forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/12/2014 : 18:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s Elderaneom, zaboravi na klasiku, Ferrija i Donatellija, a Amere (i nas! ) obraduj s pričama sa suvremenijim pristupom liku i gradnji njegova mita: s periodom koji počinje Nestalim istraživačem i onim s čim trenutno ide VČ u Odabranim pričama, Cain, Atlantida i to.

Eventualno ako ti se baš bude dalo izdaj Divove, to bi moguće i u Americi i danas moglo proći.

Mi smo luksuznu kolor-klasiku ionako već počeli dobivati od Libellusa, a i pametnije je ne riskirati sa za današnje (američke!) pojmove moguće zastarjelim i arhaičnim pričama.

U Americi nema nostalgije prema Zagiju, pa se tu kruha nitko neće najesti, a šteta bi bilo da zašteka sjajan izdavački pothvat.

Još jednom kapa dolje...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/12/2014 : 18:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Slažem se s Elderaneom, zaboravi na klasiku, Ferrija i Donatellija, a Amere (i nas! ) obraduj s pričama sa suvremenijim pristupom liku i gradnji njegova mita: s periodom koji počinje Nestalim istraživačem i onim s čim trenutno ide VČ u Odabranim pričama, Cain, Atlantida i to.

Eventualno ako ti se baš bude dalo izdaj Divove, to bi moguće i u Americi i danas moglo proći.

Mi smo luksuznu kolor-klasiku ionako već počeli dobivati od Libellusa, a i pametnije je ne riskirati sa za današnje (američke!) pojmove moguće zastarjelim i arhaičnim pričama.

U Americi nema nostalgije prema Zagiju, pa se tu kruha nitko neće najesti, a šteta bi bilo da zašteka sjajan izdavački pothvat.

Još jednom kapa dolje...





Potpuno se slažem s ovim, piči od Nestalog istraživača nadalje, to je ono što Amerikanci žele, kontinuitet i povezanost priča. A lako je onda izdati klasične epizode ako bude interesa, zasad je bitno igrati na sigurno.

Svaka čast Igore, ovo je nešto što sam oduvijek priželjkivao, od srca ti želim da Zagor uspije u Americi. Kupit ću ovo izdanje ma kakva god cijena bila jer je ovo nešto posebno. Čak i ja od kojega su svi Zagorovci na ovome forumu okrenuli leđa zbog mojih konstantnih napada na zastarjelost stripa moram skinuti kapu do poda zbog ovog poteza.

Btw. Naslovnica oduzima dah, garantiram da bi Zagoru porasla prodaja u Italiji da ima nešto ovakvog tipa na koricama umjesto današnjeg Ferrija, samo zbog naslovnica...


Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 23/12/2014 18:21:59
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 23/12/2014 : 18:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Nemoj samo Donatellija...to može voljeti samo netko tko je kao dijete navikao na takav crtež.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29564 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/12/2014 : 18:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

Nemoj samo Donatellija...to može voljeti samo netko tko je kao dijete navikao na takav crtež.





Takav crtez moze samo mama voljeti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29564 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/12/2014 : 18:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Inace, ja dajem svoj glas Ansazama, konkvistadorima i Ciboli
To su moje najdraze epizode
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2393 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 23/12/2014 : 18:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Savršeno !!!
Samo napred...

Carpe diem
Go to Top of Page

Bojan1981
New Member



Canada
168 Posts

Member since 08/05/2011

Posted - 23/12/2014 : 18:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Bojan1981 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav DJ i velike cestitke. Ovo je dream come true za Zagor kolekcionare. Secam se pre par meseci kad smo se culi mejlom u vezi Magic Wind, spomenuo si mi da spremas veliko iznenadjenje krajem ove godine, a ja kazem da se nadam da je nesto u vezi Zagora. Ovo stvarno izgleda super, jedva cekam da ovo izadje.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/12/2014 : 19:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ma sigurno će doć Zimska zmija na red... pitanje je samo kada... ipak je to D.J.-eva priča.

Od ovih ostalih priča, koje bi mogle biti zanimljive amerima, tu su Nestali istraživač, Sedam gradova Cibole, Izgubljeni rudnik, Osveta vudu, Otočka skupina, Bosellijev Vampir... ako već treba Hellingena, neka to budi ovaj zadnji Bosellijev. Mogao bi i afrički Povratak Caina doć na red. Demone ludila ne bi bilo dobro, jer to je za hardcore fanove.

Trebalo bi ubacit jednu dobru, pravu, epsku darkwoodsku priču, a takvih je na kraju malo. Možda Zagor priča... ili Hurone. Ma, slatke muke.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7065 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/12/2014 : 19:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Bilo bi dobro da izadje u Italiji i Izgubljeni svijet u boji, aktuelna prica iz JA odiseje. Epizoda je zaista teska liga.
Nemoj zaboraviti Americku odiseju, mozda i najbolji klasicni Zagor. :)


Izgubljeni svijet i ako ne izade u boji za njega imam ideju.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Bojan1981
New Member



Canada
168 Posts

Member since 08/05/2011

Posted - 23/12/2014 : 19:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bojan1981 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

Ovo je vijest godine, cestitam, i kao ozbiljan fen i kolekcionar ovo naravno uzimam, i bez imalo sumnje sam siguran da sa dobro izabranim epizodama i nas Zagor moze tamo da dobro krene. Evo, sad i ja malo mastam, kao bi bilo da naprimjer pitas u Bonelli da recimo onaj isfusereni dio u Zimskoj zmije ponovo nacrta recimo Verni ili neki drugi Ferrijevac, da se to malo izjednaci, naravno bez dodatnog troska za tebe jer bi to bilo i u njihovom interesu.Onako, malo naglas razmisljam



Ma vest godine 100%!!!!!
Ovo je za mene najbolja Zagorova vest ikada! Uvek sam mastao kako bi Zagor izgledao u Americkom izdanju. Ovo izgleda tako mocno, moracu da uzimam dve kopije, jednu da citam a drugu samo da gledam na polici i niko ne sme da je dira


Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7065 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/12/2014 : 19:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
A za savjete oko izdavanja prvenstveno modernih prica, moj razumni dio se slaze i tako sam u pocetku i predvidio... No vidjet cemo.
Najbolje Nollitine price s Ferrijem su vanvremenski klasici gdje je Zagor vrlo karizmatican lik. Istina je da bi to nekom novom citatelju moglo ici na zivce jer Zagor nije politicki korektan tip, ali to je srz Zagora. Imamo vremena odluciti, ali prva knjiga se zna.


www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7065 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/12/2014 : 19:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bojan1981

quote:
Originally posted by senokute

Ovo je vijest godine, cestitam, i kao ozbiljan fen i kolekcionar ovo naravno uzimam, i bez imalo sumnje sam siguran da sa dobro izabranim epizodama i nas Zagor moze tamo da dobro krene. Evo, sad i ja malo mastam, kao bi bilo da naprimjer pitas u Bonelli da recimo onaj isfusereni dio u Zimskoj zmije ponovo nacrta recimo Verni ili neki drugi Ferrijevac, da se to malo izjednaci, naravno bez dodatnog troska za tebe jer bi to bilo i u njihovom interesu.Onako, malo naglas razmisljam



Ma vest godine 100%!!!!!
Ovo je za mene najbolja Zagorova vest ikada! Uvek sam mastao kako bi Zagor izgledao u Americkom izdanju. Ovo izgleda tako mocno, moracu da uzimam dve kopije, jednu da citam a drugu samo da gledam na polici i niko ne sme da je dira



Hvala Bojane!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/12/2014 : 19:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bojan1981

quote:
Originally posted by senokute

Ovo je vijest godine, cestitam, i kao ozbiljan fen i kolekcionar ovo naravno uzimam, i bez imalo sumnje sam siguran da sa dobro izabranim epizodama i nas Zagor moze tamo da dobro krene. Evo, sad i ja malo mastam, kao bi bilo da naprimjer pitas u Bonelli da recimo onaj isfusereni dio u Zimskoj zmije ponovo nacrta recimo Verni ili neki drugi Ferrijevac, da se to malo izjednaci, naravno bez dodatnog troska za tebe jer bi to bilo i u njihovom interesu.Onako, malo naglas razmisljam



Ma vest godine 100%!!!!!
Ovo je za mene najbolja Zagorova vest ikada! Uvek sam mastao kako bi Zagor izgledao u Americkom izdanju. Ovo izgleda tako mocno, moracu da uzimam dve kopije, jednu da citam a drugu samo da gledam na polici i niko ne sme da je dira


A rekao si da ćeš dobro paziti da ne uzimaš 2 ista stripa.
Sutra ću pokušati riješiti ono što smo se dogovorili ali ako ne stignem (zbog posla i odvojenosti od grada) onda će morati sačekati idući tjedan kada bih trebao na godišnji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2014 : 19:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma ne valjaju elderaneovi i difulovi prigovori
samo naoko liče na dobre savjete

a ova stvar nadilazi fanovsku, stripovsku i zdravorazumnu logiku
elderane i diful promatraju sa uske točke, možda su čak suvremeni, pravi ljudi svoga vremena... dok ovo valja gledati izvan takvih relacija. ovo je za sva vremena.

ovo je projekt Zagor.
tu treba dati najbolje, a to je Nolitta.
nije suvremen? amerikanci ga ne mogu pratiti?
pa što. ima ih se odgojiti da poprate i traže još.

jebote, ovo je prosvjetiteljstvo, a tu se sitničari s nekakvim sitnim trendovima.
DJ, ne daj se smesti.
samo srž i čekić.
podržavam tvoj plan, davanje biti Zagora. bit će to šok, ali za sto godina će ti dići spomenik;)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37529 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2014 : 19:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako danas stupanj adrenalina, still high in the sky?


Ovo je stvarno nesto, prestici svoje najluđe snove, respect!

I puno srece i uzivanja (slatkih briga) kod odabiranja prica, postavljanja novih naslovnica, slaganja tekstova i sve sto ide pored.

Nekima djeda Mraz ove godine rano dosao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11546 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2014 : 19:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
DJ
Slazem se sa ostalima mislim da je bolje prvo da se fura sa novim epizodama i kontinuitetom, a posle kada se malo to primi moze i Zimska zmija i Okean i Tigar i Americka odiseja i Vampiri...

Ali imam jedno drugo pitanje:
Secam se da si pre izvesnog vremena bio spominjao neku epizodu od 60ak stranica koju bi crtao Frisenda a to bi bila kao Zagor prica ponovo ispricana, sta je bilo sa tim?
Ili sam ja lud pa sam umislio da si to uopste spominjao.Ali mislim da jesi.
Go to Top of Page

Bojan1981
New Member



Canada
168 Posts

Member since 08/05/2011

Posted - 23/12/2014 : 19:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Bojan1981 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Bojan1981

quote:
Originally posted by senokute

Ovo je vijest godine, cestitam, i kao ozbiljan fen i kolekcionar ovo naravno uzimam, i bez imalo sumnje sam siguran da sa dobro izabranim epizodama i nas Zagor moze tamo da dobro krene. Evo, sad i ja malo mastam, kao bi bilo da naprimjer pitas u Bonelli da recimo onaj isfusereni dio u Zimskoj zmije ponovo nacrta recimo Verni ili neki drugi Ferrijevac, da se to malo izjednaci, naravno bez dodatnog troska za tebe jer bi to bilo i u njihovom interesu.Onako, malo naglas razmisljam



Ma vest godine 100%!!!!!
Ovo je za mene najbolja Zagorova vest ikada! Uvek sam mastao kako bi Zagor izgledao u Americkom izdanju. Ovo izgleda tako mocno, moracu da uzimam dve kopije, jednu da citam a drugu samo da gledam na polici i niko ne sme da je dira


A rekao si da ćeš dobro paziti da ne uzimaš 2 ista stripa.
Sutra ću pokušati riješiti ono što smo se dogovorili ali ako ne stignem (zbog posla i odvojenosti od grada) onda će morati sačekati idući tjedan kada bih trebao na godišnji.


Ma ovo je izuzetak :-)
Vazi nema zurbe, u medjuvremenu ja cu da spakujem sve, pa se cujemo!

Go to Top of Page

Bojan1981
New Member



Canada
168 Posts

Member since 08/05/2011

Posted - 23/12/2014 : 19:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bojan1981 a Private Message  Reply with Quote
D.J. Mislim da je cover perfektan za Americko trziste, podseca me style na Witchblade and The Darkness!

Edited by - Bojan1981 on 23/12/2014 19:57:56
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16896 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/12/2014 : 20:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bravo, bravo, bravo!!
Jednostavno - oduševljen sam!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1251 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 23/12/2014 : 20:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
D.J. LEGENDO!!!!!


Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/12/2014 : 20:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ma ne valjaju elderaneovi i difulovi prigovori
samo naoko liče na dobre savjete

a ova stvar nadilazi fanovsku, stripovsku i zdravorazumnu logiku
elderane i diful promatraju sa uske točke, možda su čak suvremeni, pravi ljudi svoga vremena... dok ovo valja gledati izvan takvih relacija. ovo je za sva vremena.

ovo je projekt Zagor.
tu treba dati najbolje, a to je Nolitta.
nije suvremen? amerikanci ga ne mogu pratiti?
pa što. ima ih se odgojiti da poprate i traže još.

jebote, ovo je prosvjetiteljstvo, a tu se sitničari s nekakvim sitnim trendovima.
DJ, ne daj se smesti.
samo srž i čekić.
podržavam tvoj plan, davanje biti Zagora. bit će to šok, ali za sto godina će ti dići spomenik;)



Je, al' ovo treba promatrati i s pozicije Igorovih krvavo zarađenih novaca koje ulaže (Kalifornija je to!),
a ne tamo iz neke hrvatske vukojebine iz koje nećeš potrošiti ni centa slati potporu - to svi možemo.
Nema tu ništa sitno osim nebrige za tuđi novac.
Elderane i Difool daju pravi prijateljski savjet, i potpuno su u pravu.
Stari Zagor u USA nema ni najmanje sanse.
I moje srce kaže drukčije, ali razum jasno vidi.
Čak ni novi nema mnogo izgleda, ali ipak ima više.
Ali mozda Igor misli da bi ovdasnjih kupaca (bivša SFRJ) moglo biti dovoljno, dovoljno je pametan da to prosudi sam.
Euforija i sreća zbog ostvarena sna je jedno, jutro trežnjenja nešto posve drugo.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

budo
Starting Member



Croatia
97 Posts

Member since 21/01/2008

Posted - 23/12/2014 : 21:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send budo a Private Message  Reply with Quote
Koji ste vi Zagorjeli manijaci, svaka čast

Lako je filozofirati po forumima, ovako nešto napraviti je za kapu do poda

D.J. čestitam i želim sve najbolje

Naravno da ću kupiti, predobro izgleda
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26153 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/12/2014 : 21:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Izdati Zagora na engleskom da bi ga se prodavalo u ex yu?Eto šta je globalizacija
Po meni suludi potez izdavati Zagora u USA ali samo naprijed.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2014 : 21:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
curunire,
kad si patetičan, imaš još pogrešnije sudove nego inače.

stoga, ništa ti jasno ne vidiš. DJ-u sigurno nisu potrebni savjeti ovakvog kalibra. on je tu šef, pa će odlučiti. meni je dobro kako god odluči, a preferiram njegov incijalni plan NAJBOLJEG Zagora. ne najboljeg s pozicije nekakve imaginarne projekcije tržišne isplativosti, nego najboljeg po njegovom osjećaju, guštu i uvidu. to je ispravan put, te ujedno - najbolji.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7065 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/12/2014 : 21:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hajde hajde! Curunire i Stinky, necete se valjda sad i vas dvojica svadati! Oboje znate koliko vas cijenim, jednim dijelom bas zato jer udarete cekicem! Nije tu lako biti pametan. Ja znam da cu "morati" izdati Zimsku Zmiju, Supermikea i jos poneki Nolittin klasik. Jedino je pitanje kada.

www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 23/12/2014 21:28:11
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000