forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 259 - Proročanstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 28/03/2017 : 09:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Marco Verni/Gianni Sedioli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #578

03.04.17. u snk
04.04.17. na kioscima

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - solar on 28/03/2017 12:33:44

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2017 : 09:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
'Jednim udarcem dvije muhe'. Vrlo odmjeren udarac. Ovaj razbojnik u plavim hlačama krivo je obukao čizme.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/03/2017 : 10:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Inace, bas fina Ferrijeva naslovnica.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2017 : 10:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim i ne znam što je ovdje fino? Tipično Ferrijevo "udri sliku na brzinu", Zagoru je desna ruka totalno neproporcionalna, veća... već rećene dvije lijeve noge kod gospodina u plavim hlačama, uvjek isti izrazi i tipovi lica, kompozicija,"pusti me na miru", "samo da odradim" i "više mi je dosta crtanja ovog Zagora"...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/03/2017 : 11:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Olakotna okolnost Ferriu za nacrtane dvije lijeve noge bi mogla biti povjesna činjenica da do 1820.godine stvarno nisu niti postojale lijeva i desna cipela :)
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 28/03/2017 : 11:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ne vidim i ne znam što je ovdje fino? Tipično Ferrijevo "udri sliku na brzinu", Zagoru je desna ruka totalno neproporcionalna, veća... već rećene dvije lijeve noge kod gospodina u plavim hlačama, uvjek isti izrazi i tipovi lica, kompozicija,"pusti me na miru", "samo da odradim" i "više mi je dosta crtanja ovog Zagora"...


+1

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/03/2017 : 11:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
zagijeva lijeva ruka zaista je groteskna...
covjece, kako toliko moze netko pogrijesiti i nemati osjecaj za proporcije, pa zvao se on Ferri ili Duh Sveti, nije mi jasno...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2017 : 11:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije mu to ni jedini ni prvi put... Iako osobno imam među svojim dragim stvarima jednu njegovu copertinu, on je izvor grešaka, fuša, banalnosti i trivijalnosti... Ali koliko je toga nacrtao, nije ni čudo što mu je sve to dosadilo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4815 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/03/2017 : 12:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Nije mu dosadilo , volija je crtati Zagora , pa jeli vi uopće znate da je on tada ima 85 godina a umra je u 87
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 28/03/2017 : 13:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ne vidim i ne znam što je ovdje fino? Tipično Ferrijevo "udri sliku na brzinu", Zagoru je desna ruka totalno neproporcionalna, veća... već rećene dvije lijeve noge kod gospodina u plavim hlačama, uvjek isti izrazi i tipovi lica, kompozicija,"pusti me na miru", "samo da odradim" i "više mi je dosta crtanja ovog Zagora"...



Jebemti al si idiot......znaš li ti koliko je imao godina kad je to crtao? Znaš li da je bio bolestan? Vjerovatno imao i neku vrstu drthtavice u tim godinama? Bježi odavde moronu....
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/03/2017 : 14:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Da mi je vas vidit kako zvalite zenu sa 85 godina...jos imate danas probleme kako ce to izgledat tada...
Ferri je maestro bio i previse volio Zagora da bi odustao pravovremeno..ja mu ne zameram nimalo..
Verni-Sedioli su mi ok,veselim se ovom broju.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2017 : 14:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
felipekajetano, moron i idijot su ti neki drugi...o.k.? Nauči se malo razgovoru...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/03/2017 : 15:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

quote:
Originally posted by ivanl

Ne vidim i ne znam što je ovdje fino? Tipično Ferrijevo "udri sliku na brzinu", Zagoru je desna ruka totalno neproporcionalna, veća... već rećene dvije lijeve noge kod gospodina u plavim hlačama, uvjek isti izrazi i tipovi lica, kompozicija,"pusti me na miru", "samo da odradim" i "više mi je dosta crtanja ovog Zagora"...



Jebemti al si idiot......znaš li ti koliko je imao godina kad je to crtao? Znaš li da je bio bolestan? Vjerovatno imao i neku vrstu drthtavice u tim godinama? Bježi odavde moronu....


Odmori malo od foruma...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/03/2017 : 15:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Kao sto davno rekoh
U penziju ici na vrime
A ne crtat i živit na staroj slavi
Kao
Imao je 85 pa mu je to izgovor
Kako da ne

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2017 : 15:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem ovo za mirovinu.
Svi znamo tko je bio i što nam je značio maestro Ferri. Al na samom kraju nije to bilo dobro...da ne duljim i dosađujem, argumenti se iznose mirno i demokratski kao i osobna mišljenja na koje svi imamo pravo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/03/2017 : 15:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Bravo, Globo.
Ako itko subjektivno do boli voli Zagora i Ferrija to si ti, ali imas hrabrosti reci istinu.
Treba znati otici u legendu a ne se srozati u blato.
I onda kazes notornu cinjenicu pa se idioti jave s osobnim uvredama.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 28/03/2017 : 16:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

Kao sto davno rekoh
U penziju ici na vrime
A ne crtat i živit na staroj slavi
Kao
Imao je 85 pa mu je to izgovor
Kako da ne



Svaka ti je na mestu. Trebao je otići. Bolje i jednu ilustraciju na miru za celu godinu pa da to bude da narednih 20 godina se divimo tome nego da je ovako mučio i sebe i nas.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 28/03/2017 : 16:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Pa da mu je Maestro nacrtao dvije glave ne bi mi smetalo,sad još samo čitam-ovo je premaleno ,ovo preveliko...jaki ste mi vi Zagorovci.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/03/2017 : 18:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Obožavam Ferrija, ali treba priznati da je ovo loša naslovnica.
Naravno da mu nije za zamjeriti :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/03/2017 : 18:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ma nema tu više šta da se priča. Do Piccinellija će biti još par jedva korektnih naslovnica i nema potrebe da se o tome drobi kako Tromislawski stavi novu objavu.

Najveća mana priče koja vas ovde čeka je što je usledila posle Rubini/Boselli spektakla. Inače je vrlo korektna, čak prijatna nakon dosadne zgode u planinama. Meni lično vrlo lepa, ali će mnogo toga da zavisi i od prevodioca pa me nemojte hvatati za reč.

Verni/Sedioli samo korektni. U drugom delu će statičnost debelo da smanji utisak kojem se Burattini nameračio. Burattini je sveo svoje blabla-mane na minimum, našla se i koja emocija u scenariju. Nadam se da ćete uživati.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 28/03/2017 : 19:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Pretjeruje se i s kritiziranjem Ferrija. Naslovnice su dosta lošije od onih prije 30-ak godina, ali ruku na srce tada nisu ni crtali "talenti" tipa Cassaro, Laurenti, Chiarolla, Pesce itd. OK, bili su Segna i Gamba, ali u vrlo malim dozama
Kvaliteta crteža se općenito srozala, pa tako i Ferrijeve naslovnice s njom

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/03/2017 : 20:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Gledam cjelokupnu naslovnicu i svida mi se. No po meni Ferri nikad nije ni bio veliki naslovnicar, tako da ne znam sto ocekujete.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/03/2017 : 21:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
proricem da je los scenarij

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/03/2017 : 21:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Gledam cjelokupnu naslovnicu i svida mi se. No po meni Ferri nikad nije ni bio veliki naslovnicar, tako da ne znam sto ocekujete.


I meni se svidja kao cjelina
Na stranu Zagorove ruke noge itd
Faca je sto bode oči

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/03/2017 : 21:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-sr-44-gli-implacabili/582/1/

Evo jedne izvrsne pilotove naslovnice koje sam se sjetio kada sam pročitao da Ferri nije bio dobar naslovničar :)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/03/2017 : 21:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-sr-44-gli-implacabili/582/1/

Evo jedne izvrsne pilotove naslovnice koje sam se sjetio kada sam pročitao da Ferri nije bio dobar naslovničar :)


(Ako se na mene odnosilo ) Naravno da je bio dobar, vrlo dobar, a ponekad i odlican na naslovnicama, ja sam napisao nije bio "veliki naslovnicar".

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000