forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sudjenje skolstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/12/2018 : 15:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Rasprava uživo s tintonom? Uh, vice, ti sadomazohistu.



Ma momak je super, virujen da bi i ti prominija mišljenje uživo. Jbg, forum je druga stvar.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/12/2018 : 15:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Istina, priznajem. Uživo je to drugačije.


Ali forumski tinton je i dalje, u većini slučajeva... tinton oprečni.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/12/2018 : 15:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Najviše su krivi roditelji,odgoj se prvenstveno nosi od kuće.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/12/2018 : 16:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ne podržavam nasilje na učenicima, koliki god da bili debili, ali apsolutno razumijem reakciju profesora. I ja sam isto išao s generacijom "debila" u razred i kad se sjetim što su oni sve radili (tipa sjdenje u krilo profesorici, pjevanje profesorici "...Bog te jebo") ja bih osobno postupio još i gore. Ali to se sve nebi događalo da je sistem striktan po pitanju kažnjavanja. Dakle, ne ono prvi ukor, drugi ukor, treći ukor, opomena pred isključenje, već instantno isklučenje za bilo kakvo verbalno ili nedajbože fizičko maltretiranje profesora. I ja sam isto mrzio brojne profesore kroz svoje školovanje, ali mi nikad ni u najluđim snovima nije palo na pamet da ih verbalno napadnem, a kamoli fizički.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/12/2018 : 16:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam išao u osnovnu školu za vrijeme komunizma. I tada su učenici radili svakakve gluposti, ali ne mogu se oteti dojmu da je danas gora situacija.



Tek u komunizmu je bilo nasilja i fizickog i sexualnog medju ucenicima..a rezultate komunistickog skolstva vidjeli smo devedesetih

Zbunjen sam. Zar nije MTV pokvario mladež?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 09/12/2018 : 18:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam išao u osnovnu školu za vrijeme komunizma. I tada su učenici radili svakakve gluposti, ali ne mogu se oteti dojmu da je danas gora situacija.



Tek u komunizmu je bilo nasilja i fizickog i sexualnog medju ucenicima..a rezultate komunistickog skolstva vidjeli smo devedesetih

Ja san bija u sustavu od početka 70-ih i ne sičan se nikakvih ˝takvih/onakvih˝ svinjarija, to je došlo valjda sa RH (vrime nereda i bezakonja, šta veći lopov veća faca itd.).
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/12/2018 : 18:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
djeca su nezahvalna i bezobrazna...veliki broj njih..radije bih ovce isao cuvati, jer su zahvalnije i bolje ce slusati...a i plata je tu negdje, ako ne i bolja..
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/12/2018 : 18:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa naravno da su ovce poslušnije, samo ja ne mislim da bi cilj školstva trebao biti pravljenje poslušnika.
A zahvalnost je nešto što se treba zaslužiti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 09/12/2018 18:51:31
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/12/2018 : 19:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

radije bih ovce isao cuvati, jer su zahvalnije i bolje ce slusati...a i plata je tu negdje, ako ne i bolja..


Mislim da je kod nas plata koju nude čobanima i startna plata u školi potpuno ista.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/12/2018 : 19:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by zlatan bihac

radije bih ovce isao cuvati, jer su zahvalnije i bolje ce slusati...a i plata je tu negdje, ako ne i bolja..


Mislim da je kod nas plata koju nude čobanima i startna plata u školi potpuno ista.



znam..zato sam i napisao...navodno po lici i po 5000 kuna nude, ali tesko naci radnika...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/12/2018 : 19:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by zlatan bihac

radije bih ovce isao cuvati, jer su zahvalnije i bolje ce slusati...a i plata je tu negdje, ako ne i bolja..


Mislim da je kod nas plata koju nude čobanima i startna plata u školi potpuno ista.



znam..zato sam i napisao...navodno po lici i po 5000 kuna nude, ali tesko naci radnika...


Da, ovdje je isto teško naći čobana, ljudi nude 1000 KM platu.

Lako nam skrenu tema na ovce.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/12/2018 : 15:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

dosla ceta dzaka ispod podvoznjaka i svi...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/12/2018 : 22:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Aktualne slovenske priče:


Na četvorke zaključila četvorku za kraj. Roditelji nevinašca zgroženi kako netko može na taj prosjek zaključiti 4 za kraj. Već ju godinu i pol goni školska inspekcija.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/grozili-so-mi-da-bom-zato-ker-sem-ji-dala-stirico-sla-na-sodisce.html


Ravnatelj je zadnji tjedan nastave zabranio dolazak u školu Komšićima koji su napastovali djevojčice na bazenu. Ravnatelj završio na sudu.

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/ravnatelj-merc-razkril-sokantne-podrobnosti-mislil-sem-biti-tiho-ampak-zdaj-122352


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/12/2018 : 09:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Merc je vec u penziji danas, i iako je kod nas poznat kao tezak (smenjio je i majku mog prijatelja koja je radila tamo kao defektologinja), ovdje mu dajem pravo. Iako mozda nije bilo po crki zakona. No, ovdje se vidi da raja moze postici svoje, jer se digla velika bura (podrska njegovoj odluci) i glavni inspektor za skolstvo je danas vec smenjen. A namjestio ga je bas trenutni ministar skolstva. :D


Onaj prvi primjer je budalastina par excelence i dobro da je budala od inspektora letjela. No, letjela je samo nazad na ministarstvo. I takva nam je ova smejurija od drzave. :/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/12/2018 : 13:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Evo, konkretno primjer kojeg sam čuo iz prve ruke. Profesorica na tehničkoj školi, 20ak godina već uči. Na satu jednom "Komšiću" zazvoni mobitel i on se lijepo usred sata javi na taj poziv. Normalno, razred u smijeh, ma neće se valda javit, vidi koji đžek javio se usred sata... profesorica reagira, čak i povišenim tonom, on se smiješka i prstom ukazuje "ono molim lijepo na mobitelu sam, nemojte me smetati".



Kakva je to profesorica koja se s time ne zna nositi, pravi snowflake :)

A takvih primjera imaš milijun. Sjećam se kad sam vozario autobusom na faks, uvijek su s nama bili srednjoškolci, medicinska i frizerska srednja. Koliko puta bi neki tikvan (uvijek su muški) zapalio u autobusu. I što mu vozač može? Neće ugasiti autobus da bi njega kaznio. Derao bi se (jer vidi dim na retrovizoru) i to je to, dok ovaj ne popuši.

Što je uvijek zajedničko? U pravilu su u pitanju tinejdžeri, koji su toliko nesigurni u sebe da ovakvim sranjima sebi grade imidž nekoga koga zaboli za sve. I to nije ništa novo. Slažem se da će takvi biti i općenito veća prijetnja (u prometu i slično), ali isto tako ćeš uvijek imati takvih likova, ma kakav sustav postavio.

Trebalo bi ozbiljno razmisliti o uvođenju kamera i ozvučenja u učionice, dok god se to ne uradi uvijek ćemo imati dvije (subjektivne) strane priče. Cilj bi trebao biti eliminacija nasilja, a ne prebacivanje dozvole za nasilje s učenika na nastavnike i obratno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/12/2018 : 14:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je što napraviti u takvoj situaciji?


Tinejdžerski bunt je jedno, biti budala je drugo. Bunta je uvijek bilo i bit će ga, ali biti tako otvoreno bezobrazan na školskom satu... Ne znam da li bi se taj isti učenik sličnu stvar usudio napraviti u "socijalizmu".
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/12/2018 : 14:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pitanje je što napraviti u takvoj situaciji?



Pa kažem, staviti kamere pa ga onda nitko ne može opravdati. Da ne ovise nastavnici o urođenom smislu za rješavanje takvih situacija (kad već treninga nemamo), nego fino procesuiraš kasnije uz dokaz i eto ga. Par takvih ekscesa i nek upisuje drugu školu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/12/2018 : 14:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Kamere su previše distopijska stvar, orvelijanski nadzor, udar na privatnost i slično. Već sada može biti teški problem ako si kao učitelj fotografirao učenike na kakvom školskom izletu za objavu na školskoj web stranici. Ako roditelj nije potpisao obrazac o dozvoli da se njegovo dijete smije fotografirati za školu stvar može biti jako neugodna. Imati kamere u učionici ne bi prošlo.

U biti, zašto treba imati kamere. Stvar je jednostavna. Učitelj je taj čija "priča" je zadnja. Učitelj je svoju školu završio, položio pedagoške ispite i obavezan psihofizički test koji mu nalaže država odnosno radno mjesto. On je stručnjak i autoritet. Mali Komšić nema isti status ko i učitelj. Tu treba prerezati stvar i jasno reći. Uvijek se vjeruje učitelju i točka! Nikakve rasprave tipa: "Komšiću, a sad da čujemo tvoju stranu priče." Treba biti: "Komšiću, učitelj je rekao da si ga poslao u kurac. To ti je ukor pred isključenjem, jel ti jasno!"

Izbaciti budalu iz škole je također problem jer budala u školi terorizira "samo" profesore i pokojeg učenika. Budala na cesti je veći društveni problem odnosno postat će diler, lopov, ubojica... Zbog toga škole ne vole kazneno izbacivati učenike iz škole. U biti, glavni razlog zašto se škole boje izbaciti problematičnog učenika je birokracija odnosno školska inspekcija. Ako imaš jedan krivi zarez u postupku, a roditelj će se normalno (vjerojatno i uz odvjetnika) pritužiti na odluku izbacivanja, pada odluka i ravnatelj dobije po prstima.

Žalosne su to stvari.

Edited by - nagor on 12/12/2018 14:54:38
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/12/2018 : 14:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ne znam da li bi se taj isti učenik sličnu stvar usudio napraviti u "socijalizmu".


He he he, znaci priznajes da nam je bilo bolje dok nam je bilo "gore".



Tesko da bi kamere prosle, ali i za prepisivanje bi onda bili u panici.
Sigurno da bi se nesto moralo dati napraviti, ali premalo poznajem teren. Recimo, moze li ucitelj zabraniti telefone u skoli, ili barem za vrijeme casova? Nekada tih problema nije bilo, no uvijek se nasla kakva budala koja je znala pripaliti u razredu. U 2. razredu osnovne (1986/87) smo imali prijatelja koji je otvorio prozor i odsetao po vanjskoj polici do drugog prozora i usao nazad u razred. Bili smo na prvom katu. Da mu se nesto desilo... ne znam sta bi bilo (s uciteljicom), mada moguce da je bilo za vrijeme pauze.


Svakako su ucitelji danas podvrzeni stresu na svom radnom mjestu, a mangupi (roditelji) nam kvare djecu. Djeca su samo nase ogledalo, jer sigurno nisu svi ti problematicni tipa "We need to talk about Kevin".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/12/2018 : 15:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Normalno da su telefoni zabranjeni na satovima. Sve je to u školskim pravilnicama. Ali ovo ovdje uopće nije debata o malom Perici koji pod stolom pokušava skrivećki poslati sms curi. I Perica je u prkršaju, ali jebeš Pericu dok ovaj do njega spava na satu sa slušalicama u ušima i šalje profesora u kurac kad ga ovaj opomene.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/12/2018 : 15:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro, ali to da ga salje u kurac ne bi ni kamere rjesile. Jedino da su jos i mikrofoni ispod klupa.

Uglavnom, sjebali smo sami stvar. Djeca su nam takva kakve napravimo. A da je danas gomila retardinarih mangupa u roditeljskoj ulogi, to svi znamo. A onda takvo dijete dođe do prvog posla (ako mu ga vec tatica nije sredio) i samo su mu njegova prava na jeziku, nikakve odgovornosti. Plus sto vecina ne zna ni obicne uloge/prosnje napisati. Par puta sam tako govorio sa roditeljima umjesto punoljetne djece kada su zvali za prosto radno mjesto. Kali yuga.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/12/2018 : 19:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor

Pitanje je što napraviti u takvoj situaciji?



Pa kažem, staviti kamere pa ga onda nitko ne može opravdati. Da ne ovise nastavnici o urođenom smislu za rješavanje takvih situacija (kad već treninga nemamo), nego fino procesuiraš kasnije uz dokaz i eto ga. Par takvih ekscesa i nek upisuje drugu školu.


Da li su kamere dozvoljene po zakonu? Znam da je prije nekoliko godina to predloženo direktoru da stavi kamere u učionice i da je on rekao da nema pravo. Htio je da uvede ometače za mobilne, pa ni to nije prošlo, nije niko htio da školi da pare za to, a navodno ni to baš nisu imali pravo. A džaba bi kamere bile bez dobrih mikrofona. Mislim da bi idealno bilo da postoje kamere i da se bar sedmicu dana čuvaju snimci sa svih časova u školi, a onda da se sačuvaju samo neki ako je potrebno zbog kazni.

quote:
Originally posted by nagor

Kamere su previše distopijska stvar, orvelijanski nadzor, udar na privatnost i slično. Već sada može biti teški problem ako si kao učitelj fotografirao učenike na kakvom školskom izletu za objavu na školskoj web stranici. Ako roditelj nije potpisao obrazac o dozvoli da se njegovo dijete smije fotografirati za školu stvar može biti jako neugodna. Imati kamere u učionici ne bi prošlo.

U biti, zašto treba imati kamere. Stvar je jednostavna. Učitelj je taj čija "priča" je zadnja. Učitelj je svoju školu završio, položio pedagoške ispite i obavezan psihofizički test koji mu nalaže država odnosno radno mjesto. On je stručnjak i autoritet. Mali Komšić nema isti status ko i učitelj. Tu treba prerezati stvar i jasno reći. Uvijek se vjeruje učitelju i točka! Nikakve rasprave tipa: "Komšiću, a sad da čujemo tvoju stranu priče." Treba biti: "Komšiću, učitelj je rekao da si ga poslao u kurac. To ti je ukor pred isključenjem, jel ti jasno!"

Izbaciti budalu iz škole je također problem jer budala u školi terorizira "samo" profesore i pokojeg učenika. Budala na cesti je veći društveni problem odnosno postat će diler, lopov, ubojica... Zbog toga škole ne vole kazneno izbacivati učenike iz škole. U biti, glavni razlog zašto se škole boje izbaciti problematičnog učenika je birokracija odnosno školska inspekcija. Ako imaš jedan krivi zarez u postupku, a roditelj će se normalno (vjerojatno i uz odvjetnika) pritužiti na odluku izbacivanja, pada odluka i ravnatelj dobije po prstima.

Žalosne su to stvari.


Da, sve je to tako. Nažalost. Ali budala na cesti će biti i kad završi školu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/12/2018 : 20:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor


U biti, zašto treba imati kamere. Stvar je jednostavna. Učitelj je taj čija "priča" je zadnja. Učitelj je svoju školu završio, položio pedagoške ispite i obavezan psihofizički test koji mu nalaže država odnosno radno mjesto. On je stručnjak i autoritet. Mali Komšić nema isti status ko i učitelj. Tu treba prerezati stvar i jasno reći. Uvijek se vjeruje učitelju i točka! Nikakve rasprave tipa: "Komšiću, a sad da čujemo tvoju stranu priče." Treba biti: "Komšiću, učitelj je rekao da si ga poslao u kurac. To ti je ukor pred isključenjem, jel ti jasno!"


Super ideja.
A onda može i javno bičevanje. Uopće nema profesora koji bi to iskorištavali. Uopće ne bi bilo protuustavno djeci oduzeti ljudska prava.
U jednom si u pravu, učenik i učitelj nemaju isti status. Učitelj je tu isključivo zbog učenika (svih, ne samo najboljih), a ne da bi sebi gradio nekakav autoritet. Ako učitelj ne odgovara učenicima, ima dobiti otkaz, a ne da bude zaštićen kao polarni medvjed.

P.S. Jedna interesantna brojka. U posljednje tri godine, u cijeloj RH, otpušteno je ukupno 6 (slovima šest) radnika u javnom sektoru. Franjo nije uspio biti sedmi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/12/2018 : 21:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ne, suprotno javnom mišljenju, profesori nisu psihopati koji samo čekaju da učenike počnu bićevati (zbog toga i rijetko dobivaju otkaz) i ne pričaj gluposti s ovim "oduzimanjem učenicima ljudskih prava". Profesori so osobe koje imaju užasno odgovoran i ujedno nezahvalan posao. Većina ljudi na školu gleda užasno plitko i misli da je smisao škole samo učiti "nepotrebne" podatke poput što je to fonem, integral ili feudalizam. Škola je model društva u malome i u biti glavna funkcija škole je socializirati učenike . Škola je tu da učenike nauči nekim osnovnim vrijednostima (poštenost, radišnost, pravilan odnos do autoriteta (tu ne mislim na pokorovanje sistemu, nego da zna podignut vozačku bez da opsuje službenicu na šalteru jer je predugo čekao) i slično).

Kakvu osobu dobiva društvo, ako nakon završene škole misli da može raditi što hoće jer je u školi mogao profesoricu poslati u kurac bez nekih (ako uopće) sankcija.

Još jednom, ovo s Franjom nije zalaganje za uvođenje fizičkog kažnjavanja nego nastojanje da škola i učitelji dobiju neke mehanizme i zaštitu s kojima bi mogli lakše socializirati neke koji će biti problem i teret za društvo.

Edited by - nagor on 12/12/2018 21:37:26
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/12/2018 : 23:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa te većina ljudi koja tako gleda na školu i jeste problem.

Hoće li sistem ikad prepoznati potrebu da se nešto promijeni? Zašto je situacija ista u cijelom okruženju?

Ja sam prije nekoliko godina bio razrednik zanatlijama i već tada sam predvidio da će grupa njih uskoro biti hapšena, čim završe školu. Tako je i bilo, zbog raznih stvari. Iz toga je lako zaključiti o kakvim se tipovima radi i koliko je teško bilo s njima u školi.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000