forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: HELLBOY 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/12/2017 : 19:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
falilo mi u zivotu neke ovakve mracne tematike. prva knjiga manje vise jedna prica, da uvuce coveka u tematiku. druga knjiga krace price gde minjola dominira (doduse dominira i u kecu). a bogme i sve se ovde poklopilo da sve bude odlicno, prica, crtez, izdanje, format, prevod
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/12/2017 : 21:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se da je Marko rekao da mu ovaj strip i nije toliko interesantan da bi ga izdao. Drago mi je što se predomislio na radost ljubitelja Hellboya. A to znači da ima nade i za neke druge stvari za koje nije previše zagrijan, a mi bismo ih dobro prihvatili...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/12/2017 : 22:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dobar je deckonja

sangue navajo
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/01/2018 : 11:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Joj, ja bi isto da neko napravi dobru, pohvalnu recenziju Hellboya pa da mi bude jasnije što obožavatelji vide u njemu. Ja sam ga pokušavao čitati više puta kroz zadnjih 20 godina ali nikad me nije oduševio. Uvijek mi se činilo da ima premalo priče, a previše tučnjave. Najbolji Hellboy mi je bio onaj od Corbena, Crooked Man mislim. Ali volio bi čuti i mišljenje druge strane.. Izdanje izgleda savršeno. Nadam se da će doći u knjižnice pa da mu dam i treću priliku


Strip je vizualna umjetnost. Kada vidim silne oblačiće teksta, uhvati me muka i strah od dosade. Obožavam stripove u kojima ne piše skoro ništa već se sve može zaključiti preko crteža. Priča je ispričana crtežom. Za tekstualne priče, čitam knjige i crtam sam slike u svojoj glavi. Ako je potrebno previše teksta da bi se čitatelju objasnilo o čemu se radi, pretpostavlja se da čitatelj nije dovoljno pametan ili nešto nije u redu sa onim što je nacrtano.
Najviše volim stripove koje listaš i uživaš u crtežu, a usput ti se otkriva priča. A kada završiš, uzdahneš i kažeš "kakav strip" i znaš da ćeš ga nagodinu gledati ponovo.
A Hellboy je upravo takav strip...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/01/2018 : 12:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najbolje "crtački režiranih" stripova koje sam čitao. Mingolin dar za pripovjedanje je nevjerovatan. Toliko puta sam se vraćao stranicu, dvije, tri unazad i pitao se kako si jebote ovo izveo. U cijeloj toj tečnosti sve izgleda tako jednostavno i lako, a daleko od toga da jest.

Priča... pa ne mora svako ljubit ono što Hellboy nudi, ali ako imalo razumije strip mora se naklonit izvedbi... do poda.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/01/2018 : 14:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa i meni je nesto sitno zasmetalo ovo sto pcoro veli. ova dva su prosla bez zamerki oko toga, al ne bi valjalo da tako nastavi

ovde nije rec o crtezu koji govori, reziji, kompoziciji, rec je o tucnjavi koja mozda zauzima vise prostora nego sto treba
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7719 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 15/01/2018 : 15:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Mene baš crtež odbija od kupovine ovog stripa...a filmovi su mi vrlo dobri. Ove recenzije sa sajta su sve neke
kratke priče, nije valjda uvik tako? I koliko će uopće knjiga biti?

Edited by - mpavin on 15/01/2018 15:52:27
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2018 : 12:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Mene baš crtež odbija od kupovine ovog stripa...a filmovi su mi vrlo dobri. Ove recenzije sa sajta su sve neke
kratke priče, nije valjda uvik tako? I koliko će uopće knjiga biti?


Na engleskom ima 6 + 1 do sada.
Moguće da će biti 6 ili 7 knjiga...
Ima dužih priča, ima i kraćih. Neke su mi dobre, neke fenomenalne. Crtež je ono što privlači na prvu, ali priča je ono što nas veže za strip zauvijek. Isto kao i kod žena. Džaba ti najljepša na svijetu ako je prazna i površna i nema obostrane ljubavi. Hellboy nije strip baš za svakoga pa je možda najbolje da prvo probaš na skromnijem izdanju (System svesčica br.1). Ja sam prvo imao System sveske + trejdove pa sam poslije prešao na Library edition na eng. a sada je tu Fibra.
Fibrino izdanje je meni osobno vrh vrhova. Tek sam prelistao i na prvi pogled prijevod mi se sviđa. Pogledam tko prevodi - Macan pa ne sumnjam da je odlično. Izdanje godine što se tiče mojeg glasa, prelazim sa Dark Horse na Fibru.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/01/2018 13:02:45
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/02/2018 : 17:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bogami,nismo dobro počeli druženje Minjola i ja;barem u prvoj knjizi.Seme propasti i Buđenje đavola su dve dugačke epizode - u prvoj saznajemo kako je Heliša došao u naš svet,da bi se potom priča nastavila puno godina kasnije sa ubistvom njegovog mentora,a koje vodi do porodice Kevendišovih,čijih su sedam generacija izgubile živote tražeći tajnu na krajnjem severu Arktika.U zadnjoj je učestvovao i pomenuti očuh.Druga se bavi Ragnarokom,vampirima i nacistima.
Dok mi je prva polovina knjige ok (3/5),druga mi je već bila na granici podnošljivosti (2.5/5).
Minjolin crtež je jedinstven i sjajan,pogotovu na velikom formatu,ali ta neka zajebancija sa vešticama,demonima...sa puno tuče a manje priče mi i nije omiljeni žanr.

U drugom integralu,su 15 što kraćih,što dužih priča,i tu već kockice počinju da se slažu - saznajemo neke bitne stvari vezane za prirodu Helboja,čime sad i priče iz prve knjige dobijaju na kvalitetu (ali za sada,neka ostanu ocene koje sam dao).
U prvoj polovini druge knjige,Okovanom kovčegu (3.5/5)su sve kratke epizodice - izdvojio bih Leš i Okovani kovčeg (koja je,usput rečeno,jako bitna).U Desnici usuda su tri duže i jedna kratka (Desnica usuda,koja je kao i Okovani kovčeg okosnica HB),i ovde mi Helboj već postaje jako dobar strip(4/5).

Videću (u narednim knjigama) kako će se dalje razvijati moj odnos sa Minjolinim radom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/02/2018 17:37:17
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/03/2018 : 18:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Hellboy je nedavno stigao u riječku knjižnicu i nije bilo druge nego da mu dam i treću šansu. Inače nisam toliko blagonaklon prema stripovima koji me razočaraju ali privuklo me ovo uvećano, tvrdoukoričeno izdanje. Izgledalo je tako dobro, tako privlačno... još s police mi se činilo da je Hellboy dobio jednu dodatnu kvalitetu prebacivanjem u raskošni veliki format.
I tako, krenuo sam čitati i na kraju mi se strip stvarno svidio.. Ma šta svidio, oduševio me! Možda sam prije jednostavno bio premlad?
Možda se trebalo približiti četrdesetoj da se osjeti sva dubina i moć Hellboya? :-D Ne znam... U biti, ocjene barem za ovaj drugi svezak mi se slažu s Antinim: riječ je o simpatičnoj hrpi lijepo nacrtanih priča od kojih su neke bolje, a neke lošije. U većini slučajeva Hellboy dolazi po noći u neko zabačeno selo i pretuče neko mitološko biće ili demona. Jaka strana tih priči je u mirnijem djelu gdje Mignolla fantastično gradi atmosferu što crtežom, što pričom koja u početku uvijek izgleda zanimljivo: tu se na vješt način isprepliću kršćanske legende i poganska vjerovanja, u igri su sveci, demoni, zmajevi,
sotonisti, proklete obitelji - sve neke zanimljive stvari! Onda se u jednom trenutku razotkrije glavno čudovište i Hellboy se pokefa sa njim i to ne bude toliko zanimljivo jer Mignola nije baš dobar u borbama. Njegov crtež je nekako statičan - scene borbe izgledaju kao da su zamrznute, prilično su dosadne i ne zna se baš ko tu koga. (Ovaj problem sam primjetio i kod dosta drugih stripova: jednostavno malo tko uspije nacrtati zanimljivu borbu).
Ono što me osvojilo je to što, osim tih "filler" priči ima i nekoliko sjajnih, mirnijih priči kroz koje se razvija Hellboyeva mitologija..
Tu nam Mignola malo po malo otkriva djelove velike slagalice - Hellboy je u biti zvijer usuda i njegovo poslanje je da donese Apokalipsu na Zemlju (ali on to ne bi htio). Kroz iduće knjige, uz razne pustolovine sa strane,glavna će se priča dalje razvijati sve do tragičnog kraja tj, Hellboyeve herojske pogibije i pada u pakao :'-(
E, sad, ovako na suho sve ovo i ne zvuči ekstra dobro, ali u ovom drugom svesku to je tako sjajno izvedeno! Svako malo se u ponekoj priči nađe mali trag ili pojavi neki sporedni lik koji se činio kao nebitan i onda se kroz hrpu tučnjava počinju nazirati djelovi velike tepiserije.. i to bude super fora. Kao kad se u Škatulji zla punoj Hellboyu u nesvjesti ukažu goblini iz Leša..
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/03/2018 : 18:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sve me to zaintrigiralo i jedva čekam da Fibra nizbaci i ostale knjige, pošto nas u njima čeka daljnje produbljivanje mitologije, još bolji Mignolin crtež te Corben, prvi put na hrvatskom jeziku!!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6570 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/03/2018 : 23:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
te Corben, prvi put na hrvatskom jeziku!!



Corben na hrvatskom - Banner/Hulk.

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/03/2018 : 11:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Gle kako sam to zaboravio, a imao sam ga . Čak nije ni bio skroz loš .
Ali to je samo dokaz da se pamte isključivo tvrdoukoričena izdanja ili makar kartonske korice Uostalom, kad već nemamo objavljene stare ili nove klasike (kao npr. Ragemoor) onda je dobro da imamo bar Corbena iz jednog vrhunskog, bitnog serijala koji je obilježio povijest stripa u zadnjih 20 godina
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/03/2018 : 11:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Naravno, ukoliko hrvatsko izdanje Hellboya neslavno ne propadne prije toga ..
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6570 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/03/2018 : 18:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Naravno, Corbena je objavljivao i Strip-magazin, ali to je davno prošlo vreme.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/02/2019 : 00:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitao prvu knjigu. Meni je ovo super nacrtano, rezirano, atmosfericno, ali dosadno. Nije mi dovoljno brzo da prodje kao cista akcija, a ne uspijeva me zaintrigirat pricom. Sva te mitologija mi je bezveze. Vrlo blisko superherojstini koja mi nikad nije legla...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 04/02/2019 : 10:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ako nisi izgubio volju, daj priliku i drugoj knjizi - u njoj se kroz kraće priče možeš bolje upoznati s likom, pa onda i ove prve priče dobivaju na smislu. Dapače, jedna od draži serijala je povezanost - motivi iz starih priča se stalno nadograđuju i razvijaju, u prošlost i u budućnost pa te početne priče rastu kroz ponovljena čitanja. Bar je meni bilo tako. Ali ja sam se zarazio, pa sad čitam sve, i B.P.R.D. i Lobster Johnsona i svašta. Cijeli golemi svijet koji je polako nastajao iz tih prvih knjiga.
Recimo, u drugoj knjizi se pojavljuje neka bezvezna kratka epizoda s ljiljanima, a kasnije kroz serijal ti ljiljani postaju važan simbol. Ili priča kako je Hellboy izbio oko Babi Jagi, pa Leš - sve te štorije čine nevažnima, a kasnije ispada da su bile kamen temeljac Hellboyevog svijeta.
Recimo, u Buđenju đavla se prvi put pojavljuju Hekata, Giurescu i čini se da su tu samo radi dobre šore, ali kroz serijal to postaju ključni likovi, a ovo prvo pojavljivanje postaje značajno skoro kao kad se zagor prvi put borio protiv željeznog čudovišta! Sad, jedino je pitanje koliko je to zanimljivo. Meni je zakon..
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/02/2019 : 14:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ako nisi izgubio volju, daj priliku i drugoj knjizi - u njoj se kroz kraće priče možeš bolje upoznati s likom, pa onda i ove prve priče dobivaju na smislu. Dapače, jedna od draži serijala je povezanost - motivi iz starih priča se stalno nadograđuju i razvijaju, u prošlost i u budućnost pa te početne priče rastu kroz ponovljena čitanja. Bar je meni bilo tako. Ali ja sam se zarazio, pa sad čitam sve, i B.P.R.D. i Lobster Johnsona i svašta. Cijeli golemi svijet koji je polako nastajao iz tih prvih knjiga.
Recimo, u drugoj knjizi se pojavljuje neka bezvezna kratka epizoda s ljiljanima, a kasnije kroz serijal ti ljiljani postaju važan simbol. Ili priča kako je Hellboy izbio oko Babi Jagi, pa Leš - sve te štorije čine nevažnima, a kasnije ispada da su bile kamen temeljac Hellboyevog svijeta.
Recimo, u Buđenju đavla se prvi put pojavljuju Hekata, Giurescu i čini se da su tu samo radi dobre šore, ali kroz serijal to postaju ključni likovi, a ovo prvo pojavljivanje postaje značajno skoro kao kad se zagor prvi put borio protiv željeznog čudovišta! Sad, jedino je pitanje koliko je to zanimljivo. Meni je zakon..



Procitat cu sve 4, svakako. Ali, ovo sto si napisao nije nesto sto bi me privuklo citati dalje vec bas naprotiv. Bas sam antiuniverzum tip i nimalo me ne zanima tko je koga, kada i zasto. Uostalim i zaboravim izmedju dva citanja. Ovo je zapravo mrvicu drugaciji superherojski strip, a ja spomenute, uz koju casnu iznimku, bas nikako da probavim...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/02/2019 : 18:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Istina, nisam procitao dovoljan broj superherojstine, ali Đavolcic me bas zbog toga odusevio jer mi ne odise na superherojstinu kada sam poceo sa prvom knjigom. Odma' me privukao i navukao. Aha, jedino onaj neki cudan tip u kostimu, mislim da ga ima tek na 2-3 stranice u cjeloj knjigi, on mi cudno izgleda. Tipican supergacesa kostum. Vec sam bio pitao da li netko zna tko je to i ima li neku ulogu u sirem univerzumu superpelenicara, ali nisam dobio odgovor.

No, meni se bas ta spoj magije, okultnog, arhaicnog svidja. Ne znam da li ima toga i u prosjecnom supergacesa svijetu, no tu barem nemamo (toliko) kostuma.

Trenutno sam na 4. knjigi i moram reci da je i Corben dobar posao napravil. Malo sam se bojao kako ce ispasti u Hellboyjevom svijetu, ali je proslo dovoljno dobro.

Da bi isao citati daljni H. univerzum... ne znam, sumnjam, ali nikad ne kazi nikad.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/02/2019 : 18:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Istina, nisam procitao dovoljan broj superherojstine, ali Đavolcic me bas zbog toga odusevio jer mi ne odise na superherojstinu kada sam poceo sa prvom knjigom. Odma' me privukao i navukao. Aha, jedino onaj neki cudan tip u kostimu, mislim da ga ima tek na 2-3 stranice u cjeloj knjigi, on mi cudno izgleda. Tipican supergacesa kostum. Vec sam bio pitao da li netko zna tko je to i ima li neku ulogu u sirem univerzumu superpelenicara, ali nisam dobio odgovor.

No, meni se bas ta spoj magije, okultnog, arhaicnog svidja. Ne znam da li ima toga i u prosjecnom supergacesa svijetu, no tu barem nemamo (toliko) kostuma.

Trenutno sam na 4. knjigi i moram reci da je i Corben dobar posao napravil. Malo sam se bojao kako ce ispasti u Hellboyjevom svijetu, ali je proslo dovoljno dobro.

Da bi isao citati daljni H. univerzum... ne znam, sumnjam, ali nikad ne kazi nikad.






Misliš na Baklju slobode?
Nema. On je bio Byrneov lik i s time su htjeli povezati Hellboya i ostale likove Legend podetikete. Mislim da su bili tu još John Byrneovi (Next Men/Danger Unlimited, Babe?) i Art Adamsovi (Monkeyman and O'Brien).

Ako se ne varam, kasnije u proznim pričama se taj lik i drukčije zove. Tko ima sytemovo izdanje može provjeriti (knjga priča a ne strip)

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 06/02/2019 18:20:51
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/02/2019 : 18:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

E, hvala ti puno! Nemam prvu knjigu kod sebe, ali valjda je on.
https://hellboy.fandom.com/wiki/The_Torch_of_Liberty

Aha, tu pise da mu je on dao pistolj. Nego, vidim da se (skoro) nece vise pojaviti u H. svijetu, pa je zapravo svejedno tko i sta je. Recimo da ga nisam vidio tamo.


Nemam pojma tko je John Byrne, ali sam nasao da je ostvario X-mene i cetvorku. Jasno zasto ga ne znam, a ni necu ga upoznati kroz njegov rad.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/02/2019 : 16:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ein Abend mit Hellboy Schöpfer Mike Mignola / An Evening with Mike Mignola...

https://www.facebook.com/societyillustrators/videos/768255240197365/

Have mercy
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 07/03/2019 : 08:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Imam prve 3 knjige......jel se to može citati sad ili da ćekam sve knjige da izađu.....mislim da li se nastavljaju ili su zasebne priče
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/03/2019 : 09:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kod priča se provlači kontinuitet. Kod većih više a kod kraćih priča suptilnije. Bezobzira na to možeš čitati jer su priče zaokružene.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/03/2019 : 10:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dapače, ja bi čak preporučio čitanje prve 3 knjige pa pauzu jer prve tri tvore, kako je Deers jednom rekao, ranog Hellboy. Onda slijedi 4. kniga koja je prijelazna pa dramatični finale.
Znači, prvo bi trebao pročitati te tri prve da vidiš kako ti se sviđa strip, a onda ako ti se svidi ići u dodatna čitanja da pohvataš hintove i pripremiš se za nastavak serijala.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000