forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi 21 - Prolaz između tisućljeća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/05/2015 : 00:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Leonid

Odlično da su Espositovci,ne bih kupio da je crtač Chiarolla,Di Vitto ili Cassarovi.



quote:
Originally posted by velka031

Espositovcima treba uvaliti jaaako puno scenarija, a posebno one koje dobivaju fantastična braća Cassaro ili "propao Mister No, pa crtamo Zagora" braća Di Vitto... Iako potonje mogu podnijeti.



quote:
Originally posted by DODSFERD

Danas sam čitao Krv Apača i ostao šokiran kakvu odličnu priču su dali ''fantastičnoj dvojci''. Kada je u pitanju neka glupost ne bude ti ni žao ali ovo baš bode za oči.



kad sam već u priči oko Zagora,voleo bih prodiskutovati i oko nečega što mi je odavno zapalo za oko.

Ovde su Zagorovci (ili Zagorofili,kako god) momci/ljudi u kasnim dvadesetim,tridesetim,ali i četrdesetim.Znači ozbiljna publika sa popriličnim čitalačkim stažom.

Sa druge strane imamo braću Kasarove i Kjarolu,nesumnjivo kvalitetne crtače,iako su uneli prilično nesvakidašnji grafizam kod ovog serijala.Ajde da tu svrstam i Di Vitove,slična je priča.

Na velikom broju topika,puno je komentara kao ove što sam kvotovao.
I to me totalno zbunjuje.

Ajde,i meni su Kasarovi išli na qrac u Marti Misteriji dok sam bio klinac;kao što su mi išli na istu stvar i skoro svi crtači Kena Parkera.Sa vremenom se to promenilo.Zavoleo sam (što verujem da je i normalno) crtače kao što su Milaco,Kalegari,Trevisan,...ali i Kasarove i njima slične.Kjarolin crtež me je odmah kupio kod strica Martija,a i Di Vitovi su mi uglavom gotivni bili kod Mister Noa.

Još nisam imao u rukama Zagora kojeg potpisuju Vitovi,ali još kako sam uživao u Zagoru od Kasarovih i Kjarole.Meni epizode sa ovim crtačima deluje drugačije i ozbiljnije nego kod drugih crtača.I baš ih cenim i smatram jako dobrim.
Ali sa druge strane,vidim da se većina zgrožava sa njihovim crtežom.

wtf?






Za razliku od Cassarovih koji mi nikad nisu legli ni u Martinu, makar su ih izvlačile priče, i meni je Chiarolla prilično drag i sve draži. Jednostavno, sviđa mi se njegov drugačiji, divljiji i animalniji Zagor, i u tom smislu originalniji te s asocijacijama na Tarzana.

E baš to je problem kod nekih zagorovaca pa i zagorologa, to što je drugačiji i divljiji, što Zagor u Chiarollinoj izvedbi nije "onaj pravi" i što ne podsjeća na Ferrijevog, koji je pak ultimativni i isključivi etalon za određivanje kvalitete crtača. Pa je tako i statični i beskrvni Verni (hajde, popravlja se) koji precrtava Ferrija bolji od originalnog Chiarolle koji nimalo ne podsjeća na Galliena.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 02/05/2015 00:25:46
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 02/05/2015 : 14:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Vernijev jedini problem je što čovjek sasvim iskreno priznaje da:
- je ogroman fan Zagora i da ga ne zanima crtanje stripova, nego crtanje isključivo Zagora;
- se ne smatra crtačkim talentom već da "krvavo" radi na izbrušavanju tehnike;
- je učio kopirajući Ferrijeve crteže.

Cjelokupno pljuvanje po njemu svodi se na to što je sam priznao, dakle - čisti snobizam.

Dakle momci, oslobodite se predrasuda da da ste manje vrijedni ili još gore da ste "nostalgičari" ako volite uzeti u ruke Vernijevog Zagora, i priznajte si da je riječ o jednom od najomiljenijih i najboljih crtača Zagora.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/05/2015 : 14:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Vernijev jedini problem je što čovjek sasvim iskreno priznaje da:
- je ogroman fan Zagora i da ga ne zanima crtanje stripova, nego crtanje isključivo Zagora;
- se ne smatra crtačkim talentom već da "krvavo" radi na izbrušavanju tehnike;
- je učio kopirajući Ferrijeve crteže.

Cjelokupno pljuvanje po njemu svodi se na to što je sam priznao, dakle - čisti snobizam.

Dakle momci, oslobodite se predrasuda da da ste manje vrijedni ili još gore da ste "nostalgičari" ako volite uzeti u ruke Vernijevog Zagora, i priznajte si da je riječ o jednom od najomiljenijih i najboljih crtača Zagora.




Verni je kralj, tu nema govora... Evo ja priznajem da ga volim upravo zbog ovoga što si napisao
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/05/2015 : 14:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Cassarovi... To nema veze s nikakvom nostalgijom, ljubavi prema Ferriju ili Donatelliju, niti sa sjećanjima na odavno završene dane djetinjstva... Oni su loši, očajni crtači, uvijek bili i ostat će.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/05/2015 : 14:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Prije nekih pola godine po drugi sam put pročitao Burattinijevu i Chiarollinu „Prijetnju iz svemira“. Sad mi je sjećanje već podosta izblijedilo, ali pamtim kako se Burattini strašno potrudio (što mu je, čini mi se, u najvećoj mjeri i uspjelo) umanjiti važnost i intenzitet fantastičnoga dijela priče, a naglasak staviti na stanovnike Darkwooda kao obične šumske ljude američkog Zapada u krajnje neobičnoj situaciji. S tim u vezi, ne sjećam se da sam primijetio ijedan trenutak u kojem bi mi oni u svome promišljanju čudnog događaja izgledali kao netom instruirani od čovjeka 21. stoljeća. K tome, Warzakova besjeda o podrijetlu i sama je ostala nedorečena, a na mjestima gdje smo dobili više informacija Zagor nam je jasno dao do znanja kako ne razumije gotovo ništa od onoga o čemu ovaj priča. Tim je detaljima činjenica vanzemaljca u Darkwoodu, sa svim svojim okolnostima, ili ostala u sjeni, ili u najboljem slučaju realizirana kao podloga podtekstu straha od Drugoga, u kojemu i pozitivni likovi daju startnu prednost Haysu samo zbog njegove načelno irelevantne pripadnosti njihovoj vrsti. Ova je, pokazalo se središnja misao, možda i nepotrebno eksplicirana tek u zadnjem kadru, do kojega se suptilno i nenametljivo provlači: u prirodnim/sirovim komentarima i zaključcima stanovnika Darkwooda, u podmuklim unutrašnjim monolozima negativca koji računaju na predrasude ovih prvih, u prijateljskom, ali suzdržanom i obostrano opreznom razgovoru Warzaka i Zagora. „Neobična“ situacija za trapere i Indijance tako postupno prestaje biti neobična i, dapače, lako usporediva sa svakodnevnim dvostrukim kriterijima kojima procjenjujemo postupke „naših“ u odnosu na „njihove“. Izobličenja i „jednih“ i „drugih“ od strane Chiarolle, kao i terena darkwoodske šume, djeluje mi kao neprekidna sugestija čitatelju za ovaj Burattinijev zaključak.

Chiarolla i u „Blagu Jeana Lafittea“ pokazuje svoje kvalitete u stvaranju ugođaja gusarskog života na zalasku, zbog čega im se ne libi pridodati anakrono oružje i odjeću, te tako pomiriti osjećaje privlačnosti i ironije. Burattinijevo kreiranje napetosti dostiže vrhunac u završnim paralelnim prikazima pothvata Zagora i Jacquesa s jedne, i Lafittea i njegovih s druge strane, u kojima autor kvalitetno reducira scene podređujući njihovu sadržajnost atmosferi odlučujućeg trenutka stripa. Sa svim svojim nedostatcima, i scenarističkim i crtačkim (posebno u drugome dijelu), ta mi je epizoda puno draža od „Zemlje slobode“, gdje Burattini koristi suprotan postupak nagomilavanja informativno-kulturološkog sadržaja bez vještine njegova međusobnog povezivanja i komponiranja s osnovnim elementima priče. A i Ferri je ovdje možda i nikad slabiji, gotovo bez imalo volje i inspiracije. Iznimka je u oba slučaja zbroj kadrova obrednog plesa pod maskom pripadnika plemena Dan. Ove epizode su mi svježije jer sam ih nedavno pročitao ponovno u sklopu brižljivih priprema za JA odiseju.

Nedavno sam pročitao i „Kaznionicu na jezeru“, u kojoj mi se svidjela atmosfera ljetnog predvečerja na rijeci i opuštenog doživljavanja istog uz pjesmu i alkohol poprilične hrpe likova. Di Vitto je odličan i u perspektivnim skraćenjima iz različitih kutova kadriranja, što scenama daje i uvjerljivost i dinamiku. Pojednostavljivanje krupnijih kadrova pretpostavljam odbija neke fanove, ali meni nimalo ne smeta. Cassaro mi pak u Martinu nikad nije smetao, ali u Zagoru jest, uz iznimku „Krvi Apača“. Odavno nisam čitao njegovog Zagora. S druge strane, ne bih mogao zamisliti da je „Dugo putovanje“ crtao itko drugi osim Chiarolle. Vrlo blisko tome, iako nisam neki posebni Nathanov fan, vjerojatno bih smatrao upropaštenom meni dragu epizodu „Prljava ulica“ da ju je recimo umjesto Bonazzija crtao Castellini.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/05/2015 : 18:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ma Cassaro su dobri crtači. Di Vitto nisu ništa posebno, ali Chiarolla je odličan.

Verni se popravlja, ali nikad neće biti dobar crtač, možda bi ga mogli nazvati ok plagijatorom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 02/05/2015 : 19:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
@Anto

Chiarolla mi je bio dobar nekada. Raniji crteži su mu poprilično dobri,no s vremenom je zbilja počeo s groznim radovima.
Takav trend sam zapazio u onoj redovnoj priči sa izvorom i Metrevelicom(zaboravio sam sada kako se točno zove priča).
Nakon toga,on crta jako loše.
Istina,naviknuo sam se na njegov stil,ali svejedno njegove maxije izbjegavam.

Cassarovi su mi još gori. Jedine dvije priče gdje sam koliko toliko ignorirao njihov crtež su Krv Apača i Demonska knjiga. Jednostavno ne znam od koga su oni to bolji u crtačkom staffu? Gorih nema.

Rad Di Vittovih sam vidio na maxiju Zračna banda.
Meni nešto odvratno. Ne volim crtež s toliko bijeloga,bez sjenčenja.
Bezveze nešto.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/05/2015 : 22:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@leonid

Mene je Kjarola "kupio na prvu" još kod strica Martija.Kod Zagora sam ga čitao u nekoliko epizoda (Dugo putovanje,Cibola,neka sa vanzemaljcima,...) i u svakoj mi je bio sjajan.Ne znam za novije,tako da tu ne bih smeo ništa reći.Ali ne verujem da je nešto drastično lošiji.

Kasarovi su me,kao što rekoh,užasno nervirali kod MM.Nešto kao sad većinu ljudi kad komentarišu njihov rad na Zagoru.Međutim,danas kad čitam te epizode,uživam u crtežu.Kod Zagora sam čitao Napuštenu utvrdu i onaj drugi sa vulkanom,a od redovnih Demonsku knjigu,Krv apača,Tajnu Sumera,onu sa kukcima i stvarno sam uživao u crtežu u svakoj od njih.I stvarno ih cenim kao dobre crtače.

Di Vitove neću da komentarišem,nisam ih video na Zagoru,a kod Mister Noa su mi bili korektni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/05/2015 : 22:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Mene je Kjarola "kupio na prvu" još kod strica Martija.Kod Zagora sam ga čitao u nekoliko epizoda (Dugo putovanje,Cibola,neka sa vanzemaljcima


Onda je to ova... katastrofa od epizode.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/05/2015 : 23:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Uopće nije katastrofa. Prijetnja iz svemira je oke priča... uzimate joj za minus to što ima previše sci fija i "previše Chiraolle". ;)
Zabavan trash... za razliku od nekih "klasika". ;)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/05/2015 : 23:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da... ta ''velika zabava'' se dobro očitava u ocjenama, nadmašeni su svi klasici. http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-140-141-vatra-s-neba/954/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/05/2015 : 00:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ah ocjene... Dajte mi Pezzina i Segnu... to je prava stvar... ocjene se slažu... :)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2015 : 01:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sad tek vidim da nisam ostavio ocenu na Pretnju iz svemira! Mnogi ce se zacuditi, ali ja kada sam prvi put citao tu pricu, 2009. godine ja mislim, bio sam odusevljen!


U tom periodu slabih prica i loseg crteza od posle Demonske Knjige pa do Mocvare robijasa, ta prica mi je najbolja! Burattini na drugaciji nacin pristupa vec hiljadu puta prezvakanoj temi o vanzemaljcima, ali to cini sa mnogo vise ljudskosti i empatije nego sto je uradjeno u legendarnoj epizodi sa Akronjanima. Bas mi je bilo zao vanzemaljca i zeleo sam da uspe da se spase. Cak mi ni Chiarolla tu nije smetao, groteska u njegovom crtezu je bas lepo pristajala preplasenim a opet krvolocnim Darkvudskim lovcima koji su odmah iz straha krenuli nasilno na vanzemaljca.

Svakako jedna od boljih Buretovih dvodelnih prica!

@Willer, samo nastavi sa ovim komentarima, odlicne su ti analize!

Edited by - going going on 03/05/2015 01:06:33
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/05/2015 : 07:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Uopće nije katastrofa. Prijetnja iz svemira je oke priča... uzimate joj za minus to što ima previše sci fija i "previše Chiraolle". ;)
Zabavan trash... za razliku od nekih "klasika". ;)


Da.
Meni je čak vrlo dobra. I još Chiarolla - milina.
@DODSFERD, kladim se da si znao da će ti epizoda biti loša čak i prije nego li si ju pročitao. U pravu sam?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/05/2015 : 08:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Samo treba usporediti ovu epizodu sa odličnom epizodom Sveti Breg pa se vidi razlika. Mislim, nije ovo katastrofa, ali epizoda gdje se pojavljuje izvanzemaljac se svela na pitanje "tko je ubojica". Nema nikakve mistike ili zanimljivosti, a Chiarolla je takav crtač koji mi, u većini slučajeva, ogadi epizodu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/05/2015 : 08:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#457, 458 - Prijetnja iz svemira

Ajmo prvo na pozitivu. Bilo koja scena sa Zagorom i Čikom u svojoj kolibi na otočiću usred močvare mi je draga, a baš je taj početak bio "cool". Zagor odmah reagira na potencijalnu opasnost i penje se na osmatračnicu da vidi što je to ugrozilo njegov voljeni Darkvud.
Sviđa mi se ideja da izvanzemaljac ustvari nije agresivan i ne želi zlo ljudskom rodu nego je greškom završio na Zemlji. Naravno on može biti metafora za bilo koga tko je drukčiji, naglasak je na licemjerju i projekciji naših vlastitih manjkavosti na strance. Zagor, stavljajući se na stranu "aliena", ustvari brani sve potlačene i marginalizirane. To je ono što se može iščitati na toj metaforičkoj razini.
Pitanje je koliko nam je to scenarist jasno prenio, ta poruka je trebala biti iskomunicirana u jednom pustolovnom i zabavnom okviru.
Burattini po ko zna koji put pada upravo na razradi, ima dobru ideju ali je zakopa ispod hrpe pogrešaka i loših odluka, a što je najgore te pogreške ne pravi prvi put nego ih ponavlja iz broja u broj.
Evo vam primjera, ovdje možemo naći bezveznjakoviće svake vrste: traperi, bezimene porodice, ratoborni Indijanci i jedan onako klasični burattinijevski zločinac - to je osoba bez ikakve stvarne unutarnje motivacije, sposoban je postići samo dva emocionalna stanja: bijes u kombinaciji s klanjem i relativno mirno stanje uma popraćeno gomilom nepotrebnih objašnjavanja u obliku (unutarnjeg) monologa ili dijaloga. Takav je i ovaj traper-ubojica.
U drugom dijelu Burattini pokušava iznijeti svoju poantu o "varljivosti ljudskih sudova" preko susreta Zagora i svemirca, ali to je napravljeno na tipično loš način za njega. Nikako ne uspijeva svoje ideje i poruke "udahnuti" u "duše" likova tako da se na prirodan način putem logičnih događaja pomalo otkrivaju namjere pisca (u tome je Nolitta bio genijalan), nego mu je potrebno likove fiksirati na jedno mjesto (obično su to ranjeni zlikovci pred kraj priče) i onda im u usta "nasilno" ubaciti sva objašnjenja i ideje koje nije uspio na normalan način tijekom trajanja radnje priopćiti čitateljima.
Takva se situacija dogodila sa Zagorom i ranjenim izvanzemaljcem. Duh sa sjekirom mu skine kacigu s glave a ovaj odmah udari monolog. Na stranu tričarije poput "univerzalnog prevoditelja", najgore je što se taj izvanzemaljski oblik života ponaša, reagira, shvaća, govori i razmišlja kao najobičniji čovjek. Za ovakve plitke i nepromišljene interakcije Burattiniju nije trebao svemirac, slobodno je mogao napisati priču o crnim robovima, došli bi na isto. Ovdje se ne događa ništa što se ne bi moglo dogoditi i sa običnim ljudima, ubacivanje svemirca nije ničim opravdano. Završetak priče je koliko-toliko ok, s obzirom da je "alien" uspio pobjeći i usput sa sobom odvesi i "trapera-koljača", to je ajde neka moralna satisfakcija.
Još jedna stvar koja mi je počela ići na živce su ove koljaže darkvudskih porodica, u skoro svakoj priči neka obitelj bude pobijena, ono, tek toliko da čitatelji vide koliko je ovomjesečni zločinac okrutan.
Zaključak je da nije iskorišten potencijal koji nudi premisa "izvanzemaljac u Darkvudu". Bilo bi puno bolje da je Burattini dao Rauchu da ovu ideju razradi u scenarij.

4/10

Edited by - solar on 03/05/2015 08:20:39
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/05/2015 : 08:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sad sam tek primijetio da smo totalno off-topic, mislio sam da je ovo sticky tema.

Edited by - solar on 03/05/2015 08:22:26
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/05/2015 : 09:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Sad sam tek primijetio da smo totalno off-topic, mislio sam da je ovo sticky tema.


Tacno. Rijetko ko komentira aktuelni maxi, a ima mnogo toga da se kaze.
Opet se sredisnja tema prebacila na prepucavanje oko Chiarolle i dnevni sukob generacija, koji se jos vise pojacao od izbora top 25.
Mislim da bi trebali malo prikociti u tom pravcu, ipak vecina nas igra za isti tim. Svaki period ima svoje dobre i lose strane (ukljucujuci i autore Nolittu i Bosellija). ;)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/05/2015 : 09:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Sad sam tek primijetio da smo totalno off-topic, mislio sam da je ovo sticky tema.


Tacno. Rijetko ko komentira aktuelni maxi, a ima mnogo toga da se kaze.
Opet se sredisnja tema prebacila na prepucavanje oko Chiarolle i dnevni sukob generacija, koji se jos vise pojacao od izbora top 25.
Mislim da bi trebali malo prikociti u tom pravcu, ipak vecina nas igra za isti tim. Svaki period ima svoje dobre i lose strane (ukljucujuci i autore Nolittu i Bosellija). ;)



Slažem se, nema razloga za etiketiranje neistomišljenika "nostalgičarima" ili "Bosellijevcima".
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/05/2015 : 09:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@King
Da, nema potrebe potencirati razlike, radije se usredotočimo na ono što nas zbližava (ovo zvuči ko predizborni slogan, ali je svejedno točno).

Ajde ljudi, rasprave koje nisu o maxiju prebacujemo na sticky:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=704


edit:
Nakon ovog posta je pobrisano još najmanje 5-6 čistih offtopic/spam postova.
quote:
Pravila:
9. Prekomereni i namerni offtopic postovi i spam na forumu će biti brisani, autori eventualno kažnjavani.

Edited by - solar on 03/05/2015 23:28:23
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 03/05/2015 : 10:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Maxi je u svakom slučaju vrlo dobar, za kriterije Maxija čak i odličan

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/05/2015 : 17:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Procitao.
Odlicna epizoda! Tempo je vrhunski, dvije price drze radnju od pocetka do kraja, nijedna stranica nije suvisna.
Espositovci na nivou. Nemam nijednu zamjerku ovoj prici, bilo sta lose reci bilo bi trazenje dlake u jajetu.
Naklon do poda Burattiniju.
Definitivno najbolji maxi.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/05/2015 : 17:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bolji čak i od razvikanog Dugo putovanje?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/05/2015 : 17:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Bolji čak i od razvikanog Dugo putovanje?


Bolji! Moram jos dodati da mi je maxi "Ratnici" bio najbolji do sada, ali ova epizoda tuce cak i tu pricu.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 04/05/2015 : 17:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
nadam se da bi u budućnosti moglo opet otvoriti prostora za negativca shanea.

nakon ovog maxija ostavlja fragmente natmurdovštine, odnosno negativac kojeg bi lako mogli zavoljeti.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000