forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Istinska sreća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 09/12/2014 : 23:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Često se nađem izgubljen u ovom trulom materijalno opterećenom divljem kapitalističkom sistemu koji vlada na našim prostorima,zinem više nego što mogu progutati, ponesen lažnim sjajem šarenih laža...
Sitnice koje čine život sve se više gube u gomili željenih a neželjenih predmeta,zaboravljam male a velike stvari koje čovjeka drže čvrsto s nogama na zemlji,razumnim,više nesvjesno nego svjesno...
Kako da čovjek ostane čovjek u ovo nesretno vrijeme i da li je moguće napraviti neku simbiozu materijalnog i duhovnog balansirajući negdje između?Koliko nam je zaista potrebno za istinsku sreću?



Wtf?

Edited by - bagi on 10/12/2014 18:06:07

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 23:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
hej sjećam se te fotke, istinska sreća jednog djeteta, ratnog siroćeta, snimljena u Austriji ili Njemačkoj kada je dijete dobilo od Crvenog križa nove cipele ... jedna od najdirljivijih fotki na svijetu

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 23:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
a meni samome za sreću baš ni ne treba puno, ona nije vezana za materijalno, ne težim nićime materijalnim, čak nemam ni veliku policu za stripove, što na nju ne stane a da mi nije nužno duhovna hrana poklanjam, imam mlade dečke koji žele crtati stripove i zagrizli su za to, i sve to da ne duljim.... želio bih da i dalje bude ovako - okružen ljubavlju svojim bližnjih kao i sada, kao i prije, u svim uvjetima u kojima smo bili, oskudici, hladnoći, čak i gladi, ali uvijek smo si tu bili, jedni za druge, pa znamo da sreća nije ono što se sad misli da je - ona nije materijalna ili materijalnome....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 09/12/2014 : 23:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

hej sjećam se te fotke, istinska sreća jednog djeteta, ratnog siroćeta, snimljena u Austriji ili Njemačkoj kada je dijete dobilo od Crvenog križa nove cipele ... jedna od najdirljivijih fotki na svijetu




Ova fotka je tu simbolično...

Wtf?

Edited by - bagi on 09/12/2014 23:57:13
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/12/2014 : 00:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Mislim, da se u odrasloj dobi uopće više ne može doživjeti osjećaj istinske sreće.

Možeš dobit na milijardu na lotu ili poševit najboljeg komada na svijetu, ali to je samo jedan dobar osjećaj zadovoljstva. Jebeno dobar osjećaj zadovoljstva...

... ali ne može se to mjerit sa onim osjećajem kad smo kao klinci po prvi puta, potpuno neopterećeni i zaštičeni od vanjskog svijeta, uživali u dječjim radostima... odnosno otkrivali nove svjetove kroz stripove, knjige, filmove, video-igre itd...

Bilo bi lijepo sutra dobiti na lotu, ali ne može se to mjeriti sa euforijom, koju sam doživio kao klinac kad sam na prašnjavu tavanu prijatelja naletio na dvije kutije pune starih Zagora...




Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2014 : 01:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
gomila love bi me znatno usrečila

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/12/2014 : 01:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Divan topic bagi. I misli. :)

Jako malo je potrebno za srecu. Ali ponekad, upravo to malo nedostaje da bi bili sretni.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/12/2014 : 10:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Mislim, da se u odrasloj dobi uopće više ne može doživjeti osjećaj istinske sreće.


Meni je dovoljno da mi se moj šestomjesečni sin nasmije i ne treba mi ništa više. Uz sve moguće i nemoguće probleme, vrijeme provedeno s djecom dođe kao terapija.

A ona klasična da si sretniji što manje trebaš je točna, po mom mišljenju, ali samo u stvarima koje ti nisu nužne. Nitko neće biti sretan ako ima manje hrane, ali ako si neopterećen voziš li Golfa dvicu ili šesticu i imaš li neki jadni Huawei ili IPhone 6 u globalu ćeš biti sretniji.

Jedina materijalna stvar koja me baš usrećuje su stripovi. A nisam ni religiozan ni produhovljen, jednostavno mi nikad nije trebalo puno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/12/2014 : 11:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, baš sam mislio dodati, da su vlastita djeca vjerojatno jedina stvar, koja te može iskreno usrećit u odrasloj dobi. Vjerojatno je nešto posebno po prvi puta imati u rukama svog potomka... ali to znate vi, koji ste to doživjeli. :)
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 10/12/2014 : 11:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Često se nađem izgubljen u ovom trulom materijalno opterećenom divljem kapitalističkom sistemu koji vlada na ovim prostorima,zinem više nego što mogu progutati, ponesen lažnim sjajem šarenih laža...
Sitnice koje čine život sve se više gube u gomili željenih a neželjenih stvari,zaboravljam male a velike stvari koje čovjeka drže čvrsto s nogama na zemlji,razumnim,više nesvjesno nego svjesno...
Kako da čovjek ostane čovjek u ovo nesretno vrijeme i da li je moguće napraviti neku simbiozu materijalnog i duhovnog balansirajući negdje između?Koliko nam je zaista potrebno za istinsku sreću?



sve si kazao m aterialno te možda za trenutak osreči i ide dalje, duhovno to je to

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 10/12/2014 11:39:33
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/12/2014 : 11:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, baš sam mislio dodati, da su vlastita djeca vjerojatno jedina stvar, koja te može iskreno usrećit u odrasloj dobi. Vjerojatno je nešto posebno po prvi puta imati u rukama svog potomka... ali to znate vi, koji ste to doživjeli. :)



Ne moraju biti ni vlastita, iako to jest nešto posebno, meni je skoro pa isti osjećaj bio kad sam provodio vrijeme s djecom svojih sestara. Pa kad si svjestan da i ti dijelom utječeš na oblikovanje jedne sasvim nove osobe od početka, neprocjenjivo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

cimerijanac
Starting Member



20 Posts

Member since 25/05/2013

Posted - 10/12/2014 : 12:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send cimerijanac a Private Message  Reply with Quote
U srcu svakog čovjeka postoji praznina koju čitav svijet ne može ispuniti. To je u ljudskoj naravi, to je njegova bijeda i njegova veličina.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2014 : 13:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva



Jedina materijalna stvar koja me baš usrećuje su stripovi. A nisam ni religiozan ni produhovljen, jednostavno mi nikad nije trebalo puno.


Ista stvar i kod mene.
Nikad me nisu palili automobili, mobiteli, televizori i tehnika bilo kakve vrste, odjeća, skupa pića, pekinške patke...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/12/2014 : 15:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, baš sam mislio dodati, da su vlastita djeca vjerojatno jedina stvar, koja te može iskreno usrećit u odrasloj dobi. Vjerojatno je nešto posebno po prvi puta imati u rukama svog potomka... ali to znate vi, koji ste to doživjeli. :)



U pravu si, vjeruj mi
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/12/2014 : 17:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da ne moram svaki dan na posao bio bih istinski sretan.
Ali moram pa sam istinski nesretan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/12/2014 : 18:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da ne moram svaki dan na posao bio bih istinski sretan.
Ali moram pa sam istinski nesretan.



Težak malo plaćen posao ili opaka lijenost?

Wtf?
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 10/12/2014 : 18:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
bagi, koji ti je vrag da postas ove depresivne teme? kriza srednjih godina ili si se zaljubio nanovo?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 10/12/2014 : 18:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da ne moram svaki dan na posao bio bih istinski sretan.
Ali moram pa sam istinski nesretan.


da ne moram na posao bio bi jako nesretan. volim raditi svoj posao. jos uvijek:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/12/2014 : 18:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

bagi, koji ti je vrag da postas ove depresivne teme? kriza srednjih godina ili si se zaljubio nanovo?



Ma kakve srednje godine,ja sam mladić u naponu snage...Ali bez kimeta za zaljubiti se ponovo hehehehe...

Wtf?
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 10/12/2014 : 19:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Meni je zapravo svejedno - ali sam najsretniji kada dođu vrijeme Božića i Nova Godina. Božić mi je drag jer ga mogu slaviti zajedno sa svojom familijom, a Novu Godinu zato što mogu sa jaranima da proslavim, i dan-danas kupujemo petarde jer nas podsjete na djetinstvo. Svake godine se nakupujemo petardi, eto, najmanje 300 maraka nabijemo računa, ali se isplati jer kada vidim onakve lijepe vatromete - kao da sam dobio 30 Zagor Libellus stripova :)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/12/2014 : 19:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Obi-wan

Da ne moram svaki dan na posao bio bih istinski sretan.
Ali moram pa sam istinski nesretan.



Težak malo plaćen posao ili opaka lijenost?


Jako slabo plaćeno, putujem pa gubim previše vremena, lijenost (volim raditi samo ono što me zanima)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/12/2014 : 20:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da ne moram svaki dan na posao bio bih istinski sretan.
Ali moram pa sam istinski nesretan.


Pa zar nikada ne ideš na godišnji odmor

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/12/2014 : 20:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Meni je zapravo svejedno - ali sam najsretniji kada dođu vrijeme Božića i Nova Godina. Božić mi je drag jer ga mogu slaviti zajedno sa svojom familijom, a Novu Godinu zato što mogu sa jaranima da proslavim, i dan-danas kupujemo petarde jer nas podsjete na djetinstvo. Svake godine se nakupujemo petardi, eto, najmanje 300 maraka nabijemo računa, ali se isplati jer kada vidim onakve lijepe vatromete - kao da sam dobio 30 Zagor Libellus stripova :)


To je nemoguće jer ih je izašlo samo 24.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 10/12/2014 : 21:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Meni je zapravo svejedno - ali sam najsretniji kada dođu vrijeme Božića i Nova Godina. Božić mi je drag jer ga mogu slaviti zajedno sa svojom familijom, a Novu Godinu zato što mogu sa jaranima da proslavim, i dan-danas kupujemo petarde jer nas podsjete na djetinstvo. Svake godine se nakupujemo petardi, eto, najmanje 300 maraka nabijemo računa, ali se isplati jer kada vidim onakve lijepe vatromete - kao da sam dobio 30 Zagor Libellus stripova :)


To je nemoguće jer ih je izašlo samo 24.



Pardon, moja greška. Eto, taj trenutak ne bi dao ni za 24 komada
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 10/12/2014 : 22:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Sreća nije stvar trenutka, nego predstavlja stanje čovjekovog duha, njegovog unutarnjeg svijeta koje predstavlja zaseban faktor u odnosu na vanjske uticaje. Život je u današnje vrijeme napredniji i kvalitetniji, samo što većina ljudi previše doslovno shvata selektivno pamćenje, misleći da su neka davna vremena bila sretnija i bolja na različitim osnovama. Materijalistički svijet je stvar izbora, isto kao i biti neobrazovan i podložan društvenim stereotipima da nešto mora biti ovako ili onako, iako duboko u duši sami od sebe znamo šta je ispravno, isto kao što i divlja životinja zna kada mora zadovoljiti prirodni nagon ili pobjeći od opasnosti. Problem nastaje kada se ljudi povode za prolaznim užicima, porocima, društvenom pritisku, zanemarujući temeljne vrijednosti koje su same od sebe tu - duševni mir, poštovanje prema sebi i drugima, porodica, prijatelji, osmijeh, ljubav.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/12/2014 : 22:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Sreća je put, ne odredište na koje se stiže.

(jesam to rekla ja, Buddha, majka Tereza, Alah..? Tko je od nas ovo sad izmislio? Ili smo postigli zajednički konsenzus?)

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 10/12/2014 22:30:14
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000