forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ispod Radara Istinske Predodbe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 21:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Cista misao kao sto vec obecah tvoru Stinky-u
Znaci sjesti za tipkovnicu i uzeti onaj One Shot bez korigiranja i predomisljanja.

Smrt je dogma i dalo bi se o njoj raspravljati. no podnosljiva je dok ne postane osobna...dok ti ne ude pod kozu i ukrade ti san.
Ljeto ovo krenuh prema svojoj ravnici da ondje provedem dva tri dana pa onda na more..
Put od 12 sati ti oduzme dosta energije, ali hey ides na odmor..ili?
Parkiras auto , odes kupiti osnovne potrebstine i onda odes sa starim drustvom na cugu..san snova u tvom starom kaficu osjecaja kvalitete cistog zlata .
Deset minuta kasnije ti na takozvanom Smartphone dolazi poruka da ti je majka umrla prije dvadesetak minuta i da moras organizirati sprovod...a nisi je jos ni zadnji put mogao vidjeti.
Hektika, administracija, pogrebno poduzece, pogrebno mjesto i organiziranje sprovoda ..i na kraju te lik pita koji lijes zelis izabrati..jebemti..
Sve je ok i sve je supericka dok si u pokretu i zauzet, sve je realnost dok to ne prode.
Onda dolazis na prelijepi resort na moru gdje je iluzija superturizma dovedena do savrsenstva..i onda te stigne, onda te slomi , onda si insomnicar,bijesan i lud, onda si sam protiv citavog svijeta i najgore od svega..onda si dubre.
U zadnja dva mjeseca san je za mene luksuz, bez opijata ga vjerovatno nikako nebi dobio na poklon
3h30minuta se budim svako jutro u grcu i mokar od znoja.
Nisam placipicka i nedam nikome da mi primjeti tu bol, ali neznam koliko cu jos dugo to moci sakrivati.
Misao dana..uprkos svemu osjecam stvari i nijanse koje vec dugo osjetio nisam i vidim spektre koji su mi vec dugo bili zamagljeni....heh

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 29/08/2015 21:45:12

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/08/2015 : 22:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Moja iskrena sućut. Znam kako se osjećaš.
Majka mi je umrla prije točno mjesec dana. Bio sam uz nju 59 dana, od izlaska iz bolnice dok nije preminula.

Have mercy
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 22:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kurvinjska podmukla i konstantna bol..a mislio sam da sam bio spreman, jer vidjeh smrt vec toliko nebrojeno puta u svim mogucim varijantama..i oblicima.
izivko hvala
Ovaj topic nije tome namjenjen, njegov ce se smisao tek vremenom oformiti i ogoljeti misli do samih kostiju..i dalje.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/08/2015 : 23:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Moje saučešće.
Pre devet meseci mi je umro otac. Od tada(u stvari još malo ranije, od kako sam postao svestan u kom pravcu je sve krenulo) sam na tabletama. Dve ujutru (mame, minijaturne), jedna uveče.

Razumem kako ti je. U stvari, pojma nemam, svaka bol je individualna. Ali mogu da pretpostavim.
Da li će ti uskoro biti bolje? Neće. Barem meni još uvek nije. Ali dobro je tako.

Kad budeš došao do one tačke kada STVARNO prihvatiš smrt, kockice će početi da se sklapaju.
Možda je sve ovo dosadno i bezbojno, ali hej, takav je i život. Skoro uvek.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/08/2015 : 23:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i ja sam htio slican topik pokrenuti
samo ce ti biti gore
jos nisi svjestan
gori su rodjendani od obljetnica smrti

ne mogu reci da je sad sve besmisleno
ali skoro sve je besmisleno
zapravo nema smisla
blago onome ko ne razmislja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/08/2015 : 23:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Moja iskrena sućut. Znam kako se osjećaš.
Majka mi je umrla prije točno mjesec dana. Bio sam uz nju 59 dana, od izlaska iz bolnice dok nije preminula.



Saučešće takođe. Budi jak ako možeš. Ako ne, budi slab.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/08/2015 : 23:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kako je to cudno
samo jedna osoba fali a čitav svijet izgleda pust i prazan
a uskoro ce i ostali...pa i ja za njima

glupo je reci alo ne vidim drugog rjesenja osim izolacije i samoljublja
tada te niciji odlazak nece naceti


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 23:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Hvala decki,no kako vec rekoh ovaj topic ce biti konstatna krivulja i mijenjat ce formu kao zmija kozu.
Ideja je ustvari uhvatiti misao i virtualizirati je.
Nemam pojma kako, ali znam da ce zazivjeti..i to je dovoljno.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 29/08/2015 : 23:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Primi moju saucesce.
Znam kako ti je, imao sam i ja brata starijeg od mene samo godinu dana. Umro je jako mlad i jos ga nisam prebolio... Ali takav ti je zivot :(
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 23:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

kako je to cudno
samo jedna osoba fali a čitav svijet izgleda pust i prazan
a uskoro ce i ostali...pa i ja za njima

glupo je reci alo ne vidim drugog rjesenja osim izolacije i samoljublja
tada te niciji odlazak nece naceti



opasna misao prijatelju..ako te mogu savjetovati..utopi je ..bijah tamo i sada vjerovatno opet jesam ..to je put u nistavilo.
glavu gore, ima jos toga puno za srediti..ako ne, jebiga

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/08/2015 : 23:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Izlizana fraza, no vrijeme... liječi...
Svijest o smrtnosti vlastitoj je neminovna.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 23:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Izlizana fraza, no vrijeme... liječi...
Svijest o smrtnosti vlastitoj je neminovna.

apsolutno,no to nije ono sto mene osobno previse zabrinjava..percepcija skrinje sjecanja je vec puno mocnija i bolnija konstanta.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 29/08/2015 : 23:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Bio sam još školarac,imao 16 godina kad mi je mama umrla. Odjednom,iznenada. Ostali u kući ja i moj otac,nijedan nije poznavao one "ženske poslove". Šok. Nevjerica. Beznađe. Kako sam to preživio (neću reći prebolio,jer to nisam još ni danas)-neznam... Da neidem u detalje-prvih dana svi su govorili kako će biti uz nas,pomoći nam (rodbina,susjedi...)ali-vrlo brzo kako su dani prolazili svatko se okrenuo svom životu i problemima,a nas dvojica smo morali da se snalazimo i učimo... Tada se nisu toliko koristile tablete,pa mi ponekad dođe u glavu da se pitam kako ostati u normali kad ti jedan takav događaj totalno presječe život. IZ SVOG ISKUSTVA- moraš shvatiti da je i to sastavni dio života i ne prepustiti se previše očajanju,a ujedno i shvatiti da samo sam sebi možeš najviše pomoći. NE povući se u osamu,biti još aktivniji u svim dosadašnjim aktivnostima (da što manje razmišljaš o nemilom događaju)i čekati da vrijeme učini svoje. Neće vrijeme sve izlječiti,ali će vremenom poboljšati trenutno stanje. Upravo zbog ovakvih događaja u životu nije mi jasno da neki još uvijek ne shvataju da smo svi samo prolaznici u ovoj dolini suza...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/08/2015 : 23:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Vrlo emotivan post zlatko,osjecam ga i kroz ovaj bljesteci virtualni ekran.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2015 : 23:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Izlizana fraza, no vrijeme... liječi...
Svijest o smrtnosti vlastitoj je neminovna.


Istina, u prvih 5-6 mjeseci je najteže ali kasnije prihvatiš stvari kakve jesu.
U 10. mjesecu će biti 8 godina kako je moj otac otišao na put bez povratka, to je i puno i malo vremena, ovisno s koje strane gledaš. S vremenom se navikneš na sve pa tako i na to, kasnije naiđu neki drugi problemi pa nema puno mogućnosti za vraćanje u prošlost.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/08/2015 : 00:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nadam se da grijesim ali imam osjecaj da oni koji izgube roditelja kao tinejdzeri ili gluho bilo jos mladji sve nekako nesvjesno bolje podnesu
ostane nada...bice bolje kad zavrse skolu upisu fax zaljube se nadju posao ozene se dobiju djecu...
utom prodje vrijeme

ostali koji su sve to prosli...smrt docekaju rekao bih isto nespremno kao tzinejdzeri ali bez neke nade
ne znam kako da tzo objasnim...skontaju da dolazi red na nas...sve smo prošli glupo je reci ali tako je
evo moj djed je prije 6 godina umro ...samo nekoliko godina prije svog djeteta a 25 godina stariji

nekako dok imas roditzelje i djedove...razmisljas nek ide po redu
a ono dolazi red
danas smrtovnica neki vedran 34 godine
prije 2 mjeseca cura od 33...
odron

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2015 : 00:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Drz se Zelja,pronadi misao vodilju jer zivot kao sam je cudo i veliki poklon..nemozes vec sada odradivati trening za umiranje
Mene slama na svim mogucim zamislivim poljima,ali se opet nekako dizem.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 30/08/2015 00:22:01
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/08/2015 : 00:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dok su ti živi roditelji, još si na neki način dijete, pa makar ti imao 50 a oni 80.
Ali kad ti umru roditelji, onda više nema ni onog ugodnog osjećaja da imaš zaštitnike, makar taj osjećaj bio i konstruiran, fluidan i varljiv, onog osjećaja da si dijete koje utjehu ili spas ili bijeg od života uvijek može potražiti u roditeljskom domu.
Kad ti nema roditelja, nema ni tog slatkog samozavaravajućeg osjećaja da postoji mjesto za bijeg, zaštitu i spas.
Onda odjednom ostaješ sam, ako ne i stvarno jer recimo imaš vlastitu obitelj, a ono ipak na metaforički način sam i izgubljen, izložen udarima života i svjestan vlastite smrtnosti i konačnosti, kao i besmislenosti čitavog kruga života.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 30/08/2015 00:30:44
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/08/2015 : 00:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
murdoče,izivko i manhuntere moja sučut.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2015 : 00:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
To je to..Johnny..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2015 : 00:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

murdoče,izivko i manhuntere moja sučut.

hvala labude

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/08/2015 : 00:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

nadam se da grijesim ali imam osjecaj da oni koji izgube roditelja kao tinejdzeri ili gluho bilo jos mladji sve nekako nesvjesno bolje podnesu
ostane nada...bice bolje kad zavrse skolu upisu fax zaljube se nadju posao ozene se dobiju djecu...
utom prodje vrijeme

ostali koji su sve to prosli...smrt docekaju rekao bih isto nespremno kao tzinejdzeri ali bez neke nade
ne znam kako da tzo objasnim...skontaju da dolazi red na nas...sve smo prošli glupo je reci ali tako je
evo moj djed je prije 6 godina umro ...samo nekoliko godina prije svog djeteta a 25 godina stariji

nekako dok imas roditzelje i djedove...razmisljas nek ide po redu
a ono dolazi red
danas smrtovnica neki vedran 34 godine
prije 2 mjeseca cura od 33...
odron



ove godine umra kolega iz razreda osnovne i još jedan lik šta san ga zna. generacija 1977/78.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/08/2015 : 00:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Moja sućut svoj trojici... ne znam i mogu samo pretpostavljati kako vam je.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/08/2015 : 00:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Moja sućut također.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 30/08/2015 : 08:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Hm.meni je smrt dosla kao olaksanje.konacno kraj patnje...3

Al evo cim pomislim da ce jednog dana majka da mi umre raspekmezim se..samo me jos ona pozove da pita ztrebam li para.da nisam nazebo.jednaje majka
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 30/08/2015 : 12:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

nadam se da grijesim ali imam osjecaj da oni koji izgube roditelja kao tinejdzeri ili gluho bilo jos mladji sve nekako nesvjesno bolje podnesu
ostane nada...bice bolje kad zavrse skolu upisu fax zaljube se nadju posao ozene se dobiju djecu...
utom prodje vrijeme

ostali koji su sve to prosli...smrt docekaju rekao bih isto nespremno kao tzinejdzeri ali bez neke nade
ne znam kako da tzo objasnim...skontaju da dolazi red na nas...sve smo prošli glupo je reci ali tako je
evo moj djed je prije 6 godina umro ...samo nekoliko godina prije svog djeteta a 25 godina stariji

nekako dok imas roditzelje i djedove...razmisljas nek ide po redu
a ono dolazi red
danas smrtovnica neki vedran 34 godine
prije 2 mjeseca cura od 33...
odron

Nemožeš nikada biti spreman prihvatiti da osobe koje su ti drage,sa kojima si odrastao-više nema. Bez obzira koliko godina tada imao. To je svojevrsna prekretnica u životu jer više nikada neće biti onako kako je bilo. Ostaju samo uspomene, sjećanja,svakim danom-mjesecom-godinom-sve dublja i emotivnija,jer kad čovjek u ovoj džungli od života pronađe malo vremena za sebe nemože,a da ne pomisli na te osobe i događaje iz prošlosti vezane uz njih. Sve ovisi o tome koliko je čovjek mentalno jak u tom i tim trenutcima,a osnovna misao u glavi bi trebala biti NEMA PREDAJE... Na kraju krajeva-to isto i nas sve čeka jednoga dana,pa će i za nama proliti koju suzu oni kojima smo dragi. Život treba prihvatiti takav kakav je i nositi se s njim i kad je njegov lijepi period,ali i kad nalete razne teškoće. A nema toga tko je izuzet iz jednih i drugih životnih faza... Uvijek POZITIVA i samo POZITIVA-to je osnovni ključ svega...
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000