forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor spec. ljeto ´15 - Christopher mora umrijeti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/07/2015 : 10:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prošli od Barisona je bio nahvaljen prije izlaska a ubrzo nakon toga i popljuvan, meni je dobro sjeo u usporedbi sa nekim prijašnjim.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 02/07/2015 : 13:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Meni nije bas sia njegov rad,ali za prvu pricu na zagoru ok

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

kublay
Starting Member



25 Posts

Member since 11/12/2007

Posted - 02/07/2015 : 20:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kublay a Private Message  Reply with Quote
Danas sam ga kupio i pročitao. Zaslužuje neku tojku. Malo indijanaca, malo vojnika, malo podsećanja na neke stare epizode i zlikovce, klasičan specijal.
Umesto rešavanja problema pesnicama, Zagor će morati da primeni "blaže" metode (doduše, sekiru je ipak iskoristio).

sad malo spojlera (ili malo geek-ovštine ako hoćete):

Dečak Kristofer me po liku i atmosferi neizvesnosti koja se oko njega stvara, podsetio na dečaka Džaspera, iz (meni drage) epizode Marti Misterije "Zagonetka zvana Džasper" (iako nemaju iste moći).
Zagor spominje i bazu "Drugde", opet nešto što je vezano za Martija. Naki malo bolji poznavaoci MM-a, koji su čitali njegove novije epizode ili "Priče iz baze Drugdje", možda će moći da daju neko bolje objašnjenje.

zovi me kitty ljepotane!...nemam posebnih zahtjeva! jedan dan jedem kavijar, a drugi i mortadelu!
hm...a ja jedan dan jedem, a drugi možda...
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 02/07/2015 : 20:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
nisam imao nikakva očekivanja od ove epizode, tak da me nije razočarala.

crtež vrlo dobar.

priča je "pitka", usprkos predvidljivosti kraj priče je završio drugačije od standardnih zagorovih happy enda.

SPOILER

ovo s bazom "drugdje" i malim, šteta kaj se nisu uputuli tam, da malog sretnemo opet u nekim kasnijim epizodama, gdje može kontrolirati svoje sposobnosti te u nekim budućim pustolovinama gdje bi se isprepletali zagor i "drugdjedaši".
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 03/07/2015 : 18:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Nemam bas obicaj kritizirati Zagora,. Al ovo je slabo i lose i prica icrtez.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 03/07/2015 : 20:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Crtež odličan, priča za prolaz! Ne kužim one kojima ne paše Venturijev crtež. Ako ništa drugo, bolji je od Ferrijevog 10 puta.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 05/07/2015 : 10:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Crtež odličan, priča za prolaz! Ne kužim one kojima ne paše Venturijev crtež. Ako ništa drugo, bolji je od Ferrijevog 10 puta.



Tako je. Venturi je bolji od Andreuccija i Rubinija zajedno, a jedino mu braca Esposito mogu parirati... i mozda Sedioli.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/07/2015 : 11:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by Hajo

Crtež odličan, priča za prolaz! Ne kužim one kojima ne paše Venturijev crtež. Ako ništa drugo, bolji je od Ferrijevog 10 puta.



Tako je. Venturi je bolji od Andreuccija i Rubinija zajedno, a jedino mu braca Esposito mogu parirati... i mozda Sedioli.



...i onda ja imam čudan ukus!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 05/07/2015 : 13:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by Hajo

Crtež odličan, priča za prolaz! Ne kužim one kojima ne paše Venturijev crtež. Ako ništa drugo, bolji je od Ferrijevog 10 puta.



Tako je. Venturi je bolji od Andreuccija i Rubinija zajedno, a jedino mu braca Esposito mogu parirati... i mozda Sedioli.



...i onda ja imam čudan ukus!



Neko bi rekao da se o ukusima se ne raspravlja.
To znaci da svi imamo razlicite ukuse jer neko voli onog, neko voli ovog... nema rasprave i svi zadovoljni.

Reći da je Venturi 10 puta bolji od Ferrija znaci da je to neciji ukus zar ne.

Grčku izreku "o ukusima se ne raspravlja" moderni covjek je izvadio iz konteksta i pogresno je koristi vec dugo vremena, a izrecena je u kontekstu da se ZNA šta je UKUS i ZNA se šta je NEUKUS, i o tome se NE RASPRAVLJA. Dakle, nisu raspravljali o ukusima jer se znalo sta je kvalitet, standard, prava vrijednost.

Posto covjecanstvo vec dugo vremena nema standard za ukus(kvalitet),u svemu pa i u crtanju, svako ima pravo da pise pizdarije i da svoj neukus promovira kao ukus.
Venturi je 10 puta bolji od Ferrija
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/07/2015 : 13:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne slažem se potpuno, neke objektivne kvaliteta crteža postoje, pogotovo u stripu i pogotovo u komercijalnom stripu kao što je Zagor.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 05/07/2015 : 17:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
solidna epizoda. i vrlo dobar crtež... po mom ukusu

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 12/07/2015 : 20:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
odlična epizoda,crtež,priča pitka i pročitana u dahu

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/07/2015 : 21:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Dobra epizoda i jos bolji crtez
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2015 : 21:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Ko je radio prevod za ovaj specijal? Dok?


O, da! Da nije on, ne bih ni kupio

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 21/07/2015 : 22:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
I, kako se tebi cini? U nevjerici citam hvalospjeve i pitam se da li je u meni problem :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2015 : 22:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Njanjavo. Najlošija priča sa ESP tematikom koju sam ikada pročitao. "Misterija" epizode je providna već od početka zapleta, i svakom segmentu se lako naslućuje njegovo daljnje razvijanje. Ima naravno dobrih momenata, ali sveukupno mi niti smrdi niti miriše. Za pročitati jednom, eventualno drugi put nakon nekoliko meseci. Venturi izvrstan, ali može i bolje. Podiže kompletan utisak.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2015 : 22:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Dobar specijalacc. Ništa spektakularno, ali mene je zadovoljio.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 21/07/2015 : 22:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Njanjavo. Najlošija priča sa ESP tematikom koju sam ikada pročitao. "Misterija" epizode je providna već od početka zapleta, i svakom segmentu se lako naslućuje njegovo daljnje razvijanje. Ima naravno dobrih momenata, ali sveukupno mi niti smrdi niti miriše. Za pročitati jednom, eventualno drugi put nakon nekoliko meseci. Venturi izvrstan, ali može i bolje. Podiže kompletan utisak.



Otprilike, s tim da meni ni Venturi ne leži...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2015 : 22:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Slazem se da je losija prica ali nije bas jad i cemer.

Sto se tice Venturijevog crteza, on ima potencijala ali covek ocigledno ofrlje radi posao. Nemam pojma zasto jer je nov u staffu i nije mi logicno da moze tek tako da radi.



Radio je ofrlje jer se borio sa rokovima. Paralelno je radio ovo i specijal Zagor-Dragonero u prekratkom vremenskom periodu. Bukvalno redom dve table Kristofera pa dve table Avanture u Darkvudu. Ta dva specijalca imaju solidan vremenski razmak izdavanja u Italiji, ali jezato jedan od njih morao da ode na vreme u digitalnu obradu radi procesa kolorisanja.

P.S. Zaboravio sam reći. Možda i jeste Ferri, ali naslovnica je katastrofalna raprezentativno i konceptualno. Ovakva tema je mogla biti onaslovničena daleko efektnije. Anatomiju i kadriranje, naravno, nećemo ni spominjati.

Naslov takođe. Ne pamtim većega spoilera neke epizode u celom serijalu samo u tom naslovu. Jbt indijanci napadaju one članove karavana a meni a preko naslova mi je kristalno jasno da indijancima nije bila cilj ona porodica već klinac, za kojeg ti je već kristalno jasno da je čudak. Onda spojiš dva plus dva tj. naslov plus čudni pogled i...čitaj dugo i prosperitetno

ukratko, korice epizode: ocena 1 ko kuća

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 21/07/2015 23:05:48
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2015 : 23:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Njanjavo. Najlošija priča sa ESP tematikom koju sam ikada pročitao...



Otprilike, s tim da meni ni Venturi ne leži...



Ima pregršt mana, ali sve nekako zakumuflira i nadoknati sjajnim kadriranjem i dobrim osećajem za senčenje, materijale odeće, detalje i slične stvari. Na lestvici ferrijanaca, on mi je na drugom mestu, odmah ispod Nuccia

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/07/2015 : 07:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Uh ljudi naučeni na Burattinijeve krimi zaplete ne vole kad im je priče potpuno jasna.

I ja sam razočaran pričom ali me zanima što mislite o emocijama u ovom broju? Pašu Zagoru toliko ili ne. Priča je neka li-la ali Bartoli se posvetio drugom aspektu. Za početak, da li ste ih primijetili?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/07/2015 : 10:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To mi je dobri deo priče. Zagorov pedagoški odnos sa Kristoferom iznenađujuće dobro izrađen, doktorkin majčiniski pristup i uticaj na maloga takođe, Kristofer psihološki-emotivno sjajno izgrađen (da ne odajem previše priču), ali neiskorišten. Pao mi je na pamet mali Timmy iz sjajnih Lazarusa "Deca osmoga dana" i "PSI agency" gde je od manje iskarakterizovanog deteta (u odnosu na Kristofera) napravljena daleko jača priča u solidno manje stranica

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/07/2015 : 12:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Venturi u crtežu dosta varira i to je njegova standardna boljka ali mene najviše smeta što po dosad viđenom on može puno bolje. Skepticima preporučam John Doe br. 66 Inni di battaglia.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/07/2015 : 23:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je prica dobro legla...i Venturi je dobar, sa malo truda bio bi vrhunski crtac..prica nezamorna,taman za citanje pod borovcem na plazi...preporuka, jedan boljih specijala.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/07/2015 : 14:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
odlicna prica i crtez
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000