forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 BREXIT
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 14:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

Ovo sto se desilo je lose za EU i time za nas. Odlazi bogata drzava, koja je u proracun donjela 10 miljardi evra plusa.
Time manje para za drzave sa BDP ispod prosjeka. A to smo sve oz bivse juge. Osim toga ovo je velik udarac tome da bi EU postala veliki igrac u rangu USA, Rusije, Kine

I sta sad? fali nam samojos da nam zamjene GB sa Turcima



tek sad če turci uč na prvi nikad

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 14:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by nagor

Da, dominira ta percepcija mase da je EU ništa drugo negoli jedna velika birokratska tvorevina, a to je užasno pojednostavljen pogled na stvar. Birokracija je potrebna ako želiš uskladiti djelovanje 28 neovisnih država. Uostalom, ako se želi pričati o problemima EU, birokrati su zanemariv dio te tematike.

EU je mir i povezivanje na toj evropskoj kulturnoj osnovi. U osnovi zajedno smo jači, mobilniji i bogatiji, rascjepkani smo u kurcu. Za to se isplati boriti. Zašto to malo tko vidi. Važno je da svi misle da je lako biti Švicarska.


Nije lako biti Švajcarska. A ovo ostalo zavisi iz kakve perspektive gledaš, može da izgleda sasvim drugačije.



Švajcarska je država ratni profiter. Da nije bilo Napoleona koji je običan plemenski savez doveo na nivo države, Hitlera koji je terao Jevreje preko granice i desetine milijardi u zlatu, Švajcarska bi danas bila u rangu Bugarske ili Slovačke.
Svaki mogući diktator je imao ili ima račun u švajcarskoj banci. Onomad su Gadafiju blokirali račun sa 600 miliona franaka. I tim novcem raspolaže država dok se ne jave "zakoniti naslednici".

Ne, nije lako biti Švajcarska.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 14:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by manhunter

Što se glasanja tiče, normalno je da su ovi stariji glasali za izlazak. Njima mozgovi još nisu isprani internetom, kreditnim karticama i fancy životom. Ovi mladi su prvo glasali, a onda išli na google da vide šta je to EU.
Mada, nije to samo u VB tako- sutra da se isključe Google & co, videli bismo da je velika većina mladih samo jedna gomila debila.



divno razmišljanje jednog moderatora



Ne vidim vezu između moje moderatorske pozicije i toga da su većina zapadnoevropskih tinejdžera debili?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 14:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by manhunter

Što se glasanja tiče, normalno je da su ovi stariji glasali za izlazak. Njima mozgovi još nisu isprani internetom, kreditnim karticama i fancy životom. Ovi mladi su prvo glasali, a onda išli na google da vide šta je to EU.
Mada, nije to samo u VB tako- sutra da se isključe Google & co, videli bismo da je velika većina mladih samo jedna gomila debila.



divno razmišljanje jednog moderatora



Ne vidim vezu između moje moderatorske pozicije i toga da su većina zapadnoevropskih tinejdžera debili?



tako neki nisu vidili vezu između kancelara i tvrdnji da su neki niža rasa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/06/2016 : 14:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Švajcarska je država ratni profiter. Da nije bilo Napoleona koji je običan plemenski savez doveo na nivo države, Hitlera koji je terao Jevreje preko granice i desetine milijardi u zlatu, Švajcarska bi danas bila u rangu Bugarske ili Slovačke.
Svaki mogući diktator je imao ili ima račun u švajcarskoj banci. Onomad su Gadafiju blokirali račun sa 600 miliona franaka. I tim novcem raspolaže država dok se ne jave "zakoniti naslednici".



Također pomaže kad se tvoji susjedi međusobno unište, a ti ostaneš neutralan i zato nedirnut. Ne samo da ti ostane sve što si ranije imao, nego ti još i drugi donesu svoje na čuvanje, jer će kod tebe biti sigurno. Tako se pobjeđuje u ratu.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 14:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by manhunter


Švajcarska je država ratni profiter. Da nije bilo Napoleona koji je običan plemenski savez doveo na nivo države, Hitlera koji je terao Jevreje preko granice i desetine milijardi u zlatu, Švajcarska bi danas bila u rangu Bugarske ili Slovačke.
Svaki mogući diktator je imao ili ima račun u švajcarskoj banci. Onomad su Gadafiju blokirali račun sa 600 miliona franaka. I tim novcem raspolaže država dok se ne jave "zakoniti naslednici".



Također pomaže kad se tvoji susjedi međusobno unište, a ti ostaneš neutralan i zato nedirnut. Ne samo da ti ostane sve što si ranije imao, nego ti još i drugi donesu svoje na čuvanje, jer će kod tebe biti sigurno. Tako se pobjeđuje u ratu.


Odosmo već na drugu temu, Švajcarska i njena neutralnost u Drugom svjetskom ratu je za ozbiljne rasprave.

Što se tiče situacije u Velikoj Britaniji, Škoti ako sad ponovo misle da se odcjepljuju možda bi prvo trebalo da probaju da pobiju one gavranove, jer ta legenda je očito čudo, drugačije im neće uspjeti.

U ovoj analizi preksinoć spomenuto je da će sad možda Velika Britanija probati da se ponaša drugačije i da postane evropski Singapur. Oni vjerovatno imaju neke ideje, ne vjerujem da je to tek izglasano zahvaljujući neobaviještenim. Migranti iz Azije su sigurno doprinijeli ovome, vidio sam ljetos u Švedskoj koliki je strah od terorizma.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/06/2016 : 14:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by nagor

Da, dominira ta percepcija mase da je EU ništa drugo negoli jedna velika birokratska tvorevina, a to je užasno pojednostavljen pogled na stvar. Birokracija je potrebna ako želiš uskladiti djelovanje 28 neovisnih država. Uostalom, ako se želi pričati o problemima EU, birokrati su zanemariv dio te tematike.

EU je mir i povezivanje na toj evropskoj kulturnoj osnovi. U osnovi zajedno smo jači, mobilniji i bogatiji, rascjepkani smo u kurcu. Za to se isplati boriti. Zašto to malo tko vidi. Važno je da svi misle da je lako biti Švicarska.


Nije lako biti Švajcarska. A ovo ostalo zavisi iz kakve perspektive gledaš, može da izgleda sasvim drugačije.



Švajcarska je država ratni profiter. Da nije bilo Napoleona koji je običan plemenski savez doveo na nivo države, Hitlera koji je terao Jevreje preko granice i desetine milijardi u zlatu, Švajcarska bi danas bila u rangu Bugarske ili Slovačke.
Svaki mogući diktator je imao ili ima račun u švajcarskoj banci. Onomad su Gadafiju blokirali račun sa 600 miliona franaka. I tim novcem raspolaže država dok se ne jave "zakoniti naslednici".

Ne, nije lako biti Švajcarska.



Ima jedna stara zidovska kletva-dabogda imali pa nemali...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 14:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
misliš da če ukradenim židovskim zubalima jednom zagrist beton?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 14:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Čitam ove rezultate izlaznosti, u Škotskoj je izlaznost bila jako mala, a ovamo pišu da se 62 % građana Škotske izjasnilo za ostanak. Ma smiješno.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 14:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj


U ovoj analizi preksinoć spomenuto je da će sad možda Velika Britanija probati da se ponaša drugačije i da postane evropski Singapur. Oni vjerovatno imaju neke ideje, ne vjerujem da je to tek izglasano zahvaljujući neobaviještenim. Migranti iz Azije su sigurno doprinijeli ovome, vidio sam ljetos u Švedskoj koliki je strah od terorizma.



Mislim da će, na duže staze, VB izvući korist od izlaska iz EU.
Nemačkoj treba to tržište, i to je ono što je glavno u celoj priči.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 15:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da, i tome je govoreno, Njemačka se neće odreći tolike zarade. Nisu Englezi glupi.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 16:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zapravo, mislim da je brexit najbolje što se EU moglo dogoditi, ali iz razloga sasvim suprotnih onima koje navodi Kras.
Na ovaj način bi se Britanci s jedne strane mogli ubrzano otrijezniti od "pijanstva" uzrokovanog manipulacijama i lažima Faragea i Johnsona, pa kad im se svakodnevica počne naglo mijenjati i komplicirati inicirati što skorije raspisivanje referenduma za vraćanje u EU.
S druge strane, oni koji u Francuskoj, Nizozemskoj ili gdje već također razmišljaju o izlasku na najplastičniji će način vidjeti sve mane toga koraka.
I poneku vrlinu, ili makar načelnu vrlinu tj. "vrlinu", poput obnavljanja nacionalne svijesti i samobitnosti, držanja stranaca izvan granica, onog "svoj na svome" tako milog svim desničarskim populistima na svim meridijanima i paralelama.
Pa kad se obje strane stave na vagu, vjerujem da će životna i gospodarska pragma prevagnuti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 25/06/2016 : 16:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Zna li neko jesu ih autobusima vozili na glasovanje ili su znali sami put do odredišta?
Mislim CV ih je plastično opisao, pa su možda potrebiti i potrebna im je neka vrsta pomoći.
Npr da im neko pokaže kako se olovka drži i koja strana piše da ne bi bilo nevažećih listića previse, jer bi se moglo posumnjati da su izmanipilirani, što nikako nije blizu istine.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/06/2016 : 16:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ali otkud nekome uopce ideja da bilo ko zeli napustiti EU.od najnepismenijih do najskolovanijih.svima je bolje u EU...to su znali i britanci.ali su se zajebali.jer su mislili da je ostanak u eu samo po sebi logicno i mnogi nisu izasli na biralista.separatisti su izasli svi...
I daj vec jedn9m shvatite.da ne postoji nesto takvo kao makoroni ili stolice na kojima pise made in gb.a one betonske utege za kranove sto proizvodi betonara sefild moze i albanija proizvodit.dok engleska nije sposobna ni stolice proizvodit.i zato ce ih i dalje kupovati.dal iz kine dal iz italije.zavisi od kvalitete...eu odlaskom engleske ne gubi nista a englezi gube sve...zato su i poceli odma kmecat.bar ovi sto imaju nesto u glavi..a za degenerike koje je opisao CV je ionako svejedno.oni to nemogu shvatiti


Edited by - KRAS on 25/06/2016 16:44:58
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 17:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Dvije bi stvari trebalo razlikovati - s jedne strane realne probleme koji danas muče EU (ili bi možda točnije bilo: koje EU danas stvara) (euro, legislativa koja briše nacionalne zakone gdje god oni proturječe europskim, migranti, TTIP, težnje prema izgradnji Sjedinjenih Europskih Država itbl.) i, s druge strane, pitanje tko je zapravo glasao za Brexit i zašto.
Jer, iako problema s EU svakako ima, njih prosječni glasač UKIP-a niti razumije niti ga je za bar neke od njih uopće i briga.

Za UKIP i sada Brexit su uglavnom glasali ljudi čiji je svijet zadnjih desetljeća jednostavno prestao postojati, posve nevezano za EU, i ovo im je bio očajnički i posve promašeni pokušaj da ga vrate.
To je ona masa ljudi koji su napustili školu nakon 16. godine (imaju GCSE - onu "malu maturu" kod nas najpoznatiju po tome što je ima Rodney u Mućkama), što im je 60-ih i 70-ih bilo sasvim dovoljno da se zaposle i za svoj pojam pristojno žive. Mnogi od njih su smatrali da će i njihova djeca moći tako živjeti pa ih nisu poticali da se školuju, ne shvaćajući da se svijet promijenio i da ljudi s tom "malom maturom" danas nisu konkurentni na tržištu rada. Iz Poljske, Rumunjske, Bugarske i sličnih zemalja, koje su njima sve iste, dolaze socijalni slučajevi, da, ali samo u jako malom postotku. U najvećem postotku zapravo dolazi njihova najgora noćna mora - mladi, talentirani, visokoškolovani ljudi s vještinama koje ih čine konkurentnima. I ti im oduzimaju poslove, a ovima nije jasno što se dovraga događa.
U UK (i Irskoj) je opća razina obrazovanja toliko niska da je našim ljudima, ako nisu tamo živjeli, to teško uopće i zamisliti.
Kod nas je čak i najprostiji šljaker "gospon majstor", kojeg, kad ti dođe u kuću, ponudiš pivom, kavom i štrudlom i pričate ko civilizirani građani. Tamo su šljakeri uglavnom tipovi radi kakvih prelaziš na drugu stranu ceste i koji žive u četvrtima kroz koje se ti ne bi vozio blindiranim autom.
Zbog činjenice da su do 20. stoljeća Oxford i Cambridge imali od kralja zagarantiran apsolutni monopol na visoko školstvo - situacija kojoj ja ne znam paralele igdje u svijetu - školovanje je tamo generacijama bilo samo za bogate, a socijalna mobilnost praktički nikakva. I zato danas postoje mase ljudi iz obitelji u kojima nitko nikad nije vidio ikakve škole osim one koja je obavezna. Ne samo da su mnogi napuštali školovanje sa 16, nego mnogi nisu vidjeli ni te dvije godine srednje škole. Čitavi gradići su prepuni ljudi (Blackbird Leys, na samo par kilometara od Oxforda, je poznati primjer) koji nemaju apsolutno nikakvog zvanja ili vještina potrebnih na tržištu rada, koji svi žive od socijalne pomoći, mnogi od njih su i polupismeni i trajno nezaposleni. U mnoge od tih mjesta ne samo da te taksi neće voziti, nego ni policija ne ide ako stvarno ne mora.
Nažalost, ta jedna masa ljudi kojoj su takoreći od pamtivijeka oduzimane sve šanse u životu i koja živi na način na koji ni naši Romi ne žive, je sada činila ogroman postotak glasača za Brexit.
Oni nisu glasali zbog realnih problema EU, nego jednostavno iz potpunog nerazumijevanja i nepoznavanja svijeta.
Žalosna je to situacija da je na tragediji te sirotinje netko iz posve druge klase i s posve drugim životnim ciljevima izgurao svoju luđačku priču o "slobodnoj" Britaniji.




To si ovde opisao nekadašnji srednji stalež, ili se ja varam?
Nije njihov problem što se svet promenio, već je problem što se nameće mišljenje da sve ispod srednje škole nije vredno pomena/življenja. Kako so ih ovde opisao, ispada da su oni odlučili da žive po getima, a stvarnost je da ih je globalizacija dovela na rub egzistencije.
A upravo takvi ljudi su izgradili Englesku i ostale zapadne države, a ne elitarizam i diploma u džepu bez stvarnog životnog iskustva.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 25/06/2016 17:05:03
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 18:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Na ovom forumu se stalno podržavaju suprotne opcije od onih za koje se tamo glasa.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/06/2016 : 18:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


To si ovde opisao nekadašnji srednji stalež, ili se ja varam?
Nije njihov problem što se svet promenio, već je problem što se nameće mišljenje da sve ispod srednje škole nije vredno pomena/življenja. Kako so ih ovde opisao, ispada da su oni odlučili da žive po getima, a stvarnost je da ih je globalizacija dovela na rub egzistencije.
A upravo takvi ljudi su izgradili Englesku i ostale zapadne države, a ne elitarizam i diploma u džepu bez stvarnog životnog iskustva.



Uf, duboki nesporazum koji stvarno nisam očekivao. Ne znam sad odakle bih uopće počeo...

Teško je govoriti o "srednjem staležu" kao nekakvoj apstraktnoj kategoriji koja postoji na razini čitave (Zapadne) Europe i kojoj ta Europa zapravo i duguje svoje postojanje.
Svaka je država imala svoju vlastitu povijest i taj "srednji stalež" nije isti u Britaniji i u Francuskoj, Njemačkoj ili Italiji.
Britanija je, kao prvo, otok. Dok su naši studenti išli na studij u Prag, Beč, Budimpeštu, Pariz, Rim, njihovi nisu išli nikamo. Dok je naš "srednji stalež" išao u šoping, na putovanja, ljetovanja, zimovanja, skijanja u sve zemlje od Portugala do Grčke, njihovi nisu išli nikamo. Prvi put kad su počeli ljetovati izvan Engleske bilo je tamo negdje 70ih. Prije toga su samo lordovi išli na svoje grand tours po Europi, a prosječan Englez je osim svojeg sela vidio još jedino ljetovanje u Brightonu.
Mi smo otvarali sveučilišta slobodno, oni su do 19. stoljeća imali od krune zagarantirano da nitko neće otvoriti novo sveučilište, kako ne bi radio konkurenciju Oxbridgeu (plus 4-5 starih sveučilišta u Škotskoj i jedno u Irskoj). 2014. sam pitao jednog svog šefa kako to da je iz Oxforda ali je studirao u Lancasteru. Odgovorio mi je: "O, ja sam ti prvi iz naše obitelji koji je išao na fakultet, meni nije padalo na pamet da se prijavljujem na Oxbridge. Mi čak i nismo bili prava srednja klasa. Jedino zahvaljujući tome što je moj tata radio za vojsku smo, kao, bili srednja klasa".
Meni je to kao golji iz donjeg desnog ugla Europe bilo apsolutno nepojmljivo. Zašto se ne bih prijavio na neko sveučilište? Ili sam dovoljno dobar i primit će me, ili nisam i neće. Pa nismo u srednjem vijeku da mi je životni put određen staležem u kojem sam se rodio.
Ali stvar tu ne staje. Ne samo da se na stara sveučilišta mnogi ne usude ni pomisliti prijaviti, nego čak i neke predmete misle da ne mogu studirati jer su iz krive klase. Klasična filologija, recimo, ulaže ogromne novce da pošalje ljude u jadnije škole i poruči djeci: "Nema veze što niste iz višeg staleža, dobrodošli ste na ovaj studij. I, dapače, dosta je ljudi "poput vas" tamo, nećete biti okruženi samo lordovima". Sad, prije nego netko kaže: "Pa jasna je stvar da sirotinja ne studira klasičnu filologiju, s tim se neće nikad zaposliti" - u Engleskoj to uopće nije točno. Tamo se s takvim studijem najnormalnije zaposliš u banci, ili čak postaneš headhunter pa zapošljavaš budućeg generalnog direktora banke, ili se prodaš nekoj pravničkoj firmi i za godinu dana njihovog kursa postaneš pravnik i mlatiš pare. Tako da kad dijete iz neke sirotinjske obitelji misli da ne može na Oxbridge ili na neki studij uopće, ono time ne odustaje od života potplaćenog profesora latinskog kao kod nas, nego od ulaska u sve najbolje plaćene profesije.
I to je bila poanta mojeg posta.
Tamo postoji masa ljudi koja je nedovoljno obrazovana, ali ne svojom voljom, nego zato što se mnogi od njih ne usude ni pomisliti da bi studirali.
To onda nije neki "srednji stalež" kakav postoji u drugim europskim zemljama, nego ljudi kojima su sve prave šanse oduzete.
A to da im srednja škola, često i nepotpuna, nije više dovoljna je činjenica koju neće promijeniti izlazak iz Unije. Poslodavci će i dalje trebati kvalificirane ljude i kvalificirani će stranci i dalje dolaziti. Zatvoriti se u svoj otok nije baš tako jednostavno.

Globalizacija je mnoge dovela na rub egzistencije, to je točno, ali mnogi su glasači UKIP-a tamo već bili i to generacijama.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 18:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, krenulo je. Za njima, recimo, u trenutnoj situaciji ne bih žalio, makar bi načelno bio gubitak.


http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/433992/Slovacka-desnica-pokrece-peticiju-za-referendum-o-EU-u.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 18:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Evo ga, krenulo je. Za njima, recimo, u trenutnoj situaciji ne bih žalio, makar bi načelno bio gubitak.


http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/433992/Slovacka-desnica-pokrece-peticiju-za-referendum-o-EU-u.html





uuu,velike štete

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 18:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by manhunter


To si ovde opisao nekadašnji srednji stalež, ili se ja varam?
Nije njihov problem što se svet promenio, već je problem što se nameće mišljenje da sve ispod srednje škole nije vredno pomena/življenja. Kako so ih ovde opisao, ispada da su oni odlučili da žive po getima, a stvarnost je da ih je globalizacija dovela na rub egzistencije.
A upravo takvi ljudi su izgradili Englesku i ostale zapadne države, a ne elitarizam i diploma u džepu bez stvarnog životnog iskustva.



Uf, duboki nesporazum koji stvarno nisam očekivao. Ne znam sad odakle bih uopće počeo...




Ok, malo je jasnije, čak bih se sa većinom složio.
Moguće je da ima nečeg i u ostrvskom mentalitetu, ko bi ga znao.

Mada svega ovog što si opisao ima i na Balkanu, a i drugim državama.
Ono sa čime se ne bih složio je tvoj način izlaganja- ispada da su svi koji su glasali za izlazak prljavi, krezubi, neobrazovani getoisti (karikiram, naravno).

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

MD72
Average Member

641 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 25/06/2016 : 20:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim neke katastrofalne posljedice po EU istupanjem VB iz iste.
Naravno da su Britanci sasvim solidno uplacivali u zajednicku kasu,ali ne i najvise.
Isto tako,ne vidim VB kao akutno ugrozenu nakon izlaska iz EU.
Iako clanica EU,VB niti je potpisnica shengenskog sporazuma,niti je dio eurozone.
Moglo bi se reci,clanica sa staklenim nogama.
Spominju se velike posljedice po njemacki izvoz,po meni bez ikakve osnove.
Kao prvo,posto VB nije u eurozoni,po pitanju exporta se nista bitno nece mijenjati,a kao drugo,od ukupnog izvoza unutar EU,Njemacka u VB izvozi tek
nekih 8%.
To sto su mediji i spekulanti na berzama odreagirali tako kako jesu,sasvim je prirodno.
Osobno mislim da bi bilo bolje da su ostali,ali...



Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 20:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sve ih je više...


http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Sok-nakon-Brexita-Peticiju-za-odrzavanje-novog-referenduma-o-izlasku-iz-EU-a-dosad-potpisalo-vise-od-1-5-milijuna-Britanaca


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/06/2016 : 21:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Ok, malo je jasnije, čak bih se sa većinom složio.
Moguće je da ima nečeg i u ostrvskom mentalitetu, ko bi ga znao.

Mada svega ovog što si opisao ima i na Balkanu, a i drugim državama.
Ono sa čime se ne bih složio je tvoj način izlaganja- ispada da su svi koji su glasali za izlazak prljavi, krezubi, neobrazovani getoisti (karikiram, naravno).



Pa nema baš na Balkanu, a ni u kontinentalnoj Europi općenito, previše ljudi koji se boje i razmišljati o tome da se prijave na neko sveučilište, ili odluče za neku struku. Da, ok, naravno da djeci iz nerazvijenih sredina, rođenoj u obiteljima lošeg materijalnog stanja i niskog stupnja obrazovanja teže padaju na pamet opcije tipa: fakultet pa karijera u diplomaciji, ali, u odnosu na UK, Balkan je super-egalitarno društvo.
Mi nemamo elitnih škola poput njihovih "public schools" i "ancient universities", škola je kod nas - škola, svi idu u istu. Oni koji ne idu su uglavnom oni koji nisu dovoljno dobri za državnu školu pa im roditelji skupo plaćaju privatnu. A ne obrnuto - da najbolji učenici dobiju stipendije pa idu u skupu elitnu, a ostali (ako nisu rođeni u purpuru) u državno smeće.

Naravno da ne kažem da su samo "krezubi" glasali za Brexit. Ali činjenica o kojoj nitko u ovoj situaciji ne govori (bar ja nisam vidio) jest da jedan ogroman broj Britanaca živi, već generacijama, veoma jadnu egzistenciju vječite niže klase. I da je ta njihova tragedija sad eksploatirana - ponadala se sirotinja da će, kad budu opet suvereni, biti bolje. A zapravo će izlazak sve britanske domaće probleme samo produbiti i, "kad govno pogodi ventilator", najgore će i opet proći upravo oni.

Nadam se da nisi shvatio da ja na taj sloj Britanaca gledam s nekim prezirom. Upravo suprotno - gledam ih s najdubljim simpatijama i suosjećanjem. Među njima su neki od najboljih, najuljuđenijih i najdražih ljudi koje sam ikad upoznao. I žao mi je užasno što su baš oni najviše glasali za tu glupost. Nakon što su ih gornji slojevi stoljećima držali dolje, sad su još i iskoristili njihovu želju da im bude bolje kako bi ih doveli u situaciju u kojoj će baš njima biti najgore.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 21:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima tu istine, vjerovatno je Brisel njih više čuvao i baš oni koji su glasali da im bude bolje osjetiće posljedice. Ali generalno, za samu državu, ovo je najbolje rješenje. Kažu da je navodno i kraljica Elizabeta II postavila pitanje da joj navedu tri razloga za ostanak u EU i da niko nije znao da joj ih nabroji.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 21:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
O Farageovu laganju i već preko dva milijuna Britanaca koji traže novi referendum za povratak:


http://www.index.hr/vijesti/clanak/pobornici-brexita-okrenuli-plocu-britanci-bijesni-peticija-za-novi-referendum-skupila-2-milijuna-potpisa/902232.aspx





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000