forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 TREBA LI LIBELLUS...?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/12/2016 : 13:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Da prvo objasnimo...
Volim Libellus i kupujem sve sto me od njih zanima, a to je bar 70% njihovih izdanja...
Kupovat cu i dalje bar veliku trojku Zagora,Tex i Mister Noa.
Nathana cu do 200 broja, Dilana sam prvih 60 epizoda i Martija prvih 100...
Mjesecno 100-150 eura samo za Libellus bez drugih izdanja...
Ali nesto me zanima pa tako i vase misljenje...

Vredi li tanka knjizica Texa br.76 Krvave staze 130 u promo i kasnije 150 kuna?
Kad istovremeno kupih Snejk Billa za pisljivih 18 i to na kiosku...
Nema HC uvez i ne tako de lux papir ali je isto perfektno izdanje....i jos Ticci povrhu u njemu...
Znam te price prava..tisak..trosak...tirazi ali zasto bi me to moralo ko kupca zanimati...
Zelim svog oniljenog junaka procitat na korektnom otisku i po korektnoj cijeni...
Zasto nebi Libellus izdavao svoja izdanja SC na obicnom papiru ko za kiosk izdanja...sa tim bi izdanja bila bar pola jeftinija i dostupnija vise ljudima pa mozda i poraste interes za kupnjom...
Recimo..ona kiosk izdanja Libellusa predproslo lijeto su bila sasvim korektna i po 50 kuna...nisu prezivjela na kioscima ali u striparnicama i bi...bar mislim tako...
Zagor Libellus mogo bi izlazit ko Republikin...u SC ovitku i na malo manje de lux papiru...
Izdanja bi bila tanja i zauzimala vise prostora i manje svijala police...
Ne patim za HC izdanjima na bljestavom papiru...
Slaze se netko sa mnom ili ko obicno laprdam?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 09/12/2016 14:08:36

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 09/12/2016 : 13:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Jesi dobija otkaz?

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 09/12/2016 : 13:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Sta se mene tice, to su prekrasna izanja koja zavrijedjuju biti skupocijena

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 09/12/2016 : 13:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Baš što se Zagora tiče mislim da ima dosta SC izdanja, kiosk izdanja i dr.... Isto tako mislim da je dobro da postoje i luksuznija izdanja koja su naravno skuplja - pa 'ko voli nek izvoli. Za svakog po nešto.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2016 : 13:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ima tu istine, ali sada je prekasno mijenjati već postojeće biblioteke i sumnjam da bi takvo nešto poduzeli u Libellusu.
Mislim da ona 4 ljetna izdanja koja su tada išla na kioscima imaju identičan papir kao i sva njihova HC izdanja. Ne znam u čemu je fora da je tako drastična razlika u cijeni, jer tvrde korice mogu podići istu za max. 20-30 kn.
Jedino je jasno da jednobrojne epizode ispadnu najskuplje, bez obzira na junaka. Unatoč tome, taj Tex Krvave staze se rasprodao za manje od pola mjeseca, valjda zato jer je u pitanju neobjavljena epizoda kod nas i ljudi su svjesni da se ista nikada neće pojaviti u kiosk izdanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/12/2016 : 13:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Naravno da meni osobno ne vrijedi, ali pravi sudac je tržište i ako Libellus iz godine u godinu posluje i zarađuje znači da ima dovoljan broj kupaca koji misle suprotno od mene, a to je jedino bitno.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/12/2016 : 13:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kratko i jasno

ne vrijedi toliko

ali ako su troškovi produkcije takvi to je realna cijena

inače tiskare su najveći banditi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/12/2016 : 13:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije problem kupiti 1 strip po 150kn
niti je problem kupiti 500 stripova po 50kn
ali je problem kupiti 500 stripova po 150kn

zato te dugačke serijale (Tex, DD, MM, Zagor...) izbjegavam

radije pročitam desetak drugih (novih) serijala za tu cijenu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/12/2016 : 13:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Meni licno LL Zagor vrijedi svaki dinar. Ostali SBE junaci bas i ne.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/12/2016 : 13:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sto se tice SC stripova u izdanju Libellusa, mislim da su i na to vec bili odgovorili (kada su izdali one SC mix stripove za kioske), da rade najbolje moguce, odnosno stripove u najboljoj mogucoj opremi, kakve bi i sami htjeli kupiti, zato HC. Govorim po sjecanju.
No, svakako je njihov legitiman izbor kakve stripove i u kakvom ruhu ce objavljivati. Stripovima sigurno ne mozemo odreci da su kvalitetno napravljeni, cak je ritam sasvim ok (neki malo brze, neki malo sporije, ali sve ide), samo su cijene suma sumarum ... Kako supermark rece, pri tolikoj kolicini stripova (pogotovo ako zelis pratiti vise serijala) su cijene faktor kojeg se ne moze izbjeci. Za one koji kupuju stripove sto sirih zanrova i od dosta izdavaca ... negdje treba presjeci odnosno necemu se odrijeci.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/12/2016 : 14:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Meni licno LL Zagor vrijedi svaki dinar. Ostali SBE junaci bas i ne.


lako tebi kad placas u dinarima...
Mi koji placamo u eurima....
Bas si me ponukao da pogledam po tavanu, baka je imala neki fond skriven od dede....
Vreca dinara bi mi bila dobrodosla...,
Meni promena koncepta iz Hc u Sc nebi pravila probleme...a i police bi odmorile malo...


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 09/12/2016 14:10:27
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2016 : 14:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Meni licno LL Zagor vrijedi svaki dinar. Ostali SBE junaci bas i ne.


Sad se praviš da Tex ne vrijedi a neki dan obukao žutu majicu i stavio kaubojski šešir.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 09/12/2016 : 14:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Teller, mislim da bi ti da pokrenu Malog rendžera izdanje vrijedilo i 1000 kuna.
Što se tiče izdanja, Bonelli mi nikako nije za HC luksuzno izdanje. To je po meni za BD i neke američke stripove.

Edited by - karlitos on 09/12/2016 14:45:13
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2016 : 14:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Bit će da se slovenska policija zahvalila na suradnji uhljebu, kad si samopostavlja ovakva pitanja.

Sad će se javit i onaj pametnjaković sa svojim frazetinama da izdavači nisu socijalna služba i da svatko bira što će kupiti, a što ne
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 09/12/2016 : 14:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Ako je neko spreman da za Texa od 96 strana da 150kn, treba mu uzeti 200. Mislim da kad bi autori tih stripova videli ove cene krepali bi od smeha.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/12/2016 : 14:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
izdavači nisu socijalna služba

ali se njihov rad stalno prezentira kao volonterski i altruistički s minimalnim maržama što je uvreda za inteligenciju

najbolju ocjenu skupih stripova je dao moj prijatelj doktor...PLATA BOLI GLAVA... na stranu što ne zna da to izlazi
samo se nasmije na cijenu

to što mi ovdje imamo vrzino kolo i forumašku sektu naš je problem
takvi problemi ne postoje izvan interneta

BONELI je za kioske
i da bude jeftin
sve ostalo je posljedica malog tiraža

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 09/12/2016 : 15:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Telleru-mislim da ne laprdaš. Samo-pripazi malo gdje i šta pričaš. Živimo u vremenu kad onaj čovjek koji nastoji normalno i logično razmišljati malo odskače od propisanih normi,pa ga gledaju ispod oka i misle si-pa jel on normalan??? Lijepo je biti normalan,ali danas je to jako teško...
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 09/12/2016 : 15:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Malo je bezveze sve ovo oko cene jer raspavljamo oko toga godinama i uvek smo na istom. Samo je malo nejasno da jedan strip LL mister no platim u Beogradu oko 25E a da u nemackoj jedan LL strip platim 29,90E. Uporedjujuci zarade i standard to nema veze, ali ja kupujem libelus, to sam sam hteo i mogu sa tim prestati kad god pozelim (ili ne mogu).E to je sad pitanje. Moze li iko da prestane da kupuje LL stripove jer su budimo realni prilicno skupi.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/12/2016 : 15:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ima tu istine, ali sada je prekasno mijenjati već postojeće biblioteke i sumnjam da bi takvo nešto poduzeli u Libellusu.
Mislim da ona 4 ljetna izdanja koja su tada išla na kioscima imaju identičan papir kao i sva njihova HC izdanja. Ne znam u čemu je fora da je tako drastična razlika u cijeni, jer tvrde korice mogu podići istu za max. 20-30 kn.
Jedino je jasno da jednobrojne epizode ispadnu najskuplje, bez obzira na junaka. Unatoč tome, taj Tex Krvave staze se rasprodao za manje od pola mjeseca, valjda zato jer je u pitanju neobjavljena epizoda kod nas i ljudi su svjesni da se ista nikada neće pojaviti u kiosk izdanju.



zašto se ne bi pojavila kao kiosk izdanje kada na nju dođe vrijeme kod ludensa npr...?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2016 : 15:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ima tu istine, ali sada je prekasno mijenjati već postojeće biblioteke i sumnjam da bi takvo nešto poduzeli u Libellusu.
Mislim da ona 4 ljetna izdanja koja su tada išla na kioscima imaju identičan papir kao i sva njihova HC izdanja. Ne znam u čemu je fora da je tako drastična razlika u cijeni, jer tvrde korice mogu podići istu za max. 20-30 kn.
Jedino je jasno da jednobrojne epizode ispadnu najskuplje, bez obzira na junaka. Unatoč tome, taj Tex Krvave staze se rasprodao za manje od pola mjeseca, valjda zato jer je u pitanju neobjavljena epizoda kod nas i ljudi su svjesni da se ista nikada neće pojaviti u kiosk izdanju.



zašto se ne bi pojavila kao kiosk izdanje kada na nju dođe vrijeme kod ludensa npr...?


To vrijeme sigurno neće doći jer je u pitanju stara epizoda iz 1983. godine (preskočena kod Dnevnika) a Ludens objavljuje samo noviji period.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2016 : 15:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Malo je bezveze sve ovo oko cene jer raspavljamo oko toga godinama i uvek smo na istom. Samo je malo nejasno da jedan strip LL mister no platim u Beogradu oko 25E a da u nemackoj jedan LL strip platim 29,90E. Uporedjujuci zarade i standard to nema veze, ali ja kupujem libelus, to sam sam hteo i mogu sa tim prestati kad god pozelim (ili ne mogu).E to je sad pitanje. Moze li iko da prestane da kupuje LL stripove jer su budimo realni prilicno skupi.


Upravo to, HC izdanja su skupa bez obzira da li se radi o Bonelli serijalu (za kojeg mnogi kažu da ne zaslužuje takvu opremu) ili nekoj drugoj strip školi. I život je općenito skup s obzirom na primanja prosječnog stanovnika naših država, a zašto su ona takva kakva jesu to je već drugi par cipela.
Imamo mi i jeftine kiosk stripove pa ih ljudi slabo kupuju. Ako se recimo Ludens Tex proda u samo 1200 primjeraka to dovoljno govori kakva je situacija. Libellus je tu nanjušio svoju priliku i sada je koristi, sve po sistemu što ste tražili to ste i dobili.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 09/12/2016 : 16:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Samim tim da LL izdanja izlaze u naknadi od 200-400 primjeraka, diskusija je bezrazlozna. Smatram da je u redu ovako kako sve izlazi: ima sc izdanja za ljubitelje istog, ima HC izdanja za one druge.
Meni osobno je triput veci gusht citati HC.
Ali moje misljenje nije mjerodavno, ja od LL citam samo Zagora, DD i MrNoa, znaci maksimalno nekih 15-ak knjiga godisnje (ako i toliko).
Znaci otpada dilema oko Texa, koji je izgleda povod za topic, otpada dilema za MM, NN,...
Ja ionako nikad ne shvatih kako i zasto netko kupuje SVE LL edicije, treba tu love, a i treba to procitati...
Ah, zaboravih da ima poprilican broj onih koji ne citaju stripove.
Zakljucak: meni ovakav kvalitet i kvantitet stripova koji se danas izdaju na podrucju bivse republike u potpunosti odgovara.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1065 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 09/12/2016 : 16:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
Mjesecno 100-150 eura samo za Libellus bez drugih izdanja...
Zelim svog oniljenog junaka procitat na korektnom otisku i po korektnoj cijeni...
Zasto nebi Libellus izdavao svoja izdanja SC na obicnom papiru ko za kiosk izdanja...


Kontradiktoran si telleru. Pa takvima kao ti trebaju Libellus izdanja. Meni je za Bonellija to bez veze luksuzno izdanje. Za Francuze od Fibre je u redu, hc izdanje, veliki format, boja i kvalitetan papir.
Potrošiti 150 eura mjesečno, toliko se potroši godišnje na kiosk izdanja Ludensa.
Tok masovnog luksuza u stripovima ovdje nije ni bilo do sredine 2000-te. Ali očiti kako je to novijim generacijama 'must have', bez obzira na (ne)kvalitetu onda nemam ništa prigovoriti takvim izdavačima.

Edited by - petarStripovi10 on 09/12/2016 16:54:05
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2016 : 16:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem da je teller tog Texa naveo samo kao primjer. Inače kod njega nema jednodijelnih epizoda koje su cjenovno najnepovoljnije (ne računam jubilarce), što bi tek rekli kupci MM-a koji su imali priličan broj takvih knjiga.
A bome će ih biti i kod Mister Noa nakon broja 200.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/12/2016 : 16:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ništa od ovog topika sve dok netko ne spomene Mercedes.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 09/12/2016 : 17:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos


Što se tiče izdanja, Bonelli mi nikako nije za HC luksuzno izdanje. To je po meni za BD i neke američke stripove.



100% se slažem!
Također se slažem i s mišljenjima većine ljudi ovdje, Libellusu ide odlično, izdanja im se rasprodaju zbog više razloga, a po meni najvažniji je onaj da su izdanja savršena - vrhunski prijevod, vrhunska oprema, vrhunska grafička obrada. Cijena je takva kakva je, volio bih da je niža, ali nitko me ne prisiljava da kupujem njihova izdanja.

To što su nas, kolekcionare, izdavači razmazili pa se nude i meka i tvrda varijanta istog stripa je ravno onoj priči iz Ratmana (onaj tko je čitao, zna o čemu govorim...).

Samo neka stripova bude u što većem broju i u što više varijanti, pa tko šta voli, nek izvoli!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000