forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 BREXIT
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 12:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ova i ovakva EU je više nego neprirodna tvorevina, i neće mi biti žao ako je ovo početak kraja.
Ogromna birokratija koja postoji samo zbog sebe same je pojela jednu dobru ideju od pre 50 godina.
Da su se bavili regionalnim problemima i da su stvorili neku zajedničku spoljnopolitičku osnovu umesto što su propisivali zakrivljenost krastavaca i banana, možda bi se VB već odavno više angažovala u EU.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 12:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Što se glasanja tiče, normalno je da su ovi stariji glasali za izlazak. Njima mozgovi još nisu isprani internetom, kreditnim karticama i fancy životom. Ovi mladi su prvo glasali, a onda išli na google da vide šta je to EU.
Mada, nije to samo u VB tako- sutra da se isključe Google & co, videli bismo da je velika većina mladih samo jedna gomila debila.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/06/2016 : 12:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Presuda Europskoj zajednici

Neki neće pustiti suzu za Britancima i njihovim posebnim željama. Ali je jasno: EU ne može nastaviti ovako sa svojom politikom.
Ona je isuviše dugo ignorilala zahtjeve za reformama. Izlazak Britanaca sada dođe kao račun za naplatu.

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/wirtschaftspolitik/kommentar-ein-urteil-ueber-die-eu-14307042.html

Europska elita će sada u svojim govorima naglašavati potrebu za reformama. Međutim ne postoji političko suglasje, trebaju li EU uopće ikakve reforme a da ne govorimo o smjeru tih reformi. Kako će građani EU reagirati nastavi li se sve po starom?

Na prijeteći izlazak Britanaca iz EU izostala je svaka reakcija Pariza, Berlina, Brisela ili Rima, rakli bi nisu ih ozbiljno shvaćali.
Da jesu, izišli bi u susret opravdanim zahtjevima britanskog premijera. Sada su im Britanci ispostavili račun.

To je posljedica neučinkovitosti EU u izbjegličkoj krizi i rezultat migracijskih kretanja unutar EU....

Komentar kakvih do sada i nije bilo baš u tisku. Malo zakasnio, rekao bih

Have mercy
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 12:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by delboj

Pozdravljam izlazak Velike Britanije iz EU. Ne zanima me kako će biti njima, zanima me kako će biti nama ovdje. Mislim da je ovo jedan veliki korak ka tome da mi ne treba da razmišljamo o ulasku o EU. Šta bismo time dobili? Potpuno opustjelu zemlju za deset godina, svi bi otišli da rade u EU. Ovako može da se životari možda još nešto duže. Sad čujem da čak i Danci pokreću priču o izlasku, ne samo Holanđani, Francuzi, Austrijanci... Slušao sam preksinoć neku analizu, kako britanska elita ne osjeća problem migranata, oni šalju svoju djecu u privatne škole gdje nemaju problema sa sastavom odjeljenja, a iz tih škola se regrutuje 40 % studenata na Oksfordu, što je samo 7 % ukupne studentske populacije. Ta elita živi odvojen život po rasističkim načelima, a ovamo priča o nekoj demokratiji! Pa lako je tako. A kao sredovječni Britanac ne može da prepozna svoju zemlju. Ja im se ne čudim što su tako glasali.



opustičete ušli ili ne ušli u eu.


Pa to i ja kažem, ali ovako bez EU će to bar biti pedesetak godina sporije.

quote:
Originally posted by manhunter

Što se glasanja tiče, normalno je da su ovi stariji glasali za izlazak. Njima mozgovi još nisu isprani internetom, kreditnim karticama i fancy životom. Ovi mladi su prvo glasali, a onda išli na google da vide šta je to EU.
Mada, nije to samo u VB tako- sutra da se isključe Google & co, videli bismo da je velika većina mladih samo jedna gomila debila.


Nema potrebe za isključivanjem, samo dođeš malo u školu i vidiš to i ovako. Današnje generacije nisu u stanju ni da prepišu nešto kako treba, jer ne znaju dobro slova.

Edited by - delboj on 25/06/2016 12:40:45
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 12:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ manhunter

To je pojednostavnjeno "antibirokratsko" gledanje iz perspektive Velike Britanije, koju se uvijek mazilo i pazilo, imali su brojne prednosti a opet stalno se držali na distanci i prijetili, zapravo i ucjenjivali odlaskom.

Sad su konačno i službeno pokrenuli proces izlaska, ali kad to većina, pa i oni koji su glasali za OUT, osjete na novčanicima, padu standarda i na svim problemima koji će stići, a o kojima sad ni ne razmišljaju (slijedili su populista Faragea koji im je priznao da je lagao), mislim da će se vrlo brzo predomisliti.

Naravno, to ne znači da ovakva EU nije i prebirokratizirana i apsurdna u mnogim stvarima, ali još uvjek mislim da je bolje biti unutra nego vani, pa i Britancima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 25/06/2016 12:24:24
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2016 : 12:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Naravno, to ne znači da ovakva EU nije i prebirokratizirana i apsurdna u mnogim stvarima, ali još uvjek mislim da je bolje biti unutra nego vani, pa i Britancima.





Upravo su birokrate i lansirale ovakav način razmišljanja.
Stvorila se fama da su države nesposobne same da uspeju u nečemu, da im je EU jedini spas. EU je u prvoj liniji postala udruženje bogataša, predvođenih Nemačkom, kojima je jedini cilj dužničko ropstvo, plasiranje svojih proizvoda na nova tržišta i sl. Odakle inače DM, Lidl, Aldi i slične škart prodavnice na Balkanu?
Umesto da se nastavi proces EU kao zajednice naroda, u poslednjih desetak godina je sve to postalo zajednica bankara i ništa drugo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2016 : 12:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, dominira ta percepcija mase da je EU ništa drugo negoli jedna velika birokratska tvorevina, a to je užasno pojednostavljen pogled na stvar. Birokracija je potrebna ako želiš uskladiti djelovanje 28 neovisnih država. Uostalom, ako se želi pričati o problemima EU, birokrati su zanemariv dio te tematike.

EU je mir i povezivanje na toj evropskoj kulturnoj osnovi. U osnovi zajedno smo jači, mobilniji i bogatiji, rascjepkani smo u kurcu. Za to se isplati boriti. Zašto to malo tko vidi. Važno je da svi misle da je lako biti Švicarska.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2016 : 12:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote



Alright. But APART from the trade, the free movement, the clean air, the farm subsidies, the product safety, the breaking up of unfair monopolies, the protection of human rights, holiday entitlements, equal pay, shared intelligence and security ... what has the EU ever done for us?"..."Brought peace?""Oh, peace. SHUT UP!"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 12:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, dominira ta percepcija mase da je EU ništa drugo negoli jedna velika birokratska tvorevina, a to je užasno pojednostavljen pogled na stvar. Birokracija je potrebna ako želiš uskladiti djelovanje 28 neovisnih država. Uostalom, ako se želi pričati o problemima EU, birokrati su zanemariv dio te tematike.

EU je mir i povezivanje na toj evropskoj kulturnoj osnovi. U osnovi zajedno smo jači, mobilniji i bogatiji, rascjepkani smo u kurcu. Za to se isplati boriti. Zašto to malo tko vidi. Važno je da svi misle da je lako biti Švicarska.


Nije lako biti Švajcarska. A ovo ostalo zavisi iz kakve perspektive gledaš, može da izgleda sasvim drugačije.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 12:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by delboj

Pozdravljam izlazak Velike Britanije iz EU. Ne zanima me kako će biti njima, zanima me kako će biti nama ovdje. Mislim da je ovo jedan veliki korak ka tome da mi ne treba da razmišljamo o ulasku o EU. Šta bismo time dobili? Potpuno opustjelu zemlju za deset godina, svi bi otišli da rade u EU. Ovako može da se životari možda još nešto duže. Sad čujem da čak i Danci pokreću priču o izlasku, ne samo Holanđani, Francuzi, Austrijanci... Slušao sam preksinoć neku analizu, kako britanska elita ne osjeća problem migranata, oni šalju svoju djecu u privatne škole gdje nemaju problema sa sastavom odjeljenja, a iz tih škola se regrutuje 40 % studenata na Oksfordu, što je samo 7 % ukupne studentske populacije. Ta elita živi odvojen život po rasističkim načelima, a ovamo priča o nekoj demokratiji! Pa lako je tako. A kao sredovječni Britanac ne može da prepozna svoju zemlju. Ja im se ne čudim što su tako glasali.



opustičete ušli ili ne ušli u eu.


Pa to i ja kažem, ali ovako bez EU će to bar biti pedesetak godina sporije.

quote:
Originally posted by manhunter

Što se glasanja tiče, normalno je da su ovi stariji glasali za izlazak. Njima mozgovi još nisu isprani internetom, kreditnim karticama i fancy životom. Ovi mladi su prvo glasali, a onda išli na google da vide šta je to EU.
Mada, nije to samo u VB tako- sutra da se isključe Google & co, videli bismo da je velika većina mladih samo jedna gomila debila.


Nema potrebe za isključivanjem, samo dođeš malo u školu i vidiš to i ovako. Današnje generacije nisu u stanju ni da prepišu nešto kako treba, jer ne znaju dobro slova.



pedesetak? optimist a? najviše 15-20

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 12:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Što se glasanja tiče, normalno je da su ovi stariji glasali za izlazak. Njima mozgovi još nisu isprani internetom, kreditnim karticama i fancy životom. Ovi mladi su prvo glasali, a onda išli na google da vide šta je to EU.
Mada, nije to samo u VB tako- sutra da se isključe Google & co, videli bismo da je velika većina mladih samo jedna gomila debila.



divno razmišljanje jednog moderatora

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 13:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Presuda Europskoj zajednici

Neki neće pustiti suzu za Britancima i njihovim posebnim željama. Ali je jasno: EU ne može nastaviti ovako sa svojom politikom.
Ona je isuviše dugo ignorilala zahtjeve za reformama. Izlazak Britanaca sada dođe kao račun za naplatu.

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/wirtschaftspolitik/kommentar-ein-urteil-ueber-die-eu-14307042.html

Europska elita će sada u svojim govorima naglašavati potrebu za reformama. Međutim ne postoji političko suglasje, trebaju li EU uopće ikakve reforme a da ne govorimo o smjeru tih reformi. Kako će građani EU reagirati nastavi li se sve po starom?

Na prijeteći izlazak Britanaca iz EU izostala je svaka reakcija Pariza, Berlina, Brisela ili Rima, rakli bi nisu ih ozbiljno shvaćali.
Da jesu, izišli bi u susret opravdanim zahtjevima britanskog premijera. Sada su im Britanci ispostavili račun.

To je posljedica neučinkovitosti EU u izbjegličkoj krizi i rezultat migracijskih kretanja unutar EU....

Komentar kakvih do sada i nije bilo baš u tisku. Malo zakasnio, rekao bih



nešto sitno gledah rai jučer,talijane baš ono boli q

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 13:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ manhunter

To je pojednostavnjeno "antibirokratsko" gledanje iz perspektive Velike Britanije, koju se uvijek mazilo i pazilo, imali su brojne prednosti a opet stalno se držali na distanci i prijetili, zapravo i ucjenjivali odlaskom.

Sad su konačno i službeno pokrenuli proces izlaska, ali kad to većina, pa i oni koji su glasali za OUT, osjete na novčanicima, padu standarda i na svim problemima koji će stići, a o kojima sad ni ne razmišljaju (slijedili su populista Faragea koji im je priznao da je lagao), mislim da će se vrlo brzo predomisliti.

Naravno, to ne znači da ovakva EU nije i prebirokratizirana i apsurdna u mnogim stvarima, ali još uvjek mislim da je bolje biti unutra nego vani, pa i Britancima.





stiči če vas eu ruka i u britaniji ...
jebate ka da je sudnji dan šta su izašli

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 13:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Neki će uvijek biti siromašniji i platežno nesposobniji, a neki bogatiji i voljni platiti visoke cijene. U tom je smislu logično da ovdje dm ne samo da odlično posluje, nego i važi za najpoželjnijeg poslodavca, kao i da dobro posluju Lidl i ostali. Na isti je način i na istim osnovama poslovao i Pevec dok se nije urušio ubog pohlepe vlasnika, pjevačke karijere njegove supruge itd., a tvrtka nije bila ni njemačka ni ne znam čija, nego naša, autohtona.

Logično je da biznis i trgovina sve vuku, jer o njima sve i svi ovisimo, ali tu onda dolazi i nadogradnja, pa i kulturna, pa se recimo Šibenik u posljednjih 5-6 godina zahvaljujući korištenju europskih fondova kulturno preporodio, a taj preporod vuče i druge stvari.

A birokrati kao birokrati, uhljebi koji ponajprije a ponekad i isključivo gledaju vlastite interese, recimo hrvatski predstavnici, no koji usput naprave i nešto dobro po kojekakvim vijećima, odborima, radnim skupinama i čemu sve ne.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/06/2016 : 13:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Pazi ti svicarca kako nam pametuje.lako je njemu kad mu je drzava uzela sve zidovsko zlato sto su nacisti pokrali.pogotovo zlatne zube
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 13:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ manhunter

To je pojednostavnjeno "antibirokratsko" gledanje iz perspektive Velike Britanije, koju se uvijek mazilo i pazilo, imali su brojne prednosti a opet stalno se držali na distanci i prijetili, zapravo i ucjenjivali odlaskom.

Sad su konačno i službeno pokrenuli proces izlaska, ali kad to većina, pa i oni koji su glasali za OUT, osjete na novčanicima, padu standarda i na svim problemima koji će stići, a o kojima sad ni ne razmišljaju (slijedili su populista Faragea koji im je priznao da je lagao), mislim da će se vrlo brzo predomisliti.

Naravno, to ne znači da ovakva EU nije i prebirokratizirana i apsurdna u mnogim stvarima, ali još uvjek mislim da je bolje biti unutra nego vani, pa i Britancima.





stiči če vas eu ruka i u britaniji ...
jebate ka da je sudnji dan šta su izašli




Naravno da će ih sustići problemi, financijski, trgovinski, šire gospodarski, administrativni itd., a o tome nisu ni razmišljali kad su glasovali za OUT.

Kako se čini, već se počela širiti ako ne panika a ono ozbiljna zabrinutost u što se to krenulo, pa predviđam razmjerno skoro održavanje referenduma za pridruživanje EU.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 13:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
pedesetak? optimist a? najviše 15-20


Ne, ja sam pesimista. Pa šta znam, ovdje je sad ostao onaj ko nije imao kud da ode. Od mlađih generacija tu su ostali samo neobrazovani koji nisu vidjeli svijet dalje od najbližeg brda, tako da vjerujem da je to nekih pedesetak godina uz prirodno odumiranje da ovo može da se održi koliko-toliko.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/06/2016 : 13:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Unatoc briselskoj administraciji.ni jedan normalan grradjanin EU nece u slucaju kao brexit glasat za izlazak.slobodno kretanje ljudi robe i love-ljubavi je nesto cega se niko normalan ne zeli odreci..kako vam to nije jasno.jer sta je alternativa jednom austrijancu.da ogradi sam sebe i vrati siling..to su gluposti.a vi oooo euroskeptci slobodno i dalje sanjajte svoje suverene torove...berlin ti je bog a moskva batina
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2016 : 13:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
euroskeptici su u manjini na forumu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/06/2016 : 13:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Vjerujem, točnije bojim se da su ova dvojica u pravu.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/plenkovic-i-picula-cameron-je-pucao-sebi-u-nogu-i-zbog-toga-ce-patiti-cijeli-svijet/902104.aspx





ma da, patiče cili svit
Zemlja se više neče okričat oko Sunca a Mars i Jupiter če u znak protesta izač iz orbite.
izašli pa šta.



Svasta ljudi sebi umisljaju..britanija je propala tvorevina.uvoze gotovo sve a ne proizvode gotovo nista...svaki dan ide za englesku 20-30 iljada kamiona krcatih raznom robom.a vecina ih se vraca praznih.idu na utovar u antwerpen ili roterdam posto iz engleske nema robe.osim malo metalurskih poluproizvoda...a vec sada imaju rigoroznu granicnu kontrolu tako da neznam sta ce se u sustini promeniti.osim cijena talijanskih makarona...a one njihove poluproizvode ionako u evropi niko ne treba.dosad su ih kupovali reda radi.a englezi i dalje moraju jesti
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1403 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/06/2016 : 13:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Dvije bi stvari trebalo razlikovati - s jedne strane realne probleme koji danas muče EU (ili bi možda točnije bilo: koje EU danas stvara) (euro, legislativa koja briše nacionalne zakone gdje god oni proturječe europskim, migranti, TTIP, težnje prema izgradnji Sjedinjenih Europskih Država itbl.) i, s druge strane, pitanje tko je zapravo glasao za Brexit i zašto.
Jer, iako problema s EU svakako ima, njih prosječni glasač UKIP-a niti razumije niti ga je za bar neke od njih uopće i briga.

Za UKIP i sada Brexit su uglavnom glasali ljudi čiji je svijet zadnjih desetljeća jednostavno prestao postojati, posve nevezano za EU, i ovo im je bio očajnički i posve promašeni pokušaj da ga vrate.
To je ona masa ljudi koji su napustili školu nakon 16. godine (imaju GCSE - onu "malu maturu" kod nas najpoznatiju po tome što je ima Rodney u Mućkama), što im je 60-ih i 70-ih bilo sasvim dovoljno da se zaposle i za svoj pojam pristojno žive. Mnogi od njih su smatrali da će i njihova djeca moći tako živjeti pa ih nisu poticali da se školuju, ne shvaćajući da se svijet promijenio i da ljudi s tom "malom maturom" danas nisu konkurentni na tržištu rada. Iz Poljske, Rumunjske, Bugarske i sličnih zemalja, koje su njima sve iste, dolaze socijalni slučajevi, da, ali samo u jako malom postotku. U najvećem postotku zapravo dolazi njihova najgora noćna mora - mladi, talentirani, visokoškolovani ljudi s vještinama koje ih čine konkurentnima. I ti im oduzimaju poslove, a ovima nije jasno što se dovraga događa.
U UK (i Irskoj) je opća razina obrazovanja toliko niska da je našim ljudima, ako nisu tamo živjeli, to teško uopće i zamisliti.
Kod nas je čak i najprostiji šljaker "gospon majstor", kojeg, kad ti dođe u kuću, ponudiš pivom, kavom i štrudlom i pričate ko civilizirani građani. Tamo su šljakeri uglavnom tipovi radi kakvih prelaziš na drugu stranu ceste i koji žive u četvrtima kroz koje se ti ne bi vozio blindiranim autom.
Zbog činjenice da su do 20. stoljeća Oxford i Cambridge imali od kralja zagarantiran apsolutni monopol na visoko školstvo - situacija kojoj ja ne znam paralele igdje u svijetu - školovanje je tamo generacijama bilo samo za bogate, a socijalna mobilnost praktički nikakva. I zato danas postoje mase ljudi iz obitelji u kojima nitko nikad nije vidio ikakve škole osim one koja je obavezna. Ne samo da su mnogi napuštali školovanje sa 16, nego mnogi nisu vidjeli ni te dvije godine srednje škole. Čitavi gradići su prepuni ljudi (Blackbird Leys, na samo par kilometara od Oxforda, je poznati primjer) koji nemaju apsolutno nikakvog zvanja ili vještina potrebnih na tržištu rada, koji svi žive od socijalne pomoći, mnogi od njih su i polupismeni i trajno nezaposleni. U mnoge od tih mjesta ne samo da te taksi neće voziti, nego ni policija ne ide ako stvarno ne mora.
Nažalost, ta jedna masa ljudi kojoj su takoreći od pamtivijeka oduzimane sve šanse u životu i koja živi na način na koji ni naši Romi ne žive, je sada činila ogroman postotak glasača za Brexit.
Oni nisu glasali zbog realnih problema EU, nego jednostavno iz potpunog nerazumijevanja i nepoznavanja svijeta.
Žalosna je to situacija da je na tragediji te sirotinje netko iz posve druge klase i s posve drugim životnim ciljevima izgurao svoju luđačku priču o "slobodnoj" Britaniji.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 25/06/2016 13:48:15
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/06/2016 : 13:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zapravo, bio bih se spreman okladiti da će prije izglasati ponovni ulazak u EU, negoli formalizirati izlazak:


http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/britanija-ima-rok-od-dvije-godine-za-sporazum-o-napustanju-a-nakon-toga-prestaje-biti-clan/4466855/





Otisla si zauvek nestalaaa.case lomim ruke mi krvaveee.oci mi suze.molim te vrati seee
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 25/06/2016 : 13:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Ovo sto se desilo je lose za EU i time za nas. Odlazi bogata drzava, koja je u proracun donjela 10 miljardi evra plusa.
Time manje para za drzave sa BDP ispod prosjeka. A to smo sve oz bivse juge. Osim toga ovo je velik udarac tome da bi EU postala veliki igrac u rangu USA, Rusije, Kine

I sta sad? fali nam samojos da nam zamjene GB sa Turcima
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16204 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 25/06/2016 : 13:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Zanima me kakve su sanse da se referendum ponovi? Vidim, pominje se da nije izaslo vise od 75%, koliko je neophodno, po nekom njihovom zakonu i onda bi trebalo ponovno glasanje.. a citam da je prikupljeno oko milion potpisa...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/06/2016 : 14:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Zanima me kakve su sanse da se referendum ponovi? Vidim, pominje se da nije izaslo vise od 75%, koliko je neophodno, po nekom njihovom zakonu i onda bi trebalo ponovno glasanje.. a citam da je prikupljeno oko milion potpisa...



Baba je rekla- sta je tu je.ko je izasao izasao je...
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000