forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/07/2015 : 21:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice moguce kontraverzije oko naslovnice, to je OK sto se mene tice. Meni to nije bila namjera, Rubini je imao slobodu izrazaja, mene je oborio s nogu i nisam mu mijenjao niti jednu stvar ili rekao da promijeni. Jednostavno bi rekao ljudima da procitaju pricu pa da sami procijene. Zagor u ovoj prici dize ruke/ubija one koje inace stiti. To je moralna dilema, netko ce je prihvatiti, netko nece. Ovo je umjetnost, kad "Political Correctness Police" pocne kontrolirati sta se smije, a sto ne prikazati u umjetnosti, umjetnost je mrtva. To je onda kao stanje iz Radojinog i Well-Beejevog Entropyja.

www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 01/07/2015 21:29:01
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/07/2015 : 21:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ajde, bar ce biti zanimljivo vidjeti Rubinijevu interpretaciju te epizode. Nadam se da ce strip naici na kakvu, takvu reakciju Amera, a da ih nece previse razocarati.


To je nesto sto sanjam! Ferri se nije nimalo iskazao na naslovnicama za prvog Supermike, jos gore nego na Zimskoj Zmiji, ali je zato fino napravio nekoliko naslovnica za 2. pojavu Supermike. Pogotovo prve dvije: ona gdje Supermike skida kaput i ona s vlakom.

Po mojoj procijeni 1. Supermike prica tesko moze razocarati jer je toliko pitka, dinamicna pa i simpaticna. Naravno uvijek postoje iznimke, a i Acestroke je dobro ovdje napisao tko mi je publika!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/07/2015 : 21:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Živi bili, pa vidjeli.
Nadam se da si u pravu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/07/2015 : 22:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ako se Amerima ne svidi, sigurno će se svidjeti domaćim fanovima :)
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/07/2015 : 22:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by tinton

Ajde, bar ce biti zanimljivo vidjeti Rubinijevu interpretaciju te epizode. Nadam se da ce strip naici na kakvu, takvu reakciju Amera, a da ih nece previse razocarati.


To je nesto sto sanjam! Ferri se nije nimalo iskazao na naslovnicama za prvog Supermike, jos gore nego na Zimskoj Zmiji, ali je zato fino napravio nekoliko naslovnica za 2. pojavu Supermike. Pogotovo prve dvije: ona gdje Supermike skida kaput i ona s vlakom.

Po mojoj procijeni 1. Supermike prica tesko moze razocarati jer je toliko pitka, dinamicna pa i simpaticna. Naravno uvijek postoje iznimke, a i Acestroke je dobro ovdje napisao tko mi je publika!




Meni je naslovnica za Sedmu rundu izvrsna, makar otkriva kraj. Zagor u grču borbe, Mike pada prema šiljcima a Indijanci gledaju potvrdu snage i nepobjedivosti Duha sa sjekirom. Kompozicija trokuta s kontrapunktom krupnog Zagorova lika u prvom planu prema Indijancima u trećem, a u drugom Supermike u doslovnom i metaforičkom padu. Odlično složene boje s dvije nijanse sive i rozom kao najizraženijima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/07/2015 : 22:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ovo je na račun nas koji znamo izfilozofirati naslovnice

Istina, Ferri se nije iskazao na naslovnicama ove priče
Možda jedino, ustvari, "Marš očaja" i "Crveni pesak" imaju neku dramatičnu težinu ali ni blizu ne "udaraju" koliko bi trebale.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

glacier
Starting Member

26 Posts

Member since 14/05/2008

Posted - 02/07/2015 : 00:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send glacier a Private Message  Reply with Quote
Odlična naslovnica! Jedva čekam da držim u rukama ovaj strip!
Go to Top of Page

Bojan1981
New Member



Canada
168 Posts

Member since 08/05/2011

Posted - 02/07/2015 : 01:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bojan1981 a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by xilrion

meni ovo nije kontraverzno. nema nikakve naznake da ih je zagor pobio. a i da jest sigurno bi imao dobar razlog za to.

Vidis, nije ni meni kontraverzno. Ali za Americku ili Kanadsku publiku moze da bude kontraverzno i te kako. Mi citamo Zagora celog zivota, ali za nekoga novog citaoca, naslovnica moze definitivno da okrene protiv kupovine. Ovde su ljudi sve vise i vise osetljivi u vezi indijanskih prava i istorije, pogotovo u zadnjih 25 godina. Meni ne smeta naslovnica, uostalom je super i uzimam dve kopije jer podrzavam DJa i zelim mu da uspe. Ali ako pricamo o pogledu sa Americkog trzista i njihove publike, to je druga prica i nisam siguran da je ova naslovnica bas atraktivna za njih. But then again, who gives a shit what they think
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/07/2015 : 02:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bojan1981

[quote]Originally posted by xilrion

meni ovo nije kontraverzno. nema nikakve naznake da ih je zagor pobio. a i da jest sigurno bi imao dobar razlog za to.

Vidis, nije ni meni kontraverzno. Ali za Americku ili Kanadsku publiku moze da bude kontraverzno i te kako. Mi citamo Zagora celog zivota, ali za nekoga novog citaoca, naslovnica moze definitivno da okrene protiv kupovine. Ovde su ljudi sve vise i vise osetljivi u vezi indijanskih prava i istorije, pogotovo u zadnjih 25 godina. Meni ne smeta naslovnica, uostalom je super i uzimam dve kopije jer podrzavam DJa i zelim mu da uspe. Ali ako pricamo o pogledu sa Americkog trzista i njihove publike, to je druga prica i nisam siguran da je ova naslovnica bas atraktivna za njih. But then again, who gives a shit what they think


My kinda man! Ako mi je icega pun k... to je licemjerstva i tzv. politicke korektnosti. A naslovnica sigurno nije najsretnije rijesenje tek za drugu knjigu Zagora! Ono u smislu da mozda pravi krivu sliku o Zagoru, no meni se jako, jako svida i to mi je dovoljno! (Ustvari jos nisam dobio zeleno svjetlo od SBE-ija za ovu naslovnicu. Tek sam im ju je jucer poslao. Ako oni zele nesto da se promjeni, morat cu. Samo njih bas moram slusati, posto oni imaju prava za Zagora.)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/07/2015 : 08:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma naslovnica je top, samo da ti ne prouzrokuje probleme ili nabaci negativan publicitet. Sto se tice americkog licemjerja, to nam je svima poznato. :)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/07/2015 : 09:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Samo malo, pa oni i ne znaju za Zagora, neko bi mogao misliti da je Zagor neki antiheroj i bas zbog toga kupiti strip.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/07/2015 : 09:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ovo je na račun nas koji znamo izfilozofirati naslovnice

Istina, Ferri se nije iskazao na naslovnicama ove priče
Možda jedino, ustvari, "Marš očaja" i "Crveni pesak" imaju neku dramatičnu težinu ali ni blizu ne "udaraju" koliko bi trebale.


Meni su Dimni signali i Crveni pijesak sasvim solidne naslnaslovne.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/07/2015 : 11:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni je naslovnica za Sedmu rundu izvrsna, makar otkriva kraj. Zagor u grču borbe, Mike pada prema šiljcima a Indijanci gledaju potvrdu snage i nepobjedivosti Duha sa sjekirom. Kompozicija trokuta s kontrapunktom krupnog Zagorova lika u prvom planu prema Indijancima u trećem, a u drugom Supermike u doslovnom i metaforičkom padu. Odlično složene boje s dvije nijanse sive i rozom kao najizraženijima.




Još jedan šaljivdžija, zar i ti sine Johnny, i zar se nismo već bili našalili? Mislim, o scenarijima "filozofiramo" svi skupa bez kraja i konca, ali kad je riječ o crtežu ili naslovnici stripa sad je ovih dana očito nastao neki vrlo čudni i neobjašnjivi problem. Ne vidim razlog zašto bi se razgovor o crtežu stripa, dakle ne crtežu bez stripa (a i tada), morao svesti na sviđa mi se/ne sviđa mi se, ili komentiranjem onih par osnovnih zanatskih pravila, pa ako su ona ispunjena recimo 65% onda je valjda i crtež vrijedan 65% (joj) itd. A možda griješim, ali čini mi se da neki baš kroz šale pokazuju da ovaj forum definitivno shvaćaju preozbiljno.

...

Na naslovnici "Sedme runde" niti jedan od likova nije u poziciji da nam prenese bilo kakvu poruku, pošto među njima suradnja gotovo uopće ne postoji. Kompozicija se temelji na nekoliko loše izvedenih dijagonala. U osnovnoj, Supermike ne pada s kružnog borilišta nego izvodi salto unatrag skokom s neke nepostojeće točke pa između njega i Zagora ne može biti nikakvog odnosa. Zbog čega se Zagor ljuti na akrobata i još drži nož? Ako je ovoga ipak netko odnekle gurnuo, opet – čemu ljutnja na nesretnika i izostanak interesa za uzrok i mjesto pada? Mikeov smiješni volumen u opozitnom, horizontalnom položaju barem je dvostruko veći od okomice svakog Indijanca da bi i s njima dijagonalno komunicirao. Na relativno uskom prostoru, a pored tolike praznine, gomilaju se nezgrapni ljudski ekstremiteti. Dvojac je ipak primjereno skraćen u odnosu na Zagora, sličnih su gesti i okrenuti mu frontalno, pa da letećeg smetala Mikea nema i da su malo bolje naštimani, koliko-toliko sjeo bi njihov međuodnos. S našim je junakom, međutim, problem što mu nevidljivi čovjek upravo lomi desnu potkoljenicu, dok je lijeva već prošlost, ali njemu je svejedno prešnije bjesniti na žutog artista. Također, kružna površina koja mu je podloga bez razloga je gotovo snažnija od čitave scene, dok prevelika apstraktna pozadina također privlači pozornost na sebe a bez da ičim podupre likove i njihovu priču. Cjelokupno promašen kolor bolje je ostaviti bez dodatnog komentara, ali treba i inače imati umiješnosti povezivanja dviju toplih, žute i crvene boje dvaju kostima, a bez da izgledaju previše neskladno ili kričavo. Naslovnica koja preuzima komplicirani motiv dinamičnog obračuna na visini i visinske razlike, završila je kao ogledni primjer konfuzije i lošeg korištenja prostora, a valjda onda i kao upozorenje Maestru za neki sličan idući ambiciozni pothvat.

...

U iščekivanju iduće nečije duhovitosti, mislim da bih mogao sastaviti esej na temu "Alessandrinijeve naslovnice s Javom i bez njega: komparativna analiza" ili "Usporedni opis sakralne i svjetovne arhitekture Santa Fea u djelima Ticcija i Civitellija", na naravno za to predviđenim mjestima.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/07/2015 : 13:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer
neki baš kroz šale pokazuju da ovaj forum definitivno shvaćaju preozbiljno.



napokon si rekao pravu stvar;)

ne znam, mnogim ljudima izgleda izmiču te filigranske nijanse, profinjeni živi kaos koji se zove svijet
ono što se čini naoko, zapravo je na drugom stupnju preobrtanje, pa su tako meni nekako uvijek slobodniji, življi, duhovitiji oni koji se ozbiljno primaju posla, koji ozbiljno rade i nastoje. ozbiljno raditi nije neki pompezni, ukočeni odnos prema stvari, nego baš suprotno - lepršaviji (sa žličicom smješka)

tako je pismo onog talijana, koje se ovdje uzelo u pogrešnom tonu, baš zato što se toliko ozbiljno odnosi prema svom predmetu, veselo i razdragano, pa i slobodno.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/07/2015 : 14:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ponavljam, naslovnica je legitimna. ne vidi se kako zagor ekšli ubija nekoga. a tu su i mrtvi bijelci. tamo je i neka ekipa iza koja praktički promatra sve. točna situacija se iz ove naslovnice ne može u potpunosti iščitati i zato je dobra jer je intrigantna i privlači pozornost. uostalom imamo i ženu zavezanu za stup. da je moja žena ili neka meni draga osoba u situaciji da ju je netko zarobio i ne želi joj dobro, da mogu pobio bi ih sve da ju spasim. na naslovnici nije genocid, nego legitimna bitka i borba za život. ova naslovnica je čista ko suza. i to će shvatiti svaki čitatelj koji pozornije obrati pozornost, bio on amerikanac ili što već.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/07/2015 : 20:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ne znam što se brinete, podaci su za Zagora u Bonellijevim arhivama posve skromni:

....
Zagor:
broj ubijenih Indijanaca: 23 453
broj osakaćenih, teže i srednje teško ranjenih Indijanaca: 48 999
broj ubijenih bijelaca: 11 326
broj osakaćenih, teže i srednje teško ranjenih te smrtno uvrijeđenih bijelaca: 67 323

...
Tex:
broj ubijenih Indijanaca: 441 887 +/- 6%
broj osakaćenih, teže i srednje teško ranjenih Indijanaca: 3 541 477
broj ubijenih bijelaca: 122 760
broj osakaćenih, teže i srednje teško ranjenih te prebijenih do koske bijelaca: 1 222 954
broj pojedenih krumpirića: 76 502 546

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/07/2015 : 20:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam dodati da Zagor jedva da je ubio pokojeg crnca ilitiga Afroamerikanca (ne računam one u Africi, to Amerikance nije briga) te nešto malo Kineza, dok je Tex i tu krvolok u tisućama.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/07/2015 : 20:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Haha nije to daleko od istine. Ispade stvarno da su njih dvojica odgovorni za nestanak Indijanaca.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/07/2015 : 21:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivi podaci o broju žrtava, tko ih je sve povadio taj je automatski zaslužio mirovinu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/07/2015 : 09:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, počeo je dan D
držimo fige našem Igoru

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

fasnik
Starting Member



83 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 08/07/2015 : 09:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
Bitno da smo mi svoje primjerke osigurali na vrijeme. Jedva čekam vidjeti to u rukama.
Go to Top of Page

Bojan1981
New Member



Canada
168 Posts

Member since 08/05/2011

Posted - 15/07/2015 : 08:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bojan1981 a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://s1182.photobucket.com/user/Boyan1981/media/Mobile%20Uploads/image_1.jpg.html][/URL]
Stigla posta
Go to Top of Page

Bojan1981
New Member



Canada
168 Posts

Member since 08/05/2011

Posted - 15/07/2015 : 08:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Bojan1981 a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://s1182.photobucket.com/user/Boyan1981/media/Mobile%20Uploads/image.jpg.html][/URL]
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/07/2015 : 08:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jel to Supermike upgradevan za slijedeci fight?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/07/2015 : 08:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
di nam je DJ;)
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000