forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 125

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/05/2017 : 15:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Godišnji koji sam koristio je onaj stari prošlogodišnji kojega nisam uspio iskoristiti (kao i još dosta ljudi) zbog nedostatka radne snage.
Novi vjerojatno neću dobiti prije jeseni, a inače mi ljeti ni ne treba jer mi je lakše raditi po vrućini nego zimi po lošem vremenu dolaziti na posao (sam posao je K.O.O. u usporedbi sa dolaskom na isti po snijegu i ledu).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/05/2017 : 15:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto zdrobio ostatak godisnjeg plus neki slobodni dani zbog prekovremenih.
Inace radim (tj sam radio) u trg centru tako da sam radio skoro svaki praznik i subotu i nedjelju (nismo radili samo bas na sam Bozic, vec 26-og smo radili, na Uskrs, Uskrsni pon je radni, 1 maj i Svi svete ili po kapitalistickom helovin).
Ali eto, zvjezde se poklopile, nasao sam novi posao sa puno boljim uvjetima, i bio bas dat otkaz pred 2h, tako da mozda sada dobijem i novog godisnjeg koji me ide, taman umjesto otkaznog roka. Na novom poslu su mi rekli da prvih godinu dana nema G.O.-a, mislim se pa sta ce mi, samo to sam svaki vikend slobodan je vec premija :D

@Mrkva: a ti to meni, nece ekipa skuzit o kome pises jer vec ima jedan Dino na forumu, a taj cujem i rostilja svako toliko :D
Inace, bas je cura frendici za vjencanje radila takve magnetice, isto je koristila te kalupe za kekse i glinu, sad ih jos samo mora ispisat, pa da ih jos jednom specemo i spremni za lijepljenje magneta.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/05/2017 : 15:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I meni ostalo jos 2 dana staroga. Ali dobro, sada sam ga vec skoro potrosio. Na dan 1. 1. 2017 imao sam ga jos 6 dana, a neke od nasih radnica cjeloga (za 2016!) - duga bolovanja ili rodiljni (materinski).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/05/2017 : 15:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
E, nisam znala da ima jos koji Dino! Koji je to? Cestitam na novom poslu. Sto se tice godisnjeg, imas pravo na "razmjerni" godisnji - jedan dan za svaki mjesec rada. Naravno, nisam pravnik, ovo ti bubetam iz osobnog iskustva ne-skolskog rada.

Glina je zahebana za peci, meni su popucali isprva, nemam iskustva s glinom... Jako je lijepo sto tako pomazes curi i pravis joj drustvo u svemu!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/05/2017 : 15:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A ne ne, krivo si shvatila, nisam joj pomagao, neznam ti ja to i apsolutni sam antitalent, ona je to radila, nije puknuo nijedan, ali je morala platit pecenje kod neke tete koja ima radionice za djecu pa tako i tu pec za glinu. A ovo kad ih ona ispise, to pecemo u obicnoj pecnici. A dragoj pomazem a i ona meni na neke druge nacine ;)

A sto se tice drugog Dina (i tko zna koliko ih jos ima na forumu), mislim da je on jedan od organizatora strip burzi vikendom u ZG, a ako nije organizator, onda je majstor od rostilja.

EDIT: Eh da, hvala

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/05/2017 16:23:59
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/05/2017 : 16:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Sretno, Dodo! I sretno Dino, sljedeceg tjedna :)
Nama ovaj tjedan odlaze maturanti, napravih im magnete kao uspomenu na skolovanje kod nas (bas se pitam koliko ce ih prezivjeti norijadu):



EDIT: Dule, ajme sto uzivas!



Šta je EŠV?
Mi ne dobismo nikakve magnete.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 17/05/2017 : 16:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Šta je EŠV?



Ekonomska škola Vukovar?
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/05/2017 : 16:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by tinton
Šta je EŠV?



Ekonomska škola Vukovar?



Bravooo

Tintone, napravit cu ti ja magnet. Samo kazi koju skolu ides :)

Edited by - Mrkva on 17/05/2017 16:24:21
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/05/2017 : 16:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by tinton
Šta je EŠV?



Ekonomska škola Vukovar?



Bravooo

Tintone, napravit cu ti ja magnet. Samo kazi koju skolu ides :)


ŠNAFZ?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/05/2017 : 16:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Eh, ajd kad se spominju magneti a ja ih obozavam i krcat mi je frizider, evo ovaj sam dobio za valentinovo (cura mi ga je napravila, inace je zavrsila 3 godine mozaika u Spilimbergu u Italiji) :


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/05/2017 : 17:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by tinton
Šta je EŠV?



Ekonomska škola Vukovar?



Bravooo

Tintone, napravit cu ti ja magnet. Samo kazi koju skolu ides :)


ČGZ
Hvala na ponudi, ali ako se ovdađnji profesori nisu potrudili, nije u redu da ih vi izvlačite.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/05/2017 : 17:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Profesori su sretni sto su vas se rijesili, a i vi njih

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/05/2017 17:22:41
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/05/2017 : 19:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ali si zato placen kao Rokafeler (ili je danas vise ... feler?) prema nama u javnom.


Eh, da bar, jelda.






Satnica izađe oko 3,5 eura, pa se ti misli :) Život na visokoj nozi i tako to...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/05/2017 : 11:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Dogodilo se ono što sam već puno ranije očekivao da će uslijediti no svaki put uspio nekako izmuvati.
Ubacio zadnja dva (pišljiva i tanka) Tex specijalca i eto, gotovo u pogledu na prostor, nema više mjesta pa niti za najtanji od 50-ak stranica!





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2017 : 13:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovaj kolorac Put za Serenity je još dobar sa svojih 160 stranica, što tek reći za Krvave staze sa manje od 100 kojeg je teller opjevao na forumu prije nekog vremena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/05/2017 : 20:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Dukidule:

Prijedlog, odnosno ono što sam ja napravio: stripove koji su ti u vrećicama (od ovog što se vidi takvih je optrilike 98% - svi osim prva dva Texa slijeva na najdonjoj polici) složi vodoravno u jednom stupcu, odnosno gledano okomito na svim policama, a preostale ostavi okomito kako već stoje.

Tako ćeš dobiti prostora za još po nekoliko stripova okomito na svakoj polici, a budući su svi u vrećicama, neće se prašiti nimalo, kao što ni ovako ne skupljaju prašinu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/05/2017 : 23:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
J.D., hvala ti na savjetu no u međuvremenu sam uradio skoro "generalku" - sve kompletno pretumabo i preslagao.
Problem mi je u tome što su mi na toj lijevoj strani (ima još polica koje se na fotki ne vide) isključivo police za sve moguće Tex stripove a svaka od njih je različite veličine.
U toj uskoj na kojoj se vidi završetak (vrh) držim isključivo "Biblioteku Tex" i onih par specijal koloraca koji su identične dimenzije.
Zgnodna mi je jer u svaki njen predjel (ima ih 6 + onaj mali gore) stane nekih 12 - 13 brojeva (ovisno o debljini istih) a i po pitanju "dubine" je kao stvorena za njih. Kad ih gurneš do kraja poklope se idealno sa ivicom.
U međuvremenu sam premjestio specijale a ujedno na lijevoj strani stvorio dodatnog mjesta.
E sad, obzirom da je od "biblioteke" u međvremenu 78 brojeva, imam tu sad mjesta za narednih 12, možda i 14, jer i u onaj gornji vodoravni prostor stane njih 4 do 5.
Dakle, miran sam circa godinu i pol do dvije, a zatim ponovo.....
No bilo bi baš dosadno da nam nije tako. Kad bi se sve pročitalo, hladno i beživotno stavilo u policu i "Adios amigos!"

P.S. Onda dva bez vrećica su na trenutnom popisu za čitanje ovog tjedna pa zato već dekurtonirani. 😉

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 19/05/2017 : 11:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Nije ni ta generalka mogla bez posljedica.





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/05/2017 : 09:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Prvi put glasao.
I to odmah na četiri razine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/05/2017 : 09:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
A na biralistu u cik zore samo ti i ishlapjeli starci koji nisu mogli spavati :)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/05/2017 : 09:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

A na biralistu u cik zore samo ti i ishlapjeli starci koji nisu mogli spavati :)



Skoro. S tim da i nisam bio toliko rano.
Inače, nisam bio u svojoj osnovnoj školi od završetka osmog razreda. Ništa se nije promjenilo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 22/05/2017 : 13:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Projurio prijepodne skuterom pokraj radara.
Zona 30 km/h.
Crveno svijetlo je sjevnulo!





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/05/2017 : 13:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I tako ja gledam kako vi tu citate Stripoteku i Strip Reviju i ostale kerefeke i stalno obilazim kioske u trg centru gdje sam radio i nigdje nis.
Samo Zagor i stari brojevi AF-a i slicno, nema ni Bleka ni Dylana..

I danas sam morao do grada sredit papirologiju povodom novog posla i uletim u neki malo Veci Tisak da uzmem Reboot (casopis o igrama), kad ono stripovska festa na jednoj polici, nitko sretniji od mene. Tako da sam kupio jedno i drugo pluse jos malo AF kolora, neka se nadju ;)

Ugl. onako na prvu mi se strip revija cini dosta kvalitetnijom, em je jeftinija, deblji papir, em je u boji.
Nego koliko cesto ta dva casopisa izlaze?
Vidim da je strip revija iz 4-og mj.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/05/2017 : 20:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U šatoru sa starim knjigama i još koječim na Glavnom kolodvoru, gdje sam nedavno kupio par odličnih knjiga - od Sestrice i Velikog sna Raymonda Chandlera preko zbirke kratkih priča Osveta Pere Kvesića do Razgovora s Krležom Predraga Matvejevića - danas ugledam roman Kapelski kresovi Veljka Kovačevića.

Pa se sjetim Dimnjačara, Riđana, Jastreba i ostatka ekipe, sjetim se igara u djetinjstvu kad smo svi u ulici htjeli biti Dimnjačar, a cijena samo 20 kn, i kupim bez puno razmišljanja, izdanje Mladosti iz 1976. godine.

U tramvaju otvorim knjigu, kad unutra posveta Zdenku Jelčiću iliti komandantu Ljubi, od strane stanovite Nade kojoj ne mogu pročitati prezime i Borisa kojem također ne razaznajem prezime, ali nije Dvornik.

Žele oni njemu "puno, puno ljubavi", a ja se slatko nasmijem.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/05/2017 : 15:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Konačno da poštar donese nešto što nije mjesečni račun, sada je u pitanju porezno rješenje po kojem trebam dobiti 1200 kn povrata.
Lijepo će doći za novu rundu stripova da ne moram trošiti plaću.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 125 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000