se jasno koliko je Della Monica napredovao u crtanju Zagora, iako je bio itekako iskusan crtač stripova i prije.
Zaključak je - rutina čini čuda i pitanje je samo da Burattini i Marchescelli prepoznaju potencijal i želju u Željku, već će se on izbrusiti u detaljima.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/11/2014 : 09:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Šteta što su prestali sa Zagorovim epizodama u almanahu, tu bi imao mjesta, jer u maksiju ili koloru sigurno se ne može učiti, a redovnu seriju da ni ne spominjem.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 03/11/2014 : 13:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic
Ovaj prvi kadar Venturijeve stranice, kao da ga je dupli nacrtao!?



U stvari, ne bih ga tako postavio. Ono su bile sugestije na Željkovu postavku kadra. Ja bih kadar vjerojatno postavio ovako:


Sad kad je 8. tabla postavljena u dvije verzije, malo me zainteresiralo pa sam probao vidjeti kako bih ja to raskadrirao u bonelli formatu.
Željko, da li bi ti smetalo ako tu postavku 8. table postam ovdje?
Zanimalo bi me što će ljudi reći.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/11/2014 : 13:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by mogorovic
Ovaj prvi kadar Venturijeve stranice, kao da ga je dupli nacrtao!?



U stvari, ne bih ga tako postavio. Ono su bile sugestije na Željkovu postavku kadra. Ja bih kadar vjerojatno postavio ovako:


Sad kad je 8. tabla postavljena u dvije verzije, malo me zainteresiralo pa sam probao vidjeti kako bih ja to raskadrirao u bonelli formatu.
Željko, da li bi ti smetalo ako tu postavku 8. table postam ovdje?
Zanimalo bi me što će ljudi reći.




Pitam se bi li ovaj crtež prošao kod Burattinija?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/11/2014 : 13:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by mogorovic
Ovaj prvi kadar Venturijeve stranice, kao da ga je dupli nacrtao!?



U stvari, ne bih ga tako postavio. Ono su bile sugestije na Željkovu postavku kadra. Ja bih kadar vjerojatno postavio ovako:


Sad kad je 8. tabla postavljena u dvije verzije, malo me zainteresiralo pa sam probao vidjeti kako bih ja to raskadrirao u bonelli formatu.
Željko, da li bi ti smetalo ako tu postavku 8. table postam ovdje?
Zanimalo bi me što će ljudi reći.




Pitam se bi li ovaj crtež prošao kod Burattinija?


Za Burattinija ne znam, ali kod mene prolazi bez problema. Ovakvog Zagora bih rado čitao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 03/11/2014 : 13:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by mogorovic
Ovaj prvi kadar Venturijeve stranice, kao da ga je dupli nacrtao!?



U stvari, ne bih ga tako postavio. Ono su bile sugestije na Željkovu postavku kadra. Ja bih kadar vjerojatno postavio ovako:


Sad kad je 8. tabla postavljena u dvije verzije, malo me zainteresiralo pa sam probao vidjeti kako bih ja to raskadrirao u bonelli formatu.
Željko, da li bi ti smetalo ako tu postavku 8. table postam ovdje?
Zanimalo bi me što će ljudi reći.




Naravno da mi ne bi smetalo Stavi slobodno

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000