forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 burek...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/03/2018 : 12:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by tex2

Meni je najbolji od jabuke, a da postoji samo mesni je bosanska umotvorina, postoje svi u Turskoj, pa bi valjda trebali i svuda drugdje!



Burek sa sirom isto ko da kazes daj mi kebab sa sirom ili hot dog sa sirom



totalno kriva usporedba




Zna se sta je kebab.mozes birati sa kakvim ces mesom al nemozes traziti kebab sa sirom.isto je sa burekom.podrazumeva se da je sa mesom..al jbg za svabe sve je to strudl il za vas burek sa ovim onim



pa kad je tako, burek nije samo sa mesom, čista logika: razvučeš tijesto i napuniš mesom (burek s mesom), razvučeš tijesto napuniš sirom (burek sa sirom), pa tako je i u Turskoj, samo u BiH je to samo burek s mesom.



Pa isto kao da kazes daj mi kebab sa mesom.ili hot dog sa hrenovkom
Uglavnom.ovo je burek

Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/03/2018 : 12:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
ovo se ne vidi šta je, de malo da vidimo meso

loading...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/03/2018 : 12:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
jel to iz onog okruglog protvanja što si rekao da je pita?


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/03/2018 : 12:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Normalno se kaze
Daj mi burek sa jogurtom
Sve ostalo je za turiste
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/03/2018 : 12:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Normalno se kaze
Daj mi burek sa jogurtom
Sve ostalo je za turiste



Bosance na privremenom radu u Sloveniji kao i u Hrvatskoj koji su preuzeli tursko jelo i onda uče ostali narod da je burek samo sa sir... ovaj mesom a da ne postoji od sira, jabuke,...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/03/2018 : 12:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by KRAS

Normalno se kaze
Daj mi burek sa jogurtom
Sve ostalo je za turiste



Bosance na privremenom radu u Sloveniji kao i u Hrvatskoj koji su preuzeli tursko jelo i onda uče ostali narod da je burek samo sa sir... ovaj mesom a da ne postoji od sira, jabuke,...



Ma sta turci znaju.burek.kebab.turska kafa..sve su to grci izmislili
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 12:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci ti Krase jedes grcki burek? Đe se to kupi? ;P


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/03/2018 : 12:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Znaci ti Krase jedes grcki burek? Đe se to kupi? ;P





Doduse nisam to jos nigdje vidio..al ima giros i grcka kafa
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 06/03/2018 : 12:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ova slika kaj je Spiderman stavio pita od sira, pita od sira mi je finija od bureka od mesa i bureka od sira, to mi je jedan od najfinijih kolača, kad smo kod sira još štrukli dolaze u obzir, a kad smo kod štrudli, najfinija mi je od trešanja, dobro još se pita od sira zna naći u kojoj pekari...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 13:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by tex2

Meni je najbolji od jabuke, a da postoji samo mesni je bosanska umotvorina, postoje svi u Turskoj, pa bi valjda trebali i svuda drugdje!



Burek sa sirom isto ko da kazes daj mi kebab sa sirom ili hot dog sa sirom


U najmanju ruku...tocno. Al ne da mi se raspravljat... zna se sta je burek. Ostali/ostalo, pa to je samo ostalo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 06/03/2018 : 13:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=gR-R2dF4clo

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 06/03/2018 : 13:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
U Bosni postoji samo burek sa mesom.
Ostalo su sirnica, zeljanicam, krompiruša itd.
Kod nas se kaže :" sve su pite pite a burek je pitac "
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 13:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa eto. To i govorimo celo vreme, tako je to u Bosni. Tacka. Ali nije burek bosanski izum. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/03/2018 : 13:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
burek je s mesom

sve ostalo su laži i pogrešna tumačenja

je li pršut od kobile?

je li KFC od teletine?

je li mekdonalds od pačetine?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 13:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Objasni Turcima. ;P


Bosanci si nesto utuvili u glavi i to je kraj. Ili je tako ili... :DD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 06/03/2018 : 14:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Objasni Turcima. ;P


Bosanci si nesto utuvili u glavi i to je kraj. Ili je tako ili... :DD






A što je najgore, na jug Srbije je burek pre došao iz Turske nego li tamo. Dakle, u redu je reći u BiH burek i misliti da je s mesom. Ali to ne znači da se treba popovati drugima, jer nisu Bosanci izmislili burek (šta god oni mislili). Što ne znači da njihov burek odnosno burek s mesom po naški nije neprikosnoven. Naprotiv.

Zato je sa sirom najbolji na jugu.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 06/03/2018 : 14:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
He, he... Vječita dilema za raspravu, ali besmislena i nepotrebna. Svakome je jasno da je burek samo od mesa jedino u BIH, odnosno, kod njezinih državljana, ma gdje bili, dok je, primjerice, kod nas u Hrvatskoj, burek svaka na isti način napravljena savijača, bilo da je od mesa, sira, jabuka li bilo čega drugoga. Svi mislimo na isto, ali se prepiremo tvrdoglavo, ne poštujući pravo na leksiku jednoga ili drugoga naroda ili države. Kada se u Hrvatskoj veselo društvo napije, zažele se stavit jedno odojče (mlado prase) na ražanj. U Srbiji bi se osupnuli, jer bi mislili da ćemo na ražanj staviti malo dijete koje još doji! Jer je tamo odojče ono što je u Hrvatskoj - dojenče. Isto tako, sirnica u većem dijelu Hrvatske nije pita sa sirom, nego kruh sa jajima, posut šećerom, koji se konzumira u uskrsnom razdoblju (upravo su ga diljem Hrvatske pune sve pekarnice!). A, još davnih godina je Rječnik stranih riječi Bratoljuba Klaića, definirao burek kao pitu turskog (orijentalnog) porijekla nadjevenu mesom, sirom, ili nečim drugim (moja slobodna interpretacija, da sada ne citiram ). Stoga je ova tema, vječito zgodna za verbalno nadmudrivanje i prepucavanje, ali nikada neće polučiti većega učinka u "priznavanju" jednih drugima na točnosti i ispravnosti. Svatko neka ima svoj burek! Ja sam, u Hrvatskoj, cijeloga života jeo svoj, isključivo od sira, ponekad od jabuka, a od mesa nisam mogao niti probati - sve bih povratio. I da, kupovao sam ga od Bosanaca ili Albanaca, koji su ga tradicijski pravili u mojem gradu, i zvali ga, kao što su i na cjeniku isticali - burek sa: mesom, sirom, jabukama i.t.d. Ljudi su se prilagođavali tržištu, a ne cjepidlačili. Živjeli svi bureci!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/03/2018 : 14:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Spiderman

... sa sirom bi mi sad tako legao ako ne i dva uf...





Jedino mozes samog siraposto bureka sa sirom nema



Kras legenda

Kako objasniti Hrvatima što je burek kad ne kuže bosanski humor.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 14:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A svi znamo da je Spiderman samo zelio da nam cure sline... ili je samo on bio tako strasno gladan.

Kako god, upravo se dobro najeo, pa sam miran.
I nije bio burek. Ni sirnica. Uz "bučkinu kremna juhu" su bili i "skutini štruklji z drobtinami" te kompot.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 06/03/2018 : 14:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Pogledati ovaj video o bureku: https://www.youtube.com/watch?v=rrLb2TbgD14
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/03/2018 : 14:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Vječna rasprava

Baš sam prije par dana pravio burek sa sirom i špinatom ili ti ga zeljanicu i na receptu u komentarima identična rasprava ovoj.

Bosancima je burek gotov proizvod, tijesto i meso, a kod nas je burek način pripreme koji se može puniti sa svim i svačim, mesom, sirom, povrćem...

Ono što je njima pita nama je nešto potpuno drugačije, ali rasprave su uzaludne, kad si u bosni naručiš sirnicu ako hoćeš burek sa sirom i problem riješen.

Ne znam samo kako Bosanac reagira kad kod nas naruči burek, a dobije sirnicu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 14:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ili sta dobije ako u Sloveniji naruci "sirnicu". :DD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/03/2018 : 14:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ili sta dobije ako u Sloveniji naruci "sirnicu". :DD






Dobijes sirnicu..al posecerenu
Nego malogradjanstina se i inace voli pravit pametna.pa tako ne rijetko cujem kako narucuju makijato sa malo mlijeka
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/03/2018 : 15:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
U sloveniji ima cak i pizza burek.sa poli salamom..prbojate nekom talijanu objasnit sta je to pizza burek
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/03/2018 : 15:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Poli


Ili sta dobije ako u Sloveniji naruci "sirnicu". :DD






Dobijes sirnicu..al posecerenu
Nego malogradjanstina se i inace voli pravit pametna.pa tako ne rijetko cujem kako narucuju makijato sa malo mlijeka



Kod nas bi dobio nekakvo slano dizano tijesto sa 3-4 zrna svježeg sira unutra. To nam je često bila marenda u školi jer je koštalo jednu kunu, jeftinije od krafne.

Makijato izvorno i je kratka kava sa kap hladnog mlijeka, ali talijani to srknu u sekundu, a naši ljudi vole sjediti satima na kavi pa se taj makijato pretvorio u bijelu kavu.

Inače kod nas je sad "hit" pizza kebab
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000