forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Potraga za Pticom vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2016 : 08:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

anto, ne budi sroljo

pa što ja mogu kada ništa ne razumiješ. prošlo je, nemam pojma koliko godina, otkako sam objasnio Pakao, a tebi i dalje nije jasno što se voze po Londonu i gledaju kvrge i uleknine. tako i ovdje nećeš moći pratiti na idejnom planu, eventualno ćeš skupiti sve svoje snage da prokužiš fabularnu razinu. onda nam slijedi čuveni antov osvrt i to je to - već viđeno.


hebote stinki,pa valjda možemo da se malo našalimo nas dvojica bez smajlija?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/12/2016 08:33:35
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2016 : 13:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
takvog te više volim. da, malo se šalimo, i ne zamjeri, ali ti zaista s vremena na vrijeme iritiraš što na sva zvona moraš objaviti da ne čitaš bonelli. a nećeš ništa dobiti što nosiš tu značku. kao što ćeš sada prisustvovati razaranju fibraša od strane bonelijevca, tako si i ti, nezgrapan kakav već jesi, jednostavno profulao stranu. kužiš, anto, odabrao si krivi tabor. fibraši nemaju nijednog istaknutog člana, nitko od fibraša nikada nije on fire. mislim, dovoljno je reći da si upravo ti fibrin maneken.
ti si možda dragi dečko, anto, ali složit ćemo se da igraš za raju i zanemaruješ taktiku - ti si jedan mileni obični svakodnevni anto i preveliki su teret svalili markos i fibraši, prepustivši ti ulogu glasnogovornika. a to uopće nije bila masthevuša; vidiš kako se markos diskretno povukao - više ne priča o postajanju larcenetovcem, jer je vidio da su stvari, najblaže rečeno, čudne: fibraši niti vode niti znače išta. štoviše, fibraša niti nema! jedino ti, anto, srljaš, a jedan mi prijatelj reče, nemoj antu, on je dobar dečko. i nek bude tako, samo malo prikoči, osvrni se i razmišljaj: danas je "više" biti bonelijevac, a fibraš, onako - bezlično.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2016 : 13:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
(stari dobri stinki)

istina,nisam više bonelijevac,ali i dalje deo 70% moje kolekcije čini Boneli.
( nemam srca da se odreknem kolekcije ZS/LMS,a ne znam koji će mi qrac.)

boneli mi je ispred superherojštine i još koječega.Još uvek sa uživanjem čitam starije epizode Mister Noa,Marti Misterije,Nik Rajdera.Dilana sam nešto prezro;Zagora tu i tamo mogu poneku epizodu (ali tu je većinom zbog nostalgije).
Ken Parker je remek delo,a zadnjih godina se uglavnom ložim na kaubojce poput Teksa i Priča sa Divljeg zapada,i mini serijala poput Karavana,Kasidija i Gee.

Šta ćeš više ???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/12/2016 13:55:44
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/12/2016 : 16:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ne filozofiraš sIkirom, moj anto...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2016 : 17:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kad smo kod toga, ti si još bezličniji. tvoj domet: dobacivanje.
sad, ti misliš da je to duhovito, ali ne možeš previdjeti klošarski moment u dobacivanju.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/12/2016 : 19:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ne vidjeh ovo ranije, imaš odgovor na temi Markos bla, bla.
I okani se uvreda, nemaš potrebe za njima. One su gore čak i od dobacivanja.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2016 : 19:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nisu, ako su primjerene situaciji. Ovom tvom upadu je bilo primjereno.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/12/2016 : 19:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nego, tema "Pakao" (tj. Popišana ptica)? E, ono je bila dobra stvar. Kad pokušavaš ekstra tekstom da se popišaš na nešto, ali se jednostavno vidi koliko ti se zapravo svidjelo. Bez zeze, ono je bilo stvarno dobro...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2016 : 20:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
"Svidjela" mi se donekle razrada, ali to ne pomaže kada je stvar fundamentalno pogrešna. Estetika meni nije zadnja stvar.

(nikada ne bih mislio da ti se taj tekst sviđa)
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2148 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/12/2016 : 22:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
I ti si, Stinky, prešao u fazu dobacivanja. Hajde, daj jednu dobru analizu Ptice. Bilo bi fora! I zabavnije od ovog prepucavanja...
Pa makar trebalo provući paralelu sa, ne znam, Kletvom Dmitra Zvonimira :-)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/12/2016 : 22:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma nemam vremena. čitam Zagora. a nemam ni strip. makar, možda bi to bilo još bolje. postaviti značenje Ptice bez da se uopće sjećam radnje. uostalom, zar je bitno o čemu se radi - bitno je objasniti vam o čemu se radi.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/12/2016 : 22:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ma nemam vremena. čitam Zagora. a nemam ni strip. makar, možda bi to bilo još bolje. postaviti značenje Ptice bez da se uopće sjećam radnje. uostalom, zar je bitno o čemu se radi - bitno je objasniti vam o čemu se radi.



Pa zar nisi jednom napisao tekst o stripu koji nisi ni pročitao :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/12/2016 : 09:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
eh, to su bila vremena...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2017 : 22:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jedan od većih,ako ne i najvećih hitova BeDea u staroj Jugi su kultni Ratnici sa Akbara.Ujedno i jedan od prvih stripova žanra Heroic Fantasy koji smo mogli da čitamo na domaćem jeziku.Najpre su objavljene crno bele epizode u Stripoteci,a potom i obojene u MP albumima.A evo sada i rekolorisana verzija u Fibrinom integralu.
Verujem da je većina nas upoznata sa radnjom ovog kultnog stripa,ali ako neko nije evo ukratko priče:
Akbar je nekakav izmišljeni svet sa raznim stvorenjima pored ljudi;mislim na one svesne,ali i razne neobične životinjske spodobe.Ima tu i veštaca i čarobnjaka i vitezova i ratnika ...
E sad - Akbar se nalazi pred žešćim sranjem.Zaboravljeni,stari,zli bog Ramor bi uskoro trebao da se oslobodi iz vekovne tamnice,školjke,u kojoj je bio zatočen.Da do toga ne dođe,pobrinuće se princeza-čarobnica Mara,koja će uz pomoć vradžbina iz Knjiga magije da onemogući njegov izlazak za vjeki vjekova.Za to joj je potrebna školjka sa zatočenim prokletim bogom,ali i Ptica vremena,koja će zaustaviti vreme da bi Mara stigla da izrekne čaroliju.Pa će angažovati svoju staru ljubav,vremešnog viteza Bragona,a da bi ga prodobila,iskoristiće svoju zanosnu ćerku Hemelinu.Koja jako podseća karakterom na starog ratnika,pa postoje lepe šanse da su njih dvoje u bliskoj rodbinskoj vezi.
Na putešestviju kroz sedam pokrajina,Bragon i Hermelina će dobiti još dva saputnika, i zajedno sa njima proći kroz neobične avanture ne bi li spasili Akbar od zla.

Scenario potpisuje Le Tendre,kome se pridružuje i sam crtač,poznati,te priznati Režis Loazel,na četvrtom albumu.
Fantastični crtež ne bi ni komentarisao (osim da su ove nove boje daleko lepše nego one stare iz MP albuma),a priča mi je iz albuma u album sve bolja;najbolja (za razliku od prošlog čitanja,gde mi je bila najbolja u trećoj epizodi),logično, u završnici,gde i Režis učestvuje u pisaniju.
Bacih pogled na sopstveni komentar od pre tačno četiri godine (4.1.2013.) i vidim da su danas utisci pozitivniji.Ali i dalje mislim da je drugi ciklus,odnosno prikvel događaja iz ovog ciklusa,za ocenu bolji.
Stari fanovi Ratnika,ovo je masthevuša.
A i onima koji nisu ovo čitali,topla preporuka.

4.5/5

*drugi ciklus je na 4.albumu;negde sam pročitao da će ići još par albuma kako bi se zaokružio.Sa obzirom da su razmaci pozamašni,najiskrenije se nadam da to nije tačno, i da će autori završiti sa pričom u narednom,devetom albumu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/01/2017 : 23:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
koje ti to veliko dobro vidis u drugom ciklusu nije mi jasno
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7802 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/01/2017 : 08:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam strip kao mulac u stripoteci i malo kasnije u comic stripu. Bilo mi je tada prilično zabavno i efektno (sise su vjerovatno igrale ulogu :)). Nekoliko godina kasnije saznao sam da sam ustvari preskočio drugu epizodu bez da sam primjetio. E sad... ako možeš napisati 50 strana stripa čije se izostavljanje i ne osjeti previše onda i nisi napravio neki posao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6901 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/01/2017 : 14:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Čitao sam strip kao mulac u stripoteci i malo kasnije u comic stripu. Bilo mi je tada prilično zabavno i efektno (sise su vjerovatno igrale ulogu :)). Nekoliko godina kasnije saznao sam da sam ustvari preskočio drugu epizodu bez da sam primjetio. E sad... ako možeš napisati 50 strana stripa čije se izostavljanje i ne osjeti previše onda i nisi napravio neki posao.



Možda bi svi drugi čitaoci, pogotovo odrasli, itekako primetili, kad bi preskočili jednu epizodu? A ima i serijala, čije su epizode celine, i pored priče koja se proteže kroz sve, namerno napisane tako da se mogu čitati i odvojeno.

Edited by - alexts on 04/01/2017 14:14:52
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7802 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/01/2017 : 14:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sve stoji, ali eto bacio sam malo oko i zakljucio da me ne veseli ni priblizno kao onda te odlucio preskociti. ;)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/01/2017 : 11:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
179. stranica, treći kadar,Bragon razmišlja: "...vidjelo se iz aviona!..."

kod MP, to je prevedeno: "... moglo se predvideti!..."

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/01/2017 12:16:45
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/01/2017 : 11:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

179. stranica, treći kadar,Bragon razmišlja: "...vidjelo bi se iz aviona!..."

kod MP, to je prevedeno: "... moglo se predvideti!..."



Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6901 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/01/2017 : 00:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

179. stranica, treći kadar,Bragon razmišlja: "...vidjelo se iz aviona!..."

kod MP, to je prevedeno: "... moglo se predvideti!..."



Jel se pominju i kompjuteri, internet, mobilni telefoni...?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/01/2017 : 08:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Adaptacija ...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/02/2017 : 15:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je najveće neugodno iznenađenje 2016-e.
Pročitao 2/3 integrala i makar nema nekog konkretnog razloga dalje se ne mogu prisiliti već valjda tjedan dana.
Koliko mogu objektivno procijeniti priča je čisto ok, cijepljena od fantasy klišeja, sa zanimljivim likovima i maštovitim svijetom ali uopće me ne vuče na daljnje čitanje.
Ne pomaže niti crtež koji je lijep no za moj ukus ipak predetaljan i prezgusnut.
Remake!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/02/2017 : 17:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ovo mi je najveće neugodno iznenađenje 2016-e.
Pročitao 2/3 integrala i makar nema nekog konkretnog razloga dalje se ne mogu prisiliti već valjda tjedan dana.
Koliko mogu objektivno procijeniti priča je čisto ok, cijepljena od fantasy klišeja, sa zanimljivim likovima i maštovitim svijetom ali uopće me ne vuče na daljnje čitanje.
Ne pomaže niti crtež koji je lijep no za moj ukus ipak predetaljan i prezgusnut.
Remake!



Ne znam da li si ovo već čitao ranije.

Koliko se ja sjećam kada sam ga prvi put kupio u Stripoteci nekako mi ga se nije čitalo pa sam ga onda probrljao preko volje, preletio ga i ostavio me bez nekog posebnog utiska.

Ali kada sam mu dao šansu drugi put u opuštenijoj atmosferi oduševio me.

Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 24/02/2017 : 20:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Najveći hit–and–miss godine. E sada sam strip nije samo miss...ali...

Dosta sam očekivao od stripa a realno strip je ličio na parodične filmove 80-te oko mitološke ili pak epske fantastike. I know, mnogi od Vas ste bili klinci i stvarno ste se ložili na Konana, Crvenu Sonju ili šta beše oni rakuni iz onog filma ilI Perseja, ali istinu govoreći ti filmovi osim sentiša su užasni...Nešto slično ali ne do kraja ipak tako loše - ima ovaj strip...

Komični i pseudo erotski komentari ili likovi su stvarno na šta je teško se naviknuti kroz strip ili se toliko ponavljaju kroz nijanse da je postane prosto...dosadno (pa čak i taj Lokijevski bog reka...). Sa druge strane postoje zaista simpatične stvari u određenim zemljama, specifičnosti pa i sami likovi koji predstavljaju oponente good guys. I sam tok priče je sasvim ok i tu nemam neke naročite zamere... I to sve ukupno nekako funkcionira...

Stvarno mi nije teško zamisliti da je pristup priči bio mnogo ozbiljniji da bi i sam strip bio mnogo, mnogo bolji...Loisel crtež za očekivati...na posletku 3/5.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000