forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Potraga za Pticom vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/02/2017 : 20:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Cromwell

Ovo mi je najveće neugodno iznenađenje 2016-e.
Pročitao 2/3 integrala i makar nema nekog konkretnog razloga dalje se ne mogu prisiliti već valjda tjedan dana.
Koliko mogu objektivno procijeniti priča je čisto ok, cijepljena od fantasy klišeja, sa zanimljivim likovima i maštovitim svijetom ali uopće me ne vuče na daljnje čitanje.
Ne pomaže niti crtež koji je lijep no za moj ukus ipak predetaljan i prezgusnut.
Remake!



Ne znam da li si ovo već čitao ranije.

Koliko se ja sjećam kada sam ga prvi put kupio u Stripoteci nekako mi ga se nije čitalo pa sam ga onda probrljao preko volje, preletio ga i ostavio me bez nekog posebnog utiska.

Ali kada sam mu dao šansu drugi put u opuštenijoj atmosferi oduševio me.


Slično i kod mene. Na prvo čitanje prije nekoliko godina i nije mi bio nešto.
Upravo čitam drugi put (opušteno) i strip je baš dobar - solidna i priča i crtež...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 24/02/2017 : 20:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Stojim pri svojoj ocjeni iz Stripoteke - 7/10 ...boja i integral nije mi osjetno prominili dojam...šta kaže forumaš poviše...solidan strip i nema se šta dodat.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20705 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/02/2017 : 21:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@cromwell,unngenant,a bogami i marin

ako može momci jedna sugestija,koja će,prilično sam siguran,uroditi plodom:
nabavite drugi ciklus Ptice/Ratnika,i pročitajte ga.
Meni je ovaj album,nakon toga prilično bolji.
A njih lako možete naći u Stripotekama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/02/2017 21:45:53
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4117 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/02/2017 : 11:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Peyo: moguće makar eto, jučer sam pokušao opet nakon pisanja posta i jok, crtež me totalno umara. Možda je čak i boja problem, onaj C/B dodatak na kraju mi izgleda sasvim ok. Nisam čitao ranije btw.

@Anto: u Stripoteci su i prvi i drugi ciklus išli u crnobijelom ili u boji?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20705 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2017 : 11:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
crno belo

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 25/02/2017 : 15:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ne bi nikom preporučio da baš ovo, čita c/b. Boja obavezna!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/02/2017 : 17:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Ne bi nikom preporučio da baš ovo, čita c/b. Boja obavezna!



Ja sam ovo čitao crno belo u Stripoteci i ništa mi nije falilo.

Naravno da je bolje u boji, ali ako nekog zanima kako je nešto nacrtano (proučavanje crteža) CB je zakon.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 27/02/2017 : 09:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
@Anto može biti...no, u ovakvom izdanju to je to...Mada mi se čini da je ovo kako god se okrene prehajpovano izdanje...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 27/02/2017 : 11:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Meni ok.
Ostaje na polici.
Nije mi život dobio dimenziju više od kada sam ovo pročitao, ali mi nije ni žao utrošenog vremena.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/02/2017 : 13:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Jučer završio.....hmmmm....moram priznati da sam isto nekako ravnodušan, nije me oduševio niti razočarao. Par stvari:

1. Čini mi se da je malo previše bonellijevsi, onako za mlađu publiku, da sam ovo čitao prije 25 godina kad sam počeo sa Bonellijem vjerojatno bih se odušavio

2. Crtež odličan, ali čini mi se da je ovo strip kojem ne paše toliko detaljno crtanje.......možda bi mi čak i CB bio bolji

3. Ne volim kad se u zadnjih 3 stranice sve razriješi....radnja se gradi 300 stranica i onda bum, tras gotovo

4. Lik Balroga mi je odličan, jedan od boljih u stripovim općenito.....ne znam zašto al baš mi je dobro sjeo

6/10
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/03/2017 : 20:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Kome se svidio Torghal, vjerovatno će imati simpatije i prema Potrazi za pticom vremena jer je sve to nekako jednako maštovito.
Vjerovatno će se više svidjeti mlađim čitateljima, no i meni je čitanje bilo dosta zabavno;)
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/03/2017 : 21:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam danas ovaj strip. Sve je super, jedino što mislim da je moglo i na većem formatu zbog crteža. Inače deluje sjajno.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 21/11/2017 : 23:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip bio super do trenutka kad se u četvrtom albumu počelo objašnjavati sto je ptica vremena. Do tada cijeli narativ zanimljiv, logičan, razumljiv i tada neka metafizička objašnjenja, izmišljanja, bijelo jaje, crno jaje, ne znam ni ja šta sve ne. Ne volim takva, nazovimo ih svojevrsnim Deus ex machina, rješenja u scenariju. Inače do tada mi je sve bilo super, priča prepuna dogadjanja, zabavna, crtež mi je jako lijep, svidjaju mi boje, vizualno je bas vrhunski strip. Strip je iz knjižnice i na dva mjesta je boja bila mutna preko obje stranice, mislim u Rigoru.

Edited by - ivke80 on 23/11/2017 07:29:15
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2017 : 01:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Potraga za pticom vremena
Nisam ljubitelj fantasyja, mogu ga čitati/gledati ali nije mi baš nešto posebno drag, međutim ovaj serijal je odličan. Tu ima ulogu i to što fantasy stripove i filmove mogu čitati/gledati dok knjige nema šanse. Prvi put sam ovo čitao kao klinac u Stripoteci a onda poslije u Comic Stripu gdje je, ako se ne varam, prvo bio objavljen treći pa onda četvrti album, a s obzirom da se ničeg nisam sjećao od epizoda Stripoteke (koje su se u međuvremenu negdje izgubile) bilo mi je teško to sve pohvatati. Ali nekako je sva to došlo na svoje. Bar koliko se sjećam:))
Uglavnom, prvi put sam ovaj strip u cjelini pročitao prije par mjeseci i evo upravo sad ponovo i mogu reći da je riječ o odličnoj avanturi sa dobro osmišljenim likovima i kvalitetnom i dinamičnom radnjom. Cijeli taj svijet ima potencijala za jedno 10 spin-offova i sequela/prequela tako da ne bi bilo loše da se, osim tog prequela koji btw nisam čitao, nastavi objavljivati i dalje nove avanture ratnika sa Akbara.
Ocjena:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2017 : 08:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Potraga za pticom vremena
Nisam ljubitelj fantasyja, mogu ga čitati/gledati ali nije mi baš nešto posebno drag, međutim ovaj serijal je odličan. Tu ima ulogu i to što fantasy stripove i filmove mogu čitati/gledati dok knjige nema šanse.


Ovo je poprilično light što se tiče fantazija. Da li si dao žanru (mislim naravno na knjige) pravu šansu ?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2017 : 23:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma ne privlače me i to je to
Kod čitanja sam (kao što znaš) SF fanatik ali čitam i hrpu drugih stvari, krimiće horrorce...ma sve osim ljubića i fantasyja :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/11/2017 : 02:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ma ne privlače me i to je to
Kod čitanja sam (kao što znaš) SF fanatik ali čitam i hrpu drugih stvari, krimiće horrorce...ma sve osim ljubića i fantasyja :D


SF i fantasy uvijek idu ruku pod ruku. Tko čita jedno, obično čita i drugo. Ponekad je crta između to dvoje zamagljena pa je djelo hibrid 2 podžanra. Volim SF naravno, ali fantasy je ipak vrh. Šta si probao pa ti se nije svidjelo?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/11/2017 : 08:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


SF i fantasy uvijek idu ruku pod ruku. Tko čita jedno, obično čita i drugo. Ponekad je crta između to dvoje zamagljena pa je djelo hibrid 2 podžanra. Volim SF naravno, ali fantasy je ipak vrh.



Ne bih se složio. Osim sa ovim da PONEKAD imamo hibrid dva žanra.

Evo ja također volim SF, a fantasy uglavnom ne prakticiram.

Ukratko, po meni bi suštinska razlika bila da je fantasy uglavnom eskapizam, a SF realizam ;)

Edited by - vukozec on 24/11/2017 08:39:29
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/11/2017 : 09:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mladjo

Ma ne privlače me i to je to
Kod čitanja sam (kao što znaš) SF fanatik ali čitam i hrpu drugih stvari, krimiće horrorce...ma sve osim ljubića i fantasyja :D


SF i fantasy uvijek idu ruku pod ruku. Tko čita jedno, obično čita i drugo. Ponekad je crta između to dvoje zamagljena pa je djelo hibrid 2 podžanra. Volim SF naravno, ali fantasy je ipak vrh. Šta si probao pa ti se nije svidjelo?



Pročitao sam Gospodara prstenova i Hobita još u srednjoj i nakon toga više niti jednu knjigu nisam pročitao do kraja s tim da sam par puta probavao nešto pročitati ali jednostavno mi nije bilo zanimljivo. Ne slažem se da SF i fantasy idu ruku pod ruku jer je po meni riječ o dva potpuno odvojena žanra makar je istina da se često desi da tko čita jedno čita i drugo. Makar i to je u posljednjih 10-15 godina upitno jer mislim da je više ljudi čitalo fantasy nego SF odnosno mnogi su čitali fantasy a da nisu čitali SF. Fantasy je u zadnje vrijeme puno popularniji žanr, to stoji, pa se čak i neke SF nagrade daju praktički fantasy djelima.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/11/2017 : 09:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Obi-wan


SF i fantasy uvijek idu ruku pod ruku. Tko čita jedno, obično čita i drugo. Ponekad je crta između to dvoje zamagljena pa je djelo hibrid 2 podžanra. Volim SF naravno, ali fantasy je ipak vrh.



Ne bih se složio. Osim sa ovim da PONEKAD imamo hibrid dva žanra.

Evo ja također volim SF, a fantasy uglavnom ne prakticiram.

Ukratko, po meni bi suštinska razlika bila da je fantasy uglavnom eskapizam, a SF realizam ;)



Da, zna biti hibrida
Inače smetalo me kada u časopisima koji objavljuju obadva žanra (npr. FUTURA) ne napišu za svaku priču koji je žanr pa onda nakon par strana shvatim da čitam fantasy a ne SF:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/11/2017 : 09:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ah da ne bude zabune:ocjena 8/10 je i za crtež i za radnju:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/11/2017 : 07:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ni meni bas ne lezi fantasy, a SF mi je super.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 25/11/2017 : 10:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva ideja, ali ni meni nista vise od solidnig stripa. Moguce da sam previse star za ovako nesto i da me jednostavno interesuje nesto ozbiljnije. Lepo za procitati i razbibrigu, ali nekako imam osecaj da je to moglo manje naivno.
7/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20705 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/11/2017 : 11:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

Zanimljiva ideja, ali ni meni nista vise od solidnig stripa. Moguce da sam previse star za ovako nesto i da me jednostavno interesuje nesto ozbiljnije. Lepo za procitati i razbibrigu, ali nekako imam osecaj da je to moglo manje naivno.
7/10


verujem da će ti se drugi ciklus više dopasti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/11/2017 : 12:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Drugi ciklus je za klasu bolji, barem meni.

Priča zanimljiva, crtež vrhunski, ne mogu dočekati nastavak.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000