forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor i ekonomija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/09/2016 : 18:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
zagor je uzeo novce od ubijenog bandita,zatroškove puta.ko pogodi u kojoj epizodi,dobije čokoladu.







Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/09/2016 : 19:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Znam pouzdano da je takva scena bila u Piccinellijevoj epizodi Huroni a možda ih ima još.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 09/09/2016 : 20:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Zagor je bajka. Odrastite.



I osvajanje Lige evropskih prvaka od strane Partizana, Zvezde, Dinama, Hajduka, Želje, Vardara, Maribora, Chievo Verone, Sampdorije, Kocaelispora ili Altay Izmira je bajka, pa sigurno i "veća", a ipak 2x više fanova od onih Zagorovih je sanja.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/09/2016 : 23:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Zagor je bajka. Odrastite.


Odrastanje je teško i mukotrpno ,pa bolje nam je ostati u sigurnosti Darkvudske močvare pod budnim okom Zagor-te- neja
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 10/09/2016 : 00:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by morski

Zagor je bajka. Odrastite.


Odrastanje je teško i mukotrpno ,pa bolje nam je ostati u sigurnosti Darkvudske močvare pod budnim okom Zagor-te- neja



Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/09/2016 : 10:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
zasto ga (Zagora-boga) onda dovodite u pitanje?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 10/09/2016 : 11:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
U epizodi Crveni Ratnik otkriveno je kako Zagor ponekad stječe novac - kladi se s vojnicima u to može li preskočiti bačve. A i u par epizoda prodaje zlato (odakle mu?) i kože. Pretpostavljam da i prodaje oružje ubijenih razbojnika. Možda s obzirom na njegov moralni kodeks i nije najčasnije prodavati oružje, ali u cijelom serijalu je pobio toliko ljudi da bi od njihovog vlasništva mogao postati darkwoodski Rockefeller.

Edit: I sviđa mi se što ova tema nije zaključana/prebačena u sticky Zagor topic jer da je tako je ne bih primjetio :D

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 10/09/2016 11:11:12
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 10/09/2016 : 11:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Često sam se pitao:
- gdje Zagor i Chico pišaju i kenjaju
- postoje li opasnosti od zaraze zbog tolike količine govana i urina u blizini
- koliko se često viđaju s traperima ili Tonkom u ležernijim okolnostima a ne da je to u akciji ili pred akciju
- kako se šišaju i režu nokte
- kako to da su prilično dobro pismeni i obrazovani i kako su to stekli
- zašto od Zagora prave sveca kad se vidi da je krupan i popunjen što naznačuje da se i on obilato časti hranom dok u epizodama pametuje kako je dobro pojesti i bobice i korjenje
- zašto nisu pokrenuli poljoprivredu
- zašto Zagor nije podržao nijedan Chicov obrt već bi uvijek bio prvi s "Hahaha" kad mu nešto propadne



1) U močvaru.
2) Pretpostavljam da seru/pišaju u samo jedan određeni dio močvare gdje inače nitko ne zalazi, a trave indijanskih vračeva pomažu im protiv bolesti :D
3) S traperima se viđa na onim traperskim okupljanjima, a s Tonkom na onom okupljanju poglavica, plus što ih ponekad slučajno sretne u šumi
4) Škar(ic)ama?
5) Zagora je podučavala majka, a Chico, osim što je kulturni potomak fine loze, je stekao obrazovanje kroz svojih 500 poslova
6) Pa i ne baš, često on i Chico skupa smažu kojeg jelena, ovo s bobicama i korjenjem je samo kad nema ničega drugog u blizini a Chico zapomaže da bi pečenog vola
7) Chico je to pokušao u epizodi "Tropical Corp", ali sve se izjalovilo...
8) Jer je šupak?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6606 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/09/2016 : 11:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Da, Opti, šišaju se škarama i škaricama ali sam više mislio na način. Očito jedan šiša drugoga i obojica to rade stručno. Sam sebe ošišati je nemoguće, pokušao sam samo mrvicu i gadno zajebao, nisam tjedan dana izlazio van.

loading...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/09/2016 : 11:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije tako teško ako se šišaš na nulu
sve pustolovine im se dogode tek kad im kosa naraste! čista slučajnost
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 10/09/2016 : 12:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ma "Pleasant Point" im je središte gdje obavljaju sve moguće nabavke i zadovoljavaju razne potrebe.
Od kupovina svega i svačega sve do šišanja, pa i onog drugog "šišanja" (muškarcu potrebnoga).
Tamo se uvijek nađe ponešto, samo što pravi džentlmeni o tome ne govore javno.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2016 : 12:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6606 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/09/2016 : 13:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.




To je u nekom Chico specijalu.
A maramu je nosio kad ga je gnjevna rulja ošišala, zaboravio sam razlog

loading...
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 10/09/2016 : 14:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

nije tako teško ako se šišaš na nulu
sve pustolovine im se dogode tek kad im kosa naraste! čista slučajnost



Mene pak zanima kako to da im brada raste jedino ako su u pustinji. Imao sam svoju teoriju glede toga, ali zaboravio sam na kojem je topicu bila iznesena.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/09/2016 : 14:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by supermark

nije tako teško ako se šišaš na nulu
sve pustolovine im se dogode tek kad im kosa naraste! čista slučajnost



Mene pak zanima kako to da im brada raste jedino ako su u pustinji. Imao sam svoju teoriju glede toga, ali zaboravio sam na kojem je topicu bila iznesena.


Opti , Opti pa u pustinji na visoku temperaturu brada brže raste a nema ni vode u pustinju da se obriju ka ljudi , kao što bi se obrijali u obilje vode Darkvuda.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 10/09/2016 : 14:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Da, te nadasve čiste i sigurne vode Darkwoodske močvare. (osim ako ne misliš na obližnje rijeke)
Nije stvar u rastu brade, nego očito samo o pustinji. Ima dosta avantura koje podosta traju a Zagor se nema vremena obrijati, pa je na kraju pustolovine svjež i golobrad kao i na početku. Samo avanture u pustinji uključuju i bradu, čini se. :D

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/09/2016 : 14:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Crtači nas ne opterečuju sa suvišnim kadrovima , kad se biju . Zamisli da bude crtež kad Zagor i Čiko i drugi : pišku , kaku , plucaju ,peru se..... pa pola stripa bi bilo zadovoljavanje fizioloških potreba pa bismo onda napadali scenariste i crtače da nam podvaljuju nepotrebne gluposti Doduše nekad mogu uvaliti tuširanje ilitiga neznam šta napr. Fride ...
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 10/09/2016 : 15:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
Pa ak smo imali milijun puta prožvakanu priču o banditima koji prodaju indijancima vatrenu vodu,onda možemo jednu o tom kak zagor i chico peru veš, briju se, kenjaju, vade zlato iz nekog svog tajnog nalazišta i time plaćaju putne troškove, krpaju si odjeću, kuhaju jedan drugom,dr..ju jedan drugom...

Da vidimo jedan dan u darkwoodu bez pustolovina za promjenu.

Edited by - vešmašina on 10/09/2016 15:09:49
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2016 : 17:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Treba predložiti Burattiniju da napiše jednu priču iz svakodnevnog darkwoodskog života Zagora i Chica.
Kada malo bolje razmislim, toga je već bilo u početnom periodu, pogotovo kod G.L. Bonellija.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2016 : 17:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by DODSFERD

U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.




To je u nekom Chico specijalu.
A maramu je nosio kad ga je gnjevna rulja ošišala, zaboravio sam razlog


Pretražio sam taj stari period i našao da se radi o epizodi Indijanski teritorij u kojoj je Zagor obrijao Chicu glavu da bi sličio pukovniku Clarku jer je trebalo preveslati trgovce oružjem koji su zahtijevali časnika kao taoca. http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-sd-ext-55-56-indijanski-teritorij/1061/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2016 : 17:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U tom početnom periodu Zagor je još više štedio na hrani. Bilo je dosta primjera a sada sam upravo naletio na jedan iz epizode Slomljeno koplje.
Chico: Želudac mi je potpuno prazan! Gladan sam Zagore!
Zagor: Stegni remen i glad će te proći, vjeruj mi!
Svašta sam čuo, ali da stezanje remena rješava glad samo od Zagora (i eventualno naših političara).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6606 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/09/2016 : 17:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by DODSFERD

U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.




To je u nekom Chico specijalu.
A maramu je nosio kad ga je gnjevna rulja ošišala, zaboravio sam razlog


Pretražio sam taj stari period i našao da se radi o epizodi Indijanski teritorij u kojoj je Zagor obrijao Chicu glavu da bi sličio pukovniku Clarku jer je trebalo preveslati trgovce oružjem koji su zahtijevali časnika kao taoca. http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-sd-ext-55-56-indijanski-teritorij/1061/



Hmm... onda je brkove obrijao u jednom Chico specijalu kad je trebao glumiti sestru zapovjednika neke utvrde

loading...
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 10/09/2016 : 18:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Koliko ja znam brkove je obrijao u Indijanac zvani Chico

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/09/2016 : 20:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Sva ova pitanja se mogu 'ladno postaviti i u sticky topicu ZAGOR

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6606 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/09/2016 : 22:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sva ova pitanja se mogu 'ladno postaviti i u sticky topicu ZAGOR



Mogu ali ovdje je to tema a tamo niti bi ju vidio isti broj ljudi niti bi bila čvrsta, postojana već bi ju uvijek prekidao neki drugi komentar. Nije isto kad netko raspravu o nečemu pokrene u posebnom topicu i unutar nekog generalnog. Bar Zagorolog ne bi trebao imati ništa protiv cvjetanja tema o Zagoru


loading...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000