forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli naslovnice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/02/2016 : 11:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mozda je puma Cougar..planinski lav...
Tko zna sta je tim crtacima padalo na pamet kad im se kaze neki naslov price, a oni doslovce idu crtati po tim natuknicama.
Bolje da su pitali o cemu se radi, pa bi valjda dobili ideju i jasniju sliku kako cover nacrtati.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/02/2016 : 11:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Misliš da je crtač znao kako izgleda planinski lav, a nije znao kako izgleda ris?

Hm, ne vjerujem, a-a.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/02/2016 : 11:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nisu ziher bili zoolozi... :-)
Ako je cuo od urednika ris, on je vidio pumu.
Kao klincima je bilo jasno da ris ima dlake sto strse iznad usiju, a pumi strse vjeciti prijeteci ocnjaci.

Pamtim neku epizodu Komandanta Marka da je u jednom susretu u sumi sreo risa, on je izvadio pistolj i nesto mu je rekao u stilu "bolje da ide svatko svojim putem!"
Mislim da je od svih stripova koje sam procitao da je tu bio prvi put prikazan ris.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/02/2016 : 12:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Chica napadne ris na početku jedne stare priče, ne sjećam se koje, a zaprijeti mu i na kraju jedne priče s Rakosijem, čini mi se Zagor protiv vampira, kad on od risove sjene sa šiljatim ušima pomisli da je vampir i pobjegne.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/02/2016 : 12:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

inače po sjećanju epizoda je bila zanimljiva iako se sad nemogu sjetiti točno što je bilo, ali privukla me je naslovnica u ono vrijeme mi je bila posebna, pa čak i danas sa odmakom od skoro 30 god. i dalje izgleda zanimljivo i lijepo, bez obzira bio ris,puma,tigar


Ako ti može pomoći, u pitanju je priča o Snježnim sokolovima, bandi koja na skijama napada i pljačka a predvodi je lik pod imenom Eskim.
Znači, onaj tko je crtao naslovnicu uopće nije znao ništa o samoj radnji priče.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 15/02/2016 12:31:45
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/02/2016 : 14:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by tihomirduras

inače po sjećanju epizoda je bila zanimljiva iako se sad nemogu sjetiti točno što je bilo, ali privukla me je naslovnica u ono vrijeme mi je bila posebna, pa čak i danas sa odmakom od skoro 30 god. i dalje izgleda zanimljivo i lijepo, bez obzira bio ris,puma,tigar


Ako ti može pomoći, u pitanju je priča o Snježnim sokolovima, bandi koja na skijama napada i pljačka a predvodi je lik pod imenom Eskim.
Znači, onaj tko je crtao naslovnicu uopće nije znao ništa o samoj radnji priče.



hvala, znam da mi je ostala u dobrom sjecanju ali nebi nikad rekao da je to ta prica, kasnije sam je procitao bar 2-3 puta u sd izdanju
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 15/02/2016 : 15:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Chica napadne ris na početku jedne stare priče, ne sjećam se koje, a zaprijeti mu i na kraju jedne priče s Rakosijem, čini mi se Zagor protiv vampira, kad on od risove sjene sa šiljatim ušima pomisli da je vampir i pobjegne.




nije li isto rakosi u pitanju,drugi susret?kad onaj mađarski cigan bator uvali čiku talisman za hrabrost u zamjenu za nekoliko kapi zagorove krvi.e sad, jel bio ris il puma nisam siguran,ali mislim da je ris.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 15/02/2016 15:02:11
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 15/02/2016 : 16:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
More bit da je bijo Hašim Kučuk Hoki...
Jebo vas Ris,hoćete li sad šesnaest stranica kenjati wtf ona jebela mačka s naslovnice predstavlja...

Wtf?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/02/2016 : 16:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Jebo vas Ris,hoćete li sad šesnaest stranica kenjati wtf ona jebela mačka s naslovnice predstavlja...


Bagi ljut k'o ris!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 15/02/2016 : 17:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
hihihi nakostriješio se ko mlada puma.mir mačak



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/02/2016 : 19:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Lako je googlat, analizirati detalje i praviti se pametan, u pitanju je crtež a ne fotografija a tko može znati što je crtač uopće htio nacrtati.
Ovome na naslovnici dodaš pjege, obojaš drugačije, skratiš rep i dobiješ risa, jedino što sam ja obratio pozornost na nedostatak pjega i neadekvatnu boju a potpuno zanemario rep.
Sada samo čekam da se javi neki pametnjaković i kaže pa i glave se puno razlikuju a tek dužina tijela.



Crtač je htio nacrtati upravo ono što je i nacrtao -pumu kako skače na Zagora. Ništa više, niti manje od toga.
Odnosno, niti je taj crtač znao naslov, niti radnju stripa, niti na kojoj će epizodi biti objavljena ta njegova naslovnica.
Takve naslovnice su crtane s neutralnom radnjom, tj. da se mogu staviti na bilo koju epizodu. To što je neki pametnjaković u Dnevniku vidio da ide epizoda 'Beli ris', pa izabrao ovu naslovnicu i dao obojati mačku u bijelo, nije do crtača

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/02/2016 : 20:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by DODSFERD

Lako je googlat, analizirati detalje i praviti se pametan, u pitanju je crtež a ne fotografija a tko može znati što je crtač uopće htio nacrtati.
Ovome na naslovnici dodaš pjege, obojaš drugačije, skratiš rep i dobiješ risa, jedino što sam ja obratio pozornost na nedostatak pjega i neadekvatnu boju a potpuno zanemario rep.
Sada samo čekam da se javi neki pametnjaković i kaže pa i glave se puno razlikuju a tek dužina tijela.



Crtač je htio nacrtati upravo ono što je i nacrtao -pumu kako skače na Zagora. Ništa više, niti manje od toga.
Odnosno, niti je taj crtač znao naslov, niti radnju stripa, niti na kojoj će epizodi biti objavljena ta njegova naslovnica.
Takve naslovnice su crtane s neutralnom radnjom, tj. da se mogu staviti na bilo koju epizodu. To što je neki pametnjaković u Dnevniku vidio da ide epizoda 'Beli ris', pa izabrao ovu naslovnicu i dao obojati mačku u bijelo, nije do crtača


Što se tiče samog naziva epizode veća je greška napravljena kod njezinog prvog objavljivanja u ZS, stavljena je originalna naslovnica i izmišljeno ime epizode koje nema nikakve veze s radnjom.
Znam da su u Dnevniku forsirali neke svoje nazive ali me baš zanima kako su od Eskima dobili risa, tu nije trebalo ni znati radnju epizode već samo pogledati originalnu naslovnicu da bi pretpostavio neke stvari.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/02/2016 : 20:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Znalo je biti svakakvih grešaka ali ovo je najveća od sviju jer nije pogođen ni junak, ako se već moglo pomiješati Mikija i Kit Tellera nije mi jasno kako je napravljena greška na relaciji Zagor-Tex.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 16/02/2016 : 09:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by DODSFERD

Lako je googlat, analizirati detalje i praviti se pametan, u pitanju je crtež a ne fotografija a tko može znati što je crtač uopće htio nacrtati.
Ovome na naslovnici dodaš pjege, obojaš drugačije, skratiš rep i dobiješ risa, jedino što sam ja obratio pozornost na nedostatak pjega i neadekvatnu boju a potpuno zanemario rep.
Sada samo čekam da se javi neki pametnjaković i kaže pa i glave se puno razlikuju a tek dužina tijela.



Crtač je htio nacrtati upravo ono što je i nacrtao -pumu kako skače na Zagora. Ništa više, niti manje od toga.
Odnosno, niti je taj crtač znao naslov, niti radnju stripa, niti na kojoj će epizodi biti objavljena ta njegova naslovnica.
Takve naslovnice su crtane s neutralnom radnjom, tj. da se mogu staviti na bilo koju epizodu. To što je neki pametnjaković u Dnevniku vidio da ide epizoda 'Beli ris', pa izabrao ovu naslovnicu i dao obojati mačku u bijelo, nije do crtača


Što se tiče samog naziva epizode veća je greška napravljena kod njezinog prvog objavljivanja u ZS, stavljena je originalna naslovnica i izmišljeno ime epizode koje nema nikakve veze s radnjom.
Znam da su u Dnevniku forsirali neke svoje nazive ali me baš zanima kako su od Eskima dobili risa, tu nije trebalo ni znati radnju epizode već samo pogledati originalnu naslovnicu da bi pretpostavio neke stvari.



ovo mi je jedna od najdrazih naslovnica, relativno kasno sam nabavio ovu epizodu u extra izdanju pa mozda zbog toga, ali generalno je jako dobro nacrtana ... high times :) super mi je i vezana naslovnica kad je zagor na skijama ... snježni sokolovi ...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2016 : 10:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Iz nekog razloga u Dnevniku su zaključili da na naslovnici nema dovoljno leda, pa su ga gore dodali.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25959 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/02/2016 : 11:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
to je onaj šta je precrtava naslovnicu računa da će biti više plaćen ako ubaci više stvari na naslovnicu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/02/2016 : 16:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I Talijani su znali mijenjati i rezati originalne naslovnice u reprint izdanjima.
Ovdje su u ristampi promijenili položaj revolvera da isti ne bi dobio po cijevi zbog rezanja donjeg dijela.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/02/2016 : 16:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Iako mi je kolor bolji u ristampi toliko su je odrezali da sveukupni dojam nije tako jak kao na originalu.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 17/02/2016 : 23:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
Koja li je ovo epizoda?

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/02/2016 : 23:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tex protiv Marsovca?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37394 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/02/2016 : 23:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Onaj Cvet smrti ... "Lunina dolina"?

http://texwillerblog.com/wordpress/?p=31118




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 18/02/2016 : 22:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Onaj Cvet smrti ... "Lunina dolina"?

http://texwillerblog.com/wordpress/?p=31118




Nije. Ova je, samo što je ovde marsovac maskiran u bizona


Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 18/02/2016 : 22:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Još jedna majstorska Plavšićeva! Njegov Tex nije kepec, u odnosu na konja, kao u Dottija i ostalih iz suvremenog Texova staffa!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1600 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/02/2016 : 00:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Koliko su bolje originalne naslovnice od ovih iz ristampe...Onaj kolt leži uspravno u snegu

E, a ovaj Dramatičan lov, kako sam ja to nekad zamišljao, još dok nisam čitao tu epizodu,
samo sam znao naslove sa spiska, da Teks i Karson u njoj love bizone. Još je i naredna epizoda
bila Karson nema sreće, mislio sam da nema sreće u lovu. Pa i ova naslovnica se poklapa sa tom zamisli.

A onda, truć, razočaranje! Ne volim kad se u Teksu pojavljuju vanzemaljci, nije to za njega...
Zenda i Mefisto mogu da prođu, ali svemirci baš nisu za western. Možda za Zagora.
Dobro, ona naredna epizoda nema veze s ovom, još je ona ispala bolja,
iako nema neku naročitu radnju, ali je bar čistokrvni western.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4132 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/02/2016 : 16:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote


Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000