forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/03/2016 : 23:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Johnny Difool

D.J. majstore, ovo je sjajno!



Savršenstvo! Čitam i ne verujem! Rubinijeva naslovnica kompletnoj priči daje na dramatičnosti (matere mi, od onih sam kojima je za vreme čitanja stripa uvek prisutna naslovnica u nekom uglu mozga)
a sam engleski je lepo seo dijalozima. Jedina zamerka je što je D.J. moje "polovnjača" preveo u "ugly frog"

edit: elem, Terror from the sea i The red sand su dva dragulja na policama. Zagor nije mogao poželeti lepše izdanje. Još samo da dočekam Sveti Breg i Demona Ludila u ovim koricama (RUBINIJEVIM koricama ) i mogu odmah na čardak ni na nebu ni na zemlji krepati sa osmehom na licu




A ja sanjam Supermikea (strip ne njega ). Moj san ce se kronoloski prije ostvariti od tvojih.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/03/2016 : 23:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Nije drugi tjedan. Danas popodne su stigli preostali stripovi! :-)



http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.ef92b40d9b7740b18cba307569acefd5.zagor-u-s-color-edition-knjiga-2-the-red-sand.aspx
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/03/2016 : 23:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hamzik

quote:
Originally posted by PijaniPatak



edit: elem, Terror from the sea i The red sand su dva dragulja na policama. Zagor nije mogao poželeti lepše izdanje. Još samo da dočekam Sveti Breg i Demona Ludila u ovim koricama (RUBINIJEVIM koricama ) i mogu odmah na čardak ni na nebu ni na zemlji krepati sa osmehom na licu



Joj covjece, sanjam o Svetom Bregu u ovom izdanju.


Poslije Supermike idu Nestali istrazivac ili Akronjani. Iako bi Sveti brijeg bilo bolje novcano rijesenje za mene od Akronjana jer je mnogo kraca prica od Akronjana. Bilo kako bilo Sveti brijeg ce biti jedna od prvih 10 knjiga.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/03/2016 : 23:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
A kad će ono obećano izdanje u velikom formatu?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/03/2016 : 23:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Uh, Nestali istraživač... jedva čekam. Lijepo bi bilo vidjeti ultimate edition te zlatne priče. Uostalom, snijeg uvijek lijepo izgleda u tom bonelli koloru. To objavi kad će biti snijeg vani i odmah će prodaja bit through the roof. :)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/03/2016 : 23:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

A kad će ono obećano izdanje u velikom formatu?


Nazalost, ne prije 2018. jer prije toga ne bi Rubinija doveo na Comic-Con. (Za one koji ne znaju na sto Solar misli, radi se o Boselli/Rubini Zagor epizodi iz JA sage, Izgubljeni svijet koju bi ja volio objaviti u A4, crno-bijelo, H.C.)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/03/2016 : 23:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Uh, Nestali istraživač... jedva čekam. Lijepo bi bilo vidjeti ultimate edition te zlatne priče. Uostalom, snijeg uvijek lijepo izgleda u tom bonelli koloru. To objavi kad će biti snijeg vani i odmah će prodaja bit through the roof. :)


Istina je, Marcellov crtez odlicno izgleda u boji u toj prici. Dobra ideja, mogao bi ici za zimu slijedece godine.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/03/2016 : 23:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar

A kad će ono obećano izdanje u velikom formatu?


Nazalost, ne prije 2018. jer prije toga ne bi Rubinija doveo na Comic-Con. (Za one koji ne znaju na sto Solar misli, radi se o Boselli/Rubini Zagor epizodi iz JA sage, Izgubljeni svijet koju bi ja volio objaviti u A4, crno-bijelo, H.C.)


Držim te za riječ! :D
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/03/2016 : 23:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by nagor

Uh, Nestali istraživač... jedva čekam. Lijepo bi bilo vidjeti ultimate edition te zlatne priče. Uostalom, snijeg uvijek lijepo izgleda u tom bonelli koloru. To objavi kad će biti snijeg vani i odmah će prodaja bit through the roof. :)


Istina je, Marcellov crtez odlicno izgleda u boji u toj prici. Dobra ideja, mogao bi ici za zimu slijedece godine.



Super. Evo, i preporučam se i za kakav tekstić, ako ćeš trebati. Bila bi mi čast. Šaljem na engleskom. :)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/03/2016 : 23:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by nagor

Uh, Nestali istraživač... jedva čekam. Lijepo bi bilo vidjeti ultimate edition te zlatne priče. Uostalom, snijeg uvijek lijepo izgleda u tom bonelli koloru. To objavi kad će biti snijeg vani i odmah će prodaja bit through the roof. :)


Istina je, Marcellov crtez odlicno izgleda u boji u toj prici. Dobra ideja, mogao bi ici za zimu slijedece godine.


Super. Evo, i preporučam se i za kakav tekstić, ako ćeš trebati. Bila bi mi čast. Šaljem na engleskom. :)


Moze! Stavljam te za tekst za Nestalog istrazivaca. Moze na engleskom ili po naski.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/03/2016 : 00:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar

A kad će ono obećano izdanje u velikom formatu?


Nazalost, ne prije 2018. jer prije toga ne bi Rubinija doveo na Comic-Con. (Za one koji ne znaju na sto Solar misli, radi se o Boselli/Rubini Zagor epizodi iz JA sage, Izgubljeni svijet koju bi ja volio objaviti u A4, crno-bijelo, H.C.)


Držim te za riječ! :D


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/03/2016 : 00:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by nagor

Uh, Nestali istraživač... jedva čekam. Lijepo bi bilo vidjeti ultimate edition te zlatne priče. Uostalom, snijeg uvijek lijepo izgleda u tom bonelli koloru. To objavi kad će biti snijeg vani i odmah će prodaja bit through the roof. :)


Istina je, Marcellov crtez odlicno izgleda u boji u toj prici. Dobra ideja, mogao bi ici za zimu slijedece godine.


Super. Evo, i preporučam se i za kakav tekstić, ako ćeš trebati. Bila bi mi čast. Šaljem na engleskom. :)


Moze! Stavljam te za tekst za Nestalog istrazivaca. Moze na engleskom ili po naski.



Dogovoreno! Super!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/03/2016 : 13:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Johnny Difool

D.J. majstore, ovo je sjajno!


...
elem, Terror from the sea i The red sand su dva dragulja na policama. Zagor nije mogao poželeti lepše izdanje. Još samo da dočekam Sveti Breg i Demona Ludila u ovim koricama (RUBINIJEVIM koricama ) i mogu odmah na čardak ni na nebu ni na zemlji krepati sa osmehom na licu




A ja sanjam Supermikea (strip ne njega ). Moj san ce se kronoloski prije ostvariti od tvojih.



Marš

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/03/2016 : 13:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by hamzik



Joj covjece, sanjam o Svetom Bregu u ovom izdanju.


Poslije Supermike idu Nestali istrazivac ili Akronjani. Iako bi Sveti brijeg bilo bolje novcano rijesenje za mene od Akronjana jer je mnogo kraca prica od Akronjana. Bilo kako bilo Sveti brijeg ce biti jedna od prvih 10 knjiga.



za SB u prvih 10 (neka bude u prvih 6 ili 7 )

Inače, ne znam koliko je pametno Akronjane staviti odmah posle Supermajka. Klasik na klasik. Radije stavi Nestalog ili neku drugu post-nolittansku i ne-ferrijansku priču da bi održao započeti balans (Boselli-Nolitta-Boselli-Nolitta i Andreucci-Ferri-Laurenti-Ferri).

Što se mene tiče, pucaj samo po Nolitti i nemaj drugih priča osim Nolittinih, ali mislim da je sadašnji recept smenjivanja tipova priča baš baš dobra ideja

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/03/2016 : 14:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Danas zvao Snk i strip ce se sutra preuzeti. :-) Tnx Boys!

Glede slijedecih Epicenter Comics izdanja.
Vlasnik ima pravo izdavati sta zeli, samo eto ovaj slusa fanove! :-)
Znam da bi bilo super da i neke strip ribice u US zagrize na ovaj serijal o Zagoru, ali da bi ga privukli treba prodati ono sto se trazi.
Kako dise publika i koje zanrove citaju, vjerujem da tu prednjaci Horror i SF.
Kad bi isla prica "nestali istrazivac" koja je dio jednog kontinuiteta i odiseje ne bi bila toliko i mozda zapazena medju US citaocima.
A gdje bi i kada ikada procitali nastavke te avanture na engleskom jeziku?

Spominjem US citatelje jer ipak je to njihovo trziste i tlo gdje bi se strip najvise i trebao ukorijeniti.
Da sam prosjecni citatelj sa novog kontinenta i u srednjoskolkoj dobi sigurno bih volio da citam nesto sto ima veze sa povijesti zemlje, ali da ima elemenata Horrora i fantastike ("svemirska tamnica", "1000 lica straha") i jos kad bi to bilo na neki europski sarmantni nacin predoceno, da odskoci od mainstreama, just to be original in Comics-Crew.
Ziher ne bi citao stoput prozvakane teme trazeci sjeverozapadni prolaz i stoput slusana predavanja o patnjama i mukama Lewis&Clarka i kako su jeli grah i korijenje ponekad.
Ovdje se ne podilazi toliko nekoj nasoj europskoj publici i zeljama sta bi voljeli vidjeti u izdanjima ove izdavacke kuce, vec se treba prodati domacima.
Zanima me, DJ da li su te u nekom intervjuu pitali kako ide sa prodajom itd. Da li se moze reci da veci dio prodaje zavrsi u Europi?
Kakve su statistike, amazon, comicvine (nisam siguran da ovi imaju web-shop!), koliko je uopce tvojih zemljaka kupilo ove stripove?
Ako nije tajna, naravno, cisto da znamo kakve "Vibes" publika ima.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 04/03/2016 : 14:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message  Reply with Quote
Customer review sa Amazon.com ( http://www.amazon.com/Zagor-Sand-Guido-Nolitta-Writer/dp/1942592035/ref=pd_bxgy_14_img_2 )

quote:
5.0 out of 5 stars
Even Better then the debut volume.
By Stephen Vincent Kempton on February 16, 2016
Created in 1961 by the Iltalian comic publisher Sergio Bonelli, Zagor is an American Pulp Hero. He lives in a Mythical American Forest called Darkwood Forest where he is respected and worshipped by most of the 1820's Native Americans as their beloved protector. He brandishes a War Tomahawk and a six shooter twin weapons of the two cultures he strives to make peace between. He dresses like a superhero with a Thunderbird on his chest.

He is accompanied by Chico his trusted side kick and comic relief. Chico closely resembles the character of Pancho from the Cisco Kid adventures.

While Terror From The Sea demonstrated how the character can go to anyplace for any type of adventure and I throughly enjoyed it , The Red Sand is actually an even better introduction to the character and an even better story.

This story originally appeared in five consecutive issues of Zagor's comic magazine in 1974 and 1975 and at the time was the longest epic yet in the run of the character. It was very highly regarded at the time and still ranks among his fans as one of his best. It is illustrated by Zagor co-creator Gallieno Ferri who has illustrated over 20,000 pages of Zagor and is considered his definitive artist. While his style is brilliant in it's simplicity. It is similar to the American artist Dan Spiegle (who is my best comparison). I will attempt to include a couple photos so you can judge for yourselves.

This story is entirely in the Western Genre. It revolves around a group of rich bored European Aristocrats who hire an unscrupulous guide named Memphis Joe to take them into restricted Native territory so they can recreationally kill buffalo and Natives alike. Winter Snake a young new Chief wants to drive the blood thirsty tourists out and prove himself at the same time. Zagor gets caught in this blood thirsty war which leaves the Sands Red with blood, hence the title of the collection. The characters on both sides have complexity to them and are not one dimensional.

The story was also ground breaking in giving Zagor a love interest for the first time. The plucky Eurpean girl Frida who risks her own life to aid Zagor and Chico.

Well the first volume was priced at a mere $15.99 this one is $20.99 but it is well worth it since it runs over 100 pages longer. In total you get 430 pages including an introduction and five more essays. Plus a tipped in 2016 Zagor mini-calendar. Still a great value for its massive size and great entertainment value.

My Highest Recomendation.


Usporedni popis Texa: http://stacion.hr/tex_usp_popis.htm
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/03/2016 : 17:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Stigla knjiga u Preradovićevu. Kupih ju, usprkos bojazni da će biti nagrđena pretencioznim tekstovima zagorologa.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/03/2016 : 18:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Danas zvao Snk i strip ce se sutra preuzeti. :-) Tnx Boys!

Glede slijedecih Epicenter Comics izdanja.
Vlasnik ima pravo izdavati sta zeli, samo eto ovaj slusa fanove! :-)
Znam da bi bilo super da i neke strip ribice u US zagrize na ovaj serijal o Zagoru, ali da bi ga privukli treba prodati ono sto se trazi.
Kako dise publika i koje zanrove citaju, vjerujem da tu prednjaci Horror i SF.
Kad bi isla prica "nestali istrazivac" koja je dio jednog kontinuiteta i odiseje ne bi bila toliko i mozda zapazena medju US citaocima.
A gdje bi i kada ikada procitali nastavke te avanture na engleskom jeziku?

Spominjem US citatelje jer ipak je to njihovo trziste i tlo gdje bi se strip najvise i trebao ukorijeniti.
Da sam prosjecni citatelj sa novog kontinenta i u srednjoskolkoj dobi sigurno bih volio da citam nesto sto ima veze sa povijesti zemlje, ali da ima elemenata Horrora i fantastike ("svemirska tamnica", "1000 lica straha") i jos kad bi to bilo na neki europski sarmantni nacin predoceno, da odskoci od mainstreama, just to be original in Comics-Crew.
Ziher ne bi citao stoput prozvakane teme trazeci sjeverozapadni prolaz i stoput slusana predavanja o patnjama i mukama Lewis&Clarka i kako su jeli grah i korijenje ponekad.
Ovdje se ne podilazi toliko nekoj nasoj europskoj publici i zeljama sta bi voljeli vidjeti u izdanjima ove izdavacke kuce, vec se treba prodati domacima.
Zanima me, DJ da li su te u nekom intervjuu pitali kako ide sa prodajom itd. Da li se moze reci da veci dio prodaje zavrsi u Europi?
Kakve su statistike, amazon, comicvine (nisam siguran da ovi imaju web-shop!), koliko je uopce tvojih zemljaka kupilo ove stripove?
Ako nije tajna, naravno, cisto da znamo kakve "Vibes" publika ima.



Kužim što hoćeš reć. Fantastične priče su prosječnom (mlađem) strip ljubitelju na prvu privlačnije, ali neke priče su jednostavno dobre. Istraživač je takva priča. Istraživaču uopće nije minus to što je dio odnosno početak jednog kontinuiteta. Niti je minus to što je priča realnija. To je i odlična samostalna priča, koja je svakom stranicom sve jača i jača. Nije "Last of the Mohicans" loš film jer nema svemirskih brodova.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/03/2016 : 20:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
A-ha,cakula se pomalo, budem vidio ima li na amazonu jos koji review.
Nego, Dan Spiegel, pft! Ne poznajem crtaca, budem vidio i usporedio sa Ferrijevim radom.
Tnx za info!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/03/2016 : 23:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

A-ha,cakula se pomalo, budem vidio ima li na amazonu jos koji review.
Nego, Dan Spiegel, pft! Ne poznajem crtaca, budem vidio i usporedio sa Ferrijevim radom.
Tnx za info!


Dan Spiegle.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Spiegle

https://www.lambiek.net/artists/s/spiegle_d.htm








Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/03/2016 : 23:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala za info, malo sam ovih dana citao njemacki "Spiegel", pa poistovjetio sa autorom stripa....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/03/2016 : 09:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Stigla knjiga u Preradovićevu. Kupih ju, usprkos bojazni da će biti nagrđena pretencioznim tekstovima zagorologa.


Nadam se da ti mudrijasi nece zgaditi!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/03/2016 : 09:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Šalim se. Čak mi se svidjela Stinkyeva metafora o Darkwoodu kao o kući koja se ruši, kao i već uvriježeno pozivanje na filozofe, ovaj put Gadamera i Kanta. I konstatacija da Sclavijev Demon ludila jednom stoji na ramenu Vječne magije, a drugom na ramenu ove priče.

Edited by - VALTER on 05/03/2016 09:24:36
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/03/2016 : 09:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Osjeti se da je taj covjek koji je stavio review na Amazon za oba Zagora pravi stripas. Bas lijepo pise. A sto je radi puke slucajnosti ispalo smjesno, je sto su slike iz stripa koje je postavio za primjer jer ga crtac podsjeca na Spiegela, ustvari Bignottijeve table To je odlicno znaci da mu Bignotti nije pokvario dojam.

Svidjelo mi se sto mu se Red Sand vise svidio od Terror from the Sea. Takav sam komentar cuo od trojice ljudi koji su sad prvi put uzeli Zagora. Vjerovatno ih ima mnogo vise. Nolitta je za sva vremena.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/03/2016 : 09:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Danas zvao Snk i strip ce se sutra preuzeti. :-) Tnx Boys!

Glede slijedecih Epicenter Comics izdanja.
Vlasnik ima pravo izdavati sta zeli, samo eto ovaj slusa fanove! :-)
Znam da bi bilo super da i neke strip ribice u US zagrize na ovaj serijal o Zagoru, ali da bi ga privukli treba prodati ono sto se trazi.
Kako dise publika i koje zanrove citaju, vjerujem da tu prednjaci Horror i SF.
Kad bi isla prica "nestali istrazivac" koja je dio jednog kontinuiteta i odiseje ne bi bila toliko i mozda zapazena medju US citaocima.
A gdje bi i kada ikada procitali nastavke te avanture na engleskom jeziku?

Spominjem US citatelje jer ipak je to njihovo trziste i tlo gdje bi se strip najvise i trebao ukorijeniti.
Da sam prosjecni citatelj sa novog kontinenta i u srednjoskolkoj dobi sigurno bih volio da citam nesto sto ima veze sa povijesti zemlje, ali da ima elemenata Horrora i fantastike ("svemirska tamnica", "1000 lica straha") i jos kad bi to bilo na neki europski sarmantni nacin predoceno, da odskoci od mainstreama, just to be original in Comics-Crew.
Ziher ne bi citao stoput prozvakane teme trazeci sjeverozapadni prolaz i stoput slusana predavanja o patnjama i mukama Lewis&Clarka i kako su jeli grah i korijenje ponekad.
Ovdje se ne podilazi toliko nekoj nasoj europskoj publici i zeljama sta bi voljeli vidjeti u izdanjima ove izdavacke kuce, vec se treba prodati domacima.
Zanima me, DJ da li su te u nekom intervjuu pitali kako ide sa prodajom itd. Da li se moze reci da veci dio prodaje zavrsi u Europi?
Kakve su statistike, amazon, comicvine (nisam siguran da ovi imaju web-shop!), koliko je uopce tvojih zemljaka kupilo ove stripove?
Ako nije tajna, naravno, cisto da znamo kakve "Vibes" publika ima.


Prodaja Zagora nije losa. Jos da poguram neke primjerke u Brazil i koji u Tursku, i malo da se prosiri rijec u Americi, bit ce dobro. Valjda ce i Dylan Dog malo pomoci da se sve jos malo pogura.
Inace, mislim da je prodaja podijeljena na stari i novi kontinent. postoji balans. Iako je vjerovatno dosta kupaca iz Amerike podrijeklom iz Italije i ex-Yu - ljudi s dobrim ukusom.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000