forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Crno - bijeli svijet
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/03/2015 : 14:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Slabo...prvoloptaško, muzika često ne prati sliku, režija loša, glumci neuvjerljivi. Postoje šansa da se to ispravi, ali sumnjam da bu se to i dogodilo. Zanimljiva smao u kontekstu nostalgije i prisječanja vremena kad smo bili mlađi, za sve ostale bu ovo nezanimljivo.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 03/03/2015 : 14:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Gdje si vidio vojnika JNA sa zulufima od pedalj?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 03/03/2015 : 14:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalna ideja, mlaka izvedba. Osim izvedbe i scenario ozbiljno škripi.
Samo zbog ideje, bum nastavil gledati.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/03/2015 : 14:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Fenomenalna ideja, mlaka izvedba. Osim izvedbe i scenario ozbiljno škripi.
Samo zbog ideje, bum nastavil gledati.



A jebote ideje, svi stalno bruje o tim 80-tima i sad je fenomenalno kad o tome snimiš osrednju dramu s elementima humora!?
A razdoblje ko stvoreno za jebene scenarije od kojih snimaš triler, dramor, komediju, film strave ili bilo žanr....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/03/2015 : 15:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kratka kritika i serije i novog produženog Dnevnika, u Slobodnoj Dalmaciji:


http://slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/276964/Default.aspx


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 03/03/2015 : 15:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Preporučujem i dokumentarnu seriju "Bili smo prvaci sveta". Jedan od boljih naših dokumentaraca koje sam gledao. Svaka epizoda traje oko pola sata, na RTS-u su stigli do neke 12-13.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/03/2015 : 15:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ako ništa drugo, prva epizoda Crno-bijelog svijeta je za nekih 70 000 gledatelja potukla tursku sapunicu Crna ruža.

Sasvim logično, kad je ona crna a on crno-bijeli!


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/372035/Crno-bijeli-svijet-gledaniji-od-turske-sapunice.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/03/2015 : 15:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nisam gledao prvu epizodu jer je na drugom istovremeno bio Šlep šou s Marijanom Banom.

Inače, kako vidim po komentarima, a kako mi se i činilo po najavi, nije ništa posebno.
Kad je već tema osamdesete, a spomenuo sam Bana:


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 03/03/2015 15:41:42
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/03/2015 : 15:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
meni je serija fakat odlična
ako budu i dalje imali isti kvalitet - nitko sretniji od mene
netko je spomenuo da nema radnje - ima je dovoljno, odnosno koliko sam i močekivao za našu seriju
mislim kao da i u Smogovcima ima dramaturgije ono, fantom krade torbice, dunju ugrize zmija, dado i marina rade ručak
mislim, to su naše zabavne serije, ne?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/03/2015 : 15:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
E da, ako će biti puno o Prljavom kazalištu i sl. onda bolje da i en gledam jer mi se od njih diže želudac.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/03/2015 : 15:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

meni je serija fakat odlična
ako budu i dalje imali isti kvalitet - nitko sretniji od mene
netko je spomenuo da nema radnje - ima je dovoljno, odnosno koliko sam i močekivao za našu seriju
mislim kao da i u Smogovcima ima dramaturgije ono, fantom krade torbice, dunju ugrize zmija, dado i marina rade ručak
mislim, to su naše zabavne serije, ne?



pa i ne..Smogovci su ionak valjali samo prvu sezonu. Kad govorimo o našim humorističnim serijalima onda bi valjda trebalo govoriti o Gruntovčanima, Mejašima, Velom Misto, Malom Mistu, Pticama Nebeskim i sličnim kvalitetnim uradcima s vrlo dobro i dramski profiliranim likovima, prije svega.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 03/03/2015 15:53:33
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/03/2015 : 16:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ne samo to, nego Bregovića i susretnu pred vratima one zgrade/kluba, čega već, i s njim izmijene par riječi.


Kaj bi to trebao bit Bregović?

Inače, frajer je moj kolega s faksa.

quote:
A možda najveći problem je to što sve skupa ide u smjeru komedije, a najavljivana je ipak ozbiljnija dramska serija s nešto humora. OK, od Kulenovića i trebamo i možemo očekivati komiku, i dobro je da je ima, ali mislim da je glupo napraviti humorističnu seriju koja košta 12 milijuna kuna, tj. svaka epizoda po milijun.


Meni apsolutno nebitno da li je riječ o komediji, dramskoj seriji ili čemu već, Kulenović je to mogao 100x bolje odradit, u oba aspekta.

Ne znam, nemrem si pomoć, al toliko su hajpali i najavljivali tu seriju, i na kraju te dočeka...ovo.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 03/03/2015 16:40:01
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 03/03/2015 : 16:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
toliko razvikano i forsirano medijski, očekivala su se zaista brda i doline, ali realno, dobiven je tipičan hrvatski televizijski proizvod. niš posebno u prijevodu.


također, forsiranje osamdesetih već je toliko potrošen segment da ovo izgleda u nedostatku kvalitetnijih ideja,"ajmo ispucati i ovo".

osobno volio bih da se novac i trud i vrijeme utrošilo na nešto sličnije bjelogrlićevim "vratiće se rode", odnosno tv verziju "metastaza" po tematici umjesto ponovnog centrifugiranja "najluđeg vremena".

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/03/2015 : 16:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan
Ne znam, nemrem si pomoć, al toliko su hajpali i najavljivali tu seriju, i na kraju te dočeka...ovo.



Pa naravno da su ju najavljivali, nece uloziti 12 mil. kuna u nesto i onda to drzati kao najvecu tajnu da nitko ne sazna kad se emitira
Gle, ljudi svakodnevno kupuju smece po ducanima, ne zato sto valja nego zato sto su vidjeli reklamu, pa tako i ovo...I uspjelo im je, sudeci po gledanosti sinoc.

EDIT: Samo da nadodam, mislim da nema ni jedne nase serije iz proslosti koja bi prosla s univerzalnim odobravanjem da je snimljena u danasnje vrijeme. Velo misto bi danas bilo ljevicarsko-udbaska-antifasisticka propaganda koja truje "prave" Hrvate. Smogovci bi vrlo vjerojatno bili popljuvani kao amaterski uradak lose glume i bedastih zapleta. Ljudi su danas puno vise cinicni, ne prolazi vise romantizam, to je mrtvo kao Novi val.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 03/03/2015 16:57:51
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/03/2015 : 16:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
meni je ovo ipak pomak. ja niti jednu našu seriju unazad xy godina nisam gledal jer mi nije bila dobra.
ovo mi je fakat ok
al' bumo vidli kak bu išlo dalje
zasad mi se sviđa taj zagrebački štih serije, a i pazilo se npr. da se i uzrečice poklapaju, tak da nema "do jaja", "guba" isl koje su se u devedesetima pojavile "do jaja" se pojavila '94, točno se sjećam

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/03/2015 : 16:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan
Kulenović je ...



Bitange i Princeze Kulenović? Onda smo još dobro i prošli...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/03/2015 : 16:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ali Smogovci su bili produkcijski razmjerno jeftina serija za djecu (hajdw, i mlade) koja se izvorno emitirala nedjeljom ujutro u 10 i pola 11, i nikad je se nije pokušavalo prodati pod humorističnu ili dramsku seriju za odrasle, niti je prikazivati u prime timeu.

OK, vremena su druga i okolnosti su se promijenile, ali u svakom slučaju nije dobro ako nam se ovako skup projekt prodaje kao poluhumoristična serija za mlade i sredovječne nostalgičare koji će kao pasti na spominjanja i pojavljivanja Brege, Houre, Blondie i koga god.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/03/2015 : 16:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

meni je ovo ipak pomak. ja niti jednu našu seriju unazad xy godina nisam gledal jer mi nije bila dobra.
ovo mi je fakat ok
al' bumo vidli kak bu išlo dalje
zasad mi se sviđa taj zagrebački štih serije, a i pazilo se npr. da se i uzrečice poklapaju, tak da nema "do jaja", "guba" isl koje su se u devedesetima pojavile "do jaja" se pojavila '94, točno se sjećam


Ima ona jedna Žacova frendica koja na tulumu kaže "Đizus". To je isto tamo negdje kasnije nastalo?


"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/03/2015 : 17:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by mladjo

meni je serija fakat odlična
ako budu i dalje imali isti kvalitet - nitko sretniji od mene
netko je spomenuo da nema radnje - ima je dovoljno, odnosno koliko sam i močekivao za našu seriju
mislim kao da i u Smogovcima ima dramaturgije ono, fantom krade torbice, dunju ugrize zmija, dado i marina rade ručak
mislim, to su naše zabavne serije, ne?



pa i ne..Smogovci su ionak valjali samo prvu sezonu. Kad govorimo o našim humorističnim serijalima onda bi valjda trebalo govoriti o Gruntovčanima, Mejašima, Velom Misto, Malom Mistu, Pticama Nebeskim i sličnim kvalitetnim uradcima s vrlo dobro i dramski profiliranim likovima, prije svega.


Nikako izostavit Prosjake i sinove.
Inače, meni su i Bitange i princeze bile tek ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/03/2015 : 17:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Prosjaci nisu humoristična koliko mi je poznato!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/03/2015 : 17:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan
Ima ona jedna Žacova frendica koja na tulumu kaže "Đizus". To je isto tamo negdje kasnije nastalo?


Da, to mi je bas upalo u oko, nekako sumnjam da su tinejdzeri tada govorili Djizus. A i za Zvagu bas nisam siguran

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/03/2015 : 17:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Pa naravno da su ju najavljivali, nece uloziti 12 mil. kuna u nesto i onda to drzati kao najvecu tajnu da nitko ne sazna kad se emitira
Gle, ljudi svakodnevno kupuju smece po ducanima, ne zato sto valja nego zato sto su vidjeli reklamu, pa tako i ovo...I uspjelo im je, sudeci po gledanosti sinoc.


A čuj, očito sam ja kriv što padam na takve marketinške trikove.

Odnosno, što nisam shvatio da svo to najavljivanje i hajpanje na kraju uglavnom i razočara.

quote:
EDIT: Samo da nadodam, mislim da nema ni jedne nase serije iz proslosti koja bi prosla s univerzalnim odobravanjem da je snimljena u danasnje vrijeme. Velo misto bi danas bilo ljevicarsko-udbaska-antifasisticka propaganda koja truje "prave" Hrvate. Smogovci bi vrlo vjerojatno bili popljuvani kao amaterski uradak lose glume i bedastih zapleta. Ljudi su danas puno vise cinicni, ne prolazi vise romantizam, to je mrtvo kao Novi val.



A čuj, kak se kaže, vremena su se promijenila.

Obadvije serije su bile produkt svoga vremena, i prema tadašnjim standardima, ponešto i ispred svoga vremena.

Ovo što imamo ovdje baš i ne.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/03/2015 : 17:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

Prosjaci nisu humoristična koliko mi je poznato!?


U pravu si, sorry.
Imala je elemente humora pa sam ju nekako svrstao uz ove. Uglavnom, meni svakako pripada među najbolje serije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/03/2015 : 17:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ali Smogovci su bili produkcijski razmjerno jeftina serija za djecu (hajdw, i mlade) koja se izvorno emitirala nedjeljom ujutro u 10 i pola 11, i nikad je se nije pokušavalo prodati pod humorističnu ili dramsku seriju za odrasle, niti je prikazivati u prime timeu.


Pa bili su razmjerno jeftina serija jer se dogadjala u tom vremenu i nisu trebali trositi puste milijune na nabavku starih ficeka, spaceka, kuraca i palaca. Pa nabavka i sivanje obleke, pa interijeri i slicno. Po tome je ova serija uvelika nadmasila bilo koju drugu po ambicioznosti. Ali sto se same radnje tice, tu svaka ambicioznost prestaje, ali ja nisam ni stekao dojam da ce ici na otkrivanje tople vode.
Mislim, ja fakat ne znam sta su neki ocekivali, ali kazem...ja sam ocekivao samo da mi relativno bezbolno prodje 45 minuta.
Ali isto tako mislim da svi zajedno mlatimo praznu slamu nakon odgledane 1/12 necega

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/03/2015 : 17:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante
[brMislim, ja fakat ne znam sta su neki ocekivali, ali kazem...ja sam ocekivao samo da mi relativno bezbolno prodje 45 minuta.



Da netko ne bi krivo shvatio, nisam televizijski ni filmski snob koji gleda samo ono nešto "najkvalitetnije", ali sam očekivao jednu sasvim zabavnu seriju, koja bi osim tog aspekta trebala biti zanimljiva posveta osamdesetim godinama prošlog stoljeća.

A nisam dobio ni to.

Kažem još jednom, možda sam puno očekivao, vi odlučite.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000