forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Mali rendžer The best of 1 Kineska četvrt
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 22/05/2016 : 22:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by hello

Cijena od 49,00 kn jeste skupa, ali ako mi dozvolite objasniti zašto je to tako mogao bi bar malo pojasniti. Mnogi misle da je to samo deranje kupaca, ali to stvarno nije istina.
MR je počeo s cijenom do 34,00 kn što je koliko toliko prihvatljiva cijena s obzirom da je slično talijansko izdanje imalo cijenu čini mi se 10 ili 12 eura. Za pokriće troškova bilo je potrebno čini mi se nekih 70% znači nekih 350 komada i čak je neko vrijeme to i funkcioniralo ponajviše zbog izvoza u Srbiju i Sloveniju. Mislim da je prvih 39 brojeva imalo cijenu 34,00 kn. U međuvremenu je propao izvoz u Sloveniju, a i broj kupaca u Hrvatskoj je bio sve manji. Morali smo smanjiti nakladu, a uza sve to u međuvremenu su porasli tiskarski troškovi, prava na MR su skočila za 25%, država je uvela i PDV 5% (prije je bila nulta stopa PDV-a), a u zadnje dvije ture nitko nema interes ni za uvoz u Srbiju. Iz tih razloga cijena MR je skočila na 49,00 kn. Da bi se izdanje uopće pokrilo sad je potrebno prodati minimalno 80% naklade. Sad izračunajte ako je naklada 220 komada, mi moramo prodati 176 komada da bi bili na nuli. Zbog obveznih primjeraka, slanja u Italiju, i ponešto oštećenih primjeraka u najboljem slučaju u prodaji je 200 komada. Ako pretpostavimo da prodamo svih 200 komada, a računajući da mi dobivamo 70 % od prodajne cijene umanjene za PDV dolazimo do sljedećeg podatka. 200-176= 24 komada.
(70% od 46,67=32,67) znači 24x32,67= 784,08 kn. Dakle da rasprodamo kompletnu nakladu zaradili bi 784,08 kn. A da ne govorimo da imamo još neke neizravne troškove koje uopće nećemo uzeti u obzir u ovoj računici (poštarina u HR, poštarina za IT i da neke stvari radimo bez vanjskih suradnika) I da, na tih 784,08 morali bi platiti i 20% poreza na dobit tako da bi čista dobit bila 627,26 kn po broju. Trebam li na kraju reći da je prodaja bliža brojci 100 nego 200. Dakle u izdavanju MR nema nikakve ekonomske računice, izdavanje MR s financijskog stajališta je čista ludost i zato ja kažem da vlasnik VG ovo radi samo i jedino iz ljubavi. Sad netko može reći pa zašto recimo onda ne stavi cijenu od 1,00 kn ili recimo 25,00 kn. Dva su razloga: prvi je da vlasnik VG ipak nije tako bogat čovjek da si može dopustiti da ulupa cca 10000 eura godišnje za izdavanje dvije ture MR,
drugi je da s ekonomskog stajališta nije dozvoljeno da proizvod koji te košta recimo 1000,00 kn prodaješ za 500,00 kn.
Nemojte ovo shvatiti kao neko cmizdrenje ili opravdavanje već samo kao informaciju koju mislim da zaslužujete znati.



Hvala na iscrpnom objašnjenju. Samo naprijed! Odradite onda taj posao do kraja, ali dajte se trgnite i samo malo korigirajte izvedbu (odrezani dijelovi naslovnice i sl.). Mislim da Vam je i broj prodanih primjeraka padao s početkom neredovitosti izlaženja. Dajte nam svima ljubiteljima MRa samo malo nade da će sve biti ok. Npr. redovitu najavu i bar 2 ture godišnje! Valjda nije toliki problem. I to baš sada kada dolaze vrhunske epizode. A ako to bude ok, doći će i do Slovenije i do Srbije (ovako su mnogi odustali jer su uvjereni da propadate...)

Na koju odrezanu naslovnicu mislite? Iako to vjerovatno nije do nas, evo na primjer ovaj best of Kineska četvrt - pogledajte ovu sliku, a kad uzmete knjigu vidjet ćete da je jedno pola centimetra više rezano dole, a gornji dio ovo crno je produženo. Dobili smo probni primjerak i rekli to je OK, ali u konačnici ne bude identično. To opet nije toliko velika greška da bi mogli reklamirati cijelu nakladu.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/05/2016 : 00:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Danas nije jednostavno biti ni kolekcionar, moderna vremena diktiraju svoje standarde.



dapače,vrlo je jednostavno. samo ti triba gomila love

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/05/2016 : 09:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by hello

Cijena od 49,00 kn jeste skupa, ali ako mi dozvolite objasniti zašto je to tako mogao bi bar malo pojasniti. Mnogi misle da je to samo deranje kupaca, ali to stvarno nije istina.
MR je počeo s cijenom do 34,00 kn što je koliko toliko prihvatljiva cijena s obzirom da je slično talijansko izdanje imalo cijenu čini mi se 10 ili 12 eura. Za pokriće troškova bilo je potrebno čini mi se nekih 70% znači nekih 350 komada i čak je neko vrijeme to i funkcioniralo ponajviše zbog izvoza u Srbiju i Sloveniju. Mislim da je prvih 39 brojeva imalo cijenu 34,00 kn. U međuvremenu je propao izvoz u Sloveniju, a i broj kupaca u Hrvatskoj je bio sve manji. Morali smo smanjiti nakladu, a uza sve to u međuvremenu su porasli tiskarski troškovi, prava na MR su skočila za 25%, država je uvela i PDV 5% (prije je bila nulta stopa PDV-a), a u zadnje dvije ture nitko nema interes ni za uvoz u Srbiju. Iz tih razloga cijena MR je skočila na 49,00 kn. Da bi se izdanje uopće pokrilo sad je potrebno prodati minimalno 80% naklade. Sad izračunajte ako je naklada 220 komada, mi moramo prodati 176 komada da bi bili na nuli. Zbog obveznih primjeraka, slanja u Italiju, i ponešto oštećenih primjeraka u najboljem slučaju u prodaji je 200 komada. Ako pretpostavimo da prodamo svih 200 komada, a računajući da mi dobivamo 70 % od prodajne cijene umanjene za PDV dolazimo do sljedećeg podatka. 200-176= 24 komada.
(70% od 46,67=32,67) znači 24x32,67= 784,08 kn. Dakle da rasprodamo kompletnu nakladu zaradili bi 784,08 kn. A da ne govorimo da imamo još neke neizravne troškove koje uopće nećemo uzeti u obzir u ovoj računici (poštarina u HR, poštarina za IT i da neke stvari radimo bez vanjskih suradnika) I da, na tih 784,08 morali bi platiti i 20% poreza na dobit tako da bi čista dobit bila 627,26 kn po broju. Trebam li na kraju reći da je prodaja bliža brojci 100 nego 200. Dakle u izdavanju MR nema nikakve ekonomske računice, izdavanje MR s financijskog stajališta je čista ludost i zato ja kažem da vlasnik VG ovo radi samo i jedino iz ljubavi. Sad netko može reći pa zašto recimo onda ne stavi cijenu od 1,00 kn ili recimo 25,00 kn. Dva su razloga: prvi je da vlasnik VG ipak nije tako bogat čovjek da si može dopustiti da ulupa cca 10000 eura godišnje za izdavanje dvije ture MR,
drugi je da s ekonomskog stajališta nije dozvoljeno da proizvod koji te košta recimo 1000,00 kn prodaješ za 500,00 kn.
Nemojte ovo shvatiti kao neko cmizdrenje ili opravdavanje već samo kao informaciju koju mislim da zaslužujete znati.



Hvala na iscrpnom objašnjenju. Samo naprijed! Odradite onda taj posao do kraja, ali dajte se trgnite i samo malo korigirajte izvedbu (odrezani dijelovi naslovnice i sl.). Mislim da Vam je i broj prodanih primjeraka padao s početkom neredovitosti izlaženja. Dajte nam svima ljubiteljima MRa samo malo nade da će sve biti ok. Npr. redovitu najavu i bar 2 ture godišnje! Valjda nije toliki problem. I to baš sada kada dolaze vrhunske epizode. A ako to bude ok, doći će i do Slovenije i do Srbije (ovako su mnogi odustali jer su uvjereni da propadate...)


sve je rečeno, od strane Helloa i Morisca.
A Teller vam govori več ohoho vremena...vjerujte ljudima i kupujte,
kaloko vidim tal.originali dosežu visoke cijene a reprinta nekog ozbiljnog Mali Rendžer i nije imao do ovog if edizioni izdanja..
Ali original je original...a Van Goghovo izdanje je i uz sve mane najvjernije originalu...
Pregurali naivu i odustali sad kad stižu biseri..neke ljude nikad neću razumjeti.
Malo je kriv i nesiguran izdavać ali ajmo mu pomoći da postane siguran kupovinom.
ps..koliko znam u Sloveniji je Buch prodao popriličan broj nove ture.
ljudi moji, znam da ništa ne znaći ali ako se ta knjiga ili bar sljedeća ne razproda, ja se povlačim iz svake komunikacije sa ovog foruma...bio bi razočaran strašno da jednog takvog junaka voli i poštuje tako mali broj strip čitatelja...
Ako se ne proda 100 knjiga najboljih epizoda najboljeg strip junaka
nek ide sve kvragu, pa i teller forumaš.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 23/05/2016 09:35:11
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2016 : 10:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovu HC biblioteku pratim dok bude izlazila, tim više jer su kompletne priče. Iako je malo vjerojatno, pokušat ću nastaviti redovnu seriju gdje sam stao ako nekada uleti višak novaca.
Kada se tu ubroji i Ludens, što se tiče MR-a svatko koga zanima taj strip ima dobar izbor, a može se i kombinirati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/05/2016 : 10:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovu HC biblioteku pratim dok bude izlazila, tim više jer su kompletne priče. Iako je malo vjerojatno, pokušat ću nastaviti redovnu seriju gdje sam stao ako nekada uleti višak novaca.Kada se tu ubroji i Ludens, što se tiče MR-a svatko koga zanima taj strip ima dobar izbor, a može se i kombinirati.



držim palčeve...pa poskupite na HŽ vozne karte i evo ti...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2016 : 10:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Džabe su sva poskupljenja kada to djelatnici ne osjete u džepu, zadnje povećanje plaće je bilo 2008.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 23/05/2016 : 19:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by hello

Cijena od 49,00 kn jeste skupa, ali ako mi dozvolite objasniti zašto je to tako mogao bi bar malo pojasniti. Mnogi misle da je to samo deranje kupaca, ali to stvarno nije istina.
MR je počeo s cijenom do 34,00 kn što je koliko toliko prihvatljiva cijena s obzirom da je slično talijansko izdanje imalo cijenu čini mi se 10 ili 12 eura. Za pokriće troškova bilo je potrebno čini mi se nekih 70% znači nekih 350 komada i čak je neko vrijeme to i funkcioniralo ponajviše zbog izvoza u Srbiju i Sloveniju. Mislim da je prvih 39 brojeva imalo cijenu 34,00 kn. U međuvremenu je propao izvoz u Sloveniju, a i broj kupaca u Hrvatskoj je bio sve manji. Morali smo smanjiti nakladu, a uza sve to u međuvremenu su porasli tiskarski troškovi, prava na MR su skočila za 25%, država je uvela i PDV 5% (prije je bila nulta stopa PDV-a), a u zadnje dvije ture nitko nema interes ni za uvoz u Srbiju. Iz tih razloga cijena MR je skočila na 49,00 kn. Da bi se izdanje uopće pokrilo sad je potrebno prodati minimalno 80% naklade. Sad izračunajte ako je naklada 220 komada, mi moramo prodati 176 komada da bi bili na nuli. Zbog obveznih primjeraka, slanja u Italiju, i ponešto oštećenih primjeraka u najboljem slučaju u prodaji je 200 komada. Ako pretpostavimo da prodamo svih 200 komada, a računajući da mi dobivamo 70 % od prodajne cijene umanjene za PDV dolazimo do sljedećeg podatka. 200-176= 24 komada.
(70% od 46,67=32,67) znači 24x32,67= 784,08 kn. Dakle da rasprodamo kompletnu nakladu zaradili bi 784,08 kn. A da ne govorimo da imamo još neke neizravne troškove koje uopće nećemo uzeti u obzir u ovoj računici (poštarina u HR, poštarina za IT i da neke stvari radimo bez vanjskih suradnika) I da, na tih 784,08 morali bi platiti i 20% poreza na dobit tako da bi čista dobit bila 627,26 kn po broju. Trebam li na kraju reći da je prodaja bliža brojci 100 nego 200. Dakle u izdavanju MR nema nikakve ekonomske računice, izdavanje MR s financijskog stajališta je čista ludost i zato ja kažem da vlasnik VG ovo radi samo i jedino iz ljubavi. Sad netko može reći pa zašto recimo onda ne stavi cijenu od 1,00 kn ili recimo 25,00 kn. Dva su razloga: prvi je da vlasnik VG ipak nije tako bogat čovjek da si može dopustiti da ulupa cca 10000 eura godišnje za izdavanje dvije ture MR,
drugi je da s ekonomskog stajališta nije dozvoljeno da proizvod koji te košta recimo 1000,00 kn prodaješ za 500,00 kn.
Nemojte ovo shvatiti kao neko cmizdrenje ili opravdavanje već samo kao informaciju koju mislim da zaslužujete znati.



Hvala na iscrpnom objašnjenju. Samo naprijed! Odradite onda taj posao do kraja, ali dajte se trgnite i samo malo korigirajte izvedbu (odrezani dijelovi naslovnice i sl.). Mislim da Vam je i broj prodanih primjeraka padao s početkom neredovitosti izlaženja. Dajte nam svima ljubiteljima MRa samo malo nade da će sve biti ok. Npr. redovitu najavu i bar 2 ture godišnje! Valjda nije toliki problem. I to baš sada kada dolaze vrhunske epizode. A ako to bude ok, doći će i do Slovenije i do Srbije (ovako su mnogi odustali jer su uvjereni da propadate...)

Na koju odrezanu naslovnicu mislite? Iako to vjerovatno nije do nas, evo na primjer ovaj best of Kineska četvrt - pogledajte ovu sliku, a kad uzmete knjigu vidjet ćete da je jedno pola centimetra više rezano dole, a gornji dio ovo crno je produženo. Dobili smo probni primjerak i rekli to je OK, ali u konačnici ne bude identično. To opet nije toliko velika greška da bi mogli reklamirati cijelu nakladu.


Dragi moj Hello! Na koju odrezanu naslovnicu mislim? Nažalost, na broj 80 Pustinja ne oprašta na kojoj Kitu nedostaje glava!!! Ponavljam, sve što ste ikada izdali kupio sam i kupit ću, ali lijepo pokušavam upozoriti na propuste koji ljude tjeraju od kupnje (osobno sam čuo čovjeka koji zbog te naslovnice nije kupio strip, nego ostavlja stari LMS u kolekciji)
Samo malo više pažnje i to je sve...

---

<b></b>
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/05/2016 : 20:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Ovo Hello:


BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 23/05/2016 : 21:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Devil

Ovo Hello:




Bingo

---

<b></b>
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 23/05/2016 : 21:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Mislite na ovu?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 23/05/2016 : 21:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Ili na ovu istu ka i VAN GOGH?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/05/2016 : 21:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by Darkwood Devil

Ovo Hello:




Bingo


evo i u enciklopediji na stripovi.com fali glava na talijanskom izdanju
I na originalu fali dio glave i sad ako stroj razreže samo mrvicu niže ode i ostatak glave, a ako razreže poviše ostat će praznina.


www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2016 : 22:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bolje da fali cijela glava nego da bude praznina u njoj... tj. umjesto nje.
Ovo što je docrtavano na LMS izdanju ne liči na Kita.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/05/2016 : 22:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ne vjerujem da i u tal.izdanju Kiti..ovaj Kitu fali glavic..ovaj glava..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2016 : 22:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da ipak fali jer je gurao/gurnut gdje ne smije/ne treba.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 23/05/2016 : 22:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Ili na ovu istu ka i VAN GOGH?


Čovjek uči dok je živ i još umre u neznanju.

Kakvi talijanski zlikovci - unakazili Kita, a majstori iz Dnevnika ga spasili

Isprika Hello! Ali ostajem pri zahtjevu za 2 ture godišnje

---

<b></b>
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 23/05/2016 : 23:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by roby05

Ili na ovu istu ka i VAN GOGH?


Čovjek uči dok je živ i još umre u neznanju.

Kakvi talijanski zlikovci - unakazili Kita, a majstori iz Dnevnika ga spasili

Isprika Hello! Ali ostajem pri zahtjevu za 2 ture godišnje

Budući da će nova tura ići nekad na ljeto, postoji čak solidna mogućnost da krajem godine izađe još jedna tura. Jedino što razmišljamo budući da na skladištu imamo sad već popriličan broj neprodanih stripova da po prvi put napravimo komplete starih brojeva po prihvatljivijim cijenama tako da neki koji su odustali zbog cijene dobiju priliku da nam se opet priključe.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/05/2016 : 23:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
to i nije loša ideja.
ionako zalihe na skladištu ne donose ništa a mogli bi navući kojeg kupca više za iduće brojeve.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/05/2016 : 06:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Dobro da smo resili tu odrezanu glavu ....sad ostaje samo cekat novu turu,kupit koji paketic sa propustenim brojevima,kupit tu Kinesju sektu i vrijeme prekratit novim Ludens Malim Rendzerom....jos netko nezadovolje(a)n?..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/05/2016 06:06:26
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 24/05/2016 : 12:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
kupujem od broja 42 dalje ako bude remitenda po 3€ komad (toliko su bili kod nas u kioscima). i dobro očuvana
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/05/2016 : 13:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a jebiga ti odma na 3 eura.
triba tražit euro po komadu pa onda pristat na dva.
loš si pregovarač:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2016 : 13:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

pa moze kod vas ici od 1€ 2€, a kod nas od 3€



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2016 : 13:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kad bi bilo po 2-3 € vjerojatno bih uzeo one brojeve koji mi fale.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 24/05/2016 : 14:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a jebiga ti odma na 3 eura.
triba tražit euro po komadu pa onda pristat na dva.
loš si pregovarač:)



nemam arabskih gena :)
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 24/05/2016 : 15:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Zbilja ne kužim to bespotrebno prepucavanje oko Kitove tikve. U vremenu Interneta gdje možeš skoro sve provjeriti vode se polemike da li je i zašto je VG odrezao Kitovu tikvu a da se uopće nije provjeravalo kako izgleda talijanski original. Izgleda upravo onako kako je VG napravio. To što je Dnevnik docrtavao i izmišljao nešto svoje, to je drugi par rukavica. Najlakše je nešto spočitavati izdavaču a da se uopće ne provjerava pravo činjenično stanje. Govorim čisto iz neutralnog promatranja jer ne uzimam Malog Rendžera odavno, iako sam ga kao dijete volio čitati u LMS-u. Uzeo sam u samom početku prvih desetak brojeva (možda i više, ne sjećam se više) Malog Rendžera u VG izdanju i mogu reći samo dobre stvari o tom izdanju. Dobro, našlo bi se tu sitnih zamjerki, ali u globalu ja to zaista ljepo odrađeno izadnje. Malo nakon toga sam ga prodao jer jednostavno nisam mogao natjerati sebe da ga čitam. Uzimati ga samo zbog nostalgije ili nečeg drugog mi zbilja nema smisla.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000