forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 84 - Sami: knjiga druga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2017 : 17:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Na kraju prve knjige, petoro djece otkrilo je nešto strašno: mrtvi su! Na to turobno otkriće svako od njih reagira drukčije: Camille im odlučuje organizirati sprovod, Yvan seansom "obrnutog" spiritizma pokušava prizvati žive, Leïla polazi istražiti vlastitu smrt, dok Dodi ne odustaje od traženja načina da napuste to mjesto koje nije ni pakao ni raj, ali u kojem su muke i dalje prisutne ...

No Saul, njihov davnašnji neprijatelj, ima pragmatičnije ciljeve te s djecom iz svoje družine pokušava prisvojiti što više gradskih četvrti, sileći naše junake da mu uzvrate i uvlačeći time svakoga u eskalaciju nasilja.

Drugim ciklusom pustolovina "Samih", Bruno Gazzotti i Fabien Vehlmann punom brzinom vode nas sve dublje u ovu uzbudljivu napeticu fantastike.

Kolorka 84 • Sami: knjiga druga • 212 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Vehlmann • Crtež Bruno Gazzotti • Prijevod Matija Sinković • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 13.9.2017. • Cijena 200 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-84-sami-knjiga-druga/462/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2017 : 20:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E bas me zanima nastavak... prvi dio je bio super.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/09/2017 : 00:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo se cekalo
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 14/09/2017 : 08:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
obavezno.......jel to to ili i dalje izlazi?

Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 14/09/2017 : 08:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
ima još, piše da će biti 22 albuma, sad će izići 11. (drugi dio 3.ciklusa)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2017 : 21:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Vehlmann&Gazzotti:Sami
Vehlmann&Gazzotti:Sami,knjiga druga (Fibra)

Sami su mi (uz Estebana) najprijatnije iznenađenje frankobelgijske produkcije u zadnje dve godine.U oba slučaja sam imao onaj nekadašnji osećaj, koji sam kao mlađi doživljavao čitajući pojedine knjige iz edicije Plave ptice.Štivo za sve uzraste,mašta koja piči sto na sat.Verujem da bi me ovaj serijal tek gađao u glavurdu da sam u nekim starijim tinejdž godinama(ili nešto matoriji),ali i ovako sam prezadovoljan.
Dodi,Ivan,Lejla,Kamil i Tedi su sami u gradu.Nigde nikog,prava pustahija.Niti se sećaju prethodnih događaja pe nego što su se tog jutra probudili.Kreću potragu za odgovorima,nailazeći na divlje zveri odbegle iz spaljenog cirkusa,misterioznog Gospodara noževa,a ubrzo i na klinačku družinu smeštenu u zabavni park.Tokom raznih avantura,uglavnom opasnih i neprijatnih po naše junake,klupko se polako odmotava,a ni u ludilu ne možete naslutiti u kojem će vas pravcu odvesti.
Sami su dinamična,maštovita i napeta fantastična avantura potekla iz pera Fabiana Velmana (novi Spirou i Fantazio,Zeleni klub, Pet bagdadskih pripovedača,Lepota tame,Markiz od Anoana) i olovke odličnog Bruna Gazotija (Soda),prelepo obojen.
Stil je polukarikaturalan,pa kažem da je još bolji za mlađe čitaoce (a i na bedeteci stoji da mu je žanr Jeunesse (omladinski strips)),ali ni mi stariji nismo uskraćeni za sjajnu zabavu.
Sama tematika,neki miks avanture,akcije,fantastike i preživljavanja, daje materijal za najfantastičnije ideje.A Velman ih sigurno ima,ali i ništa manje loše izvođenje.
Osetio sam izvestan pad u trećem albumu drugog intrgrala,ali već u sledećem se sve vraća na svoje mesto.

Jedino što mi smeta,da ne kažem plaši,je preambiciozan autorski plan da ovo ide u 22 epizode - nadam se da će se ipak završiti sa trećim ciklusom.

5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2017 : 16:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Inače,jako je malo komentara za ovaj strip (a svi su jako,jako pozitivni) - pretpostavljam da je ovo još jedan naslov koji ne prolazi bog zna šta,komercijalno gledano.Nadam se da grešim.Ako ne,velika šteta.

A što se tiče ovoga da je planirano 22 albuma,iskreno se nadam da je to neka greška,a i ako nije,takođe se nadam da će se Velman vremenom predomisliti,i skratiti serijal na tri ciklusa;eventualno 15 albuma.
Previše je 22 broja - i to je ono što i najviše zameram bd stripovima - jebote,čekaš na kraj nekog stripa po dvadeset godina.Evo naprimer,drugi cilkus Ratnika sa Akbara traje već punih 20 leta.Mnogo je bre.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/10/2017 16:22:20
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 24/10/2017 : 21:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni je već sada ovo otegnuto, prvi album mi je odličan, onda se u druga dva praktično ništa ne dogodi, pa mi je četvrti ok, onda opet usporavanje, na kraju sam ostao potpuno ravnodušan..
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 24/10/2017 : 21:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
I da, gdje na bd-u nalazite te podatke koliko bi trebalo biti epizoda?!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 25/10/2017 : 00:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Imaš Francuske forume,Wikipediju...et voila
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 29/10/2017 : 22:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
koji originalni albumi su u ovoj knjizi? 5 do 7?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/10/2017 : 22:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

koji originalni albumi su u ovoj knjizi? 5 do 7?


Ne, albumi 6-9.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 29/10/2017 : 23:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
ah hvala puno
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/11/2017 : 08:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj serijal se pogubio i deluje mi da ne zna sta ce sa sobom
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2017 : 19:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne vidim da se Velman igde na serijalu pogubio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2017 : 05:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja se danas bacam na drugu knjigu, pa se javim sa dojmovima ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2017 : 11:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ovo se cekalo



+1
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2017 : 19:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo i dalje odlicno.
Jednostavno predobar strip!
I nije mi nigdje bio naporan, bas naprotiv. Krenuo ga citat ujutro prije posla i dosao do treceg (8-og zapravo) toma, cijeli dan na poslu mislio na strip i jedva cekao nastavit, da bi ga dokusurio cim sam dosao sa posla.
Prvi ciklus je svakako bolji, jer se nista ne zna, sve je misteriozno i onda onaj sok na kraju, drugi ciklus se nastavlja i to jako dobro, nadam se da ga nece zeznut do kraja.
Svidja mi se i kraj drugog ciklusa i sad napeto ocekujem ostatak, ali posto je ovo BD, a izasao je tek 10-i tom (u integralima ih je 9), ima da se posteno nacekam :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/11/2017 19:43:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2017 : 20:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sa obzirom da ga Velman radi,ne očekujem da ga zezne u nekom trenutku - samo da ga ne rasteže previše.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 18/12/2017 : 09:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
U biti nisam nikad bio ljubitelj tematike izgubljena deca i sl...jedino gde mi je to ikad prolazilo u pričama je bilo u Panu. Prvi deo mi je prilično dobar, više sa strane misterije nego celom izlizanom Gospodar muva aka TWD psihologije ljudskih grupa. Ovo potonje i najviše gnjavi i to nažalost nastavlja i u drugom delu sa dodacima choose one from dark and bright side. Plus što imamo zaista albume gde sve podseća na neke priče kako bi se glavna tema razvukla dodatno, a kao bi trebale da prodube ličnost nekih likova...

Sa druge strane, decu koje pratimo the good one su i dalje veoma dopadljiva i dosta ona sama po sebi vuku za sada serijal. Ni meni se ne čini da scenarist zna (pogotovo sa obiteljima i sl) šta hoće osim možda da izmiksa sve moguće ideje u jednu (prilično jasne reference u ovom serijalu na gomilu poznatih i korišćenih stvari). Misterija je svakako krenula u pogrešnom pravcu i više mi se svidela priča početka drugog integrala...videćemo nadam se boljim stvarima u trećem.

Jedva 4/5.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/08/2018 : 00:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nakon što je klinac slistio Decu kapetana Granta,dao sam mu da pročita i obe knjge Samih - i što je prosto neverovatno,progutao ih je za nepuni dan - a to bi bio svojevrstan rekord za njega u čitanju bilo stripa bilo knjige.

Nije oduševljen kao sa Decom,ali recimo da je jako zadovoljan.
Što mene čini još zadovoljnijim što mi je stariji sin napokon "prokinuo".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/08/2018 16:12:25
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/08/2018 : 15:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ček, a kako je zadovoljan Samima?
Meni su Sami odlični, dok su dragoj teški meh...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/08/2018 : 16:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček, a kako je zadovoljan Samima?
Meni su Sami odlični, dok su dragoj teški meh...



Anto kad objasni ni u razredu ga ne razumeju
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2018 : 16:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček, a kako je zadovoljan Samima?
Meni su Sami odlični, dok su dragoj teški meh...




quote:
Originally posted by anto


Nije oduševljen kao sa Decom,ali recimo da je jako zadovoljan.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2018 : 16:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček, a kako je zadovoljan Samima?
Meni su Sami odlični, dok su dragoj teški meh...



Anto kad objasni ni u razredu ga ne razumeju



quote:
Originally posted by anto


Nije oduševljen kao sa Decom,ali recimo da je jako zadovoljan.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/08/2018 : 17:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček, a kako je zadovoljan Samima?
Meni su Sami odlični, dok su dragoj teški meh...




Tko je Dragoj?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 13/08/2018 17:44:24
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000