forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 burek...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2018 : 19:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by globinjo

Samoposluga
Frizerka
Mesnica
Oštrić
Makedonac
Eli
Amen
To je sve bilo u nizu
Od volta vickotine pa put doli


Bila je jedna ispod Palme,(Palma jos uvik radi, I dobra je), nekih pedeset metri prema doli, priko puta...


To je ta.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2018 : 19:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by globinjo

Zato i pitam
Buregdžinica?
Ma koja?
Pa tu sam
Prolazio skoro svaki dan 15 godina
Ne sjećam se



Kako se ne sićaš?
Kad se spuštaš niz Prvoboraca, sa desne strane, 50 metara od semafora na pazaru. Nasuprot "Palme".
Ženina prija je imala stan točno poviše slastičarne pa san relativno često tamo ulazija.


A iebate
Prije neki dan sam se nateza sa nekom ženom
Koja me uvjeravala da je bio bobis nasuprot makedonca
Sad ti sa buregdzinicom
Nema druge
Opet terapija


Kažeš da si 15 godina tuda prolazija. Kad je to bilo? Ovo se zatvorilo sredinon devedesetih.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2018 : 19:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mi smo uvik nekad davno uzimali u starog placa, pored one slasticarne...ali zbilja uvik sa meson. Samo je jedan jedini lik uzima sa jabukama I to mi je bilo cudno, ka danas se sicam.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/04/2018 : 20:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by globinjo

Zato i pitam
Buregdžinica?
Ma koja?
Pa tu sam
Prolazio skoro svaki dan 15 godina
Ne sjećam se



Kako se ne sićaš?
Kad se spuštaš niz Prvoboraca, sa desne strane, 50 metara od semafora na pazaru. Nasuprot "Palme".
Ženina prija je imala stan točno poviše slastičarne pa san relativno često tamo ulazija.


A iebate
Prije neki dan sam se nateza sa nekom ženom
Koja me uvjeravala da je bio bobis nasuprot makedonca
Sad ti sa buregdzinicom
Nema druge
Opet terapija


Kažeš da si 15 godina tuda prolazija. Kad je to bilo? Ovo se zatvorilo sredinon devedesetih.


U radunici od ‘75.-‘91.
Pa nek sam poceja doli jahat od ‘83. Mora sam je vidit
Ma kakvi
Nikako se sitit

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/04/2018 : 20:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ivanl

Sad sam nedavno otkrio "batak" u Zagrebu...ubio se od spize...fantazija...


Nedavno??????
Ovo je gore nego ono kad si reka da ne bendaš Hajduka
Nedavno?????
Ako ovo nije za ban



E jbg. nedavno. Bernard me svitova, sad kad sam bija gori. Inace ima tamo mista za ubit se spizom, ja sam najcesce isa u Medvedgrad, ali I u "srbina" u Mitnice, I u onoga na dolcu je dobro...dobre mesine...


Srbin je izlizan vise
Ali ok
Nije los
Batak obavezno
Uvik
Nije los ni didov san
Na kajzerici
U krugu 200 metara imas didov san i batak
I zvonce
Mesina vrhunska
Ipak
Kad se sjetim kad su me prvi put u srbina vodili
Nisam tija izać

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2018 : 20:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mi smo uvik nekad davno uzimali u starog placa, pored one slasticarne...ali zbilja uvik sa meson. Samo je jedan jedini lik uzima sa jabukama I to mi je bilo cudno, ka danas se sicam.


Stari plac je i meni bija najbolji.
Ja san ka dite živija u Matoševoj, odnosno Maksima Gorkog tako da kad god san se sa starcima vraća iz grada nisan moga ne proć priko Staroga placa.
Nemaš pojma koliko san ka dite pogleda predstava u kazalištu samo zato šta se posli kazališta išlo ili u Pauline ili u Staroga placa.
Za burek ili ćevape san bija u stanju i dvi ure baleta gledat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/04/2018 : 20:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Mi smo uvik nekad davno uzimali u starog placa, pored one slasticarne...ali zbilja uvik sa meson. Samo je jedan jedini lik uzima sa jabukama I to mi je bilo cudno, ka danas se sicam.


Stari plac je i meni bija najbolji.
Ja san ka dite živija u Matoševoj, odnosno Maksima Gorkog tako da kad god san se sa starcima vraća iz grada nisan moga ne proć priko Staroga placa.
Nemaš pojma koliko san ka dite pogleda predstava u kazalištu samo zato šta se posli kazališta išlo ili u Pauline ili u Staroga placa.
Za burek ili ćevape san bija u stanju i dvi ure baleta gledat.


Nisam ljubio burek prije rata
Cevape Uvik
Nazad dvaes godina se počelo burekat
Ali mesni
Sad sve igra
Mesni je danas dno dna
Moras mikroskopom trazit meso
Jeba ih normativ

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2018 : 20:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ivanl

Sad sam nedavno otkrio "batak" u Zagrebu...ubio se od spize...fantazija...


Nedavno??????
Ovo je gore nego ono kad si reka da ne bendaš Hajduka
Nedavno?????
Ako ovo nije za ban



E jbg. nedavno. Bernard me svitova, sad kad sam bija gori. Inace ima tamo mista za ubit se spizom, ja sam najcesce isa u Medvedgrad, ali I u "srbina" u Mitnice, I u onoga na dolcu je dobro...dobre mesine...


Srbin je izlizan vise
Ali ok
Nije los
Batak obavezno
Uvik
Nije los ni didov san
Na kajzerici
U krugu 200 metara imas didov san i batak
I zvonce
Mesina vrhunska
Ipak
Kad se sjetim kad su me prvi put u srbina vodili
Nisam tija izać




Srbin mi je dobar.
Batak jedino misto u Zagrebu di san ima osjećaj da me "oderalo". Uz to me nerviralo šta prvenstveno zbog kontrole konobara imaju kamere na svakome kantunu.
Odličan i jeftin roštilj mi je "Kod dede" u Prečkom.
Burger bar MekPer's mi je izvrstan.
Pokojni Jelenovac mi je bija odličan.
Apsolutno najbolje misto za jest u Zagrebu mi je bila birtija "Mac" u Dugavama, odma do vatrogasnog doma. Neznan da li još radi, ali hrana je bila vrhunska a porcije bez ikakvog pretjerivanja najveće koje san ikad vidija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 05/04/2018 20:38:40
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/04/2018 : 20:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Walkman i slušalice u ušima obavezni. Ne zbog glazbe nego da ne čujen kajkanje jer kvari idilu.



quote:
Originally posted by globinjo
Ja sam nosio cvike za sunce
Bila kiša Oli snig Oli sunce
Samo da ih ne gledam



hebate... obojica ste zreli za ban...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2018 : 20:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Mi smo uvik nekad davno uzimali u starog placa, pored one slasticarne...ali zbilja uvik sa meson. Samo je jedan jedini lik uzima sa jabukama I to mi je bilo cudno, ka danas se sicam.


Stari plac je i meni bija najbolji.
Ja san ka dite živija u Matoševoj, odnosno Maksima Gorkog tako da kad god san se sa starcima vraća iz grada nisan moga ne proć priko Staroga placa.
Nemaš pojma koliko san ka dite pogleda predstava u kazalištu samo zato šta se posli kazališta išlo ili u Pauline ili u Staroga placa.
Za burek ili ćevape san bija u stanju i dvi ure baleta gledat.


Nisam ljubio burek prije rata
Cevape Uvik
Nazad dvaes godina se počelo burekat
Ali mesni

Sad sve igra
Mesni je danas dno dna
Moras mikroskopom trazit meso
Jeba ih normativ


To su već debelo devedesete. I ja san tada uglavon trošija meso.
Prije svega, nadan se da je jasno da kad napišen "šiptari" ne mislin ništa ružno.
Devedestih se prominija đir. Šiptari su praktički nestali a burek se počea kupovat u Prerade i Gusića. Ako si devedesetih trošija burek, kladin se da si većinu kupija na ova dva mista.
Osandesetih su Šiptari držali skoro sve buregdžinice i slastičarne, Danas je u Splitu jedina slastičarna ona u Matošićevoj, a od starih buregdžinica jedina je ostala ST burek.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2018 : 21:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tocno. Svi smo ih tako zvali i pritom nikad nisno mislili nista lose. Sve dobro i staro u Splitu nestaje pomalo, uostalom kao i svugdje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2018 : 21:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vidis, Medvedgrad u Ilici mi je uvjek ljepo mjesto. Pogotovo ljeti, u onom velikom straznjem dvoristu. Klopa je standardna a pivo uvjek dobro. Jedni od piobira craft pivarstva.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 05/04/2018 : 21:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Pa osamdestih svi smo ih zvali siptarima bez obzira dal se radilo o onima sto prodaju voce i povrce ili burekdzinicima..
I sama albanija u originalu se zove nekako tako sciperija...
druga je stvar sto je vec sama rijec siptar ruzna sama od sebe
Albanci sami sebe zovu siptari a ljute se ako ih drugi tako zovu
Al burek imaju najbolji sto jes
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2018 : 22:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vidis, Medvedgrad u Ilici mi je uvjek ljepo mjesto. Pogotovo ljeti, u onom velikom straznjem dvoristu. Klopa je standardna a pivo uvjek dobro. Jedni od piobira craft pivarstva.



Šta se piva tiče Medvegrad je odličan.
Spiza u Medvegradu mi nije ništa posebno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 05/04/2018 : 23:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Živio Akiki!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/04/2018 : 23:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Burger bar MekPer's mi je izvrstan.


JEl to onaj u retro điru...kad sam ja jedva izija porciju,onda moš mislit kolike su...ako je to taj...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/04/2018 : 00:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Burger bar MekPer's mi je izvrstan.


JEl to onaj u retro điru...kad sam ja jedva izija porciju,onda moš mislit kolike su...ako je to taj...


Je.
Rockabilly, pedesete, James Dean đir.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 06/04/2018 : 14:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Jbte, nakon ne znam kolko dugo uđem u Svaštaru i vidim kako dva olinjala tovara raspravljaju o tome gdje je najbolja klopa u Zagrebu.
Aaa isusati, držte se vi rađe sendviča u Popaja

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2018 : 15:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Jbte, nakon ne znam kolko dugo uđem u Svaštaru i vidim kako dva olinjala tovara raspravljaju o tome gdje je najbolja klopa u Zagrebu.
Aaa isusati, držte se vi rađe sendviča u Popaja


Na jednom malom skoju zivija ti je jedan bas pametan tovar. Kad god bi vidja vapor da akostaje, pobiga bi ca. Jer je zna da ce sve sam morat nosit. Cilo malo misto bi ga trazilo, a sirota bestija bi se sakrila. Pametni su ti tovari masu...🐴

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2018 : 15:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A i sendve u Popaja su nelose

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/04/2018 : 18:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Jbte, nakon ne znam kolko dugo uđem u Svaštaru i vidim kako dva olinjala tovara raspravljaju o tome gdje je najbolja klopa u Zagrebu.
Aaa isusati, držte se vi rađe sendviča u Popaja



Brački tovare ne njači nego preporuči neko misto.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2018 : 11:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa da...zasto ne bi topic o "bureku" iskoristili i za preporuku gdje je konzumiranje istog dobro, neupitno i dusi i tijelu ugodno. Recimo u Zagrebu. Ja sam nedavno "satrao" jedan na Dolcu, lijevo kad se penjes s trga. Onaj sto mu na reklami pise 40 godina tradicije...zaboravih ime. A tu sam jeo i "cevose" i jos neke mljevene derivate, u proteklih par godina, i bogme nelose...i cijena pristojna...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/04/2018 : 11:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Zapadni balkan je mnogo razvijeniji sto se tice đankfuda nego westeros..ovde u svakoj vukojebini mozes dobro jesti..dok recimo jedna banof zeneva nema za burek...i obicno se po tim zapadnim gradovima moze naci jedino smrdljivi kebap.odvratni mekić i takotako subway.. i jedno sam bio primoran jesti 4 dana kfc..sto je jos i najbolje od svega

Edited by - KRAS on 07/04/2018 11:42:57
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2018 : 11:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bude u Nizozemskoj, Belgiji i ostalim Europama sjajnih stvari u Turaka. Narocito u Njemackoj. Nikad zaboravit tursku pizzu u Munchenu. Majstori su za mljeveno u kombinaciji s raznim sarenim povrcem. Nikad nisam nezadovoljan izasao iz njihovih radnjica i restorancica. Zadnji put prosle godine u Barceloni, uz sav onaj luksuz spanjolske dobre hrane, nisam odolio pa sam suprugu jedan dan poveo kod Turcina na klopu. Sjajno kao uvjek i bilo gdje. Interesantno je da je jedan origigi turcin radio u Splitu kod stadiona Poljud. Prekrasna jela je nudio, al nije zazivjelo...steta. radio je jedno 3 godine.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/04/2018 : 12:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Da vidimo sta se ovih dana nudi turistima



Edited by - KRAS on 07/04/2018 12:58:42
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000