forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/06/2015 : 09:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter


Ja se sad u ovoj rečenici nekako prepoznajem...


Naravno da nisam mislio samo na tebe vec na sve nas zajedno.

quote:
Originally posted by manhunter

Mada, za tako nešto i nije bitno poznavanje tih stvari, vidim da mu je većina ljudi slično napisala.


Da, primjetna je promjena forumske generacije u zadnje vrijeme, boselllijevci su vec neko vrijeme najglasniji. Ne mislim samo ovdje vec uopste na forumu. I to je ok, ali nije u redu da se sada odjednom omalozavaju Nolitta i Ferri, izmedju ostalih, prozivajuci ih kao da su neki drugorazredni Zagorovi autori koji su radili laku noc price za malu djecu. Iako ce to vecina direktno negirati, indirektno to cesto potvrdjuju. Kritike Ferriju na novim radovima su razumljive i opravdane, ali spustati njegov rad iz sedamdesetih i osamdesetih, i stavljati ga cak ispod nekih zaista kontroverznih crtaca, jednostavno je besmisleno.


Tebi je besmisleno jer si do "promjene generacije" (iako se na radi o promjeni već samo o malo većem utjecaju Bosellijevaca nego prije) bio naviknut na nostalgičarske dogme o fenomenalnom Nolitti i Ferriju, a groznima Laurentiju i Chiarolli. Sad kad se ta priča pomalo okreće (nikad se neće do kraja okrenuti jer većina voli i Ferrija i Nolittu) čini ti se da je besmisleno. Zašto niej u redu reći da je Nolitta daleko lošiji scenarist od Bosellija? Zašto nije u redu reći kako su Andreucci i Laurenti bolji crtači od Ferrija?

I sda, opet ta rasprava, i to na krivom topicu.
Sorry D.J.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/06/2015 : 09:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Realno, stara škola Bonellija nema šanse za bilo kakav prolazak kod amera. Mislim da je i D.J. toga svjestan, odnosno zna da ako će raditi Zimsku zmiju onda će to biti za svoju dušu i exju publiku.

No za amere, kompozicija i kadriranje starih (a i većine novih) epizoda su jednostavno previše demode osim za staru generaciju ljude koji kupuju i čitaju novinske stripove.
Stoga ako se cilja na proboj onda bi ciljana skupina ipak trebala biti mlađih i srednjih godina, znači ljudi koji bi s vremenom mogli proširiti riječ o Duhu sa sjekirom po forumima i slično

Objektivno, mislim da bi zadnji vukodlak bio dobar za proboj, povremeno ima nešto američkog kod Nuccijevog kadriranja. Šteta što je priča čisti prosjek.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 06/06/2015 : 10:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ozbiljno, DJ, planiraš li objaviti i Demone Ludila?
I ja sumnjam da će se Ameri na ovo navući, ali je u svakom slučaju poslastica za Talijane i bivšu Jugu vidjeti Zagora u tako dobrom koloru i engleskom prijevodu.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2015 : 11:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče buduće prodaje, vjerujem da bi se već samo u bivšoj Jugi i u Italiji ova edicija mogla rasprodati, tako da će Ameri koji se navuku biti čisti bonus i možda više dokaz utemeljenosti D.J.-eve vizije i ostvarenja njegovih snova, nego što će predstavljati značajniji posao.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2015 : 11:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Sve si rekao.
Iskreno se nadam da će biti dovoljno kupaca u Europi, i to je sve što Igoru treba da održi izdanje kao ultimativno izdanje "Najboljeg od Zagora". I time on ulazi u povijest, barem našu.
No zna on dobro, makar u podsvijesti, da Zagor u USA nema tržišno nikakve šanse.
Čisto, kako kažeš, kao bonus, dobro će doći, ali težište je zapravo na Europi, možda čak bude kupaca iz Turske, Brazila...
Svi znamo engleski.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2015 : 12:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U AB 612 sam svojedobno vidio brazilska izdanja Bonellija (Zagor, Mr. No...), malene džepne edicije na malom broju stranica i na tankom novinskom papiru, plus su svako malo ubačene stranice s reklamama. Više nekakva kombinacija Bonellija i američkih trejdova.

A za Tursku bi prijevod prvog broja - bez obzira na odabranu priču - obvezno morao biti Zagor kara bela ili Zagor kara korsan´in.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/06/2015 : 12:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Zašto nije u redu reći da je Boselli daleko lošiji scenarist od Burattinija? Zašto nije u redu reći kako su Verni i Sedioli bolji crtači od Chiarolle?


U pravu si! Treba ljudima dopustiti slobodu govora.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/06/2015 : 12:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa i to je u redu ako netko tako misli.
Nitko mu nije kriv što nije u pravu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/06/2015 : 12:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Čisto, kako kažeš, kao bonus, dobro će doći, ali težište je zapravo na Europi, možda čak bude kupaca iz Turske, Brazila...
Svi znamo engleski.


To je velika prednost, istina.
Razmisljao sam da napravim slican potez na njemackom trzistu, medjutim, ko normalan danas (osim Svaba) govori njemacki?! Mozda 2-3 forumasa. U ovom slucaju skoro mi je pa zao sto Hitler nije pobijedio.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/06/2015 : 12:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa kod nas je najčešće Švapski drugi jezik u školama. Mislim da najviše balkanjerosa pored engleskog govori njemački.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 06/06/2015 : 12:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pa kod nas je najčešće Švapski drugi jezik u školama. Mislim da najviše balkanjerosa pored engleskog govori njemački.



Sprichst du Deutsch, Tinton?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/06/2015 : 13:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nein.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2015 : 13:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Curunir

Čisto, kako kažeš, kao bonus, dobro će doći, ali težište je zapravo na Europi, možda čak bude kupaca iz Turske, Brazila...
Svi znamo engleski.


To je velika prednost, istina.
Razmisljao sam da napravim slican potez na njemackom trzistu, medjutim, ko normalan danas (osim Svaba) govori njemacki?! Mozda 2-3 forumasa. U ovom slucaju skoro mi je pa zao sto Hitler nije pobijedio.




Nemoj ovo zadnje, reci npr. "što Austro-Ugarska nije opstala", ali nemoj brate ovo...
Ne zna svatko tko si i da to ne može imati veze s tobom, svašta će netko pomisliti.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2015 : 13:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

U AB 612 sam svojedobno vidio brazilska izdanja Bonellija (Zagor, Mr. No...), malene džepne edicije na malom broju stranica i na tankom novinskom papiru, plus su svako malo ubačene stranice s reklamama. Više nekakva kombinacija Bonellija i američkih trejdova.

A za Tursku bi prijevod prvog broja - bez obzira na odabranu priču - obvezno morao biti Zagor kara bela ili Zagor kara korsan´in.






Zagor kara Čika, i nikako drugojačije!!!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 06/06/2015 : 13:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Kod Turaka Zagor uvijek nekoga kara...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2015 : 14:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U prvom slučaju je straight i kara neku ljepoticu (belu), a u drugom baš i nije pa ševi stanovitog korsan'ina.

Bit će da je to politička korektnost na turski način.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/06/2015 : 16:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

U AB 612 sam svojedobno vidio brazilska izdanja Bonellija (Zagor, Mr. No...), malene džepne edicije na malom broju stranica i na tankom novinskom papiru, plus su svako malo ubačene stranice s reklamama. Više nekakva kombinacija Bonellija i američkih trejdova.



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2015 : 17:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Svaki broj ima po 30-ak stranica (pretpostavljam ukupno 32 tj. dva arka), od kojih na svakih 7-8 stranica ide stranica-dvije reklama, pa stripa ostane otprilike 22 stranice, kao u američkim izdanjima.

Chiaro?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/06/2015 : 17:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svaki broj ima po 30-ak stranica (pretpostavljam ukupno 32 tj. dva arka), od kojih na svakih 7-8 stranica ide stranica-dvije reklama, pa stripa ostane otprilike 22 stranice, kao u američkim izdanjima.

Chiaro?




To nisu trejdovi. To su sveščići. Trejdovi su deblja reprint-izdanja i u njima nema reklama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2015 : 17:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Moja greška, sveščice sam zamijenio trejdovima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/06/2015 : 18:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Evo i prednarudbe za Hrvatsku u Stripovima na kvadrat!

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.1334a2bd31f744f4ac4b27372abb1e6c.zagor-u-s-color-edition-knjiga-1-terror-from-the-sea.aspx


Uskoro informacije za kupce iz Bosne i Srbije!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/06/2015 : 18:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Super...malo je kasno za nazvat ziher ne rade, pa cu im mailom javiti za rezervaciju.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/06/2015 : 19:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Super...malo je kasno za nazvat ziher ne rade, pa cu im mailom javiti za rezervaciju.


Stigneš, rade do 20 sati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/06/2015 : 20:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Prednarudbe za prvu knjigu:
Za Hrvatsku prednarudbu su u suradnji sa Stripovima na kvadrat:
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.1334a2bd31f744f4ac4b27372abb1e6c.zagor-u-s-color-edition-knjiga-1-terror-from-the-sea.aspx
http://www.stripovi.hr/

U Srbiji prednarudbe mozete napraviti kod Legaza (Zorana) s foruma. Uplatu mozete uciniti preko Paypala na:
info@epicentercomics.com 
ili kontaktirajte Legaza da vam da broj svog bankovnog racuna.
email:    legaz6897@gmail.com

U Bosni i Hercegovini uplatu mozete uciniti preko Paypala na:
info@epicentercomics.com
ili kontaktirajte Pijanog Patka (Darka) da vam da broj svog bankovnog racuna.
email:    darkomrgan@yahoo.com

Cijena je svagdje ista: 120 kuna, 1920 RS dinara, ili 31 KM tj. $17.8.
Stripove cete moci direktno pokupiti u SNK u Hrvatskoj ili dobiti postom (SNK ima besplatnu postarinu za svakih 350 kn; za kupce iz Srbije i Bosne, Zoran i Darko ce vam ih poslati postom, cijena je uracunata).

Prednarudbe su da si osigurate prvu turu koja ide u ex-Yu. Prednarudbe traju do 2.7.2015.

Svi kupci knjige dobivaju i Zagor bedž na poklon.

Hvala!
DJ (Igor) i Epicenter Comics tim

Edited by - D.J. on 09/06/2015 00:31:21
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 08/06/2015 : 22:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mogu da shvatim kako je moguce da ti prodajes Zagora u boji, sa autorskim tekstovima i novom naslovnicom, jeftinije nego nasi izdavaci. :) Svaka cast D.J.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000