forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Mirisom i okusom kave i čokolade kroz život.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/02/2015 : 00:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ne da mi vrag mira. Zar se ja ne bih mogla opuštati na internetu na milion drugih načina..-ne, ne bi nikako.
Iz nekog razloga večeras sam posjetila FB stranicu Božidara Alića koji je postao sve, samo je doista zaboravio da je prije svega veliki glumac.
Osim nelagode, tu sam pronašla link na inačicu molitve Krunice, ako se ne varam, čiji je autor.
Ne znam previše o njemu, ne znam što mu se točno desilo, ali je bio puno bolji samo kao glumac, boem, pijanac ..

Pa, pogledajte

http://glasbrotnja.net/vijesti/hrvatska/bozidar-alic-draga-kolinda-predsjednice-svih-hrvatica-hrvata-postovana-zeljno-iscekivana-hrvatice-koja-jesi-prva-medu-svojima

edit: "prijestolje", "stolovanje".. dosta su korištene riječi u komentarima na ovim i ostalim, sličnim linkovima.
Predsjednica je genije. U stvari, ona je žena. Žene to znaju - kako - najbolje. Znam i ja, skužila sam sad, iz ženskog ugla, ali mi se ne da pisati. Uglavnom, dobismo Kraljicu Hrvata. Nit se provlači od samog početka kampanje..izgleda, govora, glasa..oltara..u jednoj balkanskoj zemlji, obespravljenih, uglavnom, žena, tradicionalno jakog patrijarhata.. ona je sve izbrisala, poništila pomisao o sebi kao - jednostavno, ženi- bilo kojoj u nas. I provukla se, uvukla se narodu - tu mislim i na muško i žensko - jer i žene ženu mogu jako mrziti, ali ne i nju, jer ona se pod kožu uvukla kao povijesna ikona; kao Gospa, kao junakinja Zagorkinog romana..i pomutilo se ono
u ljudima, ta nit isprepletena poviješću, vjerom, tradicijom i genima i zato ona sada za većinu, koju je pridobila,"stoluje" na "prijestolju" kao Kraljica Hrvata. Genijalno.

Za razumjeti mene i ovu moju nit koju sam sad razvezla ne treba mnogo, osim svih pročitanih Zagorkinih romana, poneki barem Janka Matka, znati napamet molitve, krunicu, malo povijesti, nešto Zrinskih i Frankopana, biti žena, ponešto o kamenim genima, ljudima, sklonostima.. i kako se uz pomoć ili unatoč svemu - danas može na tronu naći, i stolovati, biti toliko ljubljena, poštovana i karizmatična -Žena.

he, he.. I like Kolinda. Jebeš politiku, dobih toliko mnoštvo inspiracija iz ove niti i sigurno ću osvježiti pamćenje iz povijesti i Zagorkinih knjiga, da bih mogla pisati o ženi kroz nisku povijesti koja je u parlamentarnoj demokraciji postala vladaricom mentalne (virtualne) monarhije.
I ja sam mali genije isto. Jesam baš, netko će ovo ipak razumjeti.

Srdačno vaša.. ah..da samo znate kojim divnim, noćas, stilom.


Napomena: Ovo što ovdje piše je moje intelektualno vlasništvo i pozivam se na sve Zakone o autorskim pravima koji postoje i koje ću još dodatno izmisliti ukoliko bih u dogledno vrijeme negdje pročitala tekst čiji naslov ili sadržaj su proizašli iz ovdje pročitanog, mog noćnog zapisa.
Bog spava. Ja malo manje od njega jer čitam tuđe kolumne i razne portale.
Tenkju. :)

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 16/02/2015 01:45:16
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/02/2015 : 13:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/02/2015 : 14:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Sjela sam malo, da se odmorim uz kavu, na najsuncaniju terasu do mora. osjecajuci se iz nekog razloga, a moguce je samo do ponedjeljka, kao posljednji prezivjeli stakor na brodu apokalipse. Kupila sam si i stakorsku hranu, suseno voce; ananas i banane. I punu vrecicu raznog svjezeg voca. Za to sam nekako danas raspolozena. I stvarno mi godi ovo sunce, ko gusteru sto se napokon izvrnuo na topli kamen, do jucer mastajuci o tome, u podneblju mokrom i hladnom, prepunom vlage.. Doista mi nije jasno zasto se mrtvima zeli da pocivaju u miru. Pa to se podrazumijeva, i moja baka je govorila da ce se naspavati i odmoriti kad umre..
Nama zivima je potrebnije ponekad pocivati u miru..treba nam to vise od svega, sada, dok smo zivi. Zasto da mrtvi imaju monopol na to? Cija je to uopce fora?
Eto, ja bas uhvatila vremena.
Srdacno vasa, slobodnim stilom,
Pociva u miru, na suncanoj terasi pored mora.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 16/02/2015 14:05:11
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/02/2015 : 16:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
U nekom sam cudnom raspolozenju danas, prepuna kojekakvog razmisljanja..
Osjecam ceznju..zudnja me hvata dok iscekujem, osjecajuci se ko zaljubljena siparica, svog najboljeg frenda, onog iz mojih prica, s pivom, iz kreveta, i naseg zagrebackog blagdanskog druzenja..
Ovo je jos gore od onog kao da dugo nismo imali seks.
Ovo je nas, nekakav portal koji nas cini mladima, otkacenima i totalno bezbrizno pijanima..
To prisustvo jednog u drugom, to je hrana koja mi treba..
I zaboraviti, zaboraviti sve na trenutak...

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 22:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

U nekom sam cudnom raspolozenju danas, prepuna kojekakvog razmisljanja..
Osjecam ceznju..zudnja me hvata dok iscekujem, osjecajuci se ko zaljubljena siparica, svog najboljeg frenda, onog iz mojih prica, s pivom, iz kreveta, i naseg zagrebackog blagdanskog druzenja..
Ovo je jos gore od onog kao da dugo nismo imali seks.
Ovo je nas, nekakav portal koji nas cini mladima, otkacenima i totalno bezbrizno pijanima..
To prisustvo jednog u drugom, to je hrana koja mi treba..
I zaboraviti, zaboraviti sve na trenutak...



Dan, dva, ok, al sve dalje, to je blasfemija...

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 16/02/2015 : 22:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Danas sam popio neku ogadnu kafu da mi se smućilo... Danas je jedan naš kolega pravio kafu da je Bog sačuva kakva je, gorka nego što treba da bude, a ukus kao od pijeska. Moj jedan kolega kaže čak od nje proljev dobio. Jap, od današnjeg dana niko neće dati Ziji da kuva kavu niti da se približi kuhinji...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/02/2015 : 23:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Danas sam popio neku ogadnu kafu da mi se smućilo...


Možda ti je netko podvalio ovakvu kavu. http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/kava-od-izmeta-azijske-divlje-macke-kosta-550-kn-86557

Al' sam se odvalio od ovih komentara
Rakiju govnaru nece niko da proba ni za dzabe, ali zato kava govnara ide za 550kn.
Prodajem kavu od kozjih brabonjaka....cjena 200 kn!!!

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/02/2015 : 00:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
ejj Tutilica, misliš li ti ikad na nešto osim .. ne, glupo pitanje.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/02/2015 : 07:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Eto mene, da jutro zapocnem finom kavom, nakon sto sam u zadnjem postu sinoc isamarala jednu bestiju u ratu za slobodu.
Jednostavno ponekad, bez rata nema mira. I to je to.
Jos uvijek slinim nad Hunterovim opisom one njegove kave.
Hunteru, ajd opet danas tamo na kavu i opisi ju ponovo onako dobro. Ne pitaj zasto, dva put je dva put. Jos da to cudo uslikas.. ili bolje ne. Mozda nije tako lijepa, koliko je dobra.Kava je ko i zena, pojma nemas sto te ocekuje.
U tome valjda i jeste sva car. Kave.
Svijucem kao ova bura danas ovdje ..stvarno.
Puse, puse, puse ..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/02/2015 : 23:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Oh ..pa mene je danas već puno bilo ovdje.
Dobro.
zato me cijeli dan nije bilo doma i idem sad otpuzati u krevet, ako negdje na pola puta ne zaspim..
Upravo sam ispila veliku količinu odlične instant kave, ali to ništa ne znači.. umor je jači.
Dokrajčio me Dostojevski popodne, uz kavu na buri. Promrzli mi prsti, a ja sam čitala dok sam imala snage za okretanje stranica..
Ljubujem s ruskim klasicima, sve redom ću iznova da čitam..davno je to bilo, i šteta je da sjećanje prekrije sjena vremena..
Odoh s Dostojevskim u krevet. Jebote, palo mi na pamet da toliku prednost dajem mrtvim ruskim piscima, s kojima ću radije leći, jer se nitko ni danas ne može mjeriti s njima. kad bih i uspoređivala..a mislim da to i radim..što je štetan pogled na svijet, ali ne mogu se izliječiti vlastite perspektive. U ljubavi i ratu sve je dopušteno..da, ali..meni draži Tolstojev rat i mir..Nisam nepopravljiva, takva sam i što mi ko može.

Moskva je hladna,
tamo se i suze pretvaraju u bisere..
utopli se,
jer već sutra te volim mediteranski.

Pajkiti sada ja. Noć.





~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/02/2015 : 23:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 19/02/2015 : 03:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Da citiram jednu od omiljenih strip-autorki: "My Morning Coffee: My interstellar journey to the infinite black..." Zavisnik o kafi, nepopravljiv... Ujutru je to svojevrstan mali ritual, imam šolju za jutarnju kafu koja nosi ime po ovoj pesmi, a 12. marta proslavljamo deset godina braka. Ovo je moja Blueberry Lady...



Kod kuće uvek najjača moguća, dupla kafa, najčešće se zadržim na nekoj nedeljama, ali povremeno volim da promenim aromu. U kafiću produženi espreso s mlekom i malo cimeta odozgo, priceless. Blago zaslađena u oba slučaja.

Pa kaže...


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/02/2015 : 01:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
preneseno s viceva:
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by manhunter

Sledeći spam/offtopic post- ban.



jes to ljubomoran sto barim carli...njehehe

ok.ok..on topic







zatucite Krasa nečim, ili mu oduzmite gljive, ili mi njegovu glavu donesite serviranu na srebrnom poslužavniku uz kroasan i kavu ujutro.
Mogu mu oprostiti sve, ali dogovoreno janje koje nikako da isporuči - ne.
U pogodbu je uključeno janje i bez toga na ništa ne pristajem.

Noć forume.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 20/02/2015 : 12:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ma najbolje poderat sarmu, corbu, i koji cevap sa extra lukom...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/02/2015 : 17:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
I danas je divan, suncan i topao dan. Ovih dana, u svom kvartu vidim, toplo i prijazno vrijeme, izmamilo je neke mame i nesto tek stasale djecice s malenim biciklima i lopticama i sarenim igrackicama, da na tom asfaltu nacine prve samostalne korake i zapocnu ispisivati najljepse stranice svog zivota - djetinjstva.
Svakog dana prolazim pored njih, polako, jer mi se nadju pored nogu i nisam se sjetila da ih onako mile i slatke i rumenih obrascica prebrojim .. samo ih promatram i ispuni me na tren njihova bezbrizna radost i uhvatim se kako se smijesim..
Danas nisam samo prosla i pozdravila vec sam spontano jednoj mami rekla koliko ih je samo lijepo vidjeti, tu u toj igri na pijesku i asfaltu..bas kao u neka stara vremena, kada su ceste tako vrvile nama, djecom..
Bas se na to obradovala, ali me nesto steglo, kada mi je na rastanku rekla: " Jelda da je lijepo! Samo.. nekome smetamo."

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/02/2015 : 17:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Umjesto samovanja ovdje jutrom uz kavu, odlučila sam se uputiti u prozna gostovanja. Godi mi to, da se ponekad izvaljam ko prase u tuđoj kaljuži, koje je k tome dobro došlo.
Tako sam ovo jutro s Književnom Groupie popila svoju "milf" kavu. S Pavlom Svircem, koji od rana jutra svira s q..cem.
Nekako se od milf stiglo do Čehova i pretpostavke da je bilo vodke u čaju, kad je pisao povijesne rečenice.
Ponekad najbolje rečenice ne izviru iz kave ili čaja; bez alkohola je pisac ko domoljub bez zavičaja.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/02/2015 : 11:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Iz postovuvanja prem slovensko kolego na fejsebukeu,pim divko z smetana i poslisam da poklicam po slovenscina.
Umiruvam od smehuvanja.

Na zahodu nic novega.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/02/2015 : 11:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo ko neka mjesavina cesko-makedonskog :o



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/02/2015 : 11:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Bitno da se poslisamo kad se poklicamo.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/02/2015 : 13:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Petek je den ob sexov kak Otocec ob Krki. Destinacijon.

Napreduvajam?

Poli?

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 27/02/2015 13:17:05
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/02/2015 : 13:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Bladi Dzerman vodka.
Sabotiraju ruse tako sto drugi dan progovoris na slovensko.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/02/2015 : 13:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

To mora da je bila dupla vodka. Ovo nije ni rusko ni slovensko.

Nisam ni siguran da sam skuzio poantu. Zapravo nisam (petak je dan za sex i to ce biti na Otoccu?).


Evo, pitaj lwooda za potvrdu. Zna covjek znanje.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/02/2015 : 13:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Petek je den ob sex kak Otocec ob Krka. Destinacijon.
Navci se povedati slovenscino. I razumeti, isto.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/02/2015 : 13:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
I ne bu seksa v Otocecu ob Krka.
Svugde ga bu.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/02/2015 : 13:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Sam eno caso vodko. S tri unutra.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000