forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/12/2017 : 12:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky



Nema razloga da Zagor ne bude bar ovoliki,pa i veći.I u takvom omjeru ne bi smetao glavnoj zvijezdi naslovnice i željenom utisku
[url=https://postimg.org/image/y14kkmntn/][/url]



Hvala na ovoj izvedbi, Nellesky. Sad sam siguran da je francuz odradio stvar kako treba.
Ovo postovanje poporcija ubija svaki WOW i creepy efekat.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14645 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/12/2017 : 12:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor



Tko je ova? Hoću detailed files!







Dost dobar mini-frižider.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 25/12/2017 : 13:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je divna ali eto samo malo da popravi Zagora, mozda da ga malkice samo poveca naspram drveta jer je ovdje autor ocigledno zelio da prikaze velicinz dinosaura i izgubljenog svijeta naspram covjeka. Medutim meni ovo izgleda dobro pa tako da uzimam svejedno ovu naslovnicu i Rubinijevu jer hocu da imam sve verzije a i moze mi se...
Go to Top of Page

sinian
Starting Member



10 Posts

Member since 18/04/2015

Posted - 25/12/2017 : 14:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sinian a Private Message  Reply with Quote
Svejedno što ljudi ovdje pišu, naslovnica izgleda fantastično. Svaka čast, Igore i želim ti puno uspjeha u budućnosti! P.S. Bok Dule! hehe
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/12/2017 : 15:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ubija naslovica.. Potpuno neobicna.. Jebes visinu dinosaurusa, sto veci to zajebaniji.. :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37421 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/12/2017 : 16:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ajmene, uz Ferrijeve naslovnice i sve fantasticne stvari koje se srecu u Zagijevom svijetu, vama sada smeta velicina ovog gustera na naslovnici? A mozda ga zaplodila godzila, sta vas briga.

Naslovnica razbija, a autor je manijak. I ja sam jucer bio presao kroz neke njegove crteze na netu, opa bato!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7059 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/12/2017 : 17:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, ja dok nisam ovdje pročitao da je Zagor pre mali u odnosu na diva nisam to ni primjetio, sto znaci da mi ne smeta. Uvijek gledam cjelokupnu sliku, cjelokupni dojam na koji na mene naslovnica ostavlja, a on je u ovom slučaju “wow!”

A evo kako sam otkrio ovog majstora... Na Comic-Conu 2016, dok sam prolazio ogromni exhibitors hall, njegove ilustracije su mi upale u oko među 1000e drugih autora. Jednostavno sam hodao sa jedne strane halla nazad prema svom štandu i nisam se zaustavljao do trenutka dok nisam vidio njegove ilustracije u boji. Morao sam se zaustaviti, a inače nisam neki fan Sci-Fi arta. Kvaliteta je kvaliteta! Htio sam si kupiti jedan njegov print, ali jednostavno nisam mogao odlučiti koji. Sto sam primjetio kod njega, da u jednoj jedinoj slici uspije uvući promatrača u novi svijet, ma kako fantastičan taj svijet bio. To je talent. Uzeo sam njegovu karticu i odlučio sam da da ću ga pitati o suradnji, nakon Comic-Cona. Kad sam došao kući izguglao sam mu ime i shvatio tko je on i dan-dva nakon Comic-Cona pitao sam ga za suradnju.😉
Ovo je prvi put da imamo Zagor naslovnicu ovakvog stila, a uz to bit će na velikom formatu. Stephane često radi koncept dizajn za Hollywoodske filmove, pa je i naslovnica “filmska”. Rubinijeva (Well-Beejeva) će biti naravno vise stripovska, a i Rubinijev je strip pa tko voli nek izvoli. Kad mi Rubini dođe kao gost za Comic-Con 2018 ja ću ga tražiti da mi potpise mnogo primjeraka knjige pa ću ih potpisane poslati u nase krajeve.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/12/2017 : 20:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Postavio sam sliku na itlijanskom forumu, ocekivao sam uzvike odusevljenja i padanja u nesvjest, ali su ljudi tamo mahom kritikovali razliku u velicini.


Ma nemaju oni pojma. Će se latim toga čim se dohvatim kuće prekosutra

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 26/12/2017 : 10:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.







Wow! Moćna naslovnica! Pravo osveženje u plejadi dosadašnjih. Snažna i efektna, pri tom likovno genijalno dočarana. Čestitke autoru. Za jednu naslovnicu je najbitnije da privuče pažnju, a ova to svakako čini.

Ne mora glavni junak po svaku cenu biti centralni motiv, a oni kojima smetaju proporcije i velike glave, neka naslovnicu posmatraju kroz lejere transparentnih planova. Bilo je već više takvih umetničkih izražaja na naslovnicama:

Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/12/2017 : 12:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
bravo!

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/12/2017 : 12:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su ove dvije naslovnice loš primjer jer na njima je prikazana prijetnja,opasnost koja se nadvila od strane Butchera i tigra. Ovdje je nacrtanou situaciji kada su jedan uz drugoga na istom mjestu, u istoj akciji.
A da ne govorim kako je uopće do priče o odnosu veličine došlo zbog toga što neki ne čitaju s razumjevanjem. Jer ja nisam nigdje i niti jednom riječi spomenuo odnos veličine nego da mi ne odgovara što je glavni lik na naslovnici toliko minijaturan. Iskreno bi mi draže bilo da Zagora niti nema na naslovnici nego da zauzima ova dva piksela.

Edited by - sumohrvat on 26/12/2017 13:56:58
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/12/2017 : 13:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Imamo i ovu:

Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 26/12/2017 : 13:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Mislim da su ove dvije naslovnice loš primjer jer na njima je prikazana prijetnja,opasnost koja se nadvila od strane Butchera i tigra. Ovdje je nacrtanou situaciji kada su jedan uz drugoga na istom mjestu, u istoj akciji.



Ne vidim nikakvu interakciju između Zagora i dinosaurusa na naslovnici, koja ih obavezno mora podvoditi u smisao “iste akcije“, a što se tiče “istog mesta“ i Butcherova projekcija se oslikava unutar šumskog rastinja u kojem se i Zagor nalazi, pa je iz tog razloga i navedna kao primer.

To je umetnička sloboda projektovanja planova i prostora, a sve goreizložene naslovnice mogu se tumačiti na takav način.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/12/2017 : 13:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Butcher se oslikava kao projekcija. Kao neka prijetnja koja se nadvila nad Darkwoodom. A ovdje se oba lika nalaze na istom mjestu u isto vrijeme tako da ne može biti opravdanja za razliku u proporcijama.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14645 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/12/2017 : 14:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Imamo i ovu:




Ova naslovnica je fenomenalna,od boja pa do likova i kretnje tj. poze,također priča je vrhunska.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/12/2017 : 14:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tata i sin
Ne vidim nikakvu interakciju između Zagora i dinosaurusa na naslovnici, koja ih obavezno mora podvoditi u smisao “iste akcije“, a što se tiče “istog mesta“ i Butcherova projekcija se oslikava unutar šumskog rastinja u kojem se i Zagor nalazi, pa je iz tog razloga i navedna kao primer.


Ne vidiš nikakvu interakciju između Zagora i dinosaurusa na ovoj naslovnoj ????? Daj me ne zezaj molim te....
Pogled Zagora prema beštiji, sjekira, udaljeni svega nekoliko metara.... Ako ovo nije očigledan primjer interakcije onda ne znam šta je...
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 26/12/2017 : 15:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Butcher se oslikava kao projekcija. Kao neka prijetnja koja se nadvila nad Darkwoodom.



Slažem se. Ali, na potpuno isti način se može tumačiti i naslovnica na kojoj se reptil oslikava kao projekcija, kao pretnja koja se nadvila nad izgubljenim svetom. Te dve naslovnice su kompozicijski iste, samo se akteri i perspektive razlikuju.

Inače, napisao sam da ne vidim nikakvu interakciju koja ih obavezno mora podvoditi u smisao “iste akcije“ a ne da ona ne postoji. Dva aktera sa naslovnice nisu u direktnom kontaktu, na osnovu položaja Zagorove glave ne može se baš sa sigurnošću ni tvrditi da Zagor gleda ka životinji, a držanje sekire u ruci naročito ne mora biti preduslov prisustva iste.
Dakle, može se protumačiti da je na datoj naslovnici dinosaurus aplicirana projekcija sa određenom izraženom simbolikom (kao što je to slučaj i sa drugim naslovnicama), a ne samo neposredna pretnja koja se nalazi na svega nekoliko metara od Zagora. Nema ničega što upućuje na takvu isključivost.

Ali dobro, sada ti možeš mene uveravati da Zagor ipak krajičkom oka gleda ka beštiji, ili navoditi neke druge primere, pa međusobno nabeđivanje ličnim interpretacijama jedne slike tako može ići u nedogled.
Svako ima pravo da posmatra naslovnicu svojim očima i da je tumači onako kako želi.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/12/2017 : 15:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se složio. Jer ovdje se jasno vidi da su oba lika dio iste cjeline, istog prostora i vremena. Dok se na ona dva primjera vidi da su tigar i Butcher na slici kako bi pojačali dojam atmosfere namjerno uvećani.
Ali ponavljam da su proporcije najmanji problem i da nisam uopće mislio na to kad sam rekao da mi se naslovnica ne sviđa. Usput sam pogledao i druge radove ovog umjetnika i mogu reći da je riječ o fenomenalnom crtaču. Tako da mogu reći da mi je u neku ruku i žao što me ova naslovnica nije oborila s nogu kao neki njegovi drugi crteži.

Edited by - sumohrvat on 26/12/2017 16:00:24
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/12/2017 : 17:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Evo Igor mi javio da će preko Zagija staviti logo i cijenu i svi sretni i zadovoljni

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
821 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 26/12/2017 : 17:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Kakvih cjepidlaka sve ima. Opustite se ljudi, uživajte u životu.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/12/2017 : 17:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Kakvih cjepidlaka sve ima. Opustite se ljudi, uživajte u životu.


Misliš da netko ne uživa u životu jer mu se ne sviđa jedna naslovnica Zagora ???? Ovo je forum pobogu. Valjda i služi tome da komentiramo, razgovaramo, družimo se ????Opusti se momak, uživaj u životu, nemoj brinut o svakom komentaru :)
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 26/12/2017 : 19:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

a koji je po svojoj dramatičnoj pozi itekako uključen u scenu



Aha, sad vidim… pa to je klasična odbrambena poza od napada dinosaurusa. Bože, kako sam mogao da to odmah ne primetim??? Stvarno, svašta od mene!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/12/2017 : 19:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tata i sin

quote:
Originally posted by Vlladimir

a koji je po svojoj dramatičnoj pozi itekako uključen u scenu



Aha, sad vidim… pa to je klasična odbrambena poza od napada dinosaurusa. Bože, kako sam mogao da to odmah ne primetim??? Stvarno, svašta od mene!


U pravu si, to je klasična poza dok bezbrižno šetaš šumom u potrazi za gljivama i onako usput sjekirom tjeraš leptire. Ma koja obrambena poza, sigurno naš Zagi koji inače čuje potezanje okidača pistolja na kilometar udaljenosti i krtice kako se došaptavaju ovaj puta nije čuo da mu se prošetava ispred nosa T rex :)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12619 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/02/2018 : 20:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pohvalio bi DJ-a na izvrsnom poslu kojem radi, svaka mu čast

Htio bih vas pitati, vidim da su u SNK dostupne knjige 3, 4 i 5. A gdje se mogu nabaviti knjiga 1 (Zagor: Terror from the Sea) i knjiga 2 (Zagor: The Red Sand)?

Ili su one već rasprodane pa sam zakasnio

Vidio sam da knjiga 6 bi trebala biti krajem ožujka..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7059 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2018 : 21:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Pohvalio bi DJ-a na izvrsnom poslu kojem radi, svaka mu čast

Htio bih vas pitati, vidim da su u SNK dostupne knjige 3, 4 i 5. A gdje se mogu nabaviti knjiga 1 (Zagor: Terror from the Sea) i knjiga 2 (Zagor: The Red Sand)?

Ili su one već rasprodane pa sam zakasnio

Vidio sam da knjiga 6 bi trebala biti krajem ožujka..


Hvala Reem CP!
Nema dugo su se ponovo rasprodale prve dvije knjige u SNK-u. No nema brige jer cu ih ponovo poslati. Iako ne bih previse cekao sa kupovinom prve knjige jer ih nemam previse.
6. knjiga, Zagor: The Origins ce izaci u 4 mjesecu, radi zakasnjenja u stampariji, no zato ce Zagor: The Lost World (Signature Edition) (A4, HC) izaci na ljeto, sto ce biti mali razmak izmedu izlaska.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000