forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/04/2018 : 10:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Da, tu nema rasprave.
On ni ne krije da su mu uzor americki superheroji i autori (odatle nabildani junaci te strasna i snazna cudovista) pa je doista idealan izbor za americko izdanje.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/04/2018 : 10:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by bitola

Uz preracunuti rizik da svi budu protiv mene,meni je Ferrijeva naslovna bolja Od Rubinijeva.
Fenomenalan, bravo majstore.
Igore svaka cast, i hvala na svemu po ko zna koji put.


Pa Ferrijeva definitivno ima neki klasicni smek + veze nas nevjerovatno jaka nostalgija za nju. Evo npr. meni je ta prica kao klincu bila sami vrh Zagora, a i danas mi je u vrhu. Ali meni je ono sto su Rubini (i Well-Bee) napravili s njihovom naslovnicom nije ni posteno usporedivati. E da i ono sto mi se jako svida je sto zadnje tri Zagor naslovnice: The Origins, Lost World i Alien Saga imaju poptuno dugaciji ugodaj.
Hvala na podrzci Bitola!


Nisi jedini :) Meni je osobno Ferrijeva naslovnica neuporedivo bolja. Čak mi se Rubinijev stil uopće ne sviđa. Naslovnice za Izgubljeni svijet i 1000 lica straha su mi genijalne, ali baš genijalne. Makar tu više zasluga pripisujem koloristu. A ostale naslovnice su mi bezvezne. Dobro, bolje nego naslovnica Alekse Gajića, ali i dalje bezvezne. Bez ljutnje...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19380 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2018 : 10:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je uvjerljivo, ali baš uvjerljivo, najbolja naslovnica za The Red Sand.
Ovdje mi je Zagor malkice zdepast, ali sve ostalo ubija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 22/04/2018 : 12:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Da, moglo bi se reci da je Zagor najslabija karika ove naslovnice (malo mi cak vuce na Hellingenovog vanbracnog sina po mimici lica), ali sve ostalo mi je vrhunski. Odlicne su mi sve Rubinijeve naslovnice, nose duh novog doba Zagora.
Ferrijeva naslovnica je bas ono, nostalgija, sjeta, klasika, san svakog fana.
Kad smo kod bannera, da malo pomjesam junake, da li je mozda bio i Dylanov banner na nekom sajmu, za Mater Morbi?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12507 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/04/2018 : 13:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Do sada mi je najbolja Rubinijeva naslovnica ona koju je nacrtao za game "Američke odiseje"...


King, o čemu se ovdje radi? (nisam to vidio)

@Grabb - jel i ti skupljaš američkog Zagora?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 22/04/2018 : 14:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by King Warrior

Do sada mi je najbolja Rubinijeva naslovnica ona koju je nacrtao za game "Američke odiseje"...


King, o čemu se ovdje radi? (nisam to vidio)

@Grabb - jel i ti skupljaš američkog Zagora?



Da, Zagora i Dylana, a vjerojatno ce im se pridruziti i Tex na nekoj buducoj polici, posto sam sada na 120% kapaciteta
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 22/04/2018 : 15:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by bitola

Uz preracunuti rizik da svi budu protiv mene,meni je Ferrijeva naslovna bolja Od Rubinijeva.
Fenomenalan, bravo majstore.
Igore svaka cast, i hvala na svemu po ko zna koji put.



pa vidis da smo sada dvojica, nema rizika


Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 22/04/2018 : 22:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
Odlične naslovnice!
Iako mi je, generalno, Ferijev crtež daleko draži, ipak, poređenja radi, rekao bih da je u ovom slučaju Rubini kvalitetnije odradio naslovnicu. Baš kao i u slučaju Izgubljenog sveta, Rubinijeva naslovnica oslikava epski spektakl koji čitalac može očekivati unutar korica.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/04/2018 : 23:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Paf!

Padaju mi na pamet one izjave novinara kriticara kad napisu svoje kratke komentare za neki film ili strip tipa "Amazing!", "This is awesome,refreshing!", "You shouldn't miss it!" et cetera, ali samo ukratko IZVANREDNO!

Naslovnica od Rubinija je bullseye za privlacenje publike, iako ima nekih hmm, osobnih zapazanja. Bas sam htio komentirati ove zrake kao da su iz onih djecjih igracaka od Spidermana sto bacaju pvc paukovu mrezu i ne idu linearno, dobro pridodat cemo to magicnom stitu koji savija prostor. A onaj "mecha-droid" mozda bas privuce kojeg neupucenog SWarsera.

Fino se zahuktalo sa izdanjima i sad ce sve vise ovaj strip pribliziti strip publici u US.

Nego, unutra ce biti sve naslovnice od Ferrija?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2018 : 23:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zagorova poza na Rubinijevoj naslovnici je mogla biti puno dinamičnija.Pogotovo mi je lošnjikav položaj ruke sa štitom.Trebao je zagor biti u pozi kao Captain America:
https://www.comixology.com/Captain-America-1968-1996-146/digital-comic/85275
ili kao Picinellijev Zagor ali sa savinutijom rukom sa štitom:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zagor-zg-maxi-31-i-racconti-di-darkwood/74880/1/
Triba se osjetit da te Akronjanske zrake imaju težinu i snagu i da zagor ulaže napor u branjenju od istih.
Ovako ispada da on drži štit labavo a ovi zabijaju pikado u njega.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 22/04/2018 23:51:37
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/04/2018 : 06:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grabb


Kad smo kod bannera, da malo pomjesam junake, da li je mozda bio i Dylanov banner na nekom sajmu, za Mater Morbi?


Nije bilo Mater Morbi bannera. Imam banner sa prizorom Villine naslovnice Morgane. Istih je dimenzija kao i onaj Zagor: Terror from The Sea, znaci 198 x 84 cm. Inace prošle godine imao sam na Comic-Conu onaj veliki banner (243 x 183 cm) kombinaciju Zagora, Dylana (Mastrazzov Mater Dolorosa) i Texa, kojeg mi je Well-Bee složio. Taj veliki banner je kupio jedan talijanski fan Dylana malo nakon Comic-Cona.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/04/2018 : 06:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


Nego, unutra ce biti sve naslovnice od Ferrija?


Naravno!
Kad smo u The Origins knjigu mogli uz glavne naslovnice staviti i svih 6 striscia, onda za glavne naslovnice nema zime, niti će je ikad biti.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/04/2018 : 09:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ajoj ajoj ajoj ajoj
Gori sveta zemlja
Šaka od sto
Apsolutni kardio
Velika žuta fleka na gaćama
Gori more tope se planine
Možda se javim sutra, ako se saberem


Patak u soku! Ovaj put covjek poceo i buncati.


Ne kaki, Igore
Verujem da si plakao kao odojce kada si video ovo zlo
a ja sam jos bio pod uticajem nekoliko litrica vina i rostiljskih kobasica i ne buncao, bre!!!
Hajde sto je pozadina odradjena premasno, i vatra i leteci tanjir nakosen u fazonu Aliena, nego e komplet situacija...pravi smak sveta!
Zagi brutalno dominantan u bezizlaznom kostacu, Damien zaje*an kao nikad, a Akronjani (meni vazda presmesni pojavomm) konacno cool i strasni. Rubini kralj se setio da im se buljave oke znaju i skupiti pa ne lice na naduvane mesecare nego na opaku bracu! Zraci i stit su vrh, Hellingen besan prebesan, naslo se i mesta za onu bombu iz Dana invazije (stvarno lici na r2d2) i indijansko pismo na steni. Naslovnica jede malu decu koliko je dobra. Fenomenalna!

I ne buncao, bre! Ovo je emocija samo takva. Uzimam obe verzije!

Jedina mana mi je Rubinijeva intepretacija Hellingena. Izgleda mi malo mladjaniji i regularnije oblikovan nego sto smo navikli. Ali grimasa je pala pa no problemo uopste


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/04/2018 : 09:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Uz Red Sand i Terror from the Sea definitivno najjaca.
Ferrijeva (konacno skeniranan kako maestro to zasluzuje) mi nije draga kao vama starijima,ali da je emocija- emocija je! Prelepo!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 23/04/2018 : 15:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by D.J.

Oprostite na cekanju! Evo sto vas ceka pocetkom slijedece godine: nas do sad najdeblji Zagor kolor integral u boji, Zagor: The Alien Saga.
Knjiga ce 670-680 stranica (!) i sadrzavat ce citavu akkronijansku sagu. U njemu ce biti: Vjecna magija, Fanta Chico i Dan Invazije (tj. Timeless Magic, Sci-Fi Chico i The Day of Invasion).
Kniga ce imati dvije naslovnice: uz Rubini/Well-Bee spektakl, tu je i Ferrijeva naslovnica koju je takoder obojao Well-Bee. Inace i za Ferrijevu naslovnicu koristili smo sirovi sken koji smo dobili od vlasnika naslovnice.

Rubini/Well-Bee




Ferri/Well-Bee




Inače ne citiram slike na forumu jer mi je to malo bzv, ali ovdje se ovo mora citirati da imamo i na ovoj stranici.

Majko mila D.J., daj Bože da što duže poživiš pa da uspiješ možda i cijelog Zagora objavit za života onda možemo poslije toga na miru otići u "vječna lovišta"

kako bi ovo valjalo da ide jedan tiraž u hc,,,uzeti će se naravno i ovako..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12507 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/04/2018 : 15:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@bubo - sto ce ti HC, kad je D.J. napisao da
quote:
stripovi imaju dvostruki uvez, ljepljeni i sivani

..tako da se ne moras bojati da ce ti se raspasti ili sl. ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 23/04/2018 : 15:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@bubo - sto ce ti HC, kad je D.J. napisao da
quote:
stripovi imaju dvostruki uvez, ljepljeni i sivani

..tako da se ne moras bojati da ce ti se raspasti ili sl. ;)

znam imam nekoliko knjiga,,ali ovo je ipak sada jako dosta stranica ,kvalitetnog papira unutra, sama vizualizacija recimo ovoha izdanja u a 4 formatu hc bi bila ..................
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2018 : 15:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je vrhunska. Meni je nekako "problem" što je naslovnica takav blockbuster da će se čitatelji na kraju razočarati što priča nije takva, pogotovo kad vide Bignotija na kraju. :(
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12507 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/04/2018 : 16:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@bubo - razumijem te :) isao sam malo pogledati na policu, "The Red Sand" (knjiga 2) i "Voodoo Vendetta" (knjiga 3), stoje mi tik jedna do druge i u biti njihova zajednicka debljina + cca 20-30 stranica ce odgovarat ovoj "Alien" sagi

@nagor - sto nije Ferri nacrtao cijelu "invaziju"? Invazija ide na sam kraj stripa, bar sam tako skuzio D.J.-a..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2018 : 16:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Invaziju da, ali glavni dio je Vječna magija. Tamo je Bignoti snizio dojam. Rauchov Dan invazije pa nije priča koja će spašavati stvar.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12507 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/04/2018 : 16:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, razumijem te :) ma Bignoti je bio ja mislim i na kraju "Red Sanda", ali ne smeta mi toliko. Iako bi bilo bolje da je Ferri sve odradio, ali tako je kako je. Dobro pa Segna nije bio uskocio na kraju

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 23/04/2018 : 17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Moguce da ce kvalitetno koloriranje ipak podici Bignotijev dio iznad prosjeka. Stvarno na momente izgleda da je sfusao tek reda radi.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 23/04/2018 : 17:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grabb

Moguce da ce kvalitetno koloriranje ipak podici Bignotijev dio iznad prosjeka. Stvarno na momente izgleda da je sfusao tek reda radi.



Dobronamerana opaska, Binjotijev crtež u greju je fantastičan, Boneli skenirači su to dobrano iskasapili.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/04/2018 : 18:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Brnjoti je drugorazredni SBE crtač, tu ne pomaže ni najbolji sken.
Ukenjao je dvije vrhunske epizode i jbg. Taj kraj treba dati Nucciju da doradi, u slučaju Zimske Zmije sa izmijenjenim scenarijem na kraju. Onaj bijeg Zagija kroz prozor je na kvalitetnoj razini Kapetana Mikija.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 23/04/2018 : 20:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
Zagi brutalno dominantan u bezizlaznom kostacu, Damien zaje*an kao nikad, a Akronjani (meni vazda presmesni pojavomm) konacno cool i strasni. Rubini kralj se setio da im se buljave oke znaju i skupiti pa ne lice na naduvane mesecare nego na opaku bracu! Zraci i stit su vrh, Hellingen besan prebesan, naslo se i mesta za onu bombu iz Dana invazije (stvarno lici na r2d2) i indijansko pismo na steni. Naslovnica jede malu decu koliko je dobra. Fenomenalna!

I ne buncao, bre! Ovo je emocija samo takva. Uzimam obe verzije!

Jedina mana mi je Rubinijeva intepretacija Hellingena. Izgleda mi malo mladjaniji i regularnije oblikovan nego sto smo navikli. Ali grimasa je pala pa no problemo uopste



Meni je na ovoj naslovnici Damien prebrutalan.
Vrh.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000