forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 burek...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 15:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne samo to, ima i "strudl burek", sa jabukama. Pa onda sa kranjskom klobasom. :D Mozda ima jos toga, ne pratim. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 06/03/2018 15:19:50
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 06/03/2018 : 15:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Burek plazma i Eurokrem. Ima i toga.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 15:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ili sta dobije ako u Sloveniji naruci "sirnicu". :DD





A jbg. Sirnica je vise kolac nego kruh...najcesce koristen,(ili bolje reci masovno koristen), za vrijeme bozica. Ali i inace. Ali u ovoj temi, sirnica jest; pita sa sirom. Nekome je savijaca, strudel, pita,(sa sirom jel...), zavisi gdje u "regionu"... ali njegovo vekicanstvo burek, jest; s mesom. Mastan, mokar, topao u "karti", takoder masnoj...trokutast, rolan...al s mesom. Opjevan na kraju Balaseviceve pjesme, al se nekad dobro jelo bas...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ROJ RENK
Average Member



556 Posts

Member since 03/03/2011

Posted - 06/03/2018 : 15:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ROJ RENK a Private Message  Reply with Quote
Burek je sa mesom sve ostalo su pite. Druga je stvar što se svuda u bivsoj Jugi to proglašava burekom.
I viršlu neko ptoglašava kobasicom, a ona to nije.
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
645 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 06/03/2018 : 16:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Odeš u Bosnu i naručiš " Burek sa sirom " ali pazi da te niko ne čuje jer bi ti se svi smijali :)
Dobit ćeš sirnicu naravno :)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/03/2018 : 16:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Imam neki dojam da se o ovome već raspravljalo koji put. Uglavnom, druga kultura drugi nazivi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/03/2018 : 17:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Burek je sa mesom sve ostalo su pite. Druga je stvar što se svuda u bivsoj Jugi to proglašava burekom.






ti očito ne čitaš s razmijevanjem ili tjeraš svoju. za mene u HR postoji i burek sa sirom te jabukom... i fala bogu na tome...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/03/2018 : 17:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Gledam nešto ovu fotku i meni to sve isto (tijesto) samo punjenje drugačije... sve mi je to burek



Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/03/2018 : 17:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Burek nije burek ako u njemu pile ne može nogu slomit.
Dakle kilu i po mesa

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 17:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ROJ RENK

Burek je sa mesom sve ostalo su pite. Druga je stvar što se svuda u bivsoj Jugi to proglašava burekom.






ti očito ne čitaš s razmijevanjem ili tjeraš svoju. za mene u HR postoji i burek sa sirom te jabukom... i fala bogu na tome...


Cita on itekako s razumijevanjem. I burek je burek, samo jedan. Vise nije ni potrebno navoditi, da je to s mesom. Ja u Splitu kazem daj mi burek, i zna se sto je to. Burek s mesom. Kao u pjesmi Zivog blata - burek s mesom, cevape s kapulom volim jest...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 17:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by osmo

Odeš u Bosnu i naručiš " Burek sa sirom " ali pazi da te niko ne čuje jer bi ti se svi smijali :)
Dobit ćeš sirnicu naravno :)


Apsolutno druze!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/03/2018 : 18:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ROJ RENK

Burek je sa mesom sve ostalo su pite. Druga je stvar što se svuda u bivsoj Jugi to proglašava burekom.






ti očito ne čitaš s razmijevanjem ili tjeraš svoju. za mene u HR postoji i burek sa sirom te jabukom... i fala bogu na tome...


Cita on itekako s razumijevanjem. I burek je burek, samo jedan. Vise nije ni potrebno navoditi, da je to s mesom. Ja u Splitu kazem daj mi burek, i zna se sto je to. Burek s mesom. Kao u pjesmi Zivog blata - burek s mesom, cevape s kapulom volim jest...


A šta tražiš ako hoćeš sa sirom u Splitu?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 18:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da on to ne jede.


Ili pokaze prstom. :P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/03/2018 : 18:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Burek je sa mesom sve ostalo su pite. Druga je stvar što se svuda u bivsoj Jugi to proglašava burekom.
I viršlu neko ptoglašava kobasicom, a ona to nije.





https://mrcina-blog.com/2017/02/14/burek-je-bureku-pita/
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/03/2018 : 18:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Cita on itekako s razumijevanjem. I burek je burek, samo jedan. Vise nije ni potrebno navoditi, da je to s mesom. Ja u Splitu kazem daj mi burek, i zna se sto je to. Burek s mesom. Kao u pjesmi Zivog blata - burek s mesom, cevape s kapulom volim jest...



misliš ćevape s lukom?


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/03/2018 : 18:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ROJ RENK

Burek je sa mesom sve ostalo su pite. Druga je stvar što se svuda u bivsoj Jugi to proglašava burekom.






ti očito ne čitaš s razmijevanjem ili tjeraš svoju. za mene u HR postoji i burek sa sirom te jabukom... i fala bogu na tome...


Cita on itekako s razumijevanjem. I burek je burek, samo jedan. Vise nije ni potrebno navoditi, da je to s mesom. Ja u Splitu kazem daj mi burek, i zna se sto je to. Burek s mesom. Kao u pjesmi Zivog blata - burek s mesom, cevape s kapulom volim jest...


A šta tražiš ako hoćeš sa sirom u Splitu?



Burek sa sirom

Nisam daleko od Splita i kod nas kad kažeš daj burek dobiješ "ono nešto" sa sirom. S mesom ima samo na nekoliko mjesta i to spada pod "rizičnu" kupovinu. Pravi je jedino kad ga baka spremi, razvuče tijesto preko stola i zarola s mesom ili sirom

Nego što je onda ovo? Ako je burek sa sirom = pita sa sirom.


Edited by - stripofil on 06/03/2018 18:16:44
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2018 : 18:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

edit: Jao, smanjiti ovu gornju sliku, molim ljepo. Eto, moze ovaj link za zamjenu: http://i66.tinypic.com/ja9qw8.jpg


Sta je "sh" u naslovu linka? Jel to srpskohrvatski? Kako god, izgleda to nisu pisali strucnjaci, jer su napisali:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Burek


Burek (turski börek albanski byrek, grčki μπουρέκι ili μπουρεκάκι, hebrejski בורקס) je predjelo ili slatka pita ili pecivo koje se može pronaći u mnogim zemljama koje su nekad bile u sastavu Otomanskog carstva. Pravi se od lisnatog testa ili kiselog testa, i uglavnom se puni sa sirom (najčešće feta), mlevenim mesom ili povrćem (najčešće spanać).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 06/03/2018 18:21:42
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 18:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mislim da on to ne jede.


Ili pokaze prstom. :P





Toćno druže!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/03/2018 : 18:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Poli


Mislim da on to ne jede.


Ili pokaze prstom. :P





Toćno druže!


Nemoj se sada izvlačiti nego objasni kako kupuješ sa sirom - tražiš li sirnicu možda?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 18:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ivanl
Cita on itekako s razumijevanjem. I burek je burek, samo jedan. Vise nije ni potrebno navoditi, da je to s mesom. Ja u Splitu kazem daj mi burek, i zna se sto je to. Burek s mesom. Kao u pjesmi Zivog blata - burek s mesom, cevape s kapulom volim jest...



misliš ćevape s lukom?


U pjesmi je kapula. A i kapula ti je ovde svakodnevno prisutna. Sve je brale, na kapuli i maslinovom uju, a lukom se lagano posipa, al nije ti to tvoj luk...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2018 : 18:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Poli


Mislim da on to ne jede.


Ili pokaze prstom. :P





Toćno druže!


Nemoj se sada izvlačiti nego objasni kako kupuješ sa sirom - tražiš li sirnicu možda?


Ne jin ti ja to. Za sirnicu san već obrazložio...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/03/2018 : 18:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

U pjesmi je kapula. A i kapula ti je ovde svakodnevno prisutna. Sve je brale, na kapuli i maslinovom uju, a lukom se lagano posipa, al nije ti to tvoj luk...



je-o ga ti... luk oliti crveni luk... češnjak je bijeli luk


Moj strip
Moje aukcije

Edited by - Spiderman on 06/03/2018 18:21:14
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/03/2018 : 18:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Poli


Mislim da on to ne jede.


Ili pokaze prstom. :P





Toćno druže!


Nemoj se sada izvlačiti nego objasni kako kupuješ sa sirom - tražiš li sirnicu možda?


Ne jin ti ja to. Za sirnicu san već obrazložio...


Normalo da ne jedeš kada ne znaš ni kako se zove...
U Osijeku koji je inače centar poznatog svemira, moraš reći sa čim hoćeš burek ko normalan svijet, a ne tu neke gluparije hoću burek - a ti mi teta prodavačice pročitaj misli da hoću sa keretinom baš. Moraš reći burek sa jajima, burek sa glivom, burek sa šljivom, inače te strpaju u lunibin pa ti onda njima objasni da je burek samo sa mesom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/03/2018 18:24:48
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/03/2018 : 18:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ivanl
Cita on itekako s razumijevanjem. I burek je burek, samo jedan. Vise nije ni potrebno navoditi, da je to s mesom. Ja u Splitu kazem daj mi burek, i zna se sto je to. Burek s mesom. Kao u pjesmi Zivog blata - burek s mesom, cevape s kapulom volim jest...



misliš ćevape s lukom?


U pjesmi je kapula. A i kapula ti je ovde svakodnevno prisutna. Sve je brale, na kapuli i maslinovom uju, a lukom se lagano posipa, al nije ti to tvoj luk...



e tu se slažemo

ćevapi s kapulom, a riba s lukom
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/03/2018 : 18:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


edit: Jao, smanjiti ovu gornju sliku, molim ljepo. Eto, moze ovaj link za zamjenu: http://i66.tinypic.com/ja9qw8.jpg



sorry, nisam ni skužio kolika je fotka
sad bi trebalo biti ok.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000