forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Mali rendžer The best of 1 Kineska četvrt
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/05/2016 : 16:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas nije jednostavno biti ni kolekcionar, moderna vremena diktiraju svoje standarde.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 21/05/2016 16:15:02
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 21/05/2016 : 19:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Mali rendžer mi je drag junak ali ovo izdanje se mi čini bezveze. Zašto nije onda izdavač več u štartu počeo sa hc izdanjem od prvog broja nadalje a ne sada kada je vani več oko 80 sc brojeva s ovim. 120 kuna je puno. Taj novac radije dam za koju fibru ili libellus.

Edited by - tekumze on 21/05/2016 20:04:18
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2016 : 09:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

Mali rendžer mi je drag junak ali ovo izdanje se mi čini bezveze. Zašto nije onda izdavač več u štartu počeo sa hc izdanjem od prvog broja nadalje a ne sada kada je vani več oko 80 sc brojeva s ovim. 120 kuna je puno. Taj novac radije dam za koju fibru ili libellus.


razumem te, ali se ne slažem sa tobom...
imamo od tog izdavaća več ok izdanje SC a istovremeno i odlično Ludens integral od prvog broja...
Kako su pokrenuli tu besst ediciju u nju bi teško mogli uvrstiti ove prve naivnije Male Rendžere...tako da je KINESKA SEKTA prvi kažimo tako ozbiljniji Mali Rendžer a sve što sljedi je sve bolje i bolje sve do Jastreba pred kraj serijala...
Sigurno da mnogi koji imaju tu Sektu u redovnoj ediciji neće ovu uzet opet, ali 100 najzagriženijih sigurno...
prvo mi je gušt proćitat priću u jednoj knjizi a drugo knjige i nisu numerisane pa čitatelji mogu uzeti bilo koju iz edicije ako znaju da će na tu priću u redovnoj ediciji čekati još dosta dugo.
Ako ne drugo, taj potez VG je dokaz da sa Malim Rendžerom misle ozbiljno i da postoji nada, da kad-tad taj serijal vidimo kompletan objavljen...
Veseliji bi bio najavi novih 6-7 knjiga u redovnoj ediciji ali daj što daš...ako Zagor ima 100 edicija može i MALI RENDŽER koju viška.
U čemu je Zagor bolji?



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 22/05/2016 : 09:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Ako su več štartali sa the best of ne znam zašto nisu onda za 1 priču izabrali nešto što još nije bilo objavljeno. Recimo posljednu epizodu malog rendžera koja mi je posebno draga baš zbog toga što je posljedna. Ili recimo Planine očaja, Ku klux klan, jastreb... Inače meni niti one prve epizode nisu loše.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2016 : 10:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

Ako su več štartali sa the best of ne znam zašto nisu onda za 1 priču izabrali nešto što još nije bilo objavljeno. Recimo posljednu epizodu malog rendžera koja mi je posebno draga baš zbog toga što je posljedna. Ili recimo Planine očaja, Ku klux klan, jastreb... Inače meni niti one prve epizode nisu loše.


nisu ni meni..ali nisu to još ono najbolje od MR...
A zašto ne KKK i ostali?..pa mislim da su krenuli kronološki od najnižih do najviših epizoda...ima neke logike, to moramo priznat..
Tako su i kod Libellusa u svojoj kolor the best bibloteci krenuli od prvih najboljih prića...
Ako će te knjige imat koliko-toliko dobar tempo i KKK, Jastreb,Planine,Holanđanin.Iza maske...nisu tako daleko.
Trebali bi bar tri knjige godišnje izbacit..realno?..nadam se da je..
kupujmo ove i dobijemo što prije ono što želimo, druge nam nema.
Moju podržku imaju potpuno i brezgranično.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/05/2016 : 10:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Samo javite kad ce biti u prodaji da rezerviram svoj primjerak kod Skaba ili Snk.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 22/05/2016 : 10:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Problem je to sto ne znas ni kad ce ni koliko ce izaci stripova u pojedinoj turi.Problem je sto svaka nova ima vecu cijenu.Problem je sto redovna knjiga kosta 49,00kn,a ova 120,00kn.Problem je sto je izdavac poceo izbacivati na trafike,pa je odustao i uzeo samo knjizare.Naravno da se izdavac vodi ekonomskim razlozima,ali i preuvelicaje i izmislja nacin da zaradi,sto ja svakako razumijem.Najvazniji problem od svega toga je sto ja sebe ne vidim u tome.Vjeran i siguran kupac,nekad bio...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/05/2016 : 10:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Samo javite kad ce biti u prodaji da rezerviram svoj primjerak kod Skaba ili Snk.


http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.b0512808c33d4f1ab85a496f7b275dd2.the-best-of-mali-rendzer-knjiga-1-kineska-cetvrt.aspx

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2016 : 10:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da je izašla koji dan ranije mogao sam je odmah uzeti kada sam bio u SNK.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2016 : 12:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Problem je to sto ne znas ni kad ce ni koliko ce izaci stripova u pojedinoj turi.Problem je sto svaka nova ima vecu cijenu.Problem je sto redovna knjiga kosta 49,00kn,a ova 120,00kn.Problem je sto je izdavac poceo izbacivati na trafike,pa je odustao i uzeo samo knjizare.Naravno da se izdavac vodi ekonomskim razlozima,ali i preuvelicaje i izmislja nacin da zaradi,sto ja svakako razumijem.Najvazniji problem od svega toga je sto ja sebe ne vidim u tome.Vjeran i siguran kupac,nekad bio...



sorry roby05 ali nisi baš sasvim u pravu...
ajde, zamerke za tempo bi i razumeo, ali ostalo pretjeruješ...
ajmo redom:
1. neznaš kad ni koliko knjiga če izaći...SAZNAŠ BAR MJESEC DANA PRIJE A DO SADA JE BILO PO 6 ili 7 KNJIGA U TURI...PONEKU GODUNU IDU DVIJE A KOJU I SAMO JEDNA TURA..ŠTA TU NIJE JASNO.
2.svaka nova tura ima višu cijenu... DOSTA DUGO SU KNJIGE IMALE CIJENU 44 KUNA, SAD SU NA 49, SA MANJIM TIRAŽEM POSKUPLJENJE JE OPRAVDANO..
3.problem je što redovni strip košta 49 kuna a ova 120...KINESKA SEKTA SASTOJI SE OD DVA BROJA PO 49 KUNA TO JE UKUPNO SKORO 100 KUNA, A OVAJ DVOBROJ 120 U HC OPREMI...PRESKUPO
4. problem kioski pa poslje striparniceNE VIDIM PROBLEM, NA KIOSCIMA STRIP NIJE OPSTAO I SAD IDE U STRIPARNICE...NIJE PROBLEM VALJDA JEDNOM ILI DVA PUTA GODI{NJE NAYVATI ILI NAVRATITI U NEKU STRIPARNICI...NI LIBELLUSA NI FIBRE NEMATE NA KIOSCIMA..A NI MNOGIH DRUGIH STRIPOVA...
5.vjeran siguran kupac bio..DA SVI TAKO LAKO ODUSTAJEMO, MALO STRIPOVA BI OPSTALO NA PROSTORU EX JUGE...
To je tvoja odluka i ne treba[ se opravdavat, ali bar objasni prave rayloge...ovo to nisu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 22/05/2016 12:37:50
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/05/2016 : 12:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ako zafali kupaca imam ovo u drugom planu ali samo mi netko mora reći o kojim brojevima se radi po IF EDIZIONI

loading...
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 22/05/2016 : 13:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ako zafali kupaca imam ovo u drugom planu ali samo mi netko mora reći o kojim brojevima se radi po IF EDIZIONI

http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=kt&What=IT&Publisher=SR&ITPublisher=SR&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=5
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 22/05/2016 : 13:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by roby05

Problem je to sto ne znas ni kad ce ni koliko ce izaci stripova u pojedinoj turi.Problem je sto svaka nova ima vecu cijenu.Problem je sto redovna knjiga kosta 49,00kn,a ova 120,00kn.Problem je sto je izdavac poceo izbacivati na trafike,pa je odustao i uzeo samo knjizare.Naravno da se izdavac vodi ekonomskim razlozima,ali i preuvelicaje i izmislja nacin da zaradi,sto ja svakako razumijem.Najvazniji problem od svega toga je sto ja sebe ne vidim u tome.Vjeran i siguran kupac,nekad bio...



sorry roby05 ali nisi baš sasvim u pravu...
ajde, zamerke za tempo bi i razumeo, ali ostalo pretjeruješ...
ajmo redom:
1. neznaš kad ni koliko knjiga če izaći...SAZNAŠ BAR MJESEC DANA PRIJE A DO SADA JE BILO PO 6 ili 7 KNJIGA U TURI...PONEKU GODUNU IDU DVIJE A KOJU I SAMO JEDNA TURA..ŠTA TU NIJE JASNO.
2.svaka nova tura ima višu cijenu... DOSTA DUGO SU KNJIGE IMALE CIJENU 44 KUNA, SAD SU NA 49, SA MANJIM TIRAŽEM POSKUPLJENJE JE OPRAVDANO..
3.problem je što redovni strip košta 49 kuna a ova 120...KINESKA SEKTA SASTOJI SE OD DVA BROJA PO 49 KUNA TO JE UKUPNO SKORO 100 KUNA, A OVAJ DVOBROJ 120 U HC OPREMI...PRESKUPO
4. problem kioski pa poslje striparniceNE VIDIM PROBLEM, NA KIOSCIMA STRIP NIJE OPSTAO I SAD IDE U STRIPARNICE...NIJE PROBLEM VALJDA JEDNOM ILI DVA PUTA GODI{NJE NAYVATI ILI NAVRATITI U NEKU STRIPARNICI...NI LIBELLUSA NI FIBRE NEMATE NA KIOSCIMA..A NI MNOGIH DRUGIH STRIPOVA...
5.vjeran siguran kupac bio..DA SVI TAKO LAKO ODUSTAJEMO, MALO STRIPOVA BI OPSTALO NA PROSTORU EX JUGE...
To je tvoja odluka i ne treba[ se opravdavat, ali bar objasni prave rayloge...ovo to nisu.


Dobar si ti covik i nemam ni najmanju namjeru nesto lose o tebi mislit i napisat.Ruku na srce i stani malo na zemlju.Ja imam love da je taj strip i 100kn po komadu,ali imam i svoje JA i svugdi je samnom.Iz principa ga necu uzimati,jer je bezobrazno skup.Ima Ludens za manje para i uopce nije los,a posto je dosad prilicno redovan,mozda ih i stigne,tko zna.
To sta sam nabrojio su razlozi i pravi izdavac to ne dopusta bas tako.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2016 : 14:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by roby05

Problem je to sto ne znas ni kad ce ni koliko ce izaci stripova u pojedinoj turi.Problem je sto svaka nova ima vecu cijenu.Problem je sto redovna knjiga kosta 49,00kn,a ova 120,00kn.Problem je sto je izdavac poceo izbacivati na trafike,pa je odustao i uzeo samo knjizare.Naravno da se izdavac vodi ekonomskim razlozima,ali i preuvelicaje i izmislja nacin da zaradi,sto ja svakako razumijem.Najvazniji problem od svega toga je sto ja sebe ne vidim u tome.Vjeran i siguran kupac,nekad bio...



sorry roby05 ali nisi baš sasvim u pravu...
ajde, zamerke za tempo bi i razumeo, ali ostalo pretjeruješ...
ajmo redom:
1. neznaš kad ni koliko knjiga če izaći...SAZNAŠ BAR MJESEC DANA PRIJE A DO SADA JE BILO PO 6 ili 7 KNJIGA U TURI...PONEKU GODUNU IDU DVIJE A KOJU I SAMO JEDNA TURA..ŠTA TU NIJE JASNO.
2.svaka nova tura ima višu cijenu... DOSTA DUGO SU KNJIGE IMALE CIJENU 44 KUNA, SAD SU NA 49, SA MANJIM TIRAŽEM POSKUPLJENJE JE OPRAVDANO..
3.problem je što redovni strip košta 49 kuna a ova 120...KINESKA SEKTA SASTOJI SE OD DVA BROJA PO 49 KUNA TO JE UKUPNO SKORO 100 KUNA, A OVAJ DVOBROJ 120 U HC OPREMI...PRESKUPO
4. problem kioski pa poslje striparniceNE VIDIM PROBLEM, NA KIOSCIMA STRIP NIJE OPSTAO I SAD IDE U STRIPARNICE...NIJE PROBLEM VALJDA JEDNOM ILI DVA PUTA GODI{NJE NAYVATI ILI NAVRATITI U NEKU STRIPARNICI...NI LIBELLUSA NI FIBRE NEMATE NA KIOSCIMA..A NI MNOGIH DRUGIH STRIPOVA...
5.vjeran siguran kupac bio..DA SVI TAKO LAKO ODUSTAJEMO, MALO STRIPOVA BI OPSTALO NA PROSTORU EX JUGE...
To je tvoja odluka i ne treba[ se opravdavat, ali bar objasni prave rayloge...ovo to nisu.


Dobar si ti covik i nemam ni najmanju namjeru nesto lose o tebi mislit i napisat.Ruku na srce i stani malo na zemlju.Ja imam love da je taj strip i 100kn po komadu,ali imam i svoje JA i svugdi je samnom.Iz principa ga necu uzimati,jer je bezobrazno skup.Ima Ludens za manje para i uopce nije los,a posto je dosad prilicno redovan,mozda ih i stigne,tko zna.
To sta sam nabrojio su razlozi i pravi izdavac to ne dopusta bas tako.



sve ok roby05,... poštujem i ja tebe i nemam ni najmanju nameru forsirati te nešto ili uvjeravati da nisi u pravu...
imaš svoje principe i načela i zato svaka ti čast...
možda si samo malo previše iritiran načinom na koji radi Van Gogh...
Nisu tako loši, koliko su nespretni izdavaći...
Vidi se da su jim stripovi usputni posao a optike glavni, pa tako i ono tvoje pravi izdavać i stoji.
Oni pravi izdavać ni nisu...kad se nova tura zamakne ili odustane od nje jer se otvara nova optika-to sve govori.
Ali da su preskupi sa tim tiražem ili njihova izdanja loša-to nikako ne stoji...kod tiraža 270 tih 49 kuna i nije puno, mnoga srbska izdanja Bforme,PP ili VČ kad stignu do nas imaju i više cijene...pa jih ipak ljudi masovno kupuju.
Ali to ti nisi ni tvrdio, govora je bilo samo o toj the best knjizi...meni 120 kuna za integral HC nije skupo ali sigurno nekome je...stvar je u tome koliko nešto voliš,želiš ili imaš pod noktom...
A da u Ludens izdanju imamo odličnu soluciju ne uzeti Van Gogh, to je 100%...Ludens ima isto dvije priće u knjizi, ima prihvatljivu cijenu, postoji na kioscima i prvenstveno odlično su odrađeni ti integrali...
Imamo izbor i to je odlično u usporedbi samo par godina unazad...
Ako i nešto propustimo, imamo rezervnu variantu izdanja...
ko bi više...
oprosti roby na ovoj maloj repliki, razumem te potpuno ali razumi i ti mene da mi je ta nova the best knjiga u veliko veselje...
pa moj nick sve govori.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 22/05/2016 : 14:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Telleru, cuo sam da je HC 2 Okrutna Penelopa, a HC 3 Gospodarica mraka. Oprosti, mor´o sam.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2016 : 15:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Telleru, cuo sam da je HC 2 Okrutna Penelopa, a HC 3 Gospodarica mraka. Oprosti, mor´o sam.


odlično, uzimam! prekrasne priće.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 22/05/2016 : 17:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Razmjena mišljenja vrhunska! Na visokom nivou i izuzetno odmjerena. Svatko navodi svoje argumente i svatko u nečemu ima pravo.
Dodao bih da ova epizoda, ako niste zaboravili,nikada nije objavljena u LMS izdanju, pa i s te strane ima razloga da netko kupi.

---

<b></b>
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 22/05/2016 : 18:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Da li ovo best of izdanje sadrži obe originalne naslovnice unutra? Ako ne, onda je to traljavo napravljeno.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 22/05/2016 : 20:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Razmjena mišljenja vrhunska! Na visokom nivou i izuzetno odmjerena. Svatko navodi svoje argumente i svatko u nečemu ima pravo.
Dodao bih da ova epizoda, ako niste zaboravili,nikada nije objavljena u LMS izdanju, pa i s te strane ima razloga da netko kupi.


Da,nije objavljena u LMS-u,ali je ne tako davno,objavljena u redovnoj seriji VAN GOGH-a.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 22/05/2016 : 20:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ma neću ih staviti zajedno, odvojiti ću posebno HC.
Fali mi sigurno zadnjih 30-ak brojeva redovne serije i više ne stignem to nadoknaditi pa mi ove best of priče dobro dođu.


Ako ti Teller ovo vidi iskljucit cete iz kluba Kitoljubaca.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2016 : 21:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne može, platio sam doživotnu članarinu u klubu dok još nije bila stisnula kriza.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/05/2016 : 21:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

Da li ovo best of izdanje sadrži obe originalne naslovnice unutra? Ako ne, onda je to traljavo napravljeno.



Bas mislio priupitati..

@tnx Bushido za info..brzi su VGoghovci.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 22/05/2016 : 22:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Cijena od 49,00 kn jeste skupa, ali ako mi dozvolite objasniti zašto je to tako mogao bi bar malo pojasniti. Mnogi misle da je to samo deranje kupaca, ali to stvarno nije istina.
MR je počeo s cijenom do 34,00 kn što je koliko toliko prihvatljiva cijena s obzirom da je slično talijansko izdanje imalo cijenu čini mi se 10 ili 12 eura. Za pokriće troškova bilo je potrebno čini mi se nekih 70% znači nekih 350 komada i čak je neko vrijeme to i funkcioniralo ponajviše zbog izvoza u Srbiju i Sloveniju. Mislim da je prvih 39 brojeva imalo cijenu 34,00 kn. U međuvremenu je propao izvoz u Sloveniju, a i broj kupaca u Hrvatskoj je bio sve manji. Morali smo smanjiti nakladu, a uza sve to u međuvremenu su porasli tiskarski troškovi, prava na MR su skočila za 25%, država je uvela i PDV 5% (prije je bila nulta stopa PDV-a), a u zadnje dvije ture nitko nema interes ni za uvoz u Srbiju. Iz tih razloga cijena MR je skočila na 49,00 kn. Da bi se izdanje uopće pokrilo sad je potrebno prodati minimalno 80% naklade. Sad izračunajte ako je naklada 220 komada, mi moramo prodati 176 komada da bi bili na nuli. Zbog obveznih primjeraka, slanja u Italiju, i ponešto oštećenih primjeraka u najboljem slučaju u prodaji je 200 komada. Ako pretpostavimo da prodamo svih 200 komada, a računajući da mi dobivamo 70 % od prodajne cijene umanjene za PDV dolazimo do sljedećeg podatka. 200-176= 24 komada.
(70% od 46,67=32,67) znači 24x32,67= 784,08 kn. Dakle da rasprodamo kompletnu nakladu zaradili bi 784,08 kn. A da ne govorimo da imamo još neke neizravne troškove koje uopće nećemo uzeti u obzir u ovoj računici (poštarina u HR, poštarina za IT i da neke stvari radimo bez vanjskih suradnika) I da, na tih 784,08 morali bi platiti i 20% poreza na dobit tako da bi čista dobit bila 627,26 kn po broju. Trebam li na kraju reći da je prodaja bliža brojci 100 nego 200. Dakle u izdavanju MR nema nikakve ekonomske računice, izdavanje MR s financijskog stajališta je čista ludost i zato ja kažem da vlasnik VG ovo radi samo i jedino iz ljubavi. Sad netko može reći pa zašto recimo onda ne stavi cijenu od 1,00 kn ili recimo 25,00 kn. Dva su razloga: prvi je da vlasnik VG ipak nije tako bogat čovjek da si može dopustiti da ulupa cca 10000 eura godišnje za izdavanje dvije ture MR,
drugi je da s ekonomskog stajališta nije dozvoljeno da proizvod koji te košta recimo 1000,00 kn prodaješ za 500,00 kn.
Nemojte ovo shvatiti kao neko cmizdrenje ili opravdavanje već samo kao informaciju koju mislim da zaslužujete znati.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 22/05/2016 : 22:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by tekumze

Da li ovo best of izdanje sadrži obe originalne naslovnice unutra? Ako ne, onda je to traljavo napravljeno.



Bas mislio priupitati..

@tnx Bushido za info..brzi su VGoghovci.

Unutra nemaju naslovnice u boji. Ovo je izdanje slično kao Zagor Klasik. Za one koji žele naslovnice u boji tu je redovna serija, tako da nismo smatrali potrebnim stavljati naslovnice u boji.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 22/05/2016 : 22:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Cijena od 49,00 kn jeste skupa, ali ako mi dozvolite objasniti zašto je to tako mogao bi bar malo pojasniti. Mnogi misle da je to samo deranje kupaca, ali to stvarno nije istina.
MR je počeo s cijenom do 34,00 kn što je koliko toliko prihvatljiva cijena s obzirom da je slično talijansko izdanje imalo cijenu čini mi se 10 ili 12 eura. Za pokriće troškova bilo je potrebno čini mi se nekih 70% znači nekih 350 komada i čak je neko vrijeme to i funkcioniralo ponajviše zbog izvoza u Srbiju i Sloveniju. Mislim da je prvih 39 brojeva imalo cijenu 34,00 kn. U međuvremenu je propao izvoz u Sloveniju, a i broj kupaca u Hrvatskoj je bio sve manji. Morali smo smanjiti nakladu, a uza sve to u međuvremenu su porasli tiskarski troškovi, prava na MR su skočila za 25%, država je uvela i PDV 5% (prije je bila nulta stopa PDV-a), a u zadnje dvije ture nitko nema interes ni za uvoz u Srbiju. Iz tih razloga cijena MR je skočila na 49,00 kn. Da bi se izdanje uopće pokrilo sad je potrebno prodati minimalno 80% naklade. Sad izračunajte ako je naklada 220 komada, mi moramo prodati 176 komada da bi bili na nuli. Zbog obveznih primjeraka, slanja u Italiju, i ponešto oštećenih primjeraka u najboljem slučaju u prodaji je 200 komada. Ako pretpostavimo da prodamo svih 200 komada, a računajući da mi dobivamo 70 % od prodajne cijene umanjene za PDV dolazimo do sljedećeg podatka. 200-176= 24 komada.
(70% od 46,67=32,67) znači 24x32,67= 784,08 kn. Dakle da rasprodamo kompletnu nakladu zaradili bi 784,08 kn. A da ne govorimo da imamo još neke neizravne troškove koje uopće nećemo uzeti u obzir u ovoj računici (poštarina u HR, poštarina za IT i da neke stvari radimo bez vanjskih suradnika) I da, na tih 784,08 morali bi platiti i 20% poreza na dobit tako da bi čista dobit bila 627,26 kn po broju. Trebam li na kraju reći da je prodaja bliža brojci 100 nego 200. Dakle u izdavanju MR nema nikakve ekonomske računice, izdavanje MR s financijskog stajališta je čista ludost i zato ja kažem da vlasnik VG ovo radi samo i jedino iz ljubavi. Sad netko može reći pa zašto recimo onda ne stavi cijenu od 1,00 kn ili recimo 25,00 kn. Dva su razloga: prvi je da vlasnik VG ipak nije tako bogat čovjek da si može dopustiti da ulupa cca 10000 eura godišnje za izdavanje dvije ture MR,
drugi je da s ekonomskog stajališta nije dozvoljeno da proizvod koji te košta recimo 1000,00 kn prodaješ za 500,00 kn.
Nemojte ovo shvatiti kao neko cmizdrenje ili opravdavanje već samo kao informaciju koju mislim da zaslužujete znati.



Hvala na iscrpnom objašnjenju. Samo naprijed! Odradite onda taj posao do kraja, ali dajte se trgnite i samo malo korigirajte izvedbu (odrezani dijelovi naslovnice i sl.). Mislim da Vam je i broj prodanih primjeraka padao s početkom neredovitosti izlaženja. Dajte nam svima ljubiteljima MRa samo malo nade da će sve biti ok. Npr. redovitu najavu i bar 2 ture godišnje! Valjda nije toliki problem. I to baš sada kada dolaze vrhunske epizode. A ako to bude ok, doći će i do Slovenije i do Srbije (ovako su mnogi odustali jer su uvjereni da propadate...)

---

<b></b>
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000