forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 125

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/09/2016 : 12:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da li postoji uopće koji muški koktejl, a da nije shooter? Meni uvijek neugodno naručivat te koktejlčiće. Nekako su mi to "premekana" pića. :)


Gin tonic
ma ima hrpa dobrih koktela, neki su razvikani neki su odlični, a malo se zna za njih. Od razvikanih:Cuba libre koja je zapravo rum kola i Bloody Mary koji je votka i sok od paradajza (ali nisu loši:))
Long island ice tea je dobar, White russian...


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 12/09/2016 : 12:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote



https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/09/2016 : 13:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da i Caipirinha je zakon!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 12/09/2016 : 13:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Samo oprezno s istom

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 12/09/2016 : 13:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Zagor12

Upao na povijest umjetnosti i sociologiju na FFZG-u. :)

Počnite paljbu na temu kako neću nigdje s tim raditi, idem se napit kako god bilo...



Čestitke. PUM je dosta zahtjevan i težak studij (barem bio u moje vrijeme), a što se tiče sociologije...jbga. Možda bolje da si neki jezik odabrao.
Ali svejedno, čekaju te najluđe godine.




PUM je nekad bio odlican studij, ali bolonjski su ispiti u stilu: "Prepoznajte sliku i autora te, ako vam se da, napisite pribliznu dataciju". A profesorski kadar, koji vec ni u moje vrijeme nije obilovao zvucnim imenima, danas je sveden na osrednje dupeljupce iz moje generacije, koji predaju predmete koje nisu nikad odslusali (jer ih nitko u ovom dijelu Europe i ne predaje), znanjem napabircenim iz prirucnika. Starija garda, ako i predaje, predaje bez ikakvog elana, bilo gdje vani dobili bi za takva "predavanja" otkaz istog casa.
Tu i tamo nadje se neka pohvalna iznimka, ali i takvima je bolonjski sustav oduzeo svaku mogucnost da iz svog predmeta naprave ista smisleno.

Upisao si ne samo studij s kojim neces nikad raditi, nego i koji te nece nista nauciti.
Definitivno se opredijeli ili za nastavnicki smjer ili za zastitu spomenika - tu jos bar ponekad ima nekavog posla, sve drugo te vodi jedino u pucku kuhinju. Ali i za te smjerove razmisli dok jos imas vremena: povjesnicara umjetnosti u Hr ima brdo, gotovih, a svake godine ih se samo u Zg upise jos 80-ak novih. Plus Zadar i Rijeka.

Da, jasno mi je da mislis: "Ali ja cu pisati clanke, o kulturi, za portale ove i one, ne moram raditi u struci" - istu stvar su mislili i svi ostali, ukljucujuci i mene, zadnjih 20-ak godina. Ponekad ces nesto i objaviti, da, i dobiti neku sitnu lovu, da. Ali, osim ako se preko debele veze uguzis na neko mjesto tipa HRT, od toga neces nikad zivjeti. A i tada samo dok ne dodje nova garnitura vlasti pa ne dobijes otkaz. Ukratko, bit ces jedan od "kulturnjaka" koji nemaju ni za pecivo.

Simpa si lik na forumu pa ti kazem dok jos ima vremena - nemoj si to napraviti od zivota.

Bas hoces FFZG? Onda upisi dva jezika.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 12/09/2016 13:14:24
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 12/09/2016 : 13:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Uz napomenu da napisano vrijedi ako si "prosjecan" student tj. ako ti bude bitno samo prolazit ispite. Point is, prijavi se na svaku stipendiju, razmjenu, sve moguce sveucilisne i parasveucilisne projekte i sl. Networking je Isus. Ako budes samo polagao ispite, onako, da ih vise nemas i budes cekao da stvari padnu s neba... Nece. No, skontat ces s vremenom, u medjuvremenu zajebi depresivce i realiste [:-P]...

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 12/09/2016 : 16:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Uz napomenu da napisano vrijedi ako si "prosjecan" student tj. ako ti bude bitno samo prolazit ispite. Point is, prijavi se na svaku stipendiju, razmjenu, sve moguce sveucilisne i parasveucilisne projekte i sl. Networking je Isus. Ako budes samo polagao ispite, onako, da ih vise nemas i budes cekao da stvari padnu s neba... Nece. No, skontat ces s vremenom, u medjuvremenu zajebi depresivce i realiste [:-P]...




Odlazak na studentsku razmjenu ce dovest samo do toga da ce po povratku biti godinu dana iza, jer mu se nista sto vani polozi nece priznati.
Ja bih bas preporucio suprotno - nemoj nikamo odlaziti, drzi se Hrvatske i tu networkaj koliko god mozes. To sto si bio u Bratislavi mjesec dana ili na Harvardu tri godine ce ti u Hr pomoci jednako kao i da si pet godina bio u komi. Radije budi prvi u barbarskom selu nego zadnji u Rimu. Radije ljubi dupe lokalnim bezveznjacima i nadaj se da ces i ti jednog dana zaradjivati 1500kn mjesecno, rame uz rame sa svojim nekadasnjim idolima.
Ali, ponavljam, sve je to iluzija. Ostanes li u bilo kojem trenutku u 40-ak godina radnoga vijeka bez te neke gazice koju si si uspio iznetworkati, a sanse za to su svakim danom sve vece i vece, ne ginu ti plijenidba i delozacija, jer je pitanje hoces li novu ikad vise naci.
Ovo nije doba za povjesnicare umjetnosti i tocka.
Nemoj si to napraviti iz zivota.
Upisi neki faks s kojim ces se moci zaposliti, posao zadrzati, a ako poslodavac propadne naci novi.
Ako bas mora biti FFZG, onda uzmi dva jezika. Ili pucaj na to da ces biti gimnazijski profesor ili bibliotekar. Tu bar moze biti nekog kruha, bar tamo negdje oko 40-e, kad te napokon skola na otoku Rabu uzme na trajan ugovor.

I, ne, ne zelim ti pokvariti radost koju ti daje to sto si upao na smjer koji si zelio.
Sjecam se i ja dana kad sam upisao PUM, isao sam doma kao u transu.
Ali, da sam tada znao koliko me nesigurna buducnost ceka i koliko ce malu ulogu u toj buducnosti igrati moje sposobnosti i rad, a koliku tudje privatne kaprice i globalna kretanja na koja nemam nikakav utjecaj, ne bih se tako veselio.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 12/09/2016 17:34:18
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/09/2016 : 17:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Ako bas mora biti FFZG, onda uzmi dva jezika. Ili pucaj na to da ces biti gimnazijski profesor ili bibliotekar. Tu bar moze biti nekog kruha, bar tamo negdje oko 40-e, kad te napokon skola na otoku Rabu uzme na trajan ugovor.


Neće ga uzeti ni Srednja škola Plitvička jezera u Korenici, a kamoli osnovna škola na Rabu. Nek dečko upiše što hoće, ionako će na kraju ići na doktorsku školu u Osijeku na Odsjeku za kulturologiju (ili kibernetologiju ili što već). Uostalom, stigne se predomisliti poslije završenog preddiplomskog. To je barem jedna prednost bolonje.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/09/2016 : 20:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ljudi ne vole prigovaranje, a ja ne znam drugačije nego prigovarati.

1. Plavi obrazac, zeleni, rozi... slika mora biti ozbiljna, moraš imati potpis prvog vlasnika...čekaj, boravište i prebivalište se ne poklapaju, daj brzo adresu boravišta, prebivalište se ne računa...

2. Mala mi ima pet i pol godina al joj ono, stvarno trebaju instrukcije iz engleskog, a kad si već tamo, daj proradi s njom malo i njemački, znam da tebi to ide. Čitaj malo s njom Le Monde Diplomatique...e oprosti, opet ja...frend mi je reko da su to novine za komunjare, daj ju bolje nauči samo Bratec Martin hehe

3. Rodila sam svoje prvo dijete s 21 godinom, gle, jajnici su nam već u menopauzi dotad, a s obzirom na to koliko ti piješ...ljubav, pa naravno da volim Davora, moraš ODLUČITI da ćeš nekoga voljeti, brak je kompromis...da, malo zna biti neugodno kad si kida kraste i odsutno bulji u jednu točku dok ih jede pred ljudima...ali imati dijete je najveća radost...ne, Davor nije to dijete...baš si neugodna...

4. Kuc kuc...Dobar dan, ja sam vaš novi susjed...SLUŠAJTE, JA IMAM PSA OD PEDESET KILA I NE MORAM GA STAVLJAT NA POVODAC, A VI IMATE BATERIJU OD TRI KILE I MORATE JOJ STAVLJATI BRNJICU...a vi nemate psa...ispričavam se. Baš vam je lijepo tu. Ali wc je odmah pored vrata, nezgodno za osobu koja zivi sama, haha. Jel zatvarate vrata vecea kad idete...khm..hahahahahaha

5. Gospođo ovo je javno parkiralište. Da, vidim da vi ovdje stanujete i da su sva parkirna mjesta zauzeta, ali morat ćemo vam svejedno odvesti auto. Parkiranje na cesti je parkiranje na cesti.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2016 : 09:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Domaca optika dobila "nadgradnju"




a na poslu.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/09/2016 : 20:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma tko to može imati takvu brzinu, to je nehumano prema nama koji se mučimo sa svakakvim mizerijama.
Ovo me je podsjetilo na moj sadašnji slučaj. U zadnje vrijeme sam imao dosta problema sa internetskom vezom gdje su brzine znale padati i na 0.20 Mbps (a po ugovoru trebam imati 4).
Prošli tjedan nazovem našu dragu Optimu da se žalim, javila se neka ženska koja je nakon brze provjere otkrila da sam ja na starom paketu a sada je već aktivan novi koji je kao jeftiniji i bolji. Problemi će biti riješeni u najkraćem vremenskom roku a usput će mi biti uključen novi paket. Mislim si ja u sebi mamicu vam lopovsku, da nisam zvao u sljedećih 5 godina uopće mi ne bi rekli da imam pravo na novi paket.
Prođe još tjedan dana a meni internet nije ništa bolji, bio već popizdio i danas ponovo nazovem. Ženska mi kaže da novi signal bude pušten 26.09. a taj dan će mi doći i novi ruter putem Overseasa. I još mi napomene da neću imati više od 4 Mbps jer moja veza ne može provući više. Ako stvarno bude konstantnih 4 moram biti zadovoljan jer sam kod Optime zadnje 2 i pol godine a tu brzinu sam imao tek prvih mjesec dana. Toliko o tome kako se oni drže ugovora.
Dok dođe optika u ove naše pripizdine do tada budem izgubio volju da otvaram išta zahtjevnije od običnih portala i foruma.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/09/2016 : 09:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa i ovi nasi su nam izstavili racun za novi paker vec za dio 7. mjeseca, cjeli 8. mjesec, a decko je dosao tek ovaj ponedjeljak (19. 9.) da nam stavi novi router i promjeni paket. Ima da reklamiraju oba racuna (mamicu im)!


A u vezi brzine ... ne treba mi. I prijasnji paket (mislim da je bio 10/10) mi je bio sasvim dovoljan, ali kad vec nude ... U biti je njoj trebao novi paket jer ima sada besplatni mobitel bilo gdje da zove, i stavili su jos Cinestar sve kanale, pa ajde da bude i nesto za mene da pogledam koji film tu i tamo, pogotovo sada kada mogu gledati sve unazad 72 casova.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/09/2016 : 12:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jel netko čitao ovo:
http://www.vecernji.hr/techno/u-dugoj-resi-predstavljen-prvi-gigabitni-internet-u-hrvatskoj-1066495

...Duga Resa će vjerovatno biti prvo mjesto u Europi sa infrastrukturom za ovu brzinu bezžičnog interneta, samo si mislim koji će mi k.... tolika brzina kada niti jedan operater ne nudi full flat paket bezžičnog interneta po maksimalnoj brzini?
Možda kroz kojih pet šest godina...;)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/09/2016 : 15:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Gigabitne brzine stvarno nikome nisu potrebne (barem u sljedećih 10-ak godina), čak i trećina od ovih gornjih 287 Mbps je više nego dovoljna za običnog korisnika. Većina nas koristi internet za surfanje, otvaranje kakvog kvalitetnog videa i download, jako malo je onih koji uploadaju neke velike gigabitne datoteke pa im trebaju takve divljačke brzine.
Neka oni prvo osiguraju običnu optiku u svim dijelovima zemlje pa onda neka razmišljaju o boljim stvarima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 21/09/2016 15:09:53
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/09/2016 : 18:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
crklo mi auto

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/09/2016 : 18:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
R.I.P.




Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/09/2016 : 18:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

crklo mi auto



Citroën?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/09/2016 : 19:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Katrca? :o



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/09/2016 : 22:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
razmišljam hoću li tužiti ili ne:
http://www.supermark.hr/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/09/2016 : 22:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako imaju love za izvući u tom slučaju treba pokrenuti tužbu, ako su sirotinja bolje ne ulaziti u trošak.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/09/2016 : 22:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pametno, pričekat ću da se obogate
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/09/2016 : 22:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas u kasnim poslijepodnevnim satima Overseas mi dovezao novi ruter iako je trebao doći tek 26.09. To mi je bilo sumnjivo pa sam odmah nazvao Optimu da se raspitam je li pušten taj novi signal i mogu li zamijeniti opremu. Odgovor je bio da ostaje na snazi ugovoreni datum i da ništa ne spajam do tada.
Imao sam sveukupno 4-5 različitih rutera, ali niti jedan se nije postavljao uspravno kao ovaj novi, na njemu piše čak i ime operatera što nije bio slučaj sa starima. Ne da mi se slikati pa sam pronašao s neta kako izgleda to čudo.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/09/2016 : 22:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

crklo mi auto



Citroën?



Opel. u biti nije on kriv nego akumulator

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/09/2016 : 08:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Akumulatori nisu skupi, budi sretan :)

EDIT: Danas sam odlučila posporemiti cipele prije posla i uvidjela da je došlo do zabrinjavajućeg smanjenja broja parova koje posjedujem.
Prije nekog vremena:


Sad:

Edited by - Mrkva on 22/09/2016 09:04:02
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/09/2016 : 12:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju previše, 2-3 para su sasvim dovoljna za čovjekove potrebe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 125 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000