forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Dr. Zistis
Advanced Member

3104 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/02/2018 :  18:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ne čude me goingove ocjene, meni je isto tako bilo
Kad su forumaši povodom najave DW izdanje izjavljivali da će početi s Kenom premda ga nisu nikad čitali rekao sam- curb your enthusiasm jer će se mnogi razočarati. Za pravog Kena treba pričekati još par brojeva.

A i zare80 dobro sugerira. Meni su početne epizode dobile na šarmu tek kad sam već pročitao većinu serijala jer ti Ken tek čitanje više epizoda počinje već jako prirastati srcu. Zbog toga kasnije možeš prilično jasno zamisliti što osjeća i kako razmišlja u pojedinim situacijama.
Kad fanovi ističu bliskost sa glavnim junakom zapravo opisuju svojevrsno zaljubljivanje u njega jer se upravo to događa kako serijal odmiče.

Mislim da je meni takvo "zaljubljivanje" u Kena počelo tek negdje oko 15og broja premda su i Čemako i eskimska saga izuzetno dobre epizode.

Slazem se sa svim napisanim, da ne prepisujem, isao sam istim putem...mozda bas Eskimka Enja bese taj trenutak. Zato i zavidim Goingu, da mi je jos jednom da se tako zaljubim
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11007 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2018 :  19:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Eskimka Enja - moj prvi kupljeni strip (sa njom i Oklahomom Džekom je sve počelo)

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member

3104 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/02/2018 :  19:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Eskimka Enja - moj prvi kupljeni strip (sa njom i Oklahomom Džekom je sve počelo)

Jbt. ja ne mogu da se setim koji je moj prvi kupljeni strip...
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member

Croatia
1698 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 26/02/2018 :  19:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu,bio je to ujedno i prvi Dnevnikov Dilan.Nisam ni čitati znao ali su mi se baš bile dopale sličice sa zombačima koji grckaju ljude.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11007 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2018 :  19:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:

Jbt. ja ne mogu da se setim koji je moj prvi kupljeni strip...

ta dva komada sam uramio k'o Baja svoj prvi zarađeni dolar!

Edited by - anto on 26/02/2018 19:56:00
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik

Germany
9307 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/02/2018 :  20:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Eto, vidiš, imam komplet Mondadorija i nikako da se na miru omrsim. Pročitao sam prvih 10 knjiga (20 epizoda) ali je bilo toliko u ne-znam-gde-bočim fazonu da se ne sećam ničega osim sjajnog Chemaca. Baš ću sad krenuti u miru od početka, bar u Darkwoodovom ritmu

Dnevnici citanja
www.mrgan-dnevnik.blogspot.com
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
6166 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2018 :  04:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote

Prvo o samom izdanju. Paniser je prelepo odradjen, vrhunski dizajn, cena bagatelna za sjajnu stampu i povez. Jos je i veci format 170 x 260 mm odnosno isto kao i Darkvudovo Stvorenje iz mocvare i Skalpirani.

Rodjen je kao stvoren za ekranizaciju. Surova Vijetnamska prica koja me je podsetila na nedavno odgledani Platoon, mnogo volim tu tematiku. Kritika amerike je uvek dobrodosla pa je imamo i ovde i u narednoj prici. 10/10

Na pocetku bese... vozi vrlo jako, surovo i zanimljivo u prva tri poglavlja dok su preostala tri malkice slabija i dosadnija s mozda cak i prevelikim, nerealnim preterivanjem sa raspletom u poslednjoj svesci, mada je poslednja stranica vrlo efetkna. Crtez odlican i bolji nego u Rodjen. 8/10

Za one koji se nisu susreli s Enisom do sada ovo ce biti prava bomba, ali ja sam do sada procitao vec pola Propovednika i pola Hitmana (Propovednika sam sada kompletirao pa cekam malo vise slobodnog vremena da ga u jednom cugu iz pocetka procitam, a Hitmana mi je ostalo da nabavim jos petu knjigu) pa sam se navikao na njegov stil naracije i upotrebu nasilja i psovki. Ali svakako je Paniser interesantan i zabavan serijal i jedva cekam naredne knjige.
Moj omiljeni lik iz Marvelovog univerzuma kog sam prvo upoznao u Spajdermenovom crtanom iz 90ih, zavoleo ga jos vise u filmu iz 2004. s Thomasom Janeom u naslovnoj ulozi i Johnom Travoltom kao negativcem i zabavan i interesantan mi je i u drugoj sezoni Netflixovog Daredevila (mada je tu vise prikazan kao anti-junak koji trazi osvetu i iskupljenje istovremeno dok mi je ovaj Enisov potpuno otkaceni i krvozedni bez izuzetaka Paniser daleko drazi i privlacniji).

Bice milina citati i naredne epizode u ovom divnom izdanju! Jedva cekam!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11007 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/05/2018 :  00:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Hose Ortiz Jezovnik (Darkwood)

Nešto nisam baš u ljubavi sa ovom edcijom,iako sam se nekada davno "pržio" na horor stripove.
Ortizov jezovnik je upečatljiv zbog, normalno, samog Ortiza, koji je stvarno majstor svog zanata,ali i zbog perfekcije izdanja.Zaista,naklon do poda Vladmiru Ćuku,koji je sa mngo ljubavi uredio album.

Sadržaj se može podeliti na 4 celine + 2 kratke pričice.
Apokalipsa - jedan od najpoznatijih,te najcenjenijih Ortizovih dela mi je tek ok 3/5
Demoni Džeremaje Kolda - 5 povezanih "treš" pričica - demoni,ovo,ono 3.5/5
Probisvet - opet 5 simpatičnih treševa 3/5
Nuklearna hit parada žestokog Džona - i opet stari dobri trešić,ovog puta u 4 priče 3/5
Dve kratke storije,Goblin i Zvezdano dete - onako.

Sve u svemu,simpatično i ništa više.Ortiz je ovde najveći plus.

Edited by - anto on 03/05/2018 01:18:25
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
6166 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 :  00:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:

Nešto nisam baš u ljubavi sa ovom edcijom,iako sam se nekada davno "pržio" na horor stripove.
Ortizov jezovnik je upečatljiv zbog, normalno, samog Ortiza, koji je stvarno majstor svog zanata,ali i zbog perfekcije izdanja.Zaista,naklon do poda Vladmiri Ćuku,koji je sa mngo ljubavi uredio album.

Potpisujem.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11007 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2018 :  16:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Veron,Feri&ostali:Bil i Bul - Bilova družina (Darkwood,Karusel broj 20)

Ova sjajna edicija Darkvuda,isto kao i Perle,ali i njihove "debele" verzije već odavno izlaze na kaščicu.
I pored sjajnih stripova koji se tu objavljuju,i pored krajnje povoljne cene,opcija meko/tvrdo...Stoga mi je žao kad god neki naslov,za koga smatram da nije toliko vredan,zauzme zlata_vredno mesto u ediciji.
Tu pre svega mislim na Bila i Bula,kao i Marsupilamija - stripovi,koji po meni,ni nekada nisu bili na ceni,a pogotovu tek danas kad je u međuvremenu ovjavljeno toliko dobrih drugih stvari.

Mada je ovaj album objavljen relativno skoro,2005.godine ( https://www.bedetheque.com/BD-Boule-et-Bill-02-Edition-actuelle-Tome-30-La-Bande-a-Bill-47202.html ),gegovi kao da su smišljani 1905. - neduhoviti i suvoparni.Jedino što ovde valja je crtež.

2.5/5

štivo za 7-10 godina

Edited by - anto on 13/05/2018 16:42:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11007 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2018 :  14:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Bjusik&Rut:Konan-Rođen na bojnom polju,nulta knjiga (Darkwood)

E pa napokon Konjiša koji mi je čučnuo - nakon Divljeg mača,Hronika,Skelosove knjige i Kralja Konjana,gde i ima pojedinih epizoda koje su mi bile jako dobre do odlične (ali u proseku nisam bio potpuno zadovoljan pročitanim),Rođen na bojnom polju je sasvim po mom ukusu - ovako nešto sam očekivao i u Kralju Konanu,ali on je ipak klasika u novom ruhu.
BotB je drugačiji pristup Konanu - nije to više ono "Konana neko zajebe/izda ili ide u neku pljačku,i pobije stopedeset ratnika,dva čudovišta i jednog čarobnjaka,pokupi tozla,zvekne par lepotica..." već moderna priča mača i magije,sa glavom i repom.

Princ iz bogate zemlje u budućem vremenu u odnosu na Konanovo doba dolazi u Simeriju,tamo zatiče varvarinov kip,te se zaintrigira za njega,ko je i šta je,i naređuje svom posilnom, Vaziru, da mu isčeprka o prošlosti ovog junoše - te tu kreće priča od samog rođenja našeg junaka,pa preko dečaštva do stasavanja da jebe kevu svima živima.
Ovo je serijal koji ću sa velikim uživanjem ispratiti - pratim ja i ostale edicije,ali to je više po nekom automatizmu,a ovo je koliko mi se čini po prvoj knjizi,ono pravo.

Inače,sjajan mi je bio Bjusik i na Čudesnima.

Greg Rut - zadovoljan sam;dobro,nije to Bjusema,Čen,Alkala,De Zuniga i ostali majstori koje vezujemo za Konana,ali nije ni Bjusik Roj Tomas,pa smo kvit.

4.5/5

Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000