forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Angoulême
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Macon
Senior Member

Slovenia
1198 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 09/01/2016 : 15:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Osobno mi je najbliža Bretecher. Nabavio bi nešto od nje na našim jezicima. Izdavaći, navalite.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 09/01/2016 : 16:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Claire Bretcher nije underground ni pod razno.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1198 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 09/01/2016 : 16:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Crtački jest a o tekstu ne mogu znati.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 09/01/2016 16:36:06
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 09/01/2016 : 16:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Kler Bretšer nije andergraund.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2016 : 17:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Budući da nitko drugi neće, evo ja ću: ovo su ženska imena koja bih ja smatrao vrijednima tog GP-a i zašto.


Polako, radim na tome.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 09/01/2016 : 20:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:


Koliko vidim Chantal malo i baca na Tardija. Volio bi to procitati...


Izašla je kod nas jedna epizoda u onom opskurnom Maksi-Superstripu.
http://www.bedetheque.com/BD-Andy-Gang-Tome-2-Andy-Gang-et-le-tueur-de-la-marne-11311.html

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 10/01/2016 : 08:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by culture vulture

Budući da nitko drugi neće, evo ja ću: ovo su ženska imena koja bih ja smatrao vrijednima tog GP-a i zašto.


Polako, radim na tome.



OK, jasno mi je da je tvoj mentalni muzej stripa ogroman pa da kopanje po njemu traje, a i da se od tebe očekuje nešto više nego od prosječnog stripofila/forumaša, ali ne pišeš znanstveni rad.
Vjerujem da nisam jedini koji s nestrpljenjem čeka tvoje preporuke vrhunskog ženskog stripa i zato, ako drugačije ne stigneš, postaj dio po dio!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/01/2016 : 01:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by culture vulture

Budući da nitko drugi neće, evo ja ću: ovo su ženska imena koja bih ja smatrao vrijednima tog GP-a i zašto.


Polako, radim na tome.



OK, jasno mi je da je tvoj mentalni muzej stripa ogroman pa da kopanje po njemu traje, a i da se od tebe očekuje nešto više nego od prosječnog stripofila/forumaša, ali ne pišeš znanstveni rad.
Vjerujem da nisam jedini koji s nestrpljenjem čeka tvoje preporuke vrhunskog ženskog stripa i zato, ako drugačije ne stigneš, postaj dio po dio!



Potpisujem. A onda ocekuj napade ako si ih kojim slucajem preskocio u onom topicu gdje si predstavljao razne autore i njihove stripove. Tada smo bili sretni sa svakim stripom koji si predstavio, ali sada kad smo prosvijetljeni ima da vidimo rod, spol, drustvenu pripadnost i tko zna sto jos svakoga od njih...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/01/2016 : 02:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Potpisujem. A onda ocekuj napade ako si ih kojim slucajem preskocio u onom topicu gdje si predstavljao razne autore i njihove stripove. Tada smo bili sretni sa svakim stripom koji si predstavio, ali sada kad smo prosvijetljeni ima da vidimo rod, spol, drustvenu pripadnost i tko zna sto jos svakoga od njih...


U onoj je temi bilo stripova koje potpisuju žene. Tako da je moja savjest čista.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 13/01/2016 : 09:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
I nema ga sutra, ni preksutra ne
i vele da, lijenčina, leži...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/01/2016 : 13:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

I nema ga sutra, ni preksutra ne
i vele da, lijenčina, leži...


Polako, bit će.

Inače, ako ti moj tempo ne odgovara, za brže pisanje rado primam novčane naknade.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 13/01/2016 : 16:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Platim ti pivu za svaku super stripašicu koju mi otkriješ.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/01/2016 : 17:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Platim ti pivu za svaku super stripašicu koju mi otkriješ.


Bojim se da ništa od dogovora. Ne volim pivu.

Također, ne znam kakva primanja imaš, ali čisto sumnjam da možeš platiti toliko pivi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 13/01/2016 : 17:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote


Za svaku stripašicu koja meni bude super.
Svaka čast tvojoj erudiciji, ali moj ukus ne samo da postavlja nerazumno visoke zahtjeve, nego je i općenito posve nerazuman.
Bogat nisam, ali za sve umjetnike iz svih umjetnosti koji su mi ikad bili super - bez problema platim ne jednu pivu tebi, nego rundu čitavom forumu. Čak i u fazama kad sam nezaposlen.

Edited by - culture vulture on 13/01/2016 17:36:51
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/01/2016 : 22:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Objavljena su imena finalista za Grand Prix.

To su Hermann Huppen, Alan Moore i Claire Wendling.

http://robot6.comicbookresources.com/2016/01/moore-wendling-and-hermann-named-angouleme-grand-prix-finalists/

http://www.comicsbeat.com/grand-prix-nominees-alan-moore-hermann-and-claire-wendling/

S obzirom da je Moore još prije dvije godine izjavio da će odbiti nagradu ukoliko ju dobije, vjerujem da će glasovi uglavnom ići ili Hermannu ili Wendlingovoj.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 20/01/2016 : 22:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Blago Wendlingovoj, smiješi joj se nagrada, sudeći po općoj diskriminatornoj uzbuni u svijetu! Sad već i afroamerički glumci bojkotiraju dodjelu ovogodišnjeg Oscara, jer nema niti jednog nominiranog pripadnika njihove rase! Udovolji li se i njima, pod pritiskom, sva će žiriranja i nagrade postati besmisleni, nerealni i neutemeljeni rezultati: rodnih, spolnih, vjerskih, rasnih, i tko zna kakvih još, kvota! A, najveći gubitnici će upravo biti oni, u čije ime se njihove dodvorice busaju u prsa i traže novu pravednost!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/01/2016 : 23:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Blago Wendlingovoj, smiješi joj se nagrada, sudeći po općoj diskriminatornoj uzbuni u svijetu! Sad već i afroamerički glumci bojkotiraju dodjelu ovogodišnjeg Oscara, jer nema niti jednog nominiranog pripadnika njihove rase! Udovolji li se i njima, pod pritiskom, sva će žiriranja i nagrade postati besmisleni, nerealni i neutemeljeni rezultati: rodnih, spolnih, vjerskih, rasnih, i tko zna kakvih još, kvota! A, najveći gubitnici će upravo biti oni, u čije ime se njihove dodvorice busaju u prsa i traže novu pravednost!


Samo da podsjetim, zadnja odluka festivalskog vodstva bila je da neće biti prethodnih nominacija i da glasači mogu izabrati koga god žele.

Prema tome, čini se da su Hermann, Moore i Wendlingova dobili najviše glasova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 21/01/2016 : 11:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Vi izaberite koga hoćete, mi isprintamo na našem papiru i uručimo u Angoulêmeu. U čemu je problem? Jel piše "Grand Prix Angoulême"? Jel ga dodjeljuje službeno vodstvo festivala? I jel se uručuje u Angoulêmeu, u danima festivala? Onda je to to što piše i završili smo.
Dapače, sad je nagrada i puno vrednija i relevantnija, jer ju dodjeljuje struka a ne tamo neki arbitrarno postavljeni žiri.

Gdje bi danas bili Nobelova nagrada, Man Booker, Pulitzer, Goncourt ili Eisner da imaju žirije koji određuju koga nominirati?

A ako sada GP ne dobije neka žena, onda su sami stripaši seksisti i mi s tim nemamo veze. Mi ni sa čim više nemamo veze. Mi samo plaćamo internetsku stranicu na kojoj se glasa, obznanimo pobjednika, printamo i uručimo papir. Ne pucajte u poštara!

Edited by - culture vulture on 21/01/2016 12:14:46
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 22/01/2016 : 00:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
http://www.comicsbeat.com/so-now-claire-wendling-doesnt-want-the-angouleme-grand-prix-either/

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/01/2016 : 02:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Vi izaberite koga hoćete, mi isprintamo na našem papiru i uručimo u Angoulêmeu. U čemu je problem? Jel piše "Grand Prix Angoulême"? Jel ga dodjeljuje službeno vodstvo festivala? I jel se uručuje u Angoulêmeu, u danima festivala? Onda je to to što piše i završili smo.
Dapače, sad je nagrada i puno vrednija i relevantnija, jer ju dodjeljuje struka a ne tamo neki arbitrarno postavljeni žiri.

Gdje bi danas bili Nobelova nagrada, Man Booker, Pulitzer, Goncourt ili Eisner da imaju žirije koji određuju koga nominirati?

A ako sada GP ne dobije neka žena, onda su sami stripaši seksisti i mi s tim nemamo veze. Mi ni sa čim više nemamo veze. Mi samo plaćamo internetsku stranicu na kojoj se glasa, obznanimo pobjednika, printamo i uručimo papir. Ne pucajte u poštara!


Problem je u tome što je vodstvo festivala samo sebe diskreditiralo svojim držanjem i stavovima. Oni nisu mjerodavni za vrednovanje nečega tako važnog kao što je povijest stripa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/01/2016 : 02:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

http://www.comicsbeat.com/so-now-claire-wendling-doesnt-want-the-angouleme-grand-prix-either/


Ovo je u redu. Pametna odluka.

Jednostavno, ovogodišnji Grand Prix treba zaboraviti.

Inače, ovo za Hermanna mi je bila sasvim nova informacija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/01/2016 : 11:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by culture vulture

Vi izaberite koga hoćete, mi isprintamo na našem papiru i uručimo u Angoulêmeu. U čemu je problem? Jel piše "Grand Prix Angoulême"? Jel ga dodjeljuje službeno vodstvo festivala? I jel se uručuje u Angoulêmeu, u danima festivala? Onda je to to što piše i završili smo.
Dapače, sad je nagrada i puno vrednija i relevantnija, jer ju dodjeljuje struka a ne tamo neki arbitrarno postavljeni žiri.

Gdje bi danas bili Nobelova nagrada, Man Booker, Pulitzer, Goncourt ili Eisner da imaju žirije koji određuju koga nominirati?

A ako sada GP ne dobije neka žena, onda su sami stripaši seksisti i mi s tim nemamo veze. Mi ni sa čim više nemamo veze. Mi samo plaćamo internetsku stranicu na kojoj se glasa, obznanimo pobjednika, printamo i uručimo papir. Ne pucajte u poštara!


Problem je u tome što je vodstvo festivala samo sebe diskreditiralo svojim držanjem i stavovima. Oni nisu mjerodavni za vrednovanje nečega tako važnog kao što je povijest stripa.



Pa naravno da oni nisu ni za što mjerodavni. To je faking strip festival, nije Académie française. A još je manje Međunarodni sud pravde.
Godinama su s rijetkim iznimkama nagrađivali samo Francuze, u biti svoju kliku, i nikome nije padalo na pamet da diže buru oko toga, zove na bojkot, unaprijed se odriče nagrade koju ni ne zaslužuje... Kritiziralo ih se, da, ali ih se kritiziralo onako kako se strip festival i treba kritizirati - kroz inteligentne članke i argumentirane polemike, a ne kroz tzv. 'public outcry' i neurotske ispade kakvima smo ove godine svjedoci.
U prvih se nekoliko desetljeća samo tu i tamo pojavilo neko strano ime; kad se pojavilo - dobro, kad je laureat i opet bio Francuz - opet dobro. Svima je donedavno bilo jasno da je to samo - francuski strip festival.
Što se promijenilo? Pa, promijenilo se sigurno nije to da je Angoulême nekako postao mjerodavnom institucijom za "vrednovanje povijesti stripa". To je, ponavljam, bio i ostao - francuski strip festival. OK, osnovan je pod pokroviteljstvom ministra kulture, vežu se uz njega malo ozbiljnije i značajnije face negoli uz neki tamo CRŠ ili MaFest, ali na kraju dana - to je festival i ništa više. Ono što se promijenilo jest to da smo dobili internet i da je sad svatko politički aktivist i da se iz dana u dan pogled na svijet sve više i više ideologizira. Apsolutno ništa više nije samo to što jest (u ovom slučaju - strip festival), sve je postalo poprištem političke borbe. I svatko se penje na svaku barikadu koju bilo koja budala podigne na svom Facebook profilu. Ovo je najnovija i najapsurdnija. Ne možeš više sastaviti ni listu autora koji su po tebi najbolji, a da ne drhtiš koja će te nevladina udruga zbog toga napasti. (Zašto bi i mogao kad ne možeš više ni odgajati dijete kako ti misliš da je ispravno, osim ako ispravno misliš, a što je ispravno misliti će ti reći oni koji ispravno misle.)

Ja sam svojedobno kroz članke kritizirao CRŠ, jer sam smatrao da njegov program šteti i sadašnjosti i budućnosti stripa na ovim prostorima. Ali mi nije padalo na pamet da zovem na bojkot, da nekoga proglašavam seksistom, da raspravu o pitanjima kulture i umjetničke vrijednosti prebacujem na plan politike i ideologije. "Mačizam i seksizam talijanskog stripa i njegove balkanske publike" - evo naslova članka kakav ja neću nikad napisati, a ni pročitati. Ono malo što takav članak uopće i ima za reći, već smo milijun puta čuli. I postoje samo dva tipa ljudi kojima se to da ponavljati. Jedan je onaj koji to, eto, još nije milijun puta čuo pa mu još nije dosadilo. Taj će to, nadajmo se, s vremenom prerasti i dati nam nešto više. Drugi je onaj kome je prežvakavanje tuđih parola plafon i koji ništa više ni ne može dati. I koji, svaki put kad ih izgovara, misli da govori nešto novo i veliko i važno.

Navukla neka grupica feministica 'public outcry' na vodstvo nekog festivala; ovi se pokušali opravdati pa se navodno tim opravdanjem "još više ukopali" (iako u tom opravdanju nema ničeg problematičnijeg od toga da pojam 'impresionizam' vežemo prvenstveno uz Moneta i Maneta, a ne uz Mary Cassatt i Berthe Morisot); a na koncu se posve povukli i samo što nisu festival preimenovali u "Angulemski festival ženskog stripa"; a nominirani autori svi redom poodbijali nagradu i sad se neće imati kome dodijeliti. Koji clusterfuck!
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/01/2016 : 11:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Za pet godina organizatori Angoulême-a će zahvaljivati grupici feministica koja je navukla "public outcry" jer je to dovuklo
toliki publicitet i festival se našao pod tolikom lupom javnosti da uz minimalnu pametnu promidžbu ima izvrsne šanse postati
Svjetski strip festival. Mogu se kladiti kako će se uskoro javiti teoretičari zavjere koji će tvrditi da je sve unaprijed
osmišljeno u promidžbene svrhe.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/01/2016 : 12:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Da, a možda i Grčka svojim samouništenjem zapravo samo želi privući turiste.
"Imate još samo ovo i eventualno sljedeće ljeto da vidite ovu zemlju. Grčka - još malo pa nestalo."
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 22/01/2016 : 13:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Nema veze s festivalom i nagradama, al ima sa ženama pa

https://www.facebook.com/events/732825196817292/

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000