forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

anto
Advanced Member

Serbia
10478 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2018 :  17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Mezijer&Kristen:Valerijan,knjiga 2 - Ambasador senki i druge priče

U prvom intehgralu smo imali nultu i prve 4 priče,a ovde čitamo 5. i 6. epizodu,kao i 7 kraćih priča na po 16 strana.

Gospodareve ptice:V&L doživljavaju brodolom i dospevaju na planetu na kojoj izvesni Gospodar uz pomoć svojih ptica (koje kad ujedu/ogrebu nekoga donose ludilo) vlada nad robovima,sve odreda brodolomnicima,ne bi li mu obezbedili hranu,tzv. Klaar.I onda nastaje pobuna,čiji su vinovnici V&L,te mladi Sil. 3/5

Ambasador senki:V&L su telohranitelji ambasadoru sa Zemlje,na misiji na Centralnoj tački, ogromnoj svemirskoj stanici-gradu.Plan ambasadora je da predloži trgovinski savez,gde bi Zemlja imala vodeću ulogu.Ali do toga neće doći,jer on biva otet,a L&V kreću u akciju oslobađanja. 3.5/5

Svemirskim stazama
:kako rekoh,7 kraćih priča od po 16 stranica.Dopala mi se jedna (Trijumf tehnologije),još par su simpatične,ostale blede 2.5/5

Šteta što je DW ubacio u drugi integral zbirku priča;verujem da bi bio primetno bolji da su umesto njih išli 7.i 8. album.

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"

Edited by - anto on 02/01/2018 17:31:43
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10478 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2018 :  17:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Još jedna potvrda da mi je Valerijan uglavnom teški prosek;čitljiv,ali ni u jednom trenutku ne osećam bilo kakav hajp tokom čitanja.
Po meni,strip koji je definitivno pregazilo vreme.Mada,kad bolje razmislim,ni nekada mi nije privlačio pažnju.
Recimo,Aster Blistok,koji je nastao tek par godina kasnije,mi je daleeeeeeeeeeeko bolji!

Pa mi je deo iz uvoda "Tokom gotovo pola veka postojanja serijal stripova od V&L postao znamenita tekovina savremene evropske kulture i jedna od perjanica evropskog stripa." smešan - normalno,moja šoljica čaja.

Nadam se da će trojka doneti bitan pomak - a trebala bi,jer se osmog albuma sećam kao jako dobrog.
A najviše bih se radovao kad bi videli ove dve stvari:
https://www.bedetheque.com/serie-29668-BD-Valerian-par.html

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
12472 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/01/2018 :  17:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Idi pa se leči!
Valerian je ludilo(od 2-8 albuma).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10478 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2018 :  18:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,da...

Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
5601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2018 :  23:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote

Skalpirane citam u Dakrvudovom izdanju zato komentar ovde a ne na fibrinom topiku u izdavackom izlogu.
Za sada odlican strip! Izdvojio bih prvu pricu Indijanska zemlja kao najbolju i vrlo efektnu za pocetak price o rezervatu. Interesantno pripovedanje u Kazino Bugiju gde svaka svescica prati jednog od glavnih likova u noci otvaranja Kazina kroz preplitanje razlicitih vremenskih linija.
U nekom sam americkom serijalu objavljenom kod nas vec citao isto takvo pripovedanje ali sad uopste ne mogu da se setim gde.

Najveci problem ovog stripa je sto je dinamican i zabavan pa vuce na brzo citanje bez zadrzavanja na detaljima i crtezima, sto je veliki propust ako se samo preleti strip. U svakom slucaju jedva cekam nastavke, a po ljudima u Darkvudu: ,,Drugu knjigu očekujemo početkom proleća, treću početkom leta, a poslednje dve do Sajma."

Preporuka! 9/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10478 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2018 :  17:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Morison,Kvajtli&Grant:Supermen među zvezdama (Darkwood)

Spasavajući prvu ljudsku ekspediciju na Sunce(od Lutorove sabotaže),predvođenu Leo Kvintumom,Sups se previše izlaže zvezdanoj radijaciji,što će dovesti do izumiranja njegovih ćelija i na kraju,same smrti.
Ali pre nego što umre,Čovek od čelika će izvesti 12 podviga;i rasčistiti neke stvari sa devojkom koju voli.

Supermen među zvezdama je strip sjajnih ideja,neviđenih u svetu superherojskog stripa.Sve je dignuto i na jedan ozbiljniji nivo,pa sa pravom važi kao jedna od prekretnica u svom žanru.
Da ugođaj bude potpuniji,potrudili su se Frenk Kvajtli (crtač) i Džejmi Grant (digitalni tuš i kolor) - recimo,u ranijim stripovima o Supermenu,nije bilo razlike između Klarka Kenta i njegovog alter ega - osim u naočarima.I znam da mi je to uvek smetalo.Ovde je prosto nemoguće prepoznati Supsa u nezgrapnom i otromboljenom novinaru.

Pa ipak,ne mogu reći da me je strip posebno pogodio.Neka poglavlja su mi bila vrh (Jevanđelje po Lutoru,Sahrana u Smolvilu),ali ostala tek samo jako dobra zabava.Krajnji utisak je sigurno pokvarila i Morisonova pretencioznost;ista ona koja mi je ogadila Ludnicu Arkam,te učinila tek solidnim MI3(Morisone,daleko si ti od Mura).

U svakom slučaju,drago mi je da sam se odlučio za luksuzniju verziju stripa;ili bolje reći,grafičke novele.

4/5

*mada razumem ljude koji su upućeniji nego ja u Supermenove stripove da im je ovo totalni masthev;što se tiče propratnih detalja,samo sam prepoznao Kripta i Kandor;i Leksa Lutora,normalno.Ostalo - nikad čuo.

Edited by - anto on 14/01/2018 17:35:33
Go to Top of Page

Vlaadisha
Senior Member

USA
1480 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/01/2018 :  17:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
dajte katran i perje
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
12472 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/01/2018 :  20:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nemoj biti prestrog:)
Mislim da ASS je posebno drag nama starijima koji smo čitali Supermena iz Eksa od C.Swana i sa svim onim precrisis gufy stvarima pa nam je ASS vrhunska posveta na prošlost a i istovremeno moderno napisan i prekrasno nacrtan i obojen strip.
Imam ga u dva HC trejda a ako mi se fibrino izdanje svidi tehnikalijama i prijevodom onda ću ga poduplati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10478 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2018 :  20:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Mislim da ASS je posebno drag nama starijima koji smo čitali Supermena iz Eksa od C.Swana i sa svim onim precrisis gufy stvarima pa nam je ASS vrhunska posveta na prošlost a i istovremeno moderno napisan i prekrasno nacrtan i obojen strip.

quote:
Originally posted by anto

*mada razumem ljude koji su upućeniji nego ja u Supermenove stripove da im je ovo totalni masthev;što se tiče propratnih detalja,samo sam prepoznao Kripta i Kandor;i Leksa Lutora,normalno.Ostalo - nikad čuo.

Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000