forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ratko Dragaš, dobrotvor ili prevarant ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/05/2016 : 15:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Uvijek sam ja govorio da nijedan LMS ili ZS ne vrijede vise od 18 kuna, a i to samo zbog nostalgije. Realno, bar meni, 7-10 kuna. Negativan ishod svih ovih "poslovanja" je da su cijene ovih nostalgicnih "nakarada" vjestacki napumpane do eksplozije. Pozitivan efekt svega toga je da se probudila i razmahala strip scena. Tako sam se i ja ponovno vratio stripu i danas ne bih mogao smisliti zivot bez istih.
Neka mi ne zamjere svi oni koji su si od LMS i ZS stvorili kumir/idol, ikonu...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 26/05/2016 : 15:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Bla bla bla.... neki se ovde prave previše pametni
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 26/05/2016 : 18:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/05/2016 : 18:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

fakin is bek



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 27/05/2016 : 16:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Uvijek sam ja govorio da nijedan LMS ili ZS ne vrijede vise od 18 kuna, a i to samo zbog nostalgije. Realno, bar meni, 7-10 kuna. Negativan ishod svih ovih "poslovanja" je da su cijene ovih nostalgicnih "nakarada" vjestacki napumpane do eksplozije. Pozitivan efekt svega toga je da se probudila i razmahala strip scena. Tako sam se i ja ponovno vratio stripu i danas ne bih mogao smisliti zivot bez istih.
Neka mi ne zamjere svi oni koji su si od LMS i ZS stvorili kumir/idol, ikonu...


Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 27/05/2016 : 16:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

Bla bla bla.... neki se ovde prave previše pametni


Zašto "bla bla bla"? To je istina samo što neki to ne žele priznati jer ne vidim šta je to bolje u Texu ZS od Texa Lud. A sentimentalnost.... priče za malu djecu. Ako smo toliko sntimentalni zašto ih onda prodajemo.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/05/2016 : 16:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Uvijek sam ja govorio da nijedan LMS ili ZS ne vrijede vise od 18 kuna, a i to samo zbog nostalgije. Realno, bar meni, 7-10 kuna. Negativan ishod svih ovih "poslovanja" je da su cijene ovih nostalgicnih "nakarada" vjestacki napumpane do eksplozije. Pozitivan efekt svega toga je da se probudila i razmahala strip scena. Tako sam se i ja ponovno vratio stripu i danas ne bih mogao smisliti zivot bez istih.
Neka mi ne zamjere svi oni koji su si od LMS i ZS stvorili kumir/idol, ikonu...



E moj Zorane, zamjerit' ti mogu jedino oni kojima takvim "pogrdnim" riječima omalovažavaš robu potrebnu za najbitnije dodatne i redovne prihode.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 27/05/2016 : 17:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Dobro, svakom svacije. Svi smo mi nasli nekakav sistem u kolekcijama za koje smo se opredijelili. Nisam ja alergican na LMS i ZS. Naprotiv, nabavio bih max desetak brojeva koji nisu ni toliko stari ni precijenjeni, npr. Garlandov bic, Rodjaka Eufrazija, Dani uzbudjenja i sl. Oni me emocionalno vezu za neke dozivljaje sa starim prijateljima koje svake godine sretnem i popricamo. Ja sam alergican na nelogicnost po kojim cijenama se opcenito prodaje (i jos gore, kupuje) ovo povrce.

No, necu vise OT, sorry autoru topica, mada se i ovo dotice teme topica.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/05/2016 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

No, necu vise OT, sorry autoru topica, mada se i ovo dotice teme topica.



I te kako!
"Tako je (valjda) sve počelo...."

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/05/2016 : 10:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kao prvo; svaka roba ima svog kupca,
Kao drugo; mnogima se svidaju Mercedes ili BMW, ali nemaju sredsava za njih...
Kao trece; znate ono da se ,o ukusima ne raspravlja...
Ali rekao bi, da bilo kakvi raritetni primjerci, a ocuvani moraju i vrijedit. To su cinjenice.
A Ratko je drugovi-gospodo moja takvih imao ohoho. Mnogi od vas ni culi nisu za takve kolekcije i primjerke...
Osobno sam super stvari pteko njega nasao. Zato bi bilo bitno da se o sunjivim tranksakcijama napokon nesto i kaze. Al, nista, ko zna taj i suti. Boli ih, za buraniju... ali tako je i u zaozbiljnom zivotu, male ribe se brckaju i vrte ukrug, dok ih one velike ribe mirno i hladnokrvno ne progutaju...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/05/2016 : 12:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/05/2016 : 13:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 29/05/2016 : 13:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chicolopez

quote:
Originally posted by jang

Bla bla bla.... neki se ovde prave previše pametni


Zašto "bla bla bla"? To je istina samo što neki to ne žele priznati jer ne vidim šta je to bolje u Texu ZS od Texa Lud. A sentimentalnost.... priče za malu djecu. Ako smo toliko sntimentalni zašto ih onda prodajemo.



Izvinjavam se ZoranuC, moj komentar nije bio namenjen njemu, nego komentarima prijr njega. Tamo gdje se ljude optužuje varanja zajedno s Ratkom
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/05/2016 : 15:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
I šta smo ovdje zaključili? Može li se nakon rasprave ubaciti anketa?

loading...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 29/05/2016 : 18:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

I šta smo ovdje zaključili? Može li se nakon rasprave ubaciti anketa?



A - Topic konačno zaključati?
B - Ostaviti otvoren?
C - Ostaviti otvoren uz ograničenje (zabrana javljanja kritičarima)?


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/05/2016 : 18:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Predlažem osnivanje Stripovskog etičkog sudišta koje bi, po uzoru na Zdravka Tomca i njegovu družinu, presuđivalo dobrotvorima, prevarantima i izdajnicima.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 29/05/2016 : 19:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by chicolopez

quote:
Originally posted by jang

Bla bla bla.... neki se ovde prave previše pametni


Zašto "bla bla bla"? To je istina samo što neki to ne žele priznati jer ne vidim šta je to bolje u Texu ZS od Texa Lud. A sentimentalnost.... priče za malu djecu. Ako smo toliko sntimentalni zašto ih onda prodajemo.



Izvinjavam se ZoranuC, moj komentar nije bio namenjen njemu, nego komentarima prijr njega. Tamo gdje se ljude optužuje varanja zajedno s Ratkom


Sve u redu, jang, nisam to tako ni shvatio. A nisam ni uvredljiv, vidis da nisam komentirao.
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 29/05/2016 : 20:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by chicolopez

quote:
Originally posted by jang

Bla bla bla.... neki se ovde prave previše pametni


Zašto "bla bla bla"? To je istina samo što neki to ne žele priznati jer ne vidim šta je to bolje u Texu ZS od Texa Lud. A sentimentalnost.... priče za malu djecu. Ako smo toliko sntimentalni zašto ih onda prodajemo.



Izvinjavam se ZoranuC, moj komentar nije bio namenjen njemu, nego komentarima prijr njega. Tamo gdje se ljude optužuje varanja zajedno s Ratkom


Sve u redu, jang, nisam to tako ni shvatio. A nisam ni uvredljiv, vidis da nisam komentirao.

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3996 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 31/05/2016 : 03:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Mi se možda pravimo pametni jer optužujemo ljude za varanje,ali se i ti praviš glup kad misliš da se nije varalo. Sigurno je Ratko sve sam radio,bez da je itko išta znao. Da je poštenja na ovom sajtu bi za početak ovi šta su Ratku posuđivali lozinke bili trajno izbačeni sa stripovi.com.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/05/2016 : 16:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem





Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 31/05/2016 : 20:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Mi se možda pravimo pametni jer optužujemo ljude za varanje,ali se i ti praviš glup kad misliš da se nije varalo. Sigurno je Ratko sve sam radio,bez da je itko išta znao. Da je poštenja na ovom sajtu bi za početak ovi šta su Ratku posuđivali lozinke bili trajno izbačeni sa stripovi.com.



nisam toliko glup da bi mislio da je na aukcijama uvijek sve čisto. Ali verovatno si pročitao šta je Markos napisao: ekipe koje je uhvatio na varanju je izbacio, za Ratka nije našao dokaze. Zna se a i ljudi su priznali da su mu dali svoja imena za prodaju stripova na aukcijama jer je imao zaključan račun. u stvari i to je prekršaj verovatno. dvojica su priznali i izvinili su se. I sada se verovatno prodaju "njegovi" stripovi na aukcijama.
Mene je razpizdila razprava u smjeru da sada plakaju oni koji su harali zajedno s njim i nagomilali brdo love na nepošten način od naivnih kolekcionara, a sada kad su ostali bez novca i sami počeli su plakati po forumu. A da tome nije tako govorim iz osobnog iskustva.

Edited by - jang on 31/05/2016 20:39:26
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2016 : 21:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i ti si oštečen?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 31/05/2016 : 21:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

i ti si oštečen?


da. ali cifra je puno manja od Tomdareve ili Ginkove... i čujem da ih ima još sa večim gubicima, tako da... sranje se desi, šta češ. ne isplati se nervirat i najbolje bi bilosve zaboraviti. ja u stvari več jesam ali me ovaj topic opet podsjetio
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2016 : 22:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
onda ispada da je ukupna cifra i veča nego šta se priča.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/06/2016 : 07:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
...oni koji su harali zajedno s njim i nagomilali brdo .....




quote:
i ti si harao?

Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000